Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)153$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Пасічніченко С. В. 
Адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Пасічніченко ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять "соціальний захист інвалідів", "адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів". Проаналізовано структуру державної системи соціального захисту інвалідів. Визначено коло суб'єктів адміністративно-правового регулювання соціального захисту інвалідів. Висвітлено основні перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання соціального захисту інвалідів з метою гармонізації вітчизняного законодавства з положеннями Конвенції ООН про права інвалідів. Наведено пропозиції щодо уточнення понятійного апарату та доповнення до чинного законодавства у сфері соціального захисту інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА384316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іпатов А. В. 
Медико-соціальна експертиза в системі державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. В. Іпатов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено концептуальні засади державного управління системою медико-соціальної експертизи та реабілітації в Україні в контексті організаційно-правових основ. Визначено цілі, функції, принципи та зміст державного управління системою медико-соціальної експертизи (МСЕ) та реабілітації в Україні як структурного елемента соціальної політики держави у формуванні трудових ресурсів держави. Розкрито сутність основних історичних етапів становлення МСЕ та реабілітації, систематизовано світові моделі державного управління цією службою в процесі їх історичного розвитку. Визначено суб'єктивну роль МСЕ в системі формування трудових ресурсів держави. Запропоновано класифікацію громадського руху інвалідів в Україні. Розроблено модель державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні та систематизовано вимоги до підвищення ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з питань професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Запропоновано шляхи удосконалення професіоналізму та компетентності працівників Державної служби зайнятості з питань професійної реабілітації інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)3 + Х819(4УКР)153.041
Шифр НБУВ: РА378301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Міщенко К.С. 
Механізми державного управління соціальним захистом інвалідів в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / К.С. Міщенко ; Акад. муніцип. упр.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-теоретичні засади удосконалення механізмів державного управління соціальним захистом інвалідів в Україні. Доведено необхідність державного регулювання цієї сфери соціальної політики, обгрунтовано потребу в розробці ефективних мкеханізмів державного регулювання. Удосконалено структуру та функції органів державного управління соціальним захистом інвалідів, виявлено основні недоліки її побудови, запропоновано шляхи удосконалення. Проаналізовано нормативно-правовий механізм забезпечення діяльності системи соціального захисту інвалідів, встановлено, що його розвиток значно випереджає темпи формування відповідної організаційної та управлінської структури, що ускладнює державне управління у цій сфері. Розкрито сутність організаційно-функціонального механізму управління соціальним захистом інвалідів. Установлено зв'язок рівня інвалідності з окремими складовими індексу регіоального людського розвитку, запропоновано відповідний метод аналізу. Визначено роль і місце комплексної соціальної реабілітації та соціальних послуг в організаційно-функціональному механізмі державного управління соціальним захистом інвалідів. Запропоновано теоретичні підходи до розробки стандартів соціальних послуг для осіб з івалідністю. Окреслено перспективи реформування державного управління системою соціального захисту інвалідів, у тому числі шляхом упровадження соціального замовлення, ліцензування діяльності у сфері соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-21,01 + Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА366933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козуб І. Г. 
Правове регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. Г. Козуб ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто концептуальні підходи до сутнісної характеристики та змісту поняття "особи зі зниженою працездатністю". Описано особливості трудової дієздатності таких осіб. З'ясовано, що особи, визнані недієздатними за цивільним правом, повинні визнаватися такими ж за трудовим правом. Проаналізовано та наведено визначення міжнародних стандартів у сфері праці осіб зі зниженою працездатністю. Розглянуто гарантії права на працю даних осіб. Висвітлено проблеми правозастосовної практики правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю. Запропоновано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства України в частині порушених проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА373219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чічкань М.В. 
Правове регулювання соціального захисту інвалідів в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.В. Чічкань ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання становлення та розвитку права на соціальний захист як одного з провідних прав людини у соціальній державі. Проведено порівняльний аналіз визначення понять "соціальний захист" і "соціальне забезпечення" у національному та зарубіжному законодавстві. Зроблено висновок, що соціальне забезпечення є частиною соціального захисту. Обгрунтовано доцільність використання поняття соціального захисту у законодавстві щодо характеристики системи досліджуваних правовідносин. Обгрунтовано новий підхід щодо розуміння поняття інвалідності як наявності у людини певної хвороби або вади, яка унеможливлює виконання нею певних звичних і життєво необхідних для неї дій або процесів, що обумовлює визнання людини інвалідом в установленому порядку та відповідне піклування про неї у вигляді соціальної допомоги та захисту з боку держави та суспільства. Доведено, що змістовним наповненням поняття інвалідності є його розуміння як процесу, який складається з передумови, наслідків і причинного зв'язку між ними. До передумови віднесено втрату здоров'я й обмеження життєдіяльності, наслідком визнано надання соціальної допомоги, проявом причинного зв'язку є обов'язок держави надавати цю допомогу у разі визнання людини інвалідом в установленому порядку. Вперше виділено етапи розвитку понять "інвалід" та "інвалідність", кожен з яких характеризується різним змістовим наповненням даних категорій. Вперше визначено, що загальними ознаками інвалідності є соціальна недостатність, фізичний або психічний розлад здоров'я, який є природженим або виникає внаслідок травми або захворювання, позбавлення людини в результаті такого розладу певних умінь або навичок, які зазвичай притаманні людському організму, потреба у соціальній допомозі, реабілітації, причинний зв'язок між визнанням людини інвалідом та обов'язком держави здійснювати соціальний захист відносно неї. Доведено, що коригування людиною природного відбору обумовлює виникнення відповідного обов'язку піклування з боку держави та суспільства щодо інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА362501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шумна Л.П. 
Правові основи реабілітації інвалідів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.П. Шумна ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано загальнотеоретичні та галузеві підходи до поняття "інвалідність", "інвалід". Розглянуто правову природу, мету та принципи реабілітації інвалідів. Визначено принципово нові підходи до теорії правовідносин у сфері реабілітації інвалідів відповідно до ринкових перетворень суспільства. Значну увагу приділено юридичному механізму забезпечення права інвалідів на реабілітацію. Обгрунтовано рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України стосовно даного питання та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153 + Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА323110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Павлюков Р.О. 
Соціально-правовий захист інвалідів в Україні: автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.05 / Р.О. Павлюков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові погляди щодо правового регулювання суспільних відносин, що виникають у результаті взаємодії між інвалідами, суспільним і середовищним бар'єрами. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення правового забезпечення трудової реабілітації інвалідів шляхом закріплення професійних стандартів, пристосованих до особливих потреб інвалідів, та зорієнтованих на них відповідних освітніх стандартів у різних галузях народного господарства. Удосконалено організаційно-правові механізми з надання інвалідам соціальних послуг і забезпечення їх належної якості, зокрема, щодо затвердження державних мінімальних стандартів якості соціального обслуговування інвалідів, ліцензування діяльності щодо надання соціальних послуг інвалідам, впровадження громадського контролю за дотриманням прав інвалідів та якості наданих соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА367257

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського