Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (108)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х879(4УКР)-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Бровій А.А. 
Адміністративно-правове регулювання трудових відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.А. Бровій ; Акад. упр. МВС України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено ряд нових наукових положень і висновків, спрямованих на вдосконалення адміністративно-правового й організаційно практичного забезпечення реалізації трудових відносин в Україні. Проаналізовано поняття, зміст і особливості трудових відносин, правове регулювання прийняття на роботу, адміністративно-правове регулювання добору та відбору кадрів, адміністративно-організаційні засади керування трудовими ресурсами, організацію роботи, права та функції служби персоналу, взаємне виконання трудових відносин роботодавцем (адміністратором) і працівником, поняття, підстави та види адміністративного переведення працівника на іншу роботу, роль і місце контролюючих і наглядових органів у забезпеченні законності виконання трудових відносин, адміністративні процедури звільнення персоналу, поняття та класифікацію підстав припинення трудових відносин, питання адміністративно-правового регулювання процедури звільнення працівника з ініціативи сторони, яка не є стороною в трудових відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)121 + Х879(4УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА369188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рим О.М. 
Запобігання конкуренції у трудових правовідносинах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.М. Рим ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано розвиток правового регулювання запобігання конкуренції у трудових правовідносинах у різних правових системах. Розкрито суть поняття нечесної конкуренції у трудових правовідносинах. Досліджено форми її прояву та проаналізовано способи її запобігання. Увагу приділено характеристиці угоди про неконкуренцію, визначено її умови, форми укладення та суб'єктного складу. Висвітлено підстави, порядок і наслідки визнання недійсною угоду про неконкуренцію між працівником і роботодавцем. З'ясовано особливості правового регулювання взаємної відповідальності працівника та роботодавця за порушення законодавчих і договірних положень, установлених з метою запобігання конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х879(4УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА361525

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петров В. Г. 
Зміст трудових правовідносин під час відсторонення працівника від роботи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. Г. Петров ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання відсторонення працівників від роботи. Визначено становлення та розвиток правового регламентування даного процесу, а також світовий досвід. Наведено дефініцію категорії "відсторонення від роботи", проаналізовано історію розвитку законодавства про відсторонення працівника від роботи, досліджено досвід країн СНД щодо порядку відсторонення працівників від роботи, окреслено особливості відсторонення працівників за окремими підставами. Доведено, що відсторонення державного службовця від посади на час проведення службового розслідування - явище тимчасове, проміжне, воно триває до прийняття керівником державного органу рішення по суті за результатами службового розслідування, до вирішення питання про правові наслідки скоєного проступку. Тимчасовість відсторонення від виконання повноважень за посадою не повинна перевищувати часу службового розслідування. Встановлено необхідність розробки та прийняття нової редакції ст. 46 КЗпП України стосовно підстав відсторонення працівників від роботи з зазначенням більш повного переліку підстав відсторонення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + Х879(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА383230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Занфірова Т. А. 
Методологічні засади трудових правовідносин у філософії права: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. А. Занфірова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорійного осмислення свободи, рівності, справедливості, праці в історії філософії права, релігійних та етико-ідеологічних систем, предметно-методичні засади філософії трудового права як галузі філософського права, трудові правовідносини в нормативно-догматичному та нормативно-критичному дискурсі, синергетичний підхід як антитезу позитивістського редукціонізму й етицизму природного права в розумінні трудового права та трудових правовідносин. Встановлено та доведено, що аксіологічні градації домінування тієї чи іншої цінності можуть бути визначені за умовної тринарної шкали, на крайніх полюсах якої розміщено відповідні аксіологічні екстремуми, що не дають змоги досягти оптимуму в трудових правовідносинах, а між ними - певна точка оптимуму, досягнення якої є бажаним з погляду балансування між свободою, рівністю та справедливістю в трудовому праві з погляду законодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.011 + Х879(4УКР)-4 в
Шифр НБУВ: РА380270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Краснов Є.В. 
Основні трудові права: міжнародні стандарти і законодавство України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Є.В. Краснов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження міжнародних стандартів основних трудових прав і законодавства України у даній сфері. Проаналізовано еволюцію прав людини й основні тенденції їх розвитку на початку XXI ст. Визначено місце трудових прав у системі прав людини, виділено їх загальні особливості та юридичну своєрідність. Сформульовано визначення поняття основних трудових прав і розроблено їх класифікацію. Проаналізовано всесвітні універсальні та європейські стандарти трудових прав, зроблено їх порівняльно-правовий аналіз із законодавством України. На підставі аналізу спеціальної літератури, чинного законодавства та практики його застосування, міжнародних трудових стандартів і позитивного зарубіжного досвіду їх законодавчого регулювання розроблено пропозиції щодо нормативного закріплення основних трудових прав в Конституції та Трудовому кодексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + Х916.202.1 + Х999.87 +
Шифр НБУВ: РА358480

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Сичов Д.В. 
Правове регулювання індивідуальних трудових відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.В. Сичов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Охарактеризовано індивідуальні трудові відносини, розкрито їх сутність та значення для науки і практики трудового права. Зазначено, що індивідуальні трудові відносини складають ядро предмету трудового права і з їх існуванням пов'язане існування інших відносин, які охоплюються предметом трудового права (відносини, тісно пов'язані з трудовими). Досліджено передумови виникнення індивідуальних трудових правовідносин, проаналізовано фактичний стан їх правового регулювання. Обгрунтовано пропозиції та рекомендації з удосконалення трудового законодавства та правозастосовної практики в сфері регулювання індивідуальних трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА335657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Черткова Ю.В. 
Публічна та приватна тенденції в розвитку трудового права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Ю.В. Черткова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми формування та визначення співвідношення приватної й публічної тенденцій у розвитку трудового права України, проаналізовано можливі правові форми їх прояву. Визначено напрямки активізації публічного втручання у трудові відносини. Проаналізовано відносини, які є предметом трудового права та потребують дерегулювання. Розроблено рекомендації щодо поширення чинності трудового законодавства на всі відносини з приводу виконання робіт фізичними особами, які не є підприємцями та спрямованих на утворення об'єктів інтелектуальної власності. Обгрунтовано необхідність посилення публічного втручання у трудові правовідносини державних службовців з метою забезпечення змагальності у процесі добору кадрів для державної служби, а також належного контролю їх трудової діяльності. Наведено рекомендації щодо удосконалення вітчизняного законодавства про працю, зокрема, щодо оптимального поєднання публічної та приватної концепцій, врегулювання трудових відносин і посилення впливу держави на відносини по використанню найманої праці. Обгрунтовано необхідність і конкретні напрямки надання сторонам трудового договору більше можливостей для регулювання за взаємною згодою власних відносин. Запропоновано виключити з актів закондавства України про працю положень, що є проявом невиправданого публічного втручання у відносини, які є предметом трудового права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА358528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Савєльєва М.О. 
Співвідношення індивідуальних і колективних трудових правовідносин за умов реформування трудового права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / М.О. Савєльєва ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що реалізація інтересів у колективній формі не означає обов'язкового визнання таких інтересів публічними, оскільки вид інтересу та форма його реалізації - це різні категорії, що співвідносяться в різних варіантах. Запропоновано активізувати колективно-договірне регулювання соціально-трудових відносин шляхом законодавчого закріплення права укладати колективні договори будь-якими роботодавцями, які використовують найману працю, незалежно від форм власності та господарювання, а також обов'язку роботодавців, які уклали трудові договори з двома чи більше працівниками, ініціювати колективні переговори. Встановлено, що трудовий договір не є єдиним юридичним фактом, необхідним для появи трудових правовідносин, однак, останні не можуть виникнути за його відсутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4
Шифр НБУВ: РА373998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лукаш С. С. 
Співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин в умовах ринкової економіки: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05 / С. С. Лукаш ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Визначено сутність та особливості методів регулювання трудових відносин за умов ринкової економіки. Наведено історико- та порівняльно-правову характеристики форм і способів застосування централізованого та локального методів у трудовому праві. Висвітлено особливості реалізації цих методів у процесі регулювання трудових відносин з урахуванням міжнародних стандартів у сфері праці. Досліджено специфіку реалізації співвідношення централізованого та локального регулювання як стосовно окремих видів трудових правовідносин (розірвання трудового договору, дисципліни праці тощо), так і окремих сфер трудової діяльності на прикладі регулювання службово-трудової діяльності працівників ОВС. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства про працю України та практики його застосування з використанням централізованого та локального методів регулювання трудових відносин, у тому числі з урахуванням процесу гармонізації трудового права України з правом ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + У582.40 + У9(4УКР)240-21
Шифр НБУВ: РА383084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Солодовник Л.В. 
Юридичні факти у трудовому праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.В. Солодовник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи та способи встановлення та кваліфікації галузевих юридичних фактів, уточнено їх класифікацію, з'ясовано причини та передумови виникнення. Проаналізовано динамічну роль юридичних фактів як засобів досягнення мети триваючих правовідносин. Розглянуто систему юридичних складів галузі та напрями її удосконалення. Встановлено, що ефективність впливу права на суспільні відносини залежить від досконалості системи юридичних фактів. Проаналізовано законодавство та правозастосовну практику, наведено рекомендації щодо удосконалення проекту Трудового Кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + Х002.73 +
Шифр НБУВ: РА331587

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського