Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)161.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Другова В.А. 
Договір іпотеки за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.А. Другова ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми іпотечного договору (ІД), його основні теоретичні конструкції на підставі іпотечних правовідносин (ІП). Розроблено обгрунтовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення й ефективного застосування норм законодавства у сфері ІП. Описано правову природу ІД, його історичний розвиток, визначено місце ІД в системі цивільно-правових договорів і встановлено відповідні класифікаційні критерії. Визначено особливості предмета іпотеки та його вплив на формування прав та обов'язків сторін ІД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1
Шифр НБУВ: РА370479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мальцев Д.О. 
Застава як спосіб забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.О. Мальцев ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правової природи застави як способу забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України. Проаналізовано основні концептуальні положення, виявлено недоліки та наведено рекомендації щодо удосконалення інституту застави. Здійснено теоретичне узагальнення положень цивільного законодавства України про застосування застави як способу забезпечення банківського кредиту. Визначено практичну сутність застави як наявність у банківських установ права на реалізацію предметів забезпечення кредиту з метою адекватного відшкодування заборгованості позичальника та збитків кредитора за кредитним договором у разі неспроможності сповна або частково (якщо є така домовленість) повернути кредит. З урахуванням існуючих недоліків цивільного законодавства розглянуто можливість поліпшення процесу регулювання особливостей окремих видів застави. Визначено фактори, що зумовлюють ефективність правової застави й обгрунтовано необхідність максимального розвитку законодавчих засобів реалізації банками права вимоги. Проаналізовано особливості регулювання досліджуваного інституту застави у різні історичні періоди. Визначено тенденції зміни законодавчих норм щодо правового регулювання заставних зобов'язань. Проаналізовано специфіку окремих видів застави, правовий механізм реалізації прав кредиторів та основні вимоги щодо укладання договору застави за участю банків. Розкрито механізм регулювання питань іпотечного кредитування, детально проаналізовано підстави виникнення іпотеки та вимоги, що нею забезпечуються. Досліджено особливості формування нормативно-правової бази з питань іпотеки та встановлено ефективність її використання для вирішення соціально-економічних проблем. Досліджено особливості іпотеки окремих видів майна, розглянуто порядок та умови випуску та обігу цінних паперів та їх похідних, що використовуються на іпотечному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)921.230.46 +
Шифр НБУВ: РА339582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ходико Ю. Є. 
Об'єкт іпотечного правовідношення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Є. Ходико ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито приватноправовий характер і забезпечувальну властивість іпотеки як речовий спосіб забезпечення виконання зобов'язання. Проаналізовано та співвіднесено об'єкти цивільного правовідношення, іпотечного зобов'язання та предмет договору іпотеки. Висвітлено правову природу іпотечного правовідношення, місце та значення в ньому об'єкта. Визначено об'єкт іпотечного правовідношення, виділено ознаки та здійснено багатоступеневу класифікацію об'єктів іпотеки за різними критеріями. Встановлено особливості іпотеки окремих соціально значущих об'єктів, зокрема, земельної ділянки, об'єкта незавершеного будівництва та квартир у багатоквартирному житловому будинку в аспекті принципу "єдиного об'єкта права". Висвітлено спірні питання іпотеки таких об'єктів, як підприємство як єдиний майновий комплекс та квазінерухомість. Надано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства щодо вдосконалення правової регламентації об'єкта іпотеки, які є найбільш ефективними й оптимальними для реалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.102
Шифр НБУВ: РА379371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Першин В.Г. 
Організаційно-правове забезпечення впровадження іпотечного кредитування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Г. Першин ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу існуючих трактувань уточнено та науково обгрунтовано поняття іпотечного банку як спеціалізованого банку, суттю діяльності якого є видача іпотечних кредитів на основі мобілізації коштів, повернення яких забезпечено нерухомим майном. Узагальнено дані щодо практики іпотечних банків у дореволюційній Україні та за кордоном. Запропоновано їх класифікацію та виявлено специфіку залежно від правової системи та рівня соціально-економічного розвитку країни. Досліджено діяльність іпотечних банків України на сучасному етапі, оцінено їх стан і виявлено специфіку, основні проблеми та тенденції розвитку. Доведено необхідність побудови специфічної організаційної структури зазначеного банку як головну передумову здійснення якісного процесу іпотечного кредитування. Розроблено ефективний механізм рефінансування діяльності українських іпотечних банків, який має грунтуватися на емісії іпотечних цінних паперів з метою їх подальшого продажу на вторинному ринку іпотечних кредитів. Обгрунтовано необхідність організаційної участі держави на початковому етапі побудови системи іпотечного кредитування в Україні. Наведено пропозиції щодо оптимізації нормативно-правової бази у сфері іпотечного кредитування. Доведено необхідність розробки Концепції його розвитку в Україні, прийняття певного спеціального закону, що регламентує статус іпотечних банків, внесення змін і доповнень у діючі законодавчі та підзаконні акти, які регулюють правовідносини у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 +
Шифр НБУВ: РА335928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Малий В.Ю. 
Правове регулювання іпотеки землі в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.Ю. Малий ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання іпотеки землі в Україні. Розкрито юридичну природу та запропоновано визначення іпотеки землі як виду застави земельних ділянок, що базується на законі, договорі або рішенні суду, приватної форми власності та/або об'єктів нерухомості, розташованих на цих ділянках і невід'ємно пов'язаних з ними, з урахуванням цільового призначення та особливостей встановленого щодо відповідних категорій земель правового режиму. Узагальнено досвід інституту іпотеки землі у ретроспективі історії Української держави та права. Виокремлено наукову періодизацію розвитку іпотеки землі в Україні. Розглянуто розвиток іпотечних та іпотечно-кредитних земельних відносин у Російській Федерації та Федеративній Республіці Німеччині. Сформульовано відповідні рекомендації щодо даної проблеми для використання їх в Україні. Значну увагу приділено правовому забезпеченню іпотеки землі, зокрема, іпотечним договірним відносинам, оцінці та страхуванню земельної ділянки, яка передається в іпотеку, використанню заставних для рефінансування, передбаченим законодавством процедурам звернення стягнення на заставлену ділянку та розташовані на ній об'єкти нерухомості. Зроблено спробу здійснити наукове оцінювання організаційного механізму забезпечення іпотеки землі, процесів формування іпотечних земельних ринків, засад діяльності Земельного (іпотечного) банку, сучасної практики іпотечного кредитування в Україні. Розглянуто питання відповідальності за порушення законодавства, яке регулює іпотеку землі, порядок вирішення судових спорів, взаємопов'язаних зі зверненням стягнення на земельну ділянку - предмет іпотеки. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правової регламентації іпотеки землі, найбільш ефективної та оптимальної реалізації її можливостей в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х859(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА353378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Нігреєва О. О. 
Правове регулювання іпотеки морського судна: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. О. Нігреєва ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено визначальні ознаки іпотеки в цілому й іпотеки морського судна зокрема. Проаналізовано підстави встановлення іпотечних правовідносин, надано цивільно-правову характеристику договору як основної підстави виникнення іпотеки морського судна. Викладено особливості укладання, виконання та припинення даного договору. Здійснено дослідження міжнародно-правового й іноземного досвіду регулювання відносин іпотеки морського судна. Сформульовано теоретичні висновки та надано науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення цивільного та морського законодавства України, механізму договірного регулювання забезпечувальних правовідносин із застосуванням іпотеки морського судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х832.212.03
Шифр НБУВ: РА374630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Сидор В.Д. 
Правові засади застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.Д. Сидор ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено історіографічний аналіз необхідної літератури, розглянуто суть і правову природу застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Здійснено теоретичне дослідження її основних принципів. Вивчено питання правового регулювання застави земельних ділянок даного призначення, визначено шляхи удосконалення відповідного законодавства України. Висвітлено особливості земельних ділянок як предмету договору застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення, проаналізовано специфічні умови договору, порядок його укладення та визначено коло учасників. Досліджено права та обов'язки сторін даного договору. Розглянуто підстави та порядок його припинення. Вивчено порядок звернення стягнення на заставлену земельну ділянку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 + Х839(4УКР)161.1 +
Шифр НБУВ: РА339288

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рибачок В. А. 
Процедура нотаріального посвідчення договору іпотеки: історія та сучасність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. А. Рибачок ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження механізму оформлення іпотечних договорів і ролі нотаріуса в ньому, особливостей та проблем нотаріального посвідчення договорів іпотеки. Визначено основні етапи становлення процедури оформлення договорів іпотеки, зроблено їх історико-правове оцінювання. З'ясовано форму іпотечного договору, визначено об'єкти, які можуть виступати предметом договору іпотеки. Розкрито суб'єктивні й об'єктивні умови нотаріального провадження посвідчення договору іпотеки. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної процедури нотаріального посвідчення договорів іпотеки нотаріусами та рекомендації з метою напрацювання єдиної нотаріальної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х891.9(4УКР)931.6-9
Шифр НБУВ: РА380990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Журавель А.В. 
Розвиток інституту іпотеки в Україні: історичний досвід, проблеми та перспективи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.В. Журавель ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу систематично дослідити історію правових і організаційних основ інституту іпотеки в Україні протягом X - XXI ст. Визначено найважливіші історичні передумови зародження інституту іпотеки, з'ясовано його природу, розкрито суть поняття, значення, специфіку формування інституту іпотеки в Україні. Розглянуто умови його розвитку й основні особливості застосування, а також наведено їх історико-правову оцінку. Досліджено організаційно-правові основи інституту іпотеки та проблеми його становлення у сучасній Україні. Запропоновано напрями вдосконалення законодавства в сфері регулювання іпотечних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1-1 +
Шифр НБУВ: РА364110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Квіт Н.М. 
Цивільно-правове регулювання іпотечного кредитування в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.М. Квіт ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості цивільно-правового регулювання іпотечного кредитування в Україні. Розглянуто еволюцію джерел правового регулювання даного виду кредитування в Україні та за кордоном, а також поняття іпотечного кредитування й іпотечного кредиту. Вивчено особливості функціонування системи іпотечного кредитування на підставі аналізу її поняття та структури. Досліджено суб'єктивний склад відносин іпотечного кредитування та взаємодію суб'єктів іпотечних кредитних відносин за допомогою іпотечних механізмів (рефінансування, сек'юритизація тощо). Розглянуто питання щодо правової природи договору про іпотечний кредит і кредитного договору як основного зобов'язання в іпотечних кредитних відносинах. Визначено істотні умови договору про іпотечний кредит, досліджено специфіку предмету іпотеки в іпотечних кредитних відносинах. Проаналізовано підстави й особливості цивільно-правової відповідальності сторін за договором про іпотечний кредит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 +
Шифр НБУВ: РА370048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського