Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1(4УКР)4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Луценко А.В. 
Геополітичні ідеї в Україні: джерела та еволюція: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.В. Луценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено джерельну базу та стан наукової розробки проблем становлення геополітики в Україні. Розглянуто розвиток української геополітичної думки протягом всього періоду існування українського народу, включаючи його етнічні корені, і до початку минулого століття. Вивчено умови, у яких зароджувалась і розвивалась українська геополітична думка. Проведено історико-політологічний аналіз геополітичних доктрин і поглядів у період після закінчення Другої світової війни в наукових і політичних колах країн Заходу, в Радянському Союзі та Російській Федерації. Охарактеризовано стан геополітичних розробок, шкіл, напрямів наукового пошуку в сучасній українській науці й освіті. Наведено рекомендації щодо реалізації геополітичної стратегії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА368309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Куташев І.В. 
Державотворчі ідеї у політичній думці доби гетьманщини: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / І.В. Куташев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено розвиток державотворчих ідей у політичній думці доби гетьманщини (друга половина XVI - XVIII ст.). Запропоновано періодизацію політичної думки даного періоду, в контексті якої проаналізовано ідеї державності у джерелах доби Відродження, державницькі погляди у працях ідеологів релігійного протистояння, а також ідеї національної державності у працях доби гетьманщини, зокрема, ідеї державності в джералах епохи козацьких національно-визвольних повстань, незалежності й автономності у поглядах гетьманів козацької держави, розкрито особливості державотворчих ідей у добу руйнації гетьманщини. Проаналізовано погляди на державу мислителів-просвітників, зокрема, великодержавницького та національного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4 + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коцур А.П. 
Ідея державності в історичній думці та суспільно-політичному житті України кінця XVIII - початку XX ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / А.П. Коцур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Всебічно проаналізовано специфіку національного відродження в контексті суспільно-політичного життя України та місце в ньому української ідеї. Значну увагу приділено відображенню проблеми української державності в історичних дослідженнях, стану інтелектуально-духовної еліти України, наукових центрів українознавства. Охарактеризовано народницький, консервативний, національно-державницький напрями в історичній та суспільно-політичній думці України. Визначено оцінку ідеї державності у програмах і діяльності національно-демократичних об'єднань і політичних партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/5 + Т1(4УКР)4/5
Шифр НБУВ: РА312534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Конта Р.М. 
Ідея державотворення в суспільно-політичному житті України в першій половині ХІХ століття: історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Р.М. Конта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено вивчення ідеї державотворення в Україні в першій половині XIX ст. Проведено критичний аналіз численних джерел, узагальнено досвід історіографічних розробок з досліджуваної проблеми. Зроблено спробу періодизації та систематизації історіографії цієї проблеми. Значну увагу приділено літературі, яка раніше не досліджувалася або замовчувалася в радянській історіографії (праці зарубіжних та українських діаспорних дослідників, репресованих радянських істориків). Розглянуто еволюцію ідеї державотворення в Україні у зазначений період, а також простежено загальні тенденції її висвітлення в різних історіографічних школах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-7 г + Ф1(4УКР)47 +
Шифр НБУВ: РА330146

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Томенко М. В. 
Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / М. В. Томенко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса . — К., 2010. — 30 с. — укp.

Вперше в українській історіографії здійснено комплексне політологічне дослідження конституціоналізму. Розглянуто етапи українського конституційного процесу у співвідношенні з політичною історією й історією політико-правової думки в Україні. Вдосконалено категоріальний апарат і методичні підходи, які ефективні під час проведення політологічних досліджень конституційних процесів: політичний режим, форми державного правління й устрою. Проведено аналіз і запропоновано інтерпретацію новітнього конституціоналізму з виокремленням його уроків і можливих перспектив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/6 + Х809(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА374192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кресін О.В. 
Політико-правова спадщина української політичної еміграції першої половини ХVІІІ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Кресін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено розвиток правового змісту моделей української державності, обумовлених договорами Війська Запорізького зі східноєвропейськими державами у другій половині XVII - на початку XVIII ст. Визначено теоретичні засади та зміст українських конституційно-правових ідей другої половини XVII - початку XVIII ст. щодо сутності держави, конституційного ладу та державного устрою. Виокремлено та сформульовано зміст ідей про новий статус Війська Запорізького у проектах договорів емігрантського уряду з Річчю Посполитою, Російською державою та Кримським ханством. Проаналізовано конституційно-правовий зміст ідей, висловлених емігрантами у комплексі документів так званої Бендерської комісії 1709 р. Досліджено теоретико-правове підгрунтя та конституційно-правовий характер положень "Пактів й конституцій законів та вольностей Війська Запорізького..." 1710 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)46
Шифр НБУВ: РА314677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Газізов 
Політичні ідеї у літописах доби гетьманщини: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Михайло Михайлович Газізов ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)46 + Т3(4УКР)46-5,012
Шифр НБУВ: РА365936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Горбаль В.М. 
Права людини у правовій думці Наддніпрянської України кінця XVIII - початку XX століття (індивідуалістичні концепції): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Горбаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Зроблено висновок, що дореволюційна українська та російська юридична наука, вивчаючи права особи, накопичила науковий досвід, продемонструвала різні підходи, які співвідносяться з сучасною класифікацією теорій права та політичних доктрин; цей творчий потенціал все ще залишається недостатньо вивченим і висвітленим, чому сприяла, перш за все, загальна критична негативна оцінка дореволюційного правознавства за радянських часів. Досліджено поняття, сутність і структуру прав людини, наукові передумови виникнення даної концепції, усталення її в українській та російській політико-правовій думці наприкінці XVIII - на початку XX ст. у теоріях природного права, історичній школі права, позитивістських течіях. Особливу увагу приділено вивченню спроб втілення теоретичних розробок у державно-політичну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)47 + Ф1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА313860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Полтавець С.В. 
Становлення та особливості політичної думки доби Хмельниччини: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / С.В. Полтавець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено, що Українська національна революція XVII ст., політична практика доби уряду Б. Хмельницького мала серйозне світоглядне, політико-ідеологічне підгрунтя у світоглядних орієнтаціях, менталітеті українського народу, ідеях історичної та полемічної літератури, творах діячів українського Відродження, Гуманізму та Реформації, козацькій ідеології та "Руській ідеї", традиціях української державності та козацького і громадського самоврядування. Досліджено історичний розвиток українського суспільства після Київської Русі у висхідному напрямку становлення української нації, розвитку національної свідомості та політичних орієнтацій, спрямованих на досягнення власної суверенної державності. Розглянуто роль української еліти та шляхти, які відіграли взагалі позитивну, хоча і суперечливу роль, сприяли збереженню та розвитку українського народу в етнічно-національному, релігійному, духовному, економічному та територіальному плані. Висвітлено основні чинники формування політичної думки, політичної орієнтації та політичної свідомості українського народу зазначеної доби, основними домінантами яких визначено соціально-політичні та духовні фактори власного соціально-політичного та історичного-культурного буття. Узагальнено матеріали, які засвідчують тривалість державотворчих традицій руського народу, наявність напередодні правління Б. Хмельницького низки політичних ідей та державотворчих концепцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)44/46 +
Шифр НБУВ: РА322181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кононенко В.П. 
Суспільно-політичні уявлення та ідеї козацьких інтелектуалів Гетьманщини (кінець 80-х років ХVII - кінець 60-х років XVIII ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Кононенко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено суспільно-політичні уявлення й ідеї козацьких інтелектуалів з кінця 1680-х рр. до кінця 1760-х рр. Проаналізовано протистояння між шляхетськими й абсолютистськими уявленнями й ідеями у Центральній Європі, що визначало поведінку еліт макрорегіону. З'ясовано, що козацькі інтелектуали створили "схему" історії своєї Батьківщини, що базується на обгрунтуванні витоків і розвитку "малоросійських вольностей" з часів існування Русі, Великого князівства Литовського та Речі Посполитої до періоду до кінця XVII ст. - середини XVIII ст. Проаналізовано проекти Глухівської ради, твори світських інтелектуалів, накази депутатів до Законодавчої комісії та їх роботу у ній. Зроблено висновок, що козацькими інтелектуалами були обгрунтовані уявлення про Гетьманщину як фактично окрему державу у межах Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Ф1(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА370809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дуфенюк О.М. 
Філософсько-правова спадщина С.Оріховського: феномен професіоналізму правоохоронця: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.М. Дуфенюк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему професіоналізації правоохоронця у контексті філософсько-правової спадщини українського діяча епохи Відродження С.Оріховського (1513 - 1566 рр.). Розглянуто чинники, які вплинули на формування правосвідомості мислителя. Обгрунтовано прогресивність його філософсько-правових поглядів. Висвітлено значущість філософії права та держави С.Оріховського у сучасному державотворенні, інтегровано та проаналізовано ідеї вітчизняного гуманіста, які мають теоретичну та практичну цінність стосовно процесу формування феномена професіоналізму правоохоронця. Удосконалено юридичну терміносистему у галузі професіоналізації кадрового потенціалу правоохоронних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Ф1(4УКР)44 Оріховський +
Шифр НБУВ: РА353034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Майкут Х.В. 
Цивільне право на українських землях за Литовськими статутами: історико-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х.В. Майкут ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему становлення та розвитку цивільного права на українських землях у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої за Литовськими статутами, практику його застосування. Акцентовано увагу на аналізі цивільно-правових інститутів, закріплених у Статутах, зокрема, речового, зобов'язального, сімейного та спадкового права. Проаналізовано цивільні судові справи, використано спеціальну й іншу монографічну літературу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)43-623 + Х2(4ЛИТ)436-3 + Ф1(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА369628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського