Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (127)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)320-434$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Апопій В.В. 
Внутрішня торгівля та АПК України: теорія і практика економічної взаємодії: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.В. Апопій ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та науково-прикладні засади розвитку міжгалузевої економічної взаємодії внутрішньої торгівлі й АПК України, а також механізми їх ефективного функціонування у ринковому середовищі. Досліджено взаємозв'язок агропромислового виробництва та товарно-грошового обміну. Доведено об'єктивність характеру їх взаємозалежності та, відповідно, економічної взаємодії торгівлі й АПК. Обгрунтовано функції торгівлі щодо АПК, детермінанти та фактори економічної взаємодії. Розвинуто теоретико-методологічні основи дослідження процесу міжгалузевої економічної взаємодії. Розкрито систему економічних відносин і міжгалузевих зв'язків торгівлі й АПК. Виявлено суттєві протиріччя їх економічних інтересів, диспропорції розвитку та низьку ефективність функціонування. Запропоновано механізм економічної взаємодії торгівлі й АПК. Обгрунтовано стратегічні пріоритети та шляхи їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434 + У9(4УКР)421 +
Шифр НБУВ: РА361891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Зіновчук Н.В. 
Економічні засади екологічної політики в АПК: теорія і методологія: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / Н.В. Зіновчук ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розкрито суть екологічної політики та досліджено макро- і мікроекономічні засади її формування. З'ясовано причини виникнення та наслідки екологічних проблем в АПК. Визначено характер і обсяги впливу промислових і сільськогосподарських підприємств на агросистеми. Досліджено інституціональне середовище, в якому відбувається формування сучасної екологічної політики АПК. Обгрунтовано доцільність запровадження нових адміністративних і економічних регуляторів процесу використання природних ресурсів і запобігання забрудненню довкілля в АПК. Розглянуто теоретичні та практичні аспекти фінансового забезпечення екологічної політики в АПК. Запропоновано альтернативний підхід до визначення цілей і завдань даної політики та побудови їх ієрархії. Доведено необхідність запровадження екологічних програм, визначено їх зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434-280 +
Шифр НБУВ: РА356706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Савош Л.В. 
Економічні засади формування нових підприємницьких структур в АПК (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Савош ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі реалізації аграрної політики і здійснення економічних реформ стосовно специфічних історичних, економічних і природних умов розвитку сільськогосподарського виробництва Волинської області. Розглядається АПК Волині як об'єкт економічного реформування. В дисертації дана комплексна оцінка його функціонально-компонентній і територіальній структурі, обгрунтовані шляхи їх подальшого вдосконалення, збалансованості його галузей, роздержавлення землі і майна, розвитку багатоукладної економіки, нових підприємницьких і господарських структур, максимального використання цінової, податкової, рентної і страхової політики для економічного піднесення сільського господарства і підвищення його економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пушкарь І.В. 
Механізми державного регулювання розвитку агропромислового комплексу на регіональному рівні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / І.В. Пушкарь ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність АПК як об'єкта державного регулювання на регіональному рівні. Досліджено наукові засади формування ефективного механізму державного регулювання агропромислової сфери на регіональному рівні. Проаналізовано світовий досвід державного регулювання розвитку АПК та можливості його використання за умов України. Здійснено оцінку стану державного регулювання розвитку АПК на регіональному рівні за умов розвитку ринкової економіки. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення організаційної структури регіональних органів державного управління АПК. Вдосконалено інноваційно-інформаційне забезпечення регіональних пріоритетів в процесі державного регулювання розвитку АПК. Удосконалено методичні підходи до підвищення ефективності реалізації цільових програм розвитку АПК на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4-21,01 +
Шифр НБУВ: РА368621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шульський М.Г. 
Організаційно-економічні основи функціонування малих господарських формувань у сільському господарстві: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / М.Г. Шульський ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 34 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні, методичні та прикладні проблеми організаційно-економічних основ функціонування малих форм господарювання у сільському господарстві, визначено їх суть і зміст. Узагальнено досвід функціонування малих господарських формувань як найпоширеніших форм ведення виробництва Карпатського регіону України. Проаналізовано існуючу систему кооперативних зв'язків малих форм господарювання з різними господарськими формуваннями за умов виробництва та збуту продукції. Висвітлено й узагальнено минулий досвід розвитку кооперації та можливості його використання за сучасних умов ведення сільського господарства. На підставі проведених широкомасштабних за обсягом і глибоких за суттю досліджень функціонування малих господарських формувань у сільському господарстві й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду їх діяльності запропоновано комплекс заходів щодо підвищення результативності проведення аграрних перетворень в Україні та ролі органів влади й управлінських структур різних ієрархічних рівнів керівництва у цих процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434 +
Шифр НБУВ: РА345600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чечель О.М. 
Прогнозування розвитку сільського господарства і АПК у забезпеченні продовольчої безпеки території: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Чечель ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий комплексний підхід щодо оцінки стану продовольчої безпеки регіону з урахуванням інформативного факторного простору, що формує рівень продовольчої безпеки території. Запропоновано використання Байсовської процедури прогнозування факторів, які впливають на продовольчу безпеку регіону за нестабільних умов зовнішнього середовища та є базовими для визначення кризисності його стану. Розкрито визначення терміну "продовольча безпека" в аспекті повноти врахування всього спектра впливаючих факторів на інформаційні середовища. Розроблено методику визначення ступеня кризисності продовольчого стану у регіоні використання комплексного врахування показників і побудови відокремлювальних поверхонь продовольчої безпеки територій регіонів. Встановлено блоки факторів, які впливають на рівень продовольчої безпеки території та наведено рекомендації щодо їх взаємоузгодженого врахування під час діагностики ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434-230.38-96 + У9(4УКР)320-982-995 +
Шифр НБУВ: РА348269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кобець Є.А. 
Розвиток інтеграційних формувань в АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Є.А. Кобець ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано напрями ефективного розвитку інтеграційних форм господарювання в АПК. Визначено економічну сутність, форми та умови розвитку агропромислової інтеграції. Досліджено галузеві особливості функціонування інтеграційних формувань в аграрній сфері економіки, визначено напрями їх розвитку. Проаналізовано сучасний стан економічного розвитку АПК Дніпропетровщини. Виділено типи створення інтеграційних об'єднань залежно від виробничо-економічних відносин і виду взаємозв'язків між підприємствами й організаціями АПК. Розроблено організаційно-виробничу структуру маркетингової служби й оптимальний план виробництва ЗАТ "Дніпропетровський маслоекстрактційний завод". Запропоновано модель інтеграційного формування з виробництва, переробки та реалізації молока та молочних продуктів. Створено модель організації агропромислової інтеграції у м'ясопродуктовому підкомплексі. Удсоконалено структуру управління інтеграційних формувань шляхом впровадження системного підходу у маркетингову діяльність і організації взаємодії зі споживачами та постачальниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434 +
Шифр НБУВ: РА357248

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ярема Л.В. 
Розвиток інтегрованих формувань в АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.В. Ярема ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження уточнено сутність агропромислової інтеграції та обгрунтовано її значення у формуванні нового структурно завершеного агропромислового комплексу. Досліджено галузеві особливості регіону та напрямки розвитку інтегрованих формувань, здійснено оцінювання економічного розвитку АПК. Запропоновано структурно-логічну, функціональну модель інтегрованого організаційно-територіального формування агрохолдингового типу з розробкою моделі оптимізації виробничо-галузевої структури, яка дає можливість виявити шляхи найбільш раціонального використання ресурсів і збільшення обсягів виробництва. Розроблено модель організаційно-економічного механізму інтеграційних зв'язків, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, в якій встановлений акціонерний взаємозв'язок між товаровиробниками та переробним підприємством, забезпечується безвідсоткове кредитування та інвестування товаровиробників. За результатами проведеного аналізу розроблемо економетричну модель залежності промисловості від різних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.2 +
Шифр НБУВ: РА368086

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Нестерчук Ю.О. 
Розвиток та ефективне функціонування аграрно-промислових формувань: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Нестерчук ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методологічні засади розвитку аграрно-промислової інтеграції. Досліджено інституціональні складові трансформаційних процесів в аграрному секторі та особливості формування мотиваційної стратегії інтеграції в аграрно-промисловому виробництві, зарубіжний досвід формування та функціонування інтегрованих структур. Здійснено оцінювання розвитку аграрно-промислових формувань на різних рівнях та соціально-економічних наслідків їх функціонування. Розроблено методику проектування аграрно-промислових структур на базі економіко-математичного моделювання, висвітлено принципи та особливості їх формування та функціонування. Визначено напрями удосконалення економічних відносин учасників інтеграційних взаємодій, обгрунтовано інноваційний рорзиток аграрно-промислових формувань та напрями його державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.2 в +
Шифр НБУВ: РА368299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Положенцева К.Л. 
Стратегія економічного розвитку АПК в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / К.Л. Положенцева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості формування та розвитку системи стратегічного управління як чинника ефективного функціонування АПК України на рівні регіонального комплексу. Проаналізовано сучасний стан функціонування вітчизняного АПК і деяких зарубіжних країн. Визначено стратегічні пріоритети розвитку регіонального АПК України з урахуванням вимог СОТ і глобалізаційних процесів в економіці. Узагальнено досвід розробки стратегії економічного розвитку АПК, забезпечення продовольчої безпеки у розвинених країнах з метою його застосування у вітчизняній практиці. Досліджено тенденції розвитку АПК України за умов глобалізації. Проаналізовано розвиток та оцінено ефективність стратегічного управління АПК регіону. Розроблено й апробовано методичний підхід щодо оцінювання рівня стратегічного управління АПК районів регіону, що базується на розрахунку інтегрального коефіцієнта стратегічного управління. Наведено пропозиції щодо створення регінальної інформаційно-консультаційної служби АПК і центру стратегічного управління регіоном. Розроблено рекомендації щодо впровадження аутсорсингу в АПК регіону. Обгрунтовано необхідність створення та розвитку системи інформаційної підтримки стратегічного управління АПК регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4
Шифр НБУВ: РА371888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коляденко С.В. 
Територіальна організація агропромислового комплексу України: методологія, практика та механізм регулювання: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / С.В. Коляденко ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено й обгрунтовано наукові засади розміщення продуктивних сил сільськогосподарського комплексу адміністративної області із застосуванням інформаційно-аналітичних моделей, а також територіальних балансів матеріальних, трудових, природних і фінансових ресурсів. Визначено сутність територіальної організації агропромислового комплексу та сучасні проблеми його регулювання. Виявлено закономірності та принципи розширеного відтворення агропромислового виробництва. Досліджено сучасний стан агропромислового комплексу України, узагальнено та систематизовано організаційно-економічний механізм управління регіональним АПК за умов інституціональних перетворень. Систематизовано узагальнюючі показники, що визначають ступінь впливу соціально-економічних та екологічних факторів на інтенсифікацію розвитку АПК регіону. Запропоновано прогноз розвитку їх просторової організації на рівні регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У9(4УКР)320-434 +
Шифр НБУВ: РА364649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ємельяненко О.В. 
Управління стратегічним розвитком інтегрованих аграрно-промислових формувань: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Ємельяненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проаналізовано динаміку розвитку сільськогосподарського виробництва і підприємств та основних заходів державної підтримки у межах реформування аграрного сектору економіки. Досліджено особливості виникнення та функціонування інтегрованого аграрно-промислового формування (ІАПФ), створеного промисловим підприємством на базі реорганізованих структур АПК як приклад корпоративної інтеграції (об'єднання власності), а також розглянуто можливості соціально-економічного розвитку регіону. На підставі проведеної діагностики діяльності, організації та структури управління, а також системи внутрішніх організаційно-економічних відносин між учасниками інтеграції проаналізовано поточну комплексну стратегію розвитку ІАПФ, обгрунтовано основні напрямки удосконалення його загальної системи управління з метою надання їй стратегічної орієнтації. Розроблено механізм стратегічної структуризації та концептуальну модель етапів організації обліково-аналітичного забезпечення управління стратегічним розвитком ІАПФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.2 +
Шифр НБУВ: РА332049

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського