Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф051$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Жданов І.О. 
Активістська орієнтованість масової політичної свідомості в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Жданов ; Ін-т політ. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто здатність масової політичної свідомості в сучасній Україні спонукати населення до активної політичної участі. Визначено функції масової політичної свідомості, дія яких спонукає громадян до політичної активності та встановлено її мотиваційну основу. Проаналізовано залежність між рівнями соціальної та політичної активності українців, а також вплив суспільного середовища на характер політичної поведінки. Наведено характеристику політичної свідомості населення сучасної України за змістом його потреб, інтересів, моральних і ідологічних настанов. З'ясовано найбільш розповсюджені політико-ідеологічні преференції українського населення. Розглянуто причини та чинники невідповідності між протестними політичними настроями та переважно пасивною політичною поведінкою людей, зокрема, у найбільш відомих політичних кампаніях. Простежено еволюційні зміни в амбівалентному співвідношенні у масовій політичній свідомості між локусами інтернальності й екстернальності, деяке посилення громадянських цінностей щодо цінностей матеріальних, які залишаються домінуючим чинником політичного вибору. Розглянуто потенційні можливості зростання активності масової політичної свідомості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 +
Шифр НБУВ: РА369686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Веселовський 
Ідентифікації громадян України як чинник її зовнішньополітичного розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Сергій Геннадійович Веселовський ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ю782 + С5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА310692

Рубрики:

      
3.

Лага В.А. 
Ідеологічний фактор сучасного політичного та партійного розвитку України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Лага ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми аналізу ідеологічного фактора в процесі сучасного політичного та партійного розвитку України. Визначено основні теоретико-методологічні підходи щодо інтерпретації феноменів "ідеологія" та "політична ідеологія". Показано роль політичної ідеології у процесі розвитку політичної системи та політичних партій України. Визначено місце і значення політичної ідеології у структурі політичної свідомості населення. Проаналізовано динаміку становлення різних видів політичної ідеології в Україні як одного з критеріїв характеристики формування в Україні громадянського суспільства та демократизації державної влади. Розкрито сутність ідеологічного простору й обгрунтовано перспективи розвитку різних напрямків політичної ідеології в Україні, показано їх значення в успішній демократизації політичної системи та формуванні структурованої ефективної партійної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ф055 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА344943

Рубрики:

      
4.

Морозова О.О. 
Особливості формування політичної культури молоді в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.О. Морозова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз політичної культури. Розкрито зміст даного явища, визначено й проаналізовано роль її складових, зокрема, політичної свідомості та політичної поведінки. З'ясовано особливості політичної культури молоді й основні фактори її формування. Досліджено процеси політичної соціалізації молодого покоління в Україні та інших країнах. Висвітлено теоретичні аспекти аналізу його основних характеристик як соціальної категорії та носія специфічного типу політичної культури. Розглянуто основні характеристики, які дають змогу виокремити молодь в соціальну групу, а також детермінують її політичну культуру. Виокремлено основні ознаки явища глобалізації та засоби її поширення. Структуровано підходи до вивчення глобалізації у когнітивному й емоційному аспектах. Визначено загальні характеристики та способи виникнення, основні шляхи формування глобалізованої ("цільової") політичної культури. Проведено аналіз особливостей формування "цільової політичної культури" української молоді на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф016.5 + Ф051 +
Шифр НБУВ: РА343439

Рубрики:

      
5.

Землюк В.П. 
Політична ідентичність в Україні в період кризи "розвинутого соціалізму" і здобуття державної незалежності: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.П. Землюк ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослід. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження чинників, тенденцій динаміки й особливостей політичної ідентичності в Україні у завершальний період кризи "розвинутого соціалізму" та на початку становлення суверенної Української держави. На підставі евристичного потенціалу категорій "ідентичність" і "політична ідентичність", з урахуванням можливостей сучасних методів суспільного пізнання, здобутків інших науковців, статистичних даних про політичну участь, з використанням результатів соціологічних досліджень та інформації з інших джерел з'ясовано соціально-психологічні засади, раціональні та ірраціональні чинники та характеристики політичної ідентичності в Україні всередині 1980-х - на початку 1990-х рр. Розкрито особливості цієї ідентичності та тенденції її динаміки, зумовлені історичним досвідом населення, впливом соціально-економічних і політичних змін, ідеологічних засобів та ціннісно-моральних імперативів суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 +
Шифр НБУВ: РА354708

Рубрики:

      
6.

Тітаренко А.В. 
Політична лояльність як детермінанта забезпечення політичного порядку та стабільності держави: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Тітаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито природу та зміст терміну "лояльність" й обгрунтовано можливості його використання в політичній науці. Розкрито сутність політичної лояльності як певного типу політичної поведінки, що формується в процесі реалізації владою (державною або політичною) своїх функцій. Встановлено, що політична лояльність є складним та динамічним явищем, що формується в процесі соціалізації особистості відповідно до пануючого в суспільстві світогляду, менталітету, визначених норм політичної поведінки, освіти, культури та традицій. Запропоновано для вивчення лояльної (неагоністичної) політичної поведінки використовувати підходи та методи етології та біополітики. Обгрунтовано доцільність розгляду лояльних відносин як біосоціальної системи взаємодії між організмами. Виявлено залежність між рівнем політичної лояльності та рівнем стабільності політичного порядку в державі. Доведено, що лояльність є якісним показником легітимності державної влади (політичного лідера). Встановлено, що політична лояльність у сучасний період є невід'ємною характеристикою політичного режиму, влади, устрою, форми правління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф051 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА353821

Рубрики:

      
7.

Матвієнків С.М. 
Політична свідомість: суть та умови її формування в процесі державотворення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Матвієнків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сутність політичної свідомості як складової частини соціальної свідомості. Уточнено особливості її функціонування в політичному процесі держави, що перебуває у перехідному політичному режимі. На підставі порівняльного аналізу досліджено місце та роль ідеології та психології як складових політичної свідомості. Здійснено системний аналіз найбільш важливих суб'єктів політичної свідомості - особи, політичних інституцій (парламентської діяльності та діяльності політичних партій), нації за умов трансформаційних змін соціально-політичних форм буття. З'ясовано особливості формування нової політичної еліти - носія свідомості нового змісту. Визначено конкретні проблеми формування нової політичної свідомості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051
Шифр НБУВ: РА314230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Арабаджиєв Д.Ю. 
Політичний міф як фактор розвитку сучасної політичної свідомості: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Д.Ю. Арабаджиєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження особливостей міфологізації сучасної політичної свідомості, розглянуто теоретико-методологічні засади та принципи їх вивчення. Виявлено та проаналізовано категоріальний ряд, що відображає сутність та специфіку особливостей міфологізації сучасної політичної свідомості. Доведено, що дане явище є універсальним процесом створення символічних образів влади та держави як результат сприйняття, пізнання й осмислення політичного індивідуальним суб'єктом суспільно-історичної дійсності. Виділено детермінанти оптимізації розвитку міфологізації сучасної політичної свідомості як визначальні умови, причини та наслідки найкращого варіанта історичного буття досліджуваного феномену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084 + Ф051 +
Шифр НБУВ: РА342386

Рубрики:

      
9.

Позняк Д.В. 
Рефлексивні механізми свідомості виборців як суб'єктів політичної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Д.В. Позняк ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено оцінні конструкти та рефлексивні механізми свідомості виборців на інтер- і метаіндивідному рівнях рефлексії. Вивчено взаємозв'язок між системами атрибутивних та експектаційних оцінних конструктів і відповідних рефлексивних механізмів. Визначено смислові образи провідних учасників політичної взаємодії та відображені виборцями "Я-образи", що існують у свідомості цих учасників. Відтворено семантичні простори політичної свідомості виборців. Розроблено модель "розгортання" рефлексивних механізмів, визначено їх психологічний зміст і функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955 + Ф051 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА330019

Рубрики:

      
10.

Дідух 
Становлення політичної свідомості молоді в умовах суспільної нестабільності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Микола Леонтійович Дідух ; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.51 + Ф051
Шифр НБУВ: РА330657

Рубрики:

      
11.

Ярошенко В.М. 
Формування гуманістичних цінностей у політичній свідомості молоді: Автореф. дис.... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.М. Ярошенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено формування політичної свідомості молоді на основі гуманістичних цінностей у період посткомуністичного етапу державотворення України, виникнення та розвитку гуманістичного світогляду. Викладено теоретичні положення цілеспрямованої роботи з виховання та формування у молоді України загальнолюдських цінностей. Висвітлено основні напрямки гуманізації політичної свідомості молоді за умов перелому в теоретичному мисленні, переосмисленні ролі та ваги особи в політичному житті суспільства. Проаналізовано вплив на формування правової та політичної свідомості молоді її безпосередньої участі у діяльності громадських організацій і неформальних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ю217.2 +
Шифр НБУВ: РА321575

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського