Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (552)Книжкові видання та компакт-диски (909)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мошак О.В. 
Альтернативні концепції державності в політичній думці української міжвоєнної еміграції в Європі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Мошак ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 c. — укp.

Висвітлено особливості формування політичної думки української міжвоєнної еміграції в Європі, вплив на даний процес новітніх політичних ідеологій. Обгрунтовано систематизацію політичних поглядів носіїв ідеї державності. Визначено особливі та загальні риси запропонованих моделей державного будівництва. Здійснено порівняльний аналіз концепцій української державності через призму бачення представниками різних ідеологічних напрямків форми майбутньої держави, джерел та сутності розподілу влади. Досліджено зміст пропозицій щодо подолання причин бездержавності української нації, зокрема, ліквідації внутрішніх слабкостей українського визвольного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 + Ф055.25
Шифр НБУВ: РА320384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Андріяш В.І. 
Внесок М.М.Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.І. Андріяш ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено творчі доробки, суспільно-політичні погляди, політичну доктрину та теоретичну спадщину та діяльність М.М.Аркаса. Надано характеристику процесу становлення громадсько-політичних поглядів М.М.Аркаса за умов соціально-економічного та політичного розвитку українських земель кінця XIX - початку XX ст. та показано роль родинного виховання у формуванні національно-патріотичних почуттів громадського діяча. Висвітлено взаємодію М.М.Аркаса з відомими сучасниками, здебільшого активними учасниками національного руху, з політичними та громадськими організаціями та рухами, ступінь впливу його ідей на громадсько-політичну думку та свідомість українського народу. Розглянуто головні напрямки громадсько-політичної діяльності М.М.Аркаса на ниві національно-культурного відродження кінця XIX - початку XX ст. Розглянуто процес заснування, діяльність та склад Миколаївського товариства "Просвіта", ініціатором створення якого та головою був М.М.Аркас. Проаналізовано вплив просвітницької діяльності товариства у процесі популяризації української культури, історії, мови у південному регіоні України. Розглянуто соціально-політичні передумови написання "Історії України-Руси", визначено її роль і місце в українській політичній думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 Аркас, М. +
Шифр НБУВ: РА330562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чорний М.Г. 
Вплив ідей лібералізму на формування української політико-правової думки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Г. Чорний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

З'ясовано специфіку політико-правового дискурсу українського лібералізму як одного з головних напрямків соціально-правової ідеології, що вплинуло на становлення національної школи правознавства. Висвітлено визначальні моменти розвитку української ліберальної політико-правової думки, запропоновано періодизацію його етапів. Установлено та доведено генетичний взаємозв'язок розвитку вітчизняної політико-правової думки з розвитком континентальної версії лібералізму. Доведено вплив ліберальної ідеології на становлення української національної ідеї. Проаналізовано соціально-політичну практику ліберального руху в Україні та зроблено висновок щодо наявності трансформаційного характеру українського лібералізму, що визначається головною місією ліберальної ідеології: модернізувати суспільство, базуючись на відповідних соціальних змінах. На підставі аналізу історичного розвитку ліберальної ідеології доведено, що ідея української державності в XIX - XX ст. формувалась та реалізовувалась на практиці під впливом європейського лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА338417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Луценко А.В. 
Геополітичні ідеї в Україні: джерела та еволюція: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.В. Луценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено джерельну базу та стан наукової розробки проблем становлення геополітики в Україні. Розглянуто розвиток української геополітичної думки протягом всього періоду існування українського народу, включаючи його етнічні корені, і до початку минулого століття. Вивчено умови, у яких зароджувалась і розвивалась українська геополітична думка. Проведено історико-політологічний аналіз геополітичних доктрин і поглядів у період після закінчення Другої світової війни в наукових і політичних колах країн Заходу, в Радянському Союзі та Російській Федерації. Охарактеризовано стан геополітичних розробок, шкіл, напрямів наукового пошуку в сучасній українській науці й освіті. Наведено рекомендації щодо реалізації геополітичної стратегії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4/64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА368309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Приймак О. О. 
Громадсько-політична й наукова діяльність В'ячеслава Казимировича Липинського (1882 - 1931 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Приймак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

За допомогою широкого кола джерел і літератури проведено комплексне дослідження громадсько-політичної, наукової, педагогічної та публіцистичної діяльності В. К. Липинського на тлі суспільно-політичних процесів у першій третині XX ст. на українській території під владою Російської й Австро-Угорської імперій, а також в українському еміграційному середовищі Австрії та Німеччини. На основі опублікованих і вперше введених до наукового обігу документів і матеріалів деталізовано й уточнено окремі моменти життєвого шляху В. К. Липинського. Визначено основні етапи становлення його світогляду, досліджено політичну та громадську діяльність вченого, охарактеризовано педагогічну діяльність В. К. Липинського в Українському науковому інституті в Берліні. Проведено аналіз наукової та публіцистичної спадщини вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Липинський В. К. + Ф1(4УКР)503 Липинський, В. К.
Шифр НБУВ: РА385716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Костюк В.В. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Михайла Павлика (1874 - 1915 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Костюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено громадсько-політичну та наукову діяльність М.Павлика (1853 - 1915 рр.) у контексті українського національного відродження. З'ясовано його роль в історії укрїнського суспільно-політичного руху. Уточнено відомі та введено до наукового обігу малодосліджені факти його біографії. Висвітлено процес становлення М.Павлика як громадсько-політичного діяча та вченого, еволюцію поглядів, а також розглянуто вплив на формування його наукового світогляду М.Драгоманова, С.Подолинського, Ф.Вовка, І.Франка, М.Грушевського. У контексті історіософських і культурологічних концепцій, прихильником яких був М.Павлик, теоретично обгрунтовано його концептуальні підходи до вивчення українського національного питання. Розкрито найважливіші аспекти наукової спадщини вченого у різних галузях знань. Проаналізовано його історичні, етнографічні та публіцистичні праці. Зроблено спробу об'єктивно оцінити внесок М.Павлика в українське національне відродження останньої чверті XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Павлик М. + Ф1(4УКР)502 +
Шифр НБУВ: РА357703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Каневська І.О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність О. Бочковського в еміграції (1905 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Каневська ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено життєвий шлях, громадсько-політичну, науково-дослідну та педагогічну діяльність О. Бочковського (1885 - 1939 рр.) - одного з провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, громадсько-політичного діяча, дипломата, журналіста, публіциста та науковця. Проананалізовано широке коло джерел і документів вітчизняних і закордонних архівів, спогади, періодичні видання, листування, публікації, а також творчу спадщину ученого. Розкрито суттєву роль О. Бочковського у становленні української державності та поширенні української ідеї. Розглянуто процес формування та розвитку світоглядних позицій науковця, висвітлено його внесок у розвиток наукового та громадсько-політичного життя української громади в еміграції (зокрема, в європейських країнах і на американському континенті) та становлення чесько-українських відносин. Проаналізовано основні напрями наукової, педагогічної, публіцистичної, громадсько-політичної та дипломатичної діяльності О. Бочковського, висвітлено його викладацьку роботу в українських ВНЗ і наукових установах Чехо-Словаччини. На підставі евристичної роботи в архівних фондах і бібліотечних зібраннях виявлено понад триста невідомих творів О. Бочковського, розшифровано його криптоніми та встановлено авторство кількох неопублікованих праць, створено цілісну наукову біографію ученого. Відтворено маловідомі аспекти громадсько-політичної діяльності О. Бочковського у країнах Європи й Америки, висвітлено його участь і роль у житті української еміграційної спільноти у 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-8 Бочковський + Ф1(4УКР)608 Бочковський +
Шифр НБУВ: РА367350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Рєзнік В.В. 
Державницькі теорії Д.Донцова і В.Липинського, порівняльний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.В. Рєзнік ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз поглядів на державотворення відомих українських політологів, громадських діячів і філософів Д.Донцова та В.Липинського. Досліджено відмінні позиції учених у питанні про взаємозумовленість національних і соціальних основоположних чинників державотворення. Розглянуто теоретичні й ідеологічні джерела формування політичної філософії Д.Донцова та В.Липинського - "інтегрального націоналізму" та національного консерватизму. Простежено еволюцію у поглядах учених на сутність політико-державного устрою майбутньої самостійної України та роль народних мас в історії. Показано відмінність поглядів Д.Донцова та В.Липинського у питані про зовнішньополітичні чинники українського державотворення. Проаналізовано вплив учених на розвиток політичної думки та політичні події. Обгрунтовано можливість використання їх основних ідей у сучасному процесі державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський, В. + Ф1(4УКР)608 Донцов, Д. +
Шифр НБУВ: РА357062

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Возьний В.І. 
Державно- правові погляди академіка С.С.Дністрянського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.І. Возьний ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мазур Г.П. 
Державно-правові погляди І.І.Петрункевича: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.П. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз правової спадщини І.І. Петрункевича. Вперше системно викладено погляди діяча на державу та право, запропоновано періодизацію основних етапів його громадської та політичної діяльності. Визначено методологічні підходи І.І. Петрункевича до проблем держави та права, які грунтуються на природно-правовій теорії в її оновленому варіанті початку XX ст., за яким права людини не є застиглими, а еволюціонують разом із розвитком суспільства. Досліджено його погляди на форму держави, співвідношення деражави та права, держави й особистих прав і свобод, а також погляди на організацію конституційної юстиції. Досліджено модель організації місцевого самоврядування, запропоновану І.І. Петрункевичем, шляхи правового вирішення національного питання. З'ясовано співвідношення державно-правових поглядів діяча з поглядами його сучасників. Встановлено ступінь співзвучності його ідей нашому часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608ПетрункевичІ.І. + Х0в72 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА348450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Пашнєва В.А. 
Державно-правові погляди М.І.Палієнка: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.А. Пашнєва ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні проблеми держави та права, що були поставлені та вирішені М.І. Палієнком, а саме: державний суверенітет, форми державного правління та форми державного устрою, громадянство, правова держава, праворозуміння, походження права та його суть. З'ясовано спадкоємний зв'язок державно-правових поглядів М.І. Палієнка з попередніми та сучасними йому теоріями (юридичного позитивізму, природно-правовою, соціологічною, психологічною). Аргументовано, що його правовий світогляд близький до синтетичної теорії права, що виникла в той час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Палієнко, М.І. +
Шифр НБУВ: РА363486

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шамрай В. В. 
Державно-правові погляди Миколи Міхновського: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Шамрай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено державно-правові погляди відомого випускника Імператорського університету Святого Володимира, правника, громадсько-політичного діяча Миколи Міхновського. Розглянуто генезис правового та політичного світогляду М. Міхновського й еволюцію його державно-правових поглядів. Досліджено його праці в контексті їх правничого значення та визначено конституційний проект. Висвітлено державний, адміністративний устрій України, права й обов'язки громадян, систему державної влади та самоврядування за конституційним проектом діяча. Досліджено правову спадщину М. Міхновського, його концепцію розподілу повноважень гілок виконавчої, законодавчої та судової влади. Показано основні права та свобода громадян, права на особисту недоторканність, права приватної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Міхновський, М.
Шифр НБУВ: РА371210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хитра А.Я. 
Державно-правові погляди Павла Скоропадського: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Я. Хитра ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено погляди гетьмана на суверенітет держави, соціальну функцію, форму держави, проблему примусу, законотворчості, що дало можливість визначити відношення П.Скоропадського до державно-правових явищ в контексті української та зарубіжної державно-правової думки. Запропоновано новий концептуальний підхід, з виокремленням трьох основних етапів формування, розвитку та еволюції державно-правових поглядів П.Скоропадського. Виявлено основні концептуальні положення державно-правових поглядів П.Скоропадського, визначальними серед яких є концепція інституційного суверенітету (суверенітету гетьмана), концепція трудової монархії та концепція охоронної системи, побудована на понятті необхідних обмежень прав людини, державному примусі та верховенстві закону. З'ясовано основні трансформації поглядів на державу П.Скоропадського, який пройшов шлях від прихильника автономії України у складі Росії до федерації з Росією, і до визнання історичної необхідності самостійної України. Розкрито роль і місце державно-правових поглядів П.Скоропадського у формуванні та реалізації ідей українського консерватизму та монархізму. Доповнено положення про взаємозалежність ідеології консерватизму і монархії як форми держави. Зроблено висновок, що у державотворчій діяльності П.Скоропадський реалізував перший етап становлення монархії, який можна в умовах української революції визначити як непослідовний авторитаризм. Вперше встановлено зв'язок поглядів П.Скоропадського з фундаментальними науковими засадами теорії правової держави. Досліджено і проаналізовано вихідні засади законотворчої діяльності як необхідної передумови формування правової держави, забезпечення верховенства закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 Скоропадський, П. +
Шифр НБУВ: РА327979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Токарчук О. В. 
Державно-правові погляди С. П. Шелухіна: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Токарчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено комплекс чинників, що вплинули на формування світогляду С. Шелухіна та відіграли важливу роль у становленні його державницької позиції. Охарактеризовано діяльність вченого у період національно-визвольної боротьби. Висвітлено його участь у становленні й організації української науки та визначено місце в державно-правовому житті за умов еміграції. Досліджено державно-правові погляди С. Шелухіна, проаналізовано процес їх трансформації. Виокремлено його погляди на форму держави, акцентовано на його ставленні до проблем державної мови. Обгрунтовано внесок науковця у розвиток української правової думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 Шелухін С. П.
Шифр НБУВ: РА381412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сорокін Р. О. 
Державно-правові погляди Соломона Крима: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. О. Сорокін ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито суспільні, соціальні, етнічні, ментальні фактори, що вплинули на формування світогляду С. Крима та громадянської позиції. Ідейно-політичні орієнтації С. Крима збігалися з основними положеннями програми Конституційно-демократичної партії ("Народна свобода"). Простежено політичну кар'єра даного державного діяча від Таврійських земських зборів, виборного Державної думи І і ІV скликань, члена Державної ради Росії до голови другого Кримського крайового уряду 1918 - 1919 рр. Основним концептом політико-правових ідей та ініціатив С. Крима слід вважати юридичну атрибутацію широкого спектра соціальних проблем, формування правової держави та громадянського суспільства. Констатовано, що за умов системної соціально-економічної кризи, громадянської війни, революції та інтервенції ліберально-демократичні ідеали С. Крима не могли бути реалізовані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 Крим Соломон
Шифр НБУВ: РА383255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Турчин Я. Б. 
Державотворчі ідеї О. Ейхельмана: еволюція інституційних вимірів політики: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / Я. Б. Турчин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 35 с. — укp.

Проаналізовано науково-теоретичну спадщину та суспільно-політичну діяльність О. Ейхельмана - відомого науковця, громадсько-політичного діяча й ідеолога українського визвольного руху 1917 - 1920 рр., представника національно-демократичного напряму української політичної думки міжвоєнного періоду. Концептуалізовано його погляди на сутність, особливості та принципи функціонування політичних інститутів та їх інституційних основ як важливих складових національно-державного будівництва. Доведено, що теоретична спадщина О. Ейхельмана є завершеною інтелектуальною системою, структурованою навколо таких проблем, як політико-правові підстави української державності, правові та соціальні аспекти держави як основного політичного інституту, взаємовідносини держави з елементами громадянського суспільства, реалізація ідеї народоправства та демократичних принципів в організації системи державної влади та їх конституційне оформлення, визначення місця України в системі міжнародних відносин і виділення пріоритетних напрямів зовнішньої політики, правові основи системи міжнародних відносин, стратегія розвитку української національної держави. Визначено актуальність теоретичних розробок О. Ейхельмана для сучасної політичної практики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Ейхельман О.
Шифр НБУВ: РА381749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Куташев І.В. 
Державотворчі ідеї у політичній думці доби гетьманщини: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / І.В. Куташев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено розвиток державотворчих ідей у політичній думці доби гетьманщини (друга половина XVI - XVIII ст.). Запропоновано періодизацію політичної думки даного періоду, в контексті якої проаналізовано ідеї державності у джерелах доби Відродження, державницькі погляди у працях ідеологів релігійного протистояння, а також ідеї національної державності у працях доби гетьманщини, зокрема, ідеї державності в джералах епохи козацьких національно-визвольних повстань, незалежності й автономності у поглядах гетьманів козацької держави, розкрито особливості державотворчих ідей у добу руйнації гетьманщини. Проаналізовано погляди на державу мислителів-просвітників, зокрема, великодержавницького та національного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)4 + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шліхта І.В. 
Дмитро Донцов як ідеолог і теоретик українського націоналізму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Шліхта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено процес становлення націоналістичного світогляду Д.Донцова, причини еволюції його поглядів та ідейні витоки ідеології "чинного націоналізму". На підставі системного аналізу головних ідей вчення Д.Донцова 1913 - 1939 рр. надано наукову оцінку ідеології "чинного націоналізму". Показано особливості політичних і філософських поглядів Д.Донцова у період до та після 1921 р. Розглянуто проблему його ставлення до Росії та Польщі, його теоретичні міркування про явища нації та націоналізму. Оцінено вплив ідеології "чинного націоналізму" Д.Донцова на український націоналістичний рух.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 +
Шифр НБУВ: РА338474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Комзюк Л.Т. 
Драгоманівська конституційно-правова концепція політичної самостійності України і ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Комзюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше в історико-правовій науці введено поняття "драгоманівська конституційно-правова концепція політичної самостійності України", комплексно проаналізовано її джерела, теоретичні засади, структуру і зміст основних положень, визначено місце цієї концепції в конституційно-правовій доктрині М.Драгоманова, показано вплив останньої на подальший розвиток теорії і практики українського конституціоналізму. Розкрито трактовку М.Драгомановим таких понять як конституціоналізм, федералізм, державна самостійність, право народу на самовизначення та ін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського