Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф022.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Малкіна Г.М. 
Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.М. Малкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Шляхом політико-правового порівняльного аналізу виборчих і партійних систем розглянуто закономірності їх взаємодії у розвинутих західноєвропейських країнах, а також особливості цієї взаємодії в Україні. З'ясовано суть, особливості та механізми застосування різних типів виборчих систем у світовій практиці державного будівництва, закономірності впливу виборчої системи на стан і характер партійної системи з урахуванням форми державного правління. Досліджено трансформацію виборчого законодавства та еволюцію партійної системи в сучасній Україні, особливості їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 + Х805.2 + Х809(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА330137

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Дешко Т.В. 
Взаємозалежність між виборчою системою та партійною структуризацією суспільства (на прикладі посткомуністичних країн та України): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Дешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Запропоновано алгоритм обгрунтування оптимальної виборчої системи для певної країни, який базується на двох головних підходах до виборчих систем і забезпечує здійснення дослідником статистичного аналізу регіональних тенденцій і потреб певної країни на базі загальних закономірностей взаємодії виборчої та партійної системи. З застосуванням кількісних, статистичних методів доведено вірогідність закону та гіпотези М.Дюверже стосовно впливу виборчої системи на партійну для країн Центрально-Східної Європи та меншою мірою - колишнього СРСР. Запропоновано модель виборчої системи для проведення виборів у сучасній Україні, а саме: пропорційну модель за формулою Хера з застосуванням регіональних закритих списків на 3 - 4-відсотковим електронним бар'єром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА354795

Рубрики:

      
3.

Богайчук В.Ж. 
Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.Ж. Богайчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-політологічне дослідження питань воєнної політики у програмних документах українських політичних партій. Показано зростання їх ролі у сучасному суспільному розвитку, розкрито засади та пріоритетні напрямки воєнної політики України. Розроблено методику аналізу воєнно-політичних орієнтирів у зазначених програмних документах. Вивчено історичний досвід воєнної політики українських політичних партій за умов державотворення 1917 - 1920 рр. Головну увагу приділено аналізу та систематизації воєнно-політичних орієнтирів у програмних документах партій різного ідеологічного спрямування суверенної України. Розглянуто проблеми військової реформи, нової Воєнної доктрини, розвитку оборонно-промислового комплексу, основні параметри майбутніх Збройних Сил, питання соціального забезпечення та військового виховання особового складу збройних формувань України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф69(4УКР) + Ф022.2 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Анастасов О.І. 
Домінуюча партія як чинник політичної інтеграції перехідних суспільств: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Анастасов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито специфіку ролі домінувальної партії як чинника політичної інтеграції у перехідних суспільствах. Розкрито суть поняття "політична інтеграція" та теоретико-методологічні засади дослідження ролі політичних партій у забезпеченні даної інтеграції та консолідації суспільств, що перебувають у процесі переходу до демократії. З'ясовано вплив партійно-політичного структурування на процеси політичної інтеграції у зазначених суспільствах. Проаналізовано специфічні риси, інтеграційний і стабілізаційний потенціал та історичний довід функціонування систем домінувальної партії. Здійснено типологізацію класичних партійних систем з домінувальною партією. Виявлено особливості становлення та функціонування таких партій некласичного типу за умов режиму делегативної демократії у пострадянських перехідних суспільствах та визначено їх роль у формуванні національних моделей політичної інтеграції. Розкрито перспективи формування та розвитку домінувальних партій у пострадянских перехідних суспільствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА360874

Рубрики:

      
5.

Рябіка І.Л. 
Зародження і легалізація багатопартійності в умовах переходу від тоталітаризму до демократії: історико-політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Л. Рябіка ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням історико-політологічного підходу та сучасних методів дослідження проаналізовано актуальну проблему про становлення багатопартійності в країнах Україна, Російська Федерація, Казахстан. Визначено суть і роль явища політичної багатопартійності, вивчено процес виникнення партій, який розпочався ще у республіках колишнього Союзу. З'ясовано його об'єктивні причини, необхідні умови та труднощі його здійснення. Детально проаналізовано програмні документи нових партій, їх цілі, завдання, форми та методи діяльності. Вивчено процес виникнення та легалізації багатопартійності в Україні. Зроблено висновок, що саме розвинена багатопартійність може забезпечити успішну самоорганізацію суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА352033

Рубрики:

      
6.

Лага В.А. 
Ідеологічний фактор сучасного політичного та партійного розвитку України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Лага ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми аналізу ідеологічного фактора в процесі сучасного політичного та партійного розвитку України. Визначено основні теоретико-методологічні підходи щодо інтерпретації феноменів "ідеологія" та "політична ідеологія". Показано роль політичної ідеології у процесі розвитку політичної системи та політичних партій України. Визначено місце і значення політичної ідеології у структурі політичної свідомості населення. Проаналізовано динаміку становлення різних видів політичної ідеології в Україні як одного з критеріїв характеристики формування в Україні громадянського суспільства та демократизації державної влади. Розкрито сутність ідеологічного простору й обгрунтовано перспективи розвитку різних напрямків політичної ідеології в Україні, показано їх значення в успішній демократизації політичної системи та формуванні структурованої ефективної партійної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ф055 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА344943

Рубрики:

      
7.

Постол 
Ідеологічні домінанти діяльності політичних партій в умовах демократизації українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Анатолій Анатолійович Постол ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Ф022.2
Шифр НБУВ: РА352500

Рубрики:

      
8.

Погребенник О.І. 
Організаційна структура як чинник функціонування політичних партій: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Погребенник ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив організаційної структури на функціонування політичних партій. На підставі аналізу світового та вітчизняного наукового доробку щодо організаційної структури сучасних політичних партій розкрито її сутність та виокремлено групи складових. Визначено класифікацію політичних партій на основі їх організаційних структур. Подано характериситику організаційних структур демократичних і тоталітарних політичних партій, виділено їх ознаки. Визначено функції організаційної структури політичної партії, рокрито особливості її впливу на функціонування політичної партії загалом. Розглянуто особливості організаційної структури перших (кінець ХІХ - початок ХХ ст.) та сучасних українських політичних партій, встановлено її вплив на виконувані партіями функції. Визначено перспективи еволюції організаційної структури українських політичних партій. Запропоновано рекомендації щодо внесення змін до законодавства України з метою стимулювання розвитку та модернізації як політичних партій загалом, так і організаційної структури зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф69(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368130

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Семенко В.В. 
Особливості розвитку партійної системи Австрії у контексті європейських трансформаційних процесів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Семенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз нових тенденцій розвитку партійної системи Австрії наприкінці XX - початку XXI ст. Доведено, що партійна система Австрії здійснила перехід від двопартійної до багатопартійної системи обмеженого плюралізму. Досліджено особливості зовнішньої політики та специфіку політичного розвитку, зокрема особливості зовнішньої політики, вступу до ЄС, трансформацію поглядів політичних партій Австрії щодо нейтрального статусу, її участь у процесах європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф022.2 + Ф69(4АВС) +
Шифр НБУВ: РА344859

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Бойко О.Ю. 
Особливості трансформації партійної системи України за роки незалежності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Бойко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей процесу трансформації партійної системи України за роки незалежності. Проаналізовано основні напрямки, форми та засоби діяльності політичних партій України протягом зазначеного хронологічного періоду, зокрема на сучасному етапі. Систематизовано основні теоретико-методологічні підходи зарубіжної та вітчизняної політичної науки щодо вивчення та класифікації політичних партій і партійних систем. Запропоновано періодизацію процесу формування та становлення багатопартійності в українському суспільстві. Визначено проблеми та фактори вливу на розвиток багатопартійної системи. Розкрито специфіку взаємодії партійної та виборчої систем в Україні. Розглянуто суперечності та недоліки вітчизняного законодавства про вибори та партії. Проаналізовано парламентські виборчі кампанії 1998 та 2002 рр. та їх вплив на зміни в партійній системі України, визначено тенденції та перспективи її подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336317

Рубрики:

      
11.

Стаценко О.С. 
Партії і партійні системи у сучасному демократичному процесі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Стаценко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 17 с. — укp.

Визначено місце та роль політичних партій і партійних систем на різних етапах їх функціонування. Показано, що реальна модель демократичної політичної системи містить ліберальний і соціальний компоненти, які існують заради підтримки життєздатності системи. Зазначено, що політичні партії є механізмом прийому-передачі сигналів про задоволення потреб населення до держави і навпаки, тому метою партійної системи є досягнення нею та утримання стійкого стану. На базі теоретичних моделей Д.Істона, Є.Сєдова, теорії потреб А.Маслоу та теорії соціальної мобільності П.Сорокіна встановлено, що політичний процес розгортається на трьох рівнях: стратегічному, тактичному та технологічному, на кожному з яких набір функцій політичних партій та конфігурації партійних систем є різними. З'ясовано, що на стратегічному рівні політичного процесу в Україні має місце модернізаційний синдром: задоволення індивідуальних і суспільних потреб не є оптимальним. На тактичному рівні політична система України знаходиться поблизу початкової точки циклу Є.Сєдова. На тактичному рівні внаслідок ресурсної недостатності громадянського суспільства багатопартійна система не має особливого впливу ні в суспільстві, ні на державну владу, а самі партії носять переважно кадровий характер. Запропоновано комплекс заходів, необхідних для стабілізації політичної системи в Україні та встановлення партійної системи, що самопідтримується, на базі подолання моденізаційної кризи, створення конкурентного середовища на політичній арені правих і лівих сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА330491

Рубрики:

      
12.

Дунаєва Л.М. 
Партійна система в умовах модернізації суспільства: світовий досвід і Україна: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.М. Дунаєва ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані зі з'ясуванням сутності партійної системи та тенденцій її розвитку за умов модернізації суспільства з врахуванням досвіду розвинених демократичних країн. Визначено зміст, сучасну структуру і функції партійної системи. Досліджено умови і фактори формування партійної системи в контексті динамічних змін у структурі та характері розвитку перехідного суспільства. Визначено особливості і проблеми становлення багатопартійності в українському суспільстві, виявлено тенденції та перспективи утвердження партійної системи в Україні. Багатопартійність розглянуто як ознаку виникнення та становлення демократії, а утвердження партійної системи - як свідчення її стійкості та стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2
Шифр НБУВ: РА314529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Голинська Х.О. 
Партійно-політична відповідальність: зарубіжний та український досвід : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Х.О. Голинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Систематизовано основні праці західних вчених, які розглядають різні аспекти політичної відповідальності політичних партій. Виокремлено головні тенденції сучасних досліджень і визначено основні чинники партійно-політичної відповідальності. Розглянуто чотири моделі партійної відповідальності, а саме, парламентаризм з двопартійною системою, парламентаризм з багатопартійністю, президенціалізм з двопартійністю та президенціалізм з багатопартійністю. Проаналізовано реалії політичної відповідальності партій в Україні, висвітлено головні проблеми, які перешкоджають підвищенню її рівня, та запропоновано рекомендації щодо їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф022.2
Шифр НБУВ: РА374420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Топалова С.О. 
Політичні партії як суб'єкти державної влади: компаративістський аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.О. Топалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто специфіку суб'єктного статусу партій у різних моделях демократії, виявлено принципи функціонування законодавчої та виконавчої влади. Визначено особливості процесу становлення політичних партій в Україні. Проаналізовано ступінь впливу їх діяльності на нормотворчий і виконавчий компоненти влади та взаємозв'язок між ними. Наведено рекомендації щодо стратегії політичної реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф032.21 +
Шифр НБУВ: РА330333

Рубрики:

      
15.

Ломко І.Г. 
Політичні партії як фактор формування і реалізації зовнішньої політики України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Г. Ломко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Здійснено аналіз діяльності парламентських політичних партій України у процесі формування та реалізації зовнішньої політики у взаємодії з суб'єктами зовнішньополітичного механізму держави. Відзначено сучасні підходи, що дозволяють досліджувати партії як фактор формування та реалізації зовнішньої політики держави. Показано, що зарубіжні та вітчизняні вчені визнають вплив зовнішніх чинників (міжнародного середовища) на її формування. Недостатньо вивчено напрями та форми впливу партій як частини вітчизняного зовнішньополітичного механізму, моделі ухвалення партійних рішень, формальних і неформальних структур, що впливають на цей процес. Зазначено щодо необхідності вивчення еволюції партійних програм та їх електоральної підтримки, напрямків здійснення партійного впливу на формування зовнішньої політики України, а саме: законотворчої діяльності парламентських фракцій, діяльності в інститутах парламентського та партійного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф69(4Укр)64 +
Шифр НБУВ: РА351933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Максимець 
Політичні партії як чинники формування та реалізації стратегії державної політики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Борис Миколайович Максимець ; Національна академія держ. управління при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2
Шифр НБУВ: РА351815

Рубрики:

      
17.

Бойко О.Д. 
Суспільно-політичні трансформації в Україні (квітень 1985 - серпень 1991 рр.): історико-політологічний аналіз: Автореф. дис... д-ра політ. наук.: 23.00.02 / О.Д. Бойко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2003. — 44 с. — укp.

Визначено суть і зміст феномену перебудови, запропоновано та обгрунтовано періодизацію трансформаційних процесів цієї доби. Досліджено основні аспекти розгортання національного відродження, проаналізовано етапи процесу становлення народної опозиції та зародження вітчизняної багатопартійності. Встановлено динаміку виборчих кампаній 1989 та 1990 рр. та їх наслідки. Виявлено форми прояву та специфіку вітчизняного варіанту "кризового синдрому" модернізації. Проаналізовано динаміку та вектори суспільної думки на різних етапах трансформаційних змін. Розкрито основні аспекти процесу суверенізації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф024 + Ф022.2 + Т3(4УКР)634-5 +
Шифр НБУВ: РА324499

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
18.

Меркотан К.П. 
Трансформація інституту багатопартійності країн Європи в умовах сучасного політичного процесу: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / К.П. Меркотан ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліждено процеси трансформації інституту багатопартійності європейських країн і виявлено особливості формування багатопартійності в Україні. Розглянуто багатопартійність як процес створення, функціонування та розвитку певної кількості партій, характер взаємодії яких визначає якість партійної системи. На підставі порівняльного аналізу виявлено, що багатопатійність Західної Європи існує за рахунок усталених традицій соціально-культурного середовища та партійно лояльного електорату, а у Центрально-Східних країнах переважать об'єднання рухів і партій, недостатньо вкорінених у соціальних структурах і неконкретних в ідейно-політичному аспекті. Доведено, що модель багатопартійності, яка формується на теренах європейських країн, зумовлена певною мірою процесами євроінтеграції. Обгрунтовано, що українська багатопартійність є переважно кількісною, ніж якісною. Посилення останної можливе за умов подолання ідеологічної невизначеності партій, формування їх соціальної бази, підвищення рівня довіри населення до партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4) + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА357441

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Чупрін Р.В. 
Участь громадськості у формуванні партійної політики: світовий досвід та українська практика: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Р.В. Чупрін ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 16 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження механізмів забезпечення умов участі громадськості у формуванні партійної політики (ПП). Запропоновано визначення поняття та проаналізовано особливості участі громадськості у формуванні ПП. На підставі вивчення досвіду створення умов для участі громадян у формуванні ПП у країнах представницької демократії та аналізу наявних в Україні передумов для їх реалізації обгрунтовано рекомендації щодо впровадження механізмів забезпечення громадянам можливості впливу на ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА363446

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського