Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (293)Книжкові видання та компакт-диски (242)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)843.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Синьоокий О.М. 
Антикризове регулювання ефективного функціонування ринку зерна України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03] / О.М. Синьоокий ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено економічну сутність криз, економічну рівновагу, економічне зростання та ділові цикли в розвитку національних макросистем. Узагальнено причини коливань розвитку світової економіки та проведено і ретроперспективне дослідження усіх значущих економічних криз новітньої історії з подальшим аналізом сучасних антикризових політик розвинутих держав світу. Розглянуто передумови виникнення й економічну природу криз в процесі розвитку аграрного сектору економіки України у складі СРСР, зміни, що відбулися в сільському господарстві у період державотворення та реформування АПК України, тенденції обсягів виробництва і споживання основних видів сільськогосподарської продукції та умови виникнення криз. Наведено рекомендації щодо економічної концепції формування аграрної політики як запобіжника виникнення криз і запропоновано методику попередження утворення криз у сільському господарстві України за існуючих умов міжнародної торгівлі в СОТ; запропоновано інструментарій керування ризиками функціонування зернового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.570-97 +
Шифр НБУВ: РА369723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стіпахно В. І. 
Вплив фінансової кризи на стан експорту основних експортно-орієнтованих видів продукції рослинництва та продуктів їх переробки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. І. Стіпахно ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і передумови виникнення економічних і фінансових криз, досліджено етапи виникнення та протікання світової фінансової кризи. Проведено аналіз стану ринків зерна та соняшникового насіння та продуктів його переробки в Україні за останні роки - тобто за умов світових продовольчої та фінансової криз. Обгрунтовано, що світова фінансова криза не вплинула негативно на економічні показники функціонування українського ринку соняшникової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-97 + У9(4УКР)320-97 + У9(4УКР)843.58
Шифр НБУВ: РА376154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Туніцький Н. О. 
Впровадження системи маркетингових технологій при здійсненні імпортних операцій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Туніцький ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено інтегральний підхід до аналізу й оцінювання маркетингових технологій торговельних підприємств-імпортерів. Даний підхід базується на поєднанні експертних і формальних методів оцінювання та застосування кількісного методу відношення доходу до понесених витрат на певні маркетингові технології для оцінювання ефективності маркетингу на внутрішньому ринку. Передбачено побудову профілю іноземних постачальників, що враховує ризики зовнішніх ринків для оцінювання ефективності діяльності на зовнішньому ринку закупівлі продукції. Обгрунтовано засади організаційно-економічного механізму закордонних закупівель імпортної елітної меблевої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.595
Шифр НБУВ: РА376994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гуща І.О. 
Державне регулювання цукробурякового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.О. Гуща ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади ринкової трансформації цукробурякового комплексу з урахуванням результатів впровадження організаційно-економічного механізму ефективного регулювання ринку цукру. Встановлено, що основним напрямком його стабілізації та подальшого ефективного розвитку є повне задоволення потреб населення цукром вітчизняного виробництва відповідно до науково обгрунтованих норм споживання та поетапне відновлення можливостей держави в експорті цукру. Обгрунтовано доцільність врахування специфіки окремих сегментів світового ринку цукру з метою захисту внутрішнього вітчизняного ринку цукру. Для підвищення конкурентоспроможності продукції цукробурякової галузі України доведено необхідність створення умов для ефективної дії Закону України "Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру", виконання розробленої Державної комплексної програми стабілізації та розвитку вітчизняного бурякоцукрового комплексу на період 2010 р. й активізації приватних відносин на підприємствах галузі та створення ефективних форм внутрішнього та зовнішнього інвестування. Запропоновано механізм розподілення ліцензій між цукровими заводами на виробництво цукру, що дає можливість їх одержання лише тим підприємствам, які стабільно вироблять відповідну кількість цукру. Розроблено модель визначення обсягу субсидування виробництва цукросировини та систему розрахунків буряковиробників і цукрових заводів на підставі так званої частки реалізованої ціни 1 тонни цукру за реалізований білий цукор з урахуванням продуктивності коренеплодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-21,01 + У9(4УКР)843.584-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яворський А.І. 
Державне управління зовнішньоекономічною діяльністю як фактор підвищення ефективності національного виробництва: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.05 / А.І. Яворський ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичну необхідність і практичну важливість удосконалення механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Виділено функції державного управління ЗЕД, які спрямовано на створення гнучкої, оперативно адаптованої системи регулювання і дерегулювання експорту, що забезпечує інтереси національної присутності на зовнішніх ринках. Розкрито цілі і методи реалізації функцій. Розроблено інформаційну модель ролі ЗЕД в системі соціально-економічних інтересів країни і на підставі аналізу вітчизняної практики експорту чорних металів запропоновано використовувати узгодження інтересів держави, регіону й експорту як критерій оцінки ефективності державного управління ЗЕД. Наведено модель змістовно-інформаційної структури державного управління ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)80-21 + У9(4Укр)843.526-21
Шифр НБУВ: РА317707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Максимець О.В. 
Еколого-економічна оцінка зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Максимець ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми удосконалення зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств з урахуванням екологічних факторів. Висвітлено принципи, на яких повинна урунтуватись збалансована торгівля. Проаналізовано теоретичні основи ролі та впливу екологічного фактору у зовнішній торгівлі. Представлено класифікацію зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на діяльність лісових підприємств. Розкрито світові та європейські тенденції у виробництві, споживанні та торгівлі деревинною лісопродукцією. Охарактеризовано зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств України. Викладено фактори формування попиту на продукцію з деревини та роль сертифікації лісів у торговельних процесах. Наведено методичні підходи до еколого-економічної оцінки та визначення еколого-економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств. На основі вивчення впливу різних факторів на зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств запропоновано модель розвитку експорту їх продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1-592 + У9(4УКР)843.550-28 +
Шифр НБУВ: РА339149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лишенко М.О. 
Економічна ефективність виробництва зерна в сільськогосподарських підприємствах в умовах формування регіонального ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.О. Лишенко ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади формування та функціонування ринків зерна. Проаналізовано розвиток зернового ринку України за останні десять років. Визначено місце регіонального ринку зерна Сумської області в державному зерновому ринку. Систематизовано теоретичні, методичні та практичні аспекти економічної ефективності виробництва в цілому та виробництва зерна зокрема за умов становлення ринкових відносин. Розкрито сутність категорії економічної ефективності як найвагомішої в системі економічних понять, від адекватності трактування якої залежить правильність усієї системи ефективності виробництва. Обгрунтовано критерії та систему показників, що відображають рівень економічної ефективності виробництва, переробки та реалізації зерна, за якими визначено шляхи її підвищення. Створено найбільш прийнятну модель оптимізації обсягів і структури виробництва зернової продукції. Охарактеризовано фактори, що впливають на ефективність функціонування зернового ринку. Проаналізовано ефективність виробництва та канали реалізації зернової продукції. Зроблено прогнозування розвитку зернового ринку Сумської області. Розраховано показники його економічної ефективності на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)325.151 + У9(4УКР)843.570 + У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА357347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ортіна Г.В. 
Економічний механізм збуту зерна аграрними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.В. Ортіна ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методологічні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення економічного механізму збуту зерна аграрними підприємствами. Проаналізовано та систематизовано теорії щодо ринку зерна та визначено його роль в аграрному секторі економіки. Уточнено економічну суть основних форм реалізації зерна аграрними підприємствами. Розвинуто теоретичні засади ринкового механізму у формуванні нових форм реалізації зерна даними підприємствами, а також методичні положення щодо пріоритетних заходів держави стосовно створення конкурентного середовища на товарних ринках сільгосппродукції. Визначено сучасний стан збуту зерна аграрними підприємствами. Проаналізовано існуючий механізм державного регулювання збуту зерна. Визначено особливості економічного механізму його організації. Запропоновано новий методичний підхід до керування виробничою та збутовою діяльністю за умов ринку. Вдосконалено методичні підходи до оцінювання механізму утворення ціни на зерно. Розроблено заходи щодо підвищення стійкості зернового ринку регіону за допомогою посилення ролі держави. Вдосконалено систему організації сільськогосподарського консультування зерновиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 + У9(4УКР)843.570 +
Шифр НБУВ: РА363375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ліпський Ю.В. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку льонопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.В. Ліпський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти економічного механізму формування та функціонування аграрного ринку, з'ясовано особливості його дії на ринку льонопродукції в Україні. Розкрито сутність понять аграрний ринок, попит, пропозиція, ціна, конкуренція, охарактеризовано стан їх дослідження. Наведено комплексну оцінку сучасного стану та тенденцій розвитку ринку льонопродукції в Україні (в різних областях та спеціалізованих підприємствах). Визначено рівень економічної ефективності вирощування та переробки льону-довгунця. Проаналізовано канали збуту, цінову ситуацію та стан організаційно-економічних зв'язків між суб'єктами ринку льонопродукції. Визначено шляхи удосконалення економічного механізму формування та фунціонування ринку льонопродукції в Україні, побудовано його економіко-математичну модель. Досліджено еволюцію процесів інтеграції виробництва та переробки продукції льонарства та визначено напрями й механізми їх подальшого розвитку. Розроблено напрями удосконалення економічного механізму державного регулювання ринку льонопродукції в Україні шляхом впровадження нових фінансово-кредитних механізмів; використання митних регуляторів для стимулювання експорту льонопродукції з високим ступенем обробки (лляних тканини, пряжі) та протидії засиллю імпорту виробів з льону; збільшення та диверсифікації бюджетної підтримки виробників льонопродукції; підвищення ефективності функціонування системи оподаткування вертикально інтегрованих структур; задоволення вартості страхових премій (внесків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У0(4УКР)306.451.2 + У9(4УКР)843.5 +
Шифр НБУВ: РА347859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Соболев Д.А. 
Економічні засади державного регулювання ринку яловичини: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Д.А. Соболев ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес державного регулювання вітчизняного ринку яловичини за допомогою економічних важелів за умов СОТ. Узагальнено теоретичні, методичні та прикладні аспекти формування економічних засад даного регулювання. Розрито суть поняття "механізм державного регулювання" у контексті розвитку аграрного сектора. Класифіковано заходи державної підтримки виробників яловичини. Проаналізовано ефективність існуючих організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини. Визначено фактори впливу на рентабельність її виробництва й оцінено вплив кожного з цих факторів на рівень його рентабельності. Проаналізовано структуру грошових потоків підприємств, які вирощують велику рогату худобу. Досліджено основні тенденції функціонування внутрішнього та світового ринків яловичини. За результатами дослідження розроблено пропозиції щодо внесення змін до організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини з метою підвищення рентабельності її виробництва, які відповідають нормам СОТ. Визначено напрями оптимізації грошових потоків підприємств-виробників яловичини. Запропоновано схеми фінансування різних категорій заходів державної політики. Визначено найбільш перспективні ринки збуту вітчизняної продукції даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.1 + У9(4УКР)843.580 +
Шифр НБУВ: РА363653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Каракай Ю.В. 
Експортний маркетинг будівельних матеріалів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.В. Каракай ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та прикладні питання удосконалення експортної маркетингової діяльності українських виробників будівельних матеріалів (БМ). Досліджено кон'юнктуру світового ринку БМ і динаміку розвитку вітчизняного ринку даної продукції, оцінено експортний потенціал галузі. Створено засоби та методи підвищення ефективності експортної діяльності українських виробників БМ на основі застосування елементної концепції маркетингу. Наведено економіко-математичну модель оптимізації експортної товарної програми підприємства-виробника БМ, орієнтовану на максимізацію його прибутку з дотриманням певних обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.2-592 + У9(4Укр)843.54
Шифр НБУВ: РА318941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Стичішин П.П. 
Експортний потенціал військово-промислового комплексу України: методичні аспекти оцінки та маркетинговий механізм його реалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / П.П. Стичішин ; Європ. ун-т фінансів, інформац. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено методичні аспекти визначення експортного потенціалу на рівні підприємств (організацій, корпоративних структур) військово-промислового комплексу (ВПК), а також розроблено методичні засади розбудови маркетингового механізму його максимізації. Доведено, що оцінку експортного потенціалу необхідно здійснювати через визначення виробничо-технологічного та маркетингового потенціалу підприємства, а також побудову багатокритеріальної моделі "конкурентоздатність експортера - привабливість ринку". Показано, що максимального ефекту у зовнішньоекономічній діяльності ВПК може досягти, якщо його управління буде побудовано на принципах концепції міжнародного маркетингу взаємовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + У9(4УКР)843.5
Шифр НБУВ: РА314075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бикова Н. В. 
Експортний потенціал підприємств лісопромислового комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Бикова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність експортного потенціалу підприємства, механізм реалізації експортного потенціалу лісопромислових підприємств та існуючі методичні підходи до оцінювання експортного потенціалу лісопромислових підприємств. Проведено моніторинг стану та тенденції розвитку вітчизняного та світового ринку деревини, досліджено особливості формування та практику реалізації експортного потенціалу українських лісопромислових підприємств, здійснено його оцінювання. Удосконалено методику оцінювання експортного потенціалу підприємств лісопромислового комплексу України та на базі розроблених економіко-математичних моделей сформовано інституційні й організаційні передумови активізації експортного потенціалу вітчизняних лісопромислових підприємств. Обгрунтовано перспективи інноваційного розвитку експортного потенціалу вітчизняними лісопромисловими підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1 + У9(4УКР)843.550
Шифр НБУВ: РА382240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойко С.М. 
Експортний потенціал ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.М. Бойко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано динаміку та сучасний стан розвитку ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, визначено місце даної галузі на світовому ринку олійних культур. Розроблено ефективні пропозиції щодо формування та реалізації експортного потенціалу ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні. Розглянуто інфраструктуру досліджуваного сегменту ринку та встановлено рівень конкурентоспроможності вітчизняної олійно-жирової продукції. Встановлено особливості формування олійного ринку в Україні та запропоновано стратегічні напрями його розвитку. На підставі результатів порівняльного дослідження переваг між експортом сировини та готової продукції олійно-жирового підкомплексу України з'ясовано економічні вигоди галузі. Досліджено передумови, вплив і наслідки введення екстортного мита на насіння олійних культур. На базі застосування методів економіко-математичного моделювання економічних процесів встановлено вплив кон'юнктурних факторів на ринок насіння соняшнику. Обгрунтовано необхідність державного регулювання експорту насіння соняшнику та продуктів його переробки методами протекціонізму та лібералізму. Визначено пріоритети та механізм узгодження експортних операцій для всіх учасників підкомплексу. Наведено прогнозні оцінки експорту продуктів переробки соняшнику на основі диверсифікації ринків збуту. Здійснено прогнозування щодо імовірної реакції зовнішнього ринку на збільшення пропозиції соняшникової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.572-803.4 +
Шифр НБУВ: РА337170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Білик О. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності продукції АПК України на зовнішніх ринках: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. В. Білик ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти формування чинників конкурентного середовища та його прояву в зовнішньоторговельній діяльності. Систематизовано методичні підходи щодо оцінювання конкурентоспроможності галузі й ідентифіковано фактори, які впливають на рівень конкурентоспроможності АПК у сфері зовнішньої торгівлі. Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку експортно-імпортних операцій з агропродовольчою продукцією в Україні. Доповнено методичні підходи щодо оцінювання потенційної конкурентоспроможності експорту основних товарних груп АПК на підставі рейтингового оцінювання ключових показників зовнішньоторговельної діяльності. Проаналізовано розвиток зовнішньої торгівлі продукцією регіонального АПК і виявлено резерви підвищення її зовнішньоекономічної конкурентоспроможності в Київському регіоні. Систематизовано фактори та визначено ступінь їх впливу на конкурентне середовище у сфері зовнішньої торгівлі продукцією АПК та окреслено ймовірні загрози для вітчизняних виробників і споживачів. Запропоновано підхід щодо оптимізації товарно-географічної структури зовнішньоторговельних поставок продукції АПК регіону з урахуванням конкурентних переваг на окремих зарубіжних ринках. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення інфраструктурного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.58
Шифр НБУВ: РА377918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Беззубченко О.А. 
Інтеграція металургійного комплексу України до світового господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Беззубченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто концептуальні основи та механізми розвитку міжнародної економічної інтеграції, основні тенденції розвитку світогосподарських зв'язків та інтеграційних процесів. Удосконалено теоретичні підходи щодо дослідження структури процесу міжнародної економічної інтеграції, методику визначення порівняльних переваг країни у зовнішній торгівлі на прикладі продукції металургійного комплексу України з використанням індексу порівняльних переваг. Оцінено вплив фінансових інструментів регулювання міжнародної торгівлі металопродукцією на економіку країни, розроблено прогнозну модель кон'юнктури світового ринку металопродукції, яка передбачає можливі варіанти розвитку світового ринку в осяжній перспективі. Визначено напрямки підвищення конкурентоспроможності вітчизняної металургійної галузі, обгрунтовано перспективи інтеграції металургійної галузі України до світового ринку металургійної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5 + У9(4УКР)843.526 +
Шифр НБУВ: РА340470

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Локшин 
Інтеграція України до світового ринку металу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Андрій Ігорович Локшин ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.52 + У9(4УКР)843.5
Шифр НБУВ: РА348729

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Прохницька Г.Л. 
Кон'юнктура глобального ринку легкових автомобілів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.Л. Прохницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти одержання кількісного визначення кон'юнктури та розрахунку її прогнозних значень для світового ринку легкових автомобілів. Досліджено та виокремлено основні особливості функціонування даного ринку, з'ясовано його найбільш значущі індикатори. Визначено характеристики та суть міжнародної кон'юнктури як ситуації, яка склалася на ринку під впливом різних факторів з урахуванням впливу фактора часу. Розроблено методику кількісного оцінювання кон'юнктури світового товарного ринку як похідної за часом від функції стану ринку. Виявлено тенденції розвитку кон'юнктури світового авомобільного ринку та його основних сегментів, зокрема, вітчизняного ринку. Досліджено механізм його функціонування. Проаналізовано вплив кон'юнктуротвірних факторів для розвинутих країн і тих, що розвиваються. Визначено найбільш перспективні методи прогнозування аргументів. Здійснено прогнозні розрахунки кон'юнктури ринку легкових автомобілів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.352 + У9(4УКР)843.519 +
Шифр НБУВ: РА363328

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Сметана В.В. 
Конкурентна позиція українських підприємств на світових товарних ринках (на прикладі ринку мінеральних добрив): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Сметана ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми формування конкурентної позиції українських виробників на світових ринках. Виявлено загальні закономірності, що визначають конкурентну позицію, та специфічні особливості, притаманні їй на ринку мінеральних добрив. Розкрито особливості реалізації міжнародних конкурентних переваг українських виробників мінеральних добрив. Запропоновано та обгрунтовано шляхи зміцнення міжнародної конкурентної позиції українських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843.534-13
Шифр НБУВ: РА319150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Проскуркін С.В. 
Маркетинг військово-технічної продукції і напрямки удосконалення зовнішньоекономічної діяльності на ринках озброєнь: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.В. Проскуркін ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто стан, тенденції розвитку світового ринку військово-технічної продукції (ВТП), проаналізовано місце України на ньому. Сформовано основні принципи й особливості маркетингових досліджень світового ринку ВТП, запропоновано методичні підходи до формування міжнародної цінової політики та визначення рівня експортних цін на ВТП. Окреслено перспективи України у сфері військово-технічного співробітництва з країнами Південної Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + У9(4УКР)843.5
Шифр НБУВ: РА314687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського