Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)735.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Сафончик О.І. 
Правове регулювання припинення шлюбу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Сафончик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто генезу соціального інституту шлюбу, встановлено його значення у сучасному сімейному праві. Проаналізовано питання припинення шлюбу в контексті нового цивільного, сімейного та цивільно-процесуального законодавства. Проведено комплесне дослідження правовідносин, які виникають між подружжям та іншими особами у зв'язку з припиненням шлюбу, обгрунтовано необхідність формування нового підходу щодо врегулювання шлюбно-сімейних правовідносин і удосконалення юридичного інструментарію для їх оформлення. Визначено особливості, підстави, порядок здійснення та правові наслідки припинення шлюбу з урахуванням сучасних законодавчих змін. Проаналізовано історичний розвиток соціального інституту припинення шлюбу, здійснено порівняльне дослідження підходів щодо його регулювання на різних етапах формування. Наведено пропозиції щодо удосконалення шлюбно-сімейного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735.3 +
Шифр НБУВ: РА332263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Глиняна К.М. 
Правове регулювання розлучення за сімейним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.М. Глиняна ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття, визначено характерні ознаки й особливості правового регулювання розлучення в Україні протягом XX ст. та на сучасному етапі розвитку законодавчої бази. Обгрунтовано необхідність створення нового підходу щодо регулювання шлюбно-сімейних відносин та удосконалення юридичного інструментарію для їх оформлення. Проаналізовано правове регулювання процесу розлучення у більш широкому значенні, ніж розірвання шлюбу, з урахуванням чинних норм сімейного, цивільно-процесуального законодавства та законодавства, що регулює діяльність органів РАЦС. Визначено зміст поняття, форм і видів розлучення. Розкрито сутність і досліджено розвиток інституту розлучення. Розглянуто порядок реалізації права на розлучення за чинним законодавством України. Показано особливості встановлення правового статусу подружжя в процесі та після реалізації права на розлучення у сімейному праві України. Визначено загальні й особливі тенденції у правовому регулюванні розлучення на різних етапах розвитку суспільства. Здійснено дослідження інституту розлучення в історичному розвитку. Проведено порівняльне вивчення особливостей правового регулювання розлучення на різних етапах розвитку правової системи держави. Послідовно проаналізовано поняття та види розлучення, розглянуто його особливості залежно від виду шлюбу. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення окремих норм сімейного, цивільно-процесуального законодавства та законодавства про органи РАЦС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735.3 +
Шифр НБУВ: РА346120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Болховітінова А.Б. 
Припинення шлюбу за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Б. Болховітінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено припинення шлюбу в судовому й адміністративному порядках внаслідок смерті одного з подружжя й оголошення його померлим. Сфомульовано доктринальне визначення поняття "припинення шлюбу". Вдосконалено правові підходи до визначення змісту поняття "розірвання шлюбу", встановлено співвідношення зазначених понять. Обгрунтовано необхідність уніфікації підстав судового розірвання шлюбу, введення заборони на пред'явлення позову про розірвання шлюбу особою, яка вчинила протиправну поведінку, визнання недійсним шлюбу, ускладненого особою, оголошеною померлою. На підставі аналізу науково-теоретичних проблем правового регулювання припинення шлюбу сформульовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735.3 +
Шифр НБУВ: РА363800

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського