Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (382)Книжкові видання та компакт-диски (514)Журнали та продовжувані видання (332)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корж-Ікаєва Т.Г. 
Адміністративно-правове забезпечення прав і свобод неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т.Г. Корж-Ікаєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено наявні проблемі адміністративно-правового забезпечення прав і свобод неповнолітніх. Визначено та висвітлено їх права і свободи як об'єкти адміністративно-правового забезпечення, поняття й особливості даного забезпечення, систему суб'єктів адміністративно-правового забезпечення прав і свобод неповнолітніх. Розглянуто міліцію як суб'єкт адміністративно-правового забезпечення та регулювання прав і свобод неповнолітніх та його гарантії. Проаналізовано правове регулювання даних прав і свобод у сфері виконавчої влади. Наведено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення механізму їх адміністративно-правового забезпечення. Сформульовано практичні рекомендації та пропозиції до нормативно-правових актів, спрямованих на ефективне та якісне адміністративно-правове забезпечення прав і свобод неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х809(4УКР)342
Шифр НБУВ: РА359002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Князька Л. А. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі соціального захисту населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. А. Князька ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та специфіку соціальної політики в історичному аспекті й її взаємозв'язок із соціальною державою та соціальним захистом. З'ясовано поняття та визначено принципи соціального захисту, його співвідношення із соціальним забезпеченням і соціальною безпекою, проаналізовано різні наукові погляди та теорії. Висвітлено адміністративно-правовий статус органів управління у сфері соціального захисту, його форми та методи. Запропоновано напрями вдосконалення адміністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на соціальний захист. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень щодо низки нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА373573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Німко О.Б. 
Адміністративно-правове регулювання державного молодіжного житлового кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Німко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття "державне молодіжне житлове кредитування", висвітлено його роль у соціально-економічній політиці. З'ясовано суть і особливості адміністративно-правового регулювання державного молодіжного житлового кредитування, його суб'єкти, об'єкт, функції, принципи, методи та форми. Проаналізовано підстави виникнення права молоді на соціальний захист у даній сфері. Розкрито суть інституційних засад зазначеного регулювання молодіжного житлового кредитування, а також суть правових і організаційних засад діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" як суб'єкту адміністративно-правового регулювання економічної та соціально-культурної сфери. Проаналізовано чинне законодавство та практику даного регулювання. Досліджено стан розробки проблеми. Висвітлено та проаналізовано світовий досвід іпотечного молодіжного житлового кредитування. Досліджено чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання державного кредитування у даній сфері. Запропоновано напрямки підвищення ефективності шляхом удосконалення норм законодавства й управлінського механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)123 + Х829(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пасічніченко С. В. 
Адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Пасічніченко ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять "соціальний захист інвалідів", "адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів". Проаналізовано структуру державної системи соціального захисту інвалідів. Визначено коло суб'єктів адміністративно-правового регулювання соціального захисту інвалідів. Висвітлено основні перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання соціального захисту інвалідів з метою гармонізації вітчизняного законодавства з положеннями Конвенції ООН про права інвалідів. Наведено пропозиції щодо уточнення понятійного апарату та доповнення до чинного законодавства у сфері соціального захисту інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА384316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Куца А. М. 
Адміністративно-правове регулювання соціального захисту інвалідів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. М. Куца ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 18 с. — укp.

Виділено ознаки, притаманні соціальному захисту досліджуваної категорії осіб, визначено й охарактеризовано елементи системи соціального захисту осіб з обмеженими функціональними можливостями, виявлено недоліки в реалізації відповідних заходів і запропоновано шляхи усунення, наведено принципи соціального захисту інвалідів та їх класифікацію. Визначено та розкрито зміст наступних складових механізму адміністративно-правового регулювання у сфері соціального захисту інвалідів: правових актів і публічної адміністрації. Здійснено аналіз національного законодавства щодо соціального захисту інвалідів і вироблено пропозиції стосовно його вдосконалення. Розкрито особливості та роль громадських організацій інвалідів у реалізації соціального захисту даної категорії осіб. Досліджено досвід держав світу щодо регулювання соціального захисту осіб з обмеженими функціональними можливостями та визначено перспективи розвитку даного соціального явища в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)152 + С5*423.3
Шифр НБУВ: РА385147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Яковчук М.Ю. 
Адміністративно-правове регулювання страхової діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Яковчук ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Подано авторське визначення понять "страхування" та "адміністративно-правове регулювання страхової діяльності", сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, норми яких регулюють відносини у сфері страхової діяльності. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів даного регулювання страхової діяльності. Дістали подальшого розвитку дослідження системи органів, уповноважених здійснювати адміністративно-правове регулювання страхової діяльності, а також чинників, що впливають на ефективність регулювання страхової діяльності та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне галузеве законодавство та практику адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, висвітлено та проаналізовано світовий досвід правового забезпечення страхової діяльності. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, визначено напрями підвищення ефективності регуляторного механізму шляхом удосконалення його правових та організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Максименко О. В. 
Адміністративно-правові засади реалізації ювенальної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Максименко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано генезис адміністративно-правових засад ювенальної політики в законодавстві та правових концепціях. Визначено поняття та специфіку ювенальної політики як об'єкта адміністративно-правової реалізації. Розглянуто елементи адміністративно-правового механізму та засад реалізації ювенальної політики в Україні, систематизовано основні напрями адміністративної діяльності державних установ і громадських організацій, з урахуванням розмежування їх функцій на основні та допоміжні. Науково обгрунтовано необхідність адміністративно-правової реформи, спрямованої на скорочення кількості державних органів та установ, а також на усунення дублювання їх функцій у сфері реалізації ювенальної політики в Україні. Запропоновано теоретичну модель Ювенального кодексу України - окремого кодифікованого нормативного акту, в якому відображено норми процесуального та матеріального права, що стосуються дітей. Проаналізовано зарубіжний досвід і сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, а також окреслено основні напрями щодо оптимізації адміністративно-правової реалізації ювенальної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)151
Шифр НБУВ: РА380179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стаховська Н.М. 
Відносини в праві соціального забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Стаховська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Визначено нові підходи до теорії соціально-забезпечувальних правовідносин відповідно до сучасних процесів реформування національної системи соціального забезпечення та переведення її на страхову основу. Розроблено комплексну класифікацію правовідносин у сфері соціального забезпечення. Здійснено порівняльний аналіз основних видів даних правовідносин. Особливу увагу приділено проблемам реалізації права громадян на соціальне забезпечення. На підставі аналізу практики розгляду державними органами соціального захисту та судами спорів, що виникли внаслідок порушення прав громадян на соціальне забезпечення, сформульовано конкретні пропозиції щодо удосконалення чинного закондавства у сфері соціального забезпечення та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА312239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кулачок Л.В. 
Державна допомога сім'ям з дітьми як форма соціально-правового захисту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.В. Кулачок ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано суть державної допомоги сім'ям з дітьми та проблем, пов'язаних з її наданням за сучасних умов. Визначено місце інституту державних допомог сім'ям з дітьми в системі права соціального забезпечення. Досліджено значення вказаного соціально-правового явища з метою покращання демографічної ситуації в Україні, виховання здорового фізично та морально молодого покоління. Визначено поняття державної допомоги сім'ям з дітьми, запропоновано їх класифікацію, досліджено гарантії за умов надання даної допомоги. На підставі проведеного аналізу сформульовано та обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА326243

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кряж М. С. 
Державна політика забезпечення соціально вразливих верств населення України лікарськими засобами: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М. С. Кряж ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що першочерговими заходами щодо вирішення проблеми забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення в Україні є: введення особистого реєстру громадян, які потребують лікування та їх віднесення до пільгових груп; впровадження соціального й обов'язкового медичного страхування з метою часткової компенсації вартості лікування важких захворювань, розробка ефективних механізмів реімбурсації вартості лікарських засобів, визначення переліку державних соціальних стандартів лікування із зазначенням видів та обсягів медичної та фармацевтичної допомоги, що надається громадянам безоплатно за рахунок бюджетів усіх рівнів і коштів обов'язкового медичного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.26 + Х819(4УКР)15:Р
Шифр НБУВ: РА374775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Занфіров В.А. 
Державне регулювання соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.А. Занфіров ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні та прикладні засади соціально-економічного розвитку регіону як складової державного регулювання економіки. Обгрунтовано державну регіональну політику в Україні. Проведено системний аналіз наукової літератури українських і зарубіжних дослідників щодо державного регулювання соціально-економічного розвитку регіону. Розкрито суть поняття "державна регуляторна політика", яке реалізується у концепції розвитку регіону. Визначено узагальнювальний критерій, з використанням якого оцінюється ефективність реагувальних впливів на сприйняття соціального управління як сукупності дій, спрямованих на оптимізацію споживання життєвих благ. Удосконалено структуру процесу програмно-цільового управління розвитком регіону. Запропоновано непрямі методи впливу на регіональний розвиток, які базуються на стимулюванні розвитку кластерів. Розроблено науково-практичні рекомендації стосовно розвитку регіонів України, удосконалення системи їх фінансування та формування регіональних соціально-економічних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)15 + У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА345239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Меленюк В. О. 
Державне регулювання соціального розвитку України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. О. Меленюк ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми державного регулювання соціального розвитку в Україні. Уточнено поняття й сутність соціального розвитку для системи державного управління. Обгрунтовано основні положення концептуальної моделі ресурсного забезпечення реалізації програм соціального розвитку регіонів України, яка базується на визначенні напрямів діяльності місцевих державних адміністрацій, складанні інвестиційних паспортів регіонів, зниженні комерційних ризиків, удосконаленні системи податкових пільг, уніфікації правил і процедур інвестиційної діяльності. Увагу приділено проблемам розвитку інфраструктури інвестиційної діяльності, забезпеченню інформаційної відкритості соціального розвитку, моніторингу ходу інвестиційного процесу в регіонах. Удосконалено організаційний підхід до побудови системи державного управління програмами соціального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + У9(4УКР)270-21,01 + Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Юрченко Ю.Д. 
Державне управління в сфері соціального захисту населення: теоретико-методологічні аспекти: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.Д. Юрченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження питань вдосконалення діяльності органів управління в сфері соціального захисту населення (СЗН) за умов становлення та розвитку України як соціальної держави. На підставі узагальнення наукових джерел, основних положень Конституції України, законів та інших нормативно-правових актів розкрито зміст поняття соціального захисту населення, визначено його основні напрями в Україні та механізми їх реалізації. Висвітлено місце та роль органів управління, які беруть участь у формуванні та реалізації соціальної політики держави щодо СЗН. На прикладі Чернігівщини проаналізовано стан СЗН і особливості регіонального управління щодо нього. Запропоновано сучасну модель управління СЗН на місцевому рівні з урахуванням принципів адресності, системності, комплексності, багатосуб'єктності, гнучкості та диференційного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА342777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бондаренко Ю.М. 
Державне управління соціальним захистом населення в умовах європейської інтеграції України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.М. Бондаренко ; Клас. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання державного управління соціальним захистом населення України. Проаналізовано законодвачу й інституційну бази реалізації державної політики соціального захисту. Наведено характеристку різних типів соціальних держав. Визначено європейські тенденції соціального захисту населення. Обгрунтовано шляхи досягнення Україною європейських стандартів соціального захисту. Доведено пріоритетність захисної функції держави у період радикальних ринкових трансформацій. З'ясовано, що за функцією розвитку соціальна політика сприяє розв'язанню завдань максимізації благополуччя, за захисною - мінімізації несприятливих умов і соціальних ризиків. Доведено, що корекцію соціальної політики України за умов трансформації суспільства необхідно здійснювати шляхом реформування системи соціального захисту, який є об'єктивною економічною категорією, що пов'язана з відтворенням, збереженням і розвитком основної продуктивної сили суспільства - людського потенціалу. Виявлено, що за умов трансформації економіки значення людського потенціалу й ефективності соціального захисту об'єктивно підвищується, що обумовлює актуальність впровадження системного підходу щодо вибору основних засобів його забезпечення. Обгрунтовано необхідність розробки наукових програм проведення фундаментальних досліджень теорії та механізмів регулювання соціального захисту населення за ринкових умов. Розроблено пропозиції щодо здійснення моніторингу застосування межових стандартів та індикаторів соціальної захищеності населення, спрямованих на реалізацію встановлених Конституцією та Законами України основних соціальних гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358431

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іпатов А. В. 
Медико-соціальна експертиза в системі державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. В. Іпатов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено концептуальні засади державного управління системою медико-соціальної експертизи та реабілітації в Україні в контексті організаційно-правових основ. Визначено цілі, функції, принципи та зміст державного управління системою медико-соціальної експертизи (МСЕ) та реабілітації в Україні як структурного елемента соціальної політики держави у формуванні трудових ресурсів держави. Розкрито сутність основних історичних етапів становлення МСЕ та реабілітації, систематизовано світові моделі державного управління цією службою в процесі їх історичного розвитку. Визначено суб'єктивну роль МСЕ в системі формування трудових ресурсів держави. Запропоновано класифікацію громадського руху інвалідів в Україні. Розроблено модель державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні та систематизовано вимоги до підвищення ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з питань професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Запропоновано шляхи удосконалення професіоналізму та компетентності працівників Державної служби зайнятості з питань професійної реабілітації інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)3 + Х819(4УКР)153.041
Шифр НБУВ: РА378301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Міщенко К.С. 
Механізми державного управління соціальним захистом інвалідів в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / К.С. Міщенко ; Акад. муніцип. упр.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-теоретичні засади удосконалення механізмів державного управління соціальним захистом інвалідів в Україні. Доведено необхідність державного регулювання цієї сфери соціальної політики, обгрунтовано потребу в розробці ефективних мкеханізмів державного регулювання. Удосконалено структуру та функції органів державного управління соціальним захистом інвалідів, виявлено основні недоліки її побудови, запропоновано шляхи удосконалення. Проаналізовано нормативно-правовий механізм забезпечення діяльності системи соціального захисту інвалідів, встановлено, що його розвиток значно випереджає темпи формування відповідної організаційної та управлінської структури, що ускладнює державне управління у цій сфері. Розкрито сутність організаційно-функціонального механізму управління соціальним захистом інвалідів. Установлено зв'язок рівня інвалідності з окремими складовими індексу регіоального людського розвитку, запропоновано відповідний метод аналізу. Визначено роль і місце комплексної соціальної реабілітації та соціальних послуг в організаційно-функціональному механізмі державного управління соціальним захистом інвалідів. Запропоновано теоретичні підходи до розробки стандартів соціальних послуг для осіб з івалідністю. Окреслено перспективи реформування державного управління системою соціального захисту інвалідів, у тому числі шляхом упровадження соціального замовлення, ліцензування діяльності у сфері соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-21,01 + Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА366933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Алексейчук В.В. 
Механізми державного управління соціальним партнерством: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Алексейчук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування та реалізації механізму державного управління соціальною сферою району на підставі її комплексного аналізу, обгрунтовано напрями удосконалення діяльності місцевих органів влади. Розкрито сутність поняття "соціальні відносини", обгрунтовано теоретичні засади створення ефективного державного механізму регулювання соціально-трудових відносин, а також розвитку соціального партнерства держави та її громадян на рівні району. Розглянуто фактори формування та розвитку соціального партнерства в Україні. Визначено роль, функції, принципи та методи діяльності районних органів влади, спрямованої на реалізацію соціальної політики держави. Проведено оцінювання розвитку соціального партнерства органів державної влади. Запропоновано найбільш ефективну форму державного управління соціальною сферою району. Охарактеризовано елементи системи державного управління соціальним партнерством, обгрунтовано напрями її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + С5*667.1*333.641 +
Шифр НБУВ: РА368006

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Войтенко А.Б. 
Місцеве самоврядування як фактор регулювання соціально-економічного розвитку постраждалих районів від аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / А.Б. Войтенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем соціально-економічного та екологічного розвитку постраждалих територій від аварії на ЧАЕС. Визначено можливі шляхи використання набутого досвіду діяльності управлінських структур в аналогічних ситуаціях та здійснено їх моделювання. Проаналізовано особливості функціонування органів місцевого самоврядування за умов надзвичайних техногенних ситуацій та обгрунтовано їх важливу роль у формуванні та реалізації державної політики економічного розвитку та соціального захисту регіонів, потерпілих від аварії на ЧАЕС. Виявлено шляхи ресурсного забезпечення постраждалих територій, показно місце та роль місцевих громад у реалізації заходів з ліквідації наслідків аварії. Визначено основні параметри стратегічного плану соціально-економічного розвитку Житомирської області з урахуванням особивостей розвитку території, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено форми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час вирішення актуальних проблем в екстремальних ситуаціях. Уточнено концептуальні підходи щодо відновлення соціально-економічного й екологічного стану постраждалих регіонів. Визначено тенденції удосконалення господарської діяльності даних територій та обгрунтовано методичні підходи щодо формування регіональних програм їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)154 +
Шифр НБУВ: РА335850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Попов М.П. 
Організаційно-правовий механізм державного управління в сфері гендерної політики: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.П. Попов ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Доведено, що побудова наукової концепції гендерної політики є передумовою її практичного здійснення на всіх рівнях державного управління. З метою приведення організаційно-функціональної структури державного управління у сфері гендерної політики в Україні до європейських стандартів розглянуто систему владних інститутів, які функціонують у країнах Європейського Союзу. Запропоновано створити в Україні принципово новий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади щодо реалізації гендерної політики - Міністерство (Департамент) з питань політики в інтересах гендерної рівності. Запропоновано повноваження окремих його підрозділів. З метою вдосконалення системи державного управління гендерною сферою на місцевому рівні запропоновано створити Координаційну раду з гендерної політики при обласній державній адміністрації. Запропоновано методику врахування гендерного фактора під час підготовки програм, які розробляються управліннями та відділами місцевих державних адміністрацій. Доведено, що методика сприятиме визначенню соціальних наслідків реформ для статевих груп населення. З метою вимірювання ефективності управління гендерними відносинами на місцевому рівні запропоновано методику розрахунку індексу соціального неблагополуччя у гендерному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344783

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Парубчак 
Організаційно-правові механізми реалізації державної молодіжної політики в України на регіональному рівні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Іван Орестович Парубчак ; Львівський регіональний ін-т держ. управління, Національна академія держ. управління при Президентові України. — Л., 2009. — 20 с. — Бібліогр.: С.16-18. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151 + Х819(4УКР)151
Шифр НБУВ: РА366323

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського