Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (88)Книжкові видання та компакт-диски (107)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)121$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Левченко Ю.О. 
Запобігання злочинам, що вчиняються у нафтогазовому комплексі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.О. Левченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження заходів запобігання злочинам у нафтогазовому комплексі України. Розглянуто сучасний стан і правове регулювання даного комплексу, кримінально-правову та кримінологічну характеристику корисливих злочинів, вчинених у нафтогазовому комплексті, а також їх детермінацію. Запропоновано систему заходів запобігання злочинам у даному комплексі, що є загальними і спеціальними заходами соціально-економічного, нормативно-правового й організаційно-управлінського характеру. За результатами проведеного дослідження розроблено методичні рекомендації та пропозиції, використані у планах та програмах запобігання злочинам у нафтогазовому комплексі на всеукраїнському та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА359981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мисливий В.А. 
Злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту (кримінально-правове та кримінологічне дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Мисливий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії злочинам проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Обгрунтовано ряд концептуально нових у теоретичному та прикладному аспектах положень та висновків, що враховують національний та зарубіжний досвід кримінально-правової охорони суспільних відносин у сфері безпеки дорожнього руху. Обгрунтовано необхідність застосування окремих інститутів кримінального права, визначено зміст поняття видового об'єкта та розроблено класифікацію злочинів проти безпеки дорожнього руху. Здійснено додаткове дослідження проблеми соціальної обумовленості кримінальної відповідальності за суспільно небезпечні діяння у даній сфері, визначено фактори їх криміналізації та декриміналізації. Розроблено нову удосконалену конфігурацію системи та структури безпеки дорожнього руху. Розкрито зміст поняття кримінально-правової характеристики злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, встановлено їх детермінанти. Запропоновано виділення у самостійний напрям кримінологічної характеристики даних деліктів. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи кримінально-правових норм відносно злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Розроблено правові засади запобігання злочинній діяльності у даній сфері на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та віктимологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо подальшої розробки окремих самостійних напрямків боротьби з дорожньо-транспортними деліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА341296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ємельяненко В.В. 
Кримінальна відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Ємельяненко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки складу злочину, передбаченого ст. 289 Кримінального кодексу (КК) "Незаконне заволодіння транспортним засобом", якими є об'єкт, об'єктивна та суб'єктивна сторони, суб'єкт. Проаналізовано кваліфікувальні ознаки злочину, умови звільнення від кримінальної відповідальності за незаконне заволодіння транспортним засобом і покарання за цей злочин. Наведено підстави відмежування відповідного злочину від суміжних з ним. Запропоновано нову редакцію ст. 289 КК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х881.9(4УКР)121
Шифр НБУВ: РА361967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Матвійчук Я.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Я.В. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження кримінального законодавства України, Литви, Латвії й Естонії про встановлення відповідальності за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту. Визначено суспільну небезпечність даного виду правопорушення, розглянуто його об'єктивні та суб'єктивні ознаки. Виявлено спільні та відмінні ознаки у кримінальному законодавстві України, Литви, Латвії й Естонії, показано переваги та недоліки правових систем даних країн. Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України про встановлення відповідальності за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА362907

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бабанін С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення чинних на транспорті правил: автореф. дис... канд. юрид.: 12.00.08 / С.В. Бабанін ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми встановлення кримінальної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил. Розглянуто витоки та сучасний стан проблеми кримінально-правової охорони безпеки руху на транспорті. Розкрито соціальну зумовленість кримінально-правової відповідальності за порушення чинних на транспорті правил. Здійснено комплексний системний аналіз складу злочину, що передбачає таку відповідальність (ст. 291 Кримінального кодексу), розкрито його юридичний зміст. Актуалізовано питання встановлення покарання за порушення чинних на транспорті правил. Наведено пропозиції щодо основних напрямів удосконалення кримінального законодавства, що встановлює відповідальність за порушення зазначених правил та покарання за них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 +
Шифр НБУВ: РА358026

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Котовенко О.М. 
Кримінальна відповідальність за пошкодження об'єктів магістральних нафто- , газо- та нафтопродуктопроводів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Котовенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено родовий, основний безпосередній, основний додатковий, обов'язковий безпосередній та альтернативні додаткові об'єкти пошкодження об'єктів магістральних нафто-, газо- та нафтопродуктопроводів. Вперше обгрунтовано, що предмети злочину, вказані у ст. 292 Кримінального кодексу (КК), характеризуються чотирма загальними ознаками, які мають певний юридичний зміст і є рівнозначними. Розкрито специфіку понять "пошкодження" і "руйнування" об'єктів магістральних трубопроводів, наведено пропозицію щодо доповнення диспозиції ст. 292 КК поряд із названими поняттями терміном "інше діяння". Обгрунтовано висновок про можливість ідеальної сукупності аналізованого злочину не тільки з посяганнями на власність, але й з хуліганством, що має важливе значення для відповідної оцінки скоєного. Розкрито зміст наслідків даного злочину, розвинуто й уточнено положення щодо визначення пошкодження та руйнування, а також можливості наслідків самостійних видів суспільно небезпечних дій. Встановлено, що у разі скоєння даного злочину виникає ієрархія наслідків : перший (проміжний) - пошкодження (руйнування) предмета, другий (похідний) - порушення нормальної роботи транспорту. Розглянуто специфіку причинного зв'язку під час вивчення пошкодження (руйнування) об'єктів магістральних трубопроводів. Подано детальний аналіз кваліфікуючих ознак складу злочину, що викликають труднощі у практиці застосування закону (скоєння злочину повторно, за попередньою змовою групою осіб, загальнонебезпечним способом, спричинення загибелі людей, інших нещасних випадків з людьми, аварій, пожеж, значного забруднення довкілля). З'ясовано, що пошкодження об'єктів магістральних трубопроводів може бути скоєне у межах однієї (умислу або необережності), а також подвійної вини (умислу й необережності). Всебічно розглянуто проблему суб'єкта аналізованого злочину, що має важливе значення для індивідуалізації покарання та запобігання протиправним вчинкам даного роду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)121
Шифр НБУВ: РА318115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дячкін О.П. 
Кримінально-правова охорона об'єктів електроенергетики та зв'язку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Дячкін ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

З'ясовано історичні витоки та генезис кримінально-правових норм, спрямованих на охорону об'єктів електроенергетики та зв'язку в Україні. Проведено їх кримінально-правовий аналіз у порівнянні з відповідними нормами кримінального законодавства інших країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)116 + Х881.9(4УКР)121 +
Шифр НБУВ: РА364503

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дундич Л. В. 
Особливості розслідування викрадення вантажів на залізничному транспорті, вчинених організованими групами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л. В. Дундич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено аналіз особливостей розслідування викрадення вантажів на залізничному транспорті, вчинених організованими групами. Вивчено стан розробки даної проблеми в юридичній науці. Визначено елементи криміналістичної характеристики даних злочинів, встановлено структурні залежності між окремими елементами й окреслено типові моделі вчинення злочинів даного виду. Систематизовано обставини, які підлягають встановленню під час розслідування відповідних кримінальних справ. Описано особливості версійного процесу, планування, систематизації та класифікації криміналістично значимої інформації у справах. Встановлено особливості проведення окремих слідчих дій та тактичних операцій з затримання підозрюваних на місці злочину, що ефективно застосовуються під час розслідування даних злочинів. Розроблено комплекси наукових криміналістичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення практики розслідування викрадень вантажів на залізничному транспорті, вчинених організованими групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х881.9(4УКР)116 + Х894.9(4УКР)311.6
Шифр НБУВ: РА384372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Крижна Л.В. 
Попередження злочинів, що вчинюються у сфері сімейно-побутових відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.В. Крижна ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання теоретичного та практичного характеру, пов'язані з розробкою заходів запобігання злочинам, що скоюються у сфері сімейно-побутових відносин. Надано кримінально-правову та кримінологічну характеристики даних злочинів, кримінологічну характеристику осіб, що скоюють дані злочині. Значну увагу приділено аналізу факторів, що зумовлюють скоєння злочинів у зазначеній сфері та безпосередніх обставин, які викликають конфлікт у сфері сімейно-побутових відносин. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності загальносоціального, спеціального та індивідуального запобігання злочинам, визначено основні напрямки здійснення попереджувальної діяльності органами внутрішніх справ. Запропоновано заходи щодо вдосконалення організації взаємодії суб'єктів запобігання злочинам у сфері сімейно-побутових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)49 + Х881.9(4УКР)121.9
Шифр НБУВ: РА312098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Климчук М.П. 
Розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів (криміналістичні та процесуальні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.П. Климчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто процесуальні й організаційні проблеми розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів й обгрунтовано шляхи їх вирішення. Розкрито особливості проведення основних процесуальних і слідчих дій, а також взаємодії слідчого з іншими суб'єктами доказування. Розроблено алгоритм дій слідчого з розслідування злочинів про порушення правил безпеки дорожнього руху й експлуатації транспортних засобів. Акцентовано увагу на провідній ролі відомчого контролю, прокурорського нагляду та судового контролю, що здійснюється під час розслідування злочинів даної категорії слідчим з урахуванням його специфіки. Науково обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та відомчих нормативно-правових актів з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х893.9(4УКР)413.91 + Х894.9(4УКР)312.1 +
Шифр НБУВ: РА349739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Луцюк П.П. 
Розслідування порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації автротранспортних засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.П. Луцюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вивчено криміналістичні, процесуальні й організаційні проблеми розслідування порушень правил безпеки дорожнього руху або експулатації автотранспортних засобів. Розглянуто основні елементи криміналістичної характеристики даного виду злочину. Досліджено особливості початкового та наступного етапів розслідування, планування та проведення окремих слідчих дій, використання спеціальних знань і взаємодії слідчого з іншими учасниками кримінального процесу. Розроблено теоретичні положення та конкретні пропозиції щодо вдосконалення розслідування даного виду злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х893.9(4УКР)811.21 + Х894.9(4УКР)312.1 +
Шифр НБУВ: РА354061

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського