Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (315)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)325.250$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дадак 
Вдосконалення економічних взаємовідносин та їх організаційних форм між підприємствами молокопродуктивного підкомплексу АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Оксана Орестівна Дадак ; Житомирський національний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА365946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шолудько О.В. 
Вдосконалення функціонування ринку продукції скотарства (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Шолудько ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та методику дослідження ринку продукції скотарства. Зроблено економічну оцінку сучасного рівня розвитку галузі. Проведено комплексний аналіз ринку даної продукції за результатами дослідження попиту й пропозиції та оцінено чинники, що їх формують. Досліджено кон'юнктуру та ціноутворення на ринку м'яса та молока. Вивчено організацію виробничо-економічних зв'язків у м'ясо-молочному підкомплексі АПК. Обгрунтовано напрями вдосконалення функціонування ринку продукції скотарства. Досліджено рівень продуктивності тварин, за якого досягається прибутковість виробництва продукції скотарства. Обгрунтовано концептуальні засади реструктуризації м'ясо-молочного підкомплексу АПК. Розроблено рекомендації з удосконалення економічних взаємовідносин партнерів на ринку продукції скотарства та її переробки. Обгрунтовано перспективні параметри розвитку даного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-592 + У9(4УКР)306.751-592 +
Шифр НБУВ: РА324407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Галич 
Економіко-організаційний механізм становлення ринку м'ясо-молочної продукції в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Олександр Анатолійович Галич ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592 + У9(4УКР)325.250.0-451.53-592
Шифр НБУВ: РА332721

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гримак О.Я. 
Економіко-організаційні засади функціонування маркетингових структур на підприємствах молочного підкомплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Я. Гримак ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено процес розвитку молочного підкомплексу та формування моделі функціонування маркетингових підрозділів у ньому. Проаналізовано особливості функціонування молочного підкомплексу, розкрито специфіку становлення агромаркетингу, розроблено науково обгрунтовані рекомендації загального розвитку маркетингових підрозділів, визначено їх раціональну організаційну структуру, обгрунтовано механізм формування систем інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності служб маркетингу на підприємствах молочного підкомплексу. Дослідження спрямовано на розв'язання невідкладних завдань аграрної реформи в Україні та вирішення проблем діяльності вітчизняних молокопереробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-211.1
Шифр НБУВ: РА310187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Степаненко В.В. 
Економічна ефективність виробництва м'яса в сільськогосподарських підприємствах та формування його ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Степаненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади економічної ефективності виробництва м'яса та формування ринку, обгрунтовано перспективні напрями розвитку даного виробництва у сільськогосподарских підприємствах на базі його інтенсифікації. Висвітлено напрями розвитку економіки у контексті трансформації форм власності, економічної доцільності концентрації виробництва та орієнтації споживача на окремі види м'яса з урахуванням попиту. Запропоновано створення механізму формування витрат виробництва м'яса на підставі модифікації закону вартості до закону цін у взаємозв'язку з державними підтримками, інвестуванням, інфляцією, рівнем зайнятості, формами власності, формуванням ресурсів, нормативними витратами у реформованих аграрних структурах. Визначено систему показників економічної ефективності виробництва м'яса на основі їх зіставлення з нормативними показниками, застосування якої дає змогу виявити новітні тенденції розвитку м'ясних галузей і ринку м'яса. Проаналізовано сучасний стан виробництва м'яса у господарствах різних форм власності та виявлено чинники, які її зумовили. Здійснено оцінку формування виробничих витрат у взаємозв'язку з використанням ресурсів і нормативних витрат. Удосконалено механізм функціонування ринку м'яса з урахуванням залежності його розвитку від кон'юнктури, діючих форм торгівлі м'ясом та економічних відносин між агентами ринку. Розроблено рекомендації щодо підвищення економічної ефективності виробництва м'яса в сільськогосподарських підприємствах Київщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-07 + У9(4УКР-4КИЇ)325.250-07 +
Шифр НБУВ: РА333590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Великий Ю.В. 
Економічна ефективність виробництва молока та шляхи ії підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.В. Великий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан і причини зниження обсягів виробництва молока, зниження його економічної ефективності у підприємствах різних форм власності та господарювання. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо підвищення економічної ефективності господарювання за рахунок практичного вирішення комплексу організаційно-економічних проблем розвитку високоінтенсивного молочного скотарства за ринкових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250.0-451.51-07
Шифр НБУВ: РА316335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рибак Л.Х. 
Економічна ефективність виробництва та переробки продукції молочного скотарства в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.Х. Рибак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено економічну суть аграрного переробного сервісу як соціально економічної категорії. Висвітлено методологічні та методичні принципи комплексного дослідження проблеми виробництва, переробки та реалізації молока, а також теоретичні принципи формування економічних взаємовідносин у даній галузі. Розвинуто теоретичні засади, методологічні та методичні принципи формування та розподілу прибутку в системі "виробництво, переробка та реалізація молока". Розроблено принципове нове інформаційне забезпечення для оптимізації використання кормів у молочному скотарстві. Комплексно оцінено сучасний стан виробництва та переробки молока в Лісостеповій зоні України. Запропоновано систему організаційно-економічних заходів щодо підвищення ефективності даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-82-07
Шифр НБУВ: РА321106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мерчанський В.В. 
Економічне обгрунтування напрямів інтенсивного розвитку молочного скотарства в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Мерчанський ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання інтенсифікації молочного скотарства, розроблено науково обгрунтовані системи його проведення та напрями інтенсивного розвитку галузі за умов ринкової системи господарювання, визначено шляхи виходу з тривалої кризи. Наведено пропозиції щодо подальшого розвитку галузі на основі впровадження інтенсивних технологій утримання худоби, зміцнення кормової бази, впровадження нових форм організації та матеріального стимулювання праці робітників, удосконалення цінового механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 +
Шифр НБУВ: РА329655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чепуль Ю.В. 
Економічний механізм підвищення ефективності виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Чепуль ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти формування та функціонування економічного механізму підвищення ефективності виробництва молока, а також обгрунтовано пропозиції щодо його вдосконалення. Проаналізовано рівень розвитку молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах Чернігівської області. Установлено відмінності впливу спеціалізації, концентрації та інтенсифікації на ефективність виробництва молока з урахуванням зонального фактора. Визначено особливості функціонування цінового механізму в молочному скотарстві як зовнішньоекономічного середовища економічного механізму в цілому. Обгрунтовано інвестиційний проект реконструкції молочної ферми сільськогосподарського підприємства з акцентуванням уваги на роль методів нарахування амортизації у визначенні показників його ефективності. Доведено необхідність врахування сезонної компоненти в процесі прогнозування основних виробничих показників розвитку молочного скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)306.751.353.1 +
Шифр НБУВ: РА366961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Березівський З.П. 
Економічний механізм формування виробничих витрат в скотарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / З.П. Березівський ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та концептуальні аспекти економічного механізму формування виробничих витрат в скотарстві, висвітлено його особливості, а також обгрунтовано пропозиції щодо його ефективного функціонування. Проведено аналіз розвитку галузі, виробничих витрат та ефективності даного виробництва. Обгрунтовано шляхи вдосконалення економічного механізму формування виробничих витрат у скотарстві: розробки загальної моделі; обгрунтування нормативів виробничих витрат і мінімально допустимої ціни; удосконалення класифікації джерел ризику в галузі скотарства; створення методики проведення витратно-цінового аналізу оперативного керування та контролю за виробничими витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-862 +
Шифр НБУВ: РА327496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Антонюк С.М. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.М. Антонюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Наведено основні результати дослідження теоретичних аспектів економічного механізму та ринкових відносин, досвід передових країн світу щодо формування ринкової економіки, інфраструктури, державного регулювання економічних відносин на ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби. Обгрунтовано основні заходи щодо формування повноцінного ринкового середовища на ринку селекційно-племінної продукції. Запропоновано шляхи вдосконалення методики визначення собівартості на спермопродукцію та механізму нарахування амортизаційних відрахувань на племінну худобу. Зроблено короткочасовий прогноз розвитку ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-07
Шифр НБУВ: РА308731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Зось-Кіор М.В. 
Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Зось-Кіор ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено теоретичні, методологічні та практичні питання ефективності виробництва та реалізації м'яса великої рогатої худоби на Луганщині. Обгрунтовано, що неефективне функціонування м'ясопродуктового підкомплексу регіону обумовлено недосконалим механізмом відновлювального процесу на стадіях виробництва, розподілу, обміну та споживання. Визначено перспективи зміни кон'юнктури ринку м'яса, які свідчать про зниження темпів росту цін на м'ясопродукти та рост попиту на них. Розроблено пропозиції щодо підвищення економічної ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах; конкурентоспроможності виробництва м'ясної продукції у сільгосппідприємствах за рахунок укріплення кормової бази, ресурсоощадження, підвищення ефективності використання землі; встановлення горизонтальних і вертикальних зв'язків у м'ясопродуктовому підкомплексі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-451.52-07 +
Шифр НБУВ: РА322700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чуйко Н.В. 
Ефективність використання ресурсів у скотарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Чуйко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади, що стосуються ефективності використання ресурсів у скотарстві. Розкрито суть і зміст категорій "ефективність", "ресурсозбереження", "ресурсовикористання". Досліджено сучасний стан даної галузі в Україні та на Харківщині. Обгрунтовано особливості її функціонування за ринкових умов господарювання, зокрема у разі вступу України до СОТ. Розглянуто кількісний і якісний склад ресурсів, які впливають на ефективність розвитку скотарства. Розроблено пропозиції стосовно підвищення ефективності використання ресурсів. Запропоновано ресурсоощадну технологію переробки органічних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-553.81 +
Шифр НБУВ: РА354821

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кохана 
Ефективність енергетичних витрат у молочному скотарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Тетяна Михайлівна Кохана ; Державний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51-554.08-07
Шифр НБУВ: РА349062

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Волошина О.І. 
Ефективність функціонування і перспективи розвитку ринку молока і молочної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.І. Волошина ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено методологічні та методичні аспекти ефективності функціонування ринку молока та молочної продукції на регіональному рівні й обгрунтовано перспективи його розвитку. Проаналізовано рівні попиту та пропозиції, а також конкурентоспроможності регіональних молокопереробних підприємств. Проведено маркетингові дослідження та прогноз рівня споживання молочної продукції. Вивчено сучасний стан і тенденції розвитку молочного скотарства та молокопереробної галузі Автономної республіки Крим. Наведено економічну оцінку пріоритетних напрямків розвитку регіонального ринку молока та молочної продукції, встановлено споживчі переваги. Розроблено модель цінового узгодження пропозиції молочної продукції з обсягами споживчого попиту, використання якої дозволяє молокопереробним підприємствам аналізувати поточну ситуацію на регіональному ринку молока та молочної продукції й обгрунтовано прогнозувати її розвиток. Визначено стабільність та алокативну ефективність функціонування молокопродуктового підкомплексу АР Крим. Запропоновано маркетингові стратегії для кримських молокопереробних підприємств з урахування життєвого циклу товарів. На базі застосування системи економетричних моделей з використанням Log-Log функції обгрунтовано прогноз споживання молока та молочної продукції в АР Крим у сердньостроковій перспективі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51-592 + У9(4УКР)421.511.5 + У9(4УКР-6КРИ)325.250-451.51-592 + У9(4УКР-6КРИ)421.511.5 +
Шифр НБУВ: РА334941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Котков В.П. 
Інтеграція виробництва і промислової переробки молока (методологічні та організаційно-методичні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.П. Котков ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні та організаційно-методичні підходи та соціально-економічну сутність розробки моделі регіональних молокопродуктових комплексів в Україні. Значну увагу приділено забезпеченню економічної зацікавленості всіх виробничо-господарських структур у спільній діяльності на основі механізму фінансово-економічного регулювання інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)306.751.3
Шифр НБУВ: РА310339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дядик 
Конкурентоспроможність виробництва молока в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Тетяна Василівна Дядик ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР-4ПОЛ)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА332676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ляліна Н.С. 
Механізм підвищення прибутковості виробництва продукції скотарства в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.С. Ляліна ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто загальні принципи визначення прибутковості виробництва з використанням підходів до формування теорії прибутковості, а також теорій певних дослідників щодо суті прибутку та визначення рівня прибутковості. Проаналізовано сучасний стан і проблеми формування прибуткового виробництва продукції скотарства. Визначено основні тенденції розвитку та формування прибутковості виробництва даної продукції у підприємствах Харківщини за період 1990 - 2007 рр. З'ясовано причини збитковості галузі скотарства. Виявлено основні чинники, які забезпечують досягнення високого рівня прибутковості та конкурентоспроможності виробництва. Обгрунтовано позитивний вплив спеціалізації, концентрації, інтенсифікації (зокрема, на підставі вивчення впливу зростаючих питомих витрат на їх окупність) і сучасного цінового механізму на підвищення прибутковості виробництва продукції скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-864 +
Шифр НБУВ: РА363918

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Данилевська О.Є. 
Напрями розвитку та розміщення молочного скотарства і підвищення його економічної ефективності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Є. Данилевська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади розвитку та розміщення тваринництва, а також напрями науково-технічного прогресу в молочному скотарстві. Розглянуто вплив на рівень розвитку та розміщення галузей тваринництва грунтово-кліматичних, економічних, соціальних й екологічних факторів. Надано рекомендації та визначено показники економічної оцінки щодо розміщення тваринництва з урахуванням попиту населення на продукцію галузі. Запропоновано механізм стабілізації та нарощування маточного поголів'я молочної худоби, а також шляхи реструктуризації кормової бази. Проаналізовано вплив основних факторів на обсяг виробництва продукції даної галузі та розраховано темпи збільшення її в окремих зонах. Обгрунтовано методичні підходи прогнозування розвитку та розміщення молочного скотарства та розроблено його основні параметри у сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення за природно-економічними зонами на період до 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-07
Шифр НБУВ: РА320206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського