Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф69(4УКР)2'2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шаповал А.І. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Дмитра Антоновича: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Шаповал ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено громадську, політичну, педагогічну та наукову діяльність Д. Антоновича на тлі історичних подій кінця XIX - першої половини XX ст. На підставі виявлених архівних і друкованих матеріалів встановлено нові й уточнено вже відомі біографічні факти. До наукового обігу введено значну кількість архівних матеріалів, а також публіцистичні праці діяча. Проаналізовано його творчий доробок і вперше проведено бібліографічне упорядкування численної наукової та публіцистичної спадщини Д. Антоновича. Висвітлено значний внесок політика у розвиток українського визвольного руху кінця XIX - початку XX ст. і простежено трансформацію його світогляду під впливом політичних подій. Показано провідну роль вченого в організації культурно-мистецького життя в Україні під час національно-визвольних змагань, а також в організації українських культурно-наукових установ і вищих шкіл за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Антонович, Д. + Ф69(4УКР)2'2 +
Шифр НБУВ: РА370175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гаврик В.Г. 
Державницька, суспільно-політична та громадська діяльність Ісака Мазепи (1884 - 1952 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.Г. Гаврик ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні напрямки та форми суспільної активності І. Мазепи у різні історичні періоди, починаючи з часу його вступу до української студентської громади в Санкт-Петербурзі у 1904 р. і закінчуючи державотворчими заходами на посаді голови українського уряду в екзилі на початку 1950-х рр. Акцентовано увагу на особливостях його політичної тактики за різних історичних обставин на стабільній послідовності у реалізації стратегічної мети, зокрема, побудови суверенної, соборної, демократичної української держави. Розкрито, що незмінно надаючи пріоритет вирішенню національного питання, І. Мазепа не вважав його самоціллю, а лише засобом побудови соціально справедливого демократичного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6-8 Мазепа, Ісак + Ф69(4УКР)2'2 + Т3(4=9УКР)6-8 Мазепа, Ісак
Шифр НБУВ: РА371169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мартиненко Н.М. 
Діяльність РСДРП (меншовиків) в Україні (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Мартиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено діяльність меншовиків в Україні у другій половині 1907 р. - на початку Першої світової війни, а саме: стратегію та тактику СДРП (меншовиків) в Україні, діяльність місцевих соціал демократичних осередків, їх організаційну структуру та форми роботи, а також роль меншовиків у цій діяльності, відносини РСДРП з українськими соціал-демократами. Наголошено, що стратегічною метою соціал-демокраії залишалося повалення самодержавства, але були різними підходи до вирішення цієї проблеми у більшовиків і меншовиків. У 1907 - 1914 рр. меншовики шукали шляхи поступового реформування суспільно-політичного руху. Зазначено, що меншовики були винахідливими у використанні традиційних форм роботи, а творчий підхід меншовиків до пошуку найбільш дійових форм роботи свідчив про їх творчий потенціал, намагання постійно посилювати саме свій вплив у робітничому середовищі. Зроблено висновок, що у досліджений період меншовики складали більшість серед членів РСДРП в Україні. Вони намагалися політично виховувати робітничу масу, не ставили завдання її безумовного підкорення партійному керівництву, чого прагнули більшовики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-40 + Ф69(4УКР)2'2 +
Шифр НБУВ: РА348537

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського