Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)421.524.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Шот А.П. 
Логістичне управління використанням потенціалу енергогенеруючих підприємств в умовах оптового ринку електроенергії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.П. Шот ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 24 c. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення й обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення логістичного управління використанням потенціалу енергогенерувальних підприємств за умов оптового ринку електроенергії (ОРЕ). Наведено результати теоретичних досліджень єдиної енергосистеми України як об'єкта макрологістики, розкрито сутність логістичної концепції побудови та функціонування електроенергетичної галузі. Розкрито значення інтеграції логістичних потоків та процесів у формуванні потенціалу електроенергетичної галузі. Наведено результати ретроспективного аналізу формування ОРЕ в Україні. Проведено операційний аналіз ефективності використання потенціалу енергогенерувальних підприємств. Досліджено світовий досвід і перспективи ринкової трансформації енергетики України. Визначено структуру ланцюгів поставок на ринку електроенергії, розглянуто фактори їх ідентифікації. Розроблено етапи ідентифікації раціональних структур ланцюга поставок електроенергії споживача за умови лібералізації ОРЕ, що предбачає можливість усунення ОРЕ з ланцюга поставок. Запропоновано методику оцінювання ефективності використання потенціалу енергогенерувальних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 + У9(4УКР)305.72 +
Шифр НБУВ: РА369278

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чернявський М. О. 
Моделювання розвитку оптового ринку електроенергії: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.11 / М. О. Чернявський ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розроблено теоретичні та науково-методичні засади, інструментарій оцінювання процесу діяльності оптового ринку електроенергії (ОРЕ). Досліджено особливості розвитку ОРЕ та проблеми його функціонування у взаємозв'язку з відсутністю двосторонніх договірних контрактів, а також ефективного механізму ціноутворення на основі взаємодії попиту і пропозиції. Викладено комплекс моделей задач вирішення технічно-економічних та економічних проблем функціонування ОРЕ в області операційної, фінансової та інвестиційної діяльності (ОФІД) конкурентних суб'єктів (КС) ринку у взаємозв'язку з інституціоналізацією ринку електроенергії. Запропоновано модель розвитку асоціативних структур на основі формалізованого опису умов їх утворення з урахуванням асоціативного критерію ефективності, яка допомагає за умов флуктації ринкової кон'юнктури, різних збурень забезпечувати реалізацію, підтримку на певних рівнях власних цільових установок. Розроблено моделі ОФІД КС ринку з використанням інструментарію теорії ігор, реалізація яких допомагає визначити раціональні стратегії поведінки суб'єктів ОРЕ. Описано моделі прогнозування цінових заявок за допомогою механізму перерахунку і включення постійних витрат в ціну з урахуванням добової і тижневої динаміки оптового ринку. Обгрунтовано включення в систему розрахунків змінних параметрів оптимізаційної задачі участі суб'єкта ОРЕ в секторі двосторонніх взаємовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 в611
Шифр НБУВ: РА381930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Богославська О. Ю. 
Моделювання та розробка цінових стратегій теплових електростанцій на оптовому ринку електроенергії України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О. Ю. Богославська ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто різні аспекти комплексного розвитку й ефективного функціонування ринку електроенергії на сучасному етапі. Описано чотири варіанти організації ринкових відносин в електроенергетиці та надано економічну характеристику кожного з них. Висвітлено перспективи розвитку ринку електроенергії України. Побудовано комплекс математичних моделей вітчизняного енергоринку, структура яких базується на різних припущеннях щодо взаємодії суб'єктів ОРЕ України. Обгрунтовано необхідність оптимальних економічних стратегій для всіх учасників ОРЕ України. Визначено рівноважний стан системи, досліджено оптимальні стратегії для агентів системи ДП "Енергоринок" - ГК ТЕС за умов невизначеності зовнішніх факторів, розроблено пакет прикладних програм і проведено числову апробацію побудованих математичних моделей, визначено множину ефективних за Парето точок економічної рівноваги агентів даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.73 + У9(4УКР)421.524.5
Шифр НБУВ: РА376583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ванг Бо 
Організація взаємодії авіакомпанії з постачальниками авіаційного палива: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ванг Бо ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень проблем забезпечення авіакомпаній паливом за умов нестабільності цін на нього, нестійкості попиту на авіаперевезення та жорсткої конкурентної боротьби поміж авіакомпаніями. Досліджено перспективи розвитку ринку авіаперевезень та ринку авіаційного палива. Висвітлено проблеми цих ринків і запропоновано систему напрямків взаємодії авіакомпанії. Показано, що за цих умов успіх авіакомпанії пов'язаний з вірно сформованою системою стратегічних напрямків взаємодії з постачальниками авіапалива та багатьма іншими суб'єктами ринку авіапалива та структурами, що впливають на цей ринок. Розроблено економіко-математичні моделі, які дозволяють планувати та керувати процесом придбання та використання авіапалива з метою мінімізації видатків на паливо та стійкого функціонування авіакомпанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-554.1 + У9(4УКР)421.524.5 +
Шифр НБУВ: РА362237

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Калетнік Г.М. 
Розвиток ринку біопалив в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Г.М. Калетнік ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку ринку біопалива в Україні. Систематизовано науково-методичні й організаційно-економічні засади розвитку ринку біопалива, а також формування ринку енергонасичених культур, які використовуються як біосировина для виробництва біопалива. Розглянуто техніко-технологічні особливості виробництва біопалива з біосировини рослинного походження, зроблено економічне оцінювання ефективності їх використання у сфері агропромислового комплексу. Узагальнено світові тенденції розвитку біопалива та сировинних ресурсів для його виробництва. Наведено економічне обгрунтування перспектив розвитку ринку біопалива в Україні. Обгрунтовано пропозиції щодо розвитку даного ринку на базі сировинних ресурсів сільського господарства. Зроблено висновок про наявність в Україні достатньої сировинної бази для одержання біосировини та використання її для виробництва біопалива. На підставі проведених розрахунків встановлено, що виділення спеціальних площ для вирощування енергонасичених сільськогосподарських культур для використання їх як сировини для біопалива не порушує рівень продовольчої безпеки держави, а сільське господарство одержує багатовекторний ринок збуту вирощуваної продукції та додатково цінні корми для тваринництва. Запропоновано визначення ринків біопалива та біосировини. Доведено, що ефективний розвиток ринку біопалива можливий за умов побудови взаємовідносин виробників біосировани та біопалива на основі кооперації й інтеграції. Встановлено, що переробка біосировини на біопаливо є найбільш раціональною й економічно вигідною технологією за умов України для кооперативних підприємств і розташованих безпосередньо у господарствах з метою забезпечення потреб у біопаливі однієї або більше територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 +
Шифр НБУВ: РА363152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чибіскова Г.С. 
Стимулювання розвитку ринку біопалива в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.03 / Г.С. Чибіскова ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано регуляторні засади формування та функціонування ринку біопалива в Україні. Запропоновано та обгрунтовано систему інструментів стимулювання попиту на рідке біопаливо та його пропозиції. На основі розрахунків обгрунтовано доцільність будівництва заводів з виробництва біодизелю в Україні малої та середньої потужності. Запропоновано й обгрунтовано необхідність домішування біопалива до традиційного палива на наявних НПЗ, а не на АЗС чи на потужностях посередницьких організацій. Оцінено експортний потенціал олії\насіння ріпаку в ЄС. Проаналізовано зв'язок між технологіями виробництва біопалива та традиційного палива, що дозволило виокремити основні методи залучення НПЗ до виробництва біоетанолу та його домішування до традиційного палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 +
Шифр НБУВ: РА366801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Передерій Н.О. 
Формування ринку альтернативних джерел енергії з біомаси в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.О. Передерій ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо формування ринку альтернативних джерел енергії з біомаси. Визначено сутність альтернативних джерел енергії, наведено їх класифікацію, висвітлено стан використання біомаси в альтернативній енернетиці. Проаналізовано основні тенденції розвитку ринків альтернативних джерел енергії у розвинутих країнах світу. Проведено комплексне дослідження енергетичного потенціалу використання альтернативних джерел енергії з біомаси в Україні. На підставі застосування методів прийняття інвестиційних рішень розроблено методичні підходи щодо оптимального використання біомаси у ході впровадження й оцінювання інноваційного проекту з реалізації енергозберігаючих технологій. З використанням даних підходів обгрунтовано стратегію сталого розвитку сільськогосподарських підприємств. Визначено стратегічні напрями розвитку альтернативних джерел енергії за рахунок внесення змін до законодавства України з питань розвитку альтернативної енергетики та гармонізації соціально-економічних складових розвитку біоенергетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.5 +
Шифр НБУВ: РА367707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мендела І.Я. 
Формування системи продажу продукції нафтопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Я. Мендела ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні положення формування системи продажу продукції нафтопереробних підприємств. Запропововано цілісну модель формування системи продажу даної продукції як процесу маркетингового планування у вигляді логічної послідовності наступних етапів: формування цілей підприємства, аналіз його внутрішнього, макро- та мікросередовищ, формування стратегії підприємства, цілей і стратегії маркетингу, розробка планів за кожним елементом стратегії маркетинг-мікс, прогнозування результатів і контроль діяльності підприємства. Розроблено моделі формування ефективних товарних стратегій з врахуванням адаптивного зростання виробничого потенціалу підприємств, моделі оцінки впливу цінової політики на формування системи продажу з урахуванням зв'язків між ціновими та маркетинговими елементами продукту, а також моделі продажу продукції нафтопереробних підприємств з використанням стратегій маркетинг-мікс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.52 + У9(4УКР)421.524.5 +
Шифр НБУВ: РА368319

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського