Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (179)Книжкові видання та компакт-диски (112)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)306.952.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мусієнко Н.М. 
Впровадження системи контролінгу на фармацевтичних підприємствах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.М. Мусієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо впровадження системи контролінгу на промислових фармацевтичних підприємствах з метою підвищення цінової доступності лікарських засобів і забезпечення стратегічної конкурентоспроможності фармвиробників. Удосконалено систему контролінгу з урахуванням специфіки діяльності фармацевтичних підприємств за умов впровадження клієнтоорієнтованого підходу та менеджменту якості. Запропоновано методичні підходи до створення центрів відповідальності на даних підприємствах. Розроблено науково-практичні підходи до вдосконалення технології бюджетування з використанням процесних технологій. Висвітлено методичні засади для побудови системи контролю та відповідальності за виконання бюджетів. Розроблено методику впровадження системи збалансованих показників ефективності та на її підставі вдосконалено систему мотивації центрів відповідальності фармацевтичних підприємств. Обгрунтовано організаційно-методичне й інформаційне забезпечення системи контролінгу. Запропоновано методику оцінювання результативності та соціально-економічної ефективності впровадження та функціонування такої системи на фармацевтичних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21 +
Шифр НБУВ: РА364021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Клунко Н. С. 
Економіко-організаційний механізм розвитку логістичних процесів у виробничій сфері: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. С. Клунко ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади розвитку логістичного підходу в управлінні підприємствами, основні методичні підходи до оцінки ефективності логістичного управління в сучасній господарській системі фармацевтичних підприємств. Охарактеризовано стан розвитку фармацевтичної галузі України, проаналізовано структуру витрат в собівартості лікарських засобів, відзначено значний вплив логістичного процесу на кінцеву вартість лікарських засобів для споживачів України. Розроблено адаптивну модель організаційно-економічного механізму управління логістичним процесом на підприємствах фармацевтичної промисловості, визначено шляхи вдосконалення системи управління на основі використання принципів логістики. Обгрунтовано методичний підхід до оцінки економічної ефективності застосування організаційно-економічного механізму управління логістичним процесом на підприємствах фармацевтичної промисловості України. Запропоновано схему механізму взаємодії логістичної служби з іншими підрозділами фармацевтичного підприємства, в якій всі сфери виробництва пов'язані між собою і замкнені на логістичній службі підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-591
Шифр НБУВ: РА382359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Камишніков Р.В. 
Конкурентоспроможність підприємства в системі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.В. Камишніков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування та розвитку маркетингового ресурсу як потужного засобу підвищення конкурентоспроможності фармацевтичних підприємств України. На підставі узагальнення літературних джерел та вивчення результатів господарської практики вітчизняних фармацевтичних виробників уточнено економічний зміст понять "маркетинг", "конкуренція" та "конкурентоспроможність" й обгрунтовано їх види, а саме: фармацевтичний маркетинг і конкурентоспроможність фармацевтичного товаровиробника. Висвітлено підходи та практичні засади, спрямовані на формування та використання маркетингових ресурсів для посилення конкурентних позицій вітчизняних фармацевтичних підприємств. Розвинуто методологічні засади застосування основних методів оцінки конкурентоспроможності підприємств, виявлено їх переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-13-211.1 +
Шифр НБУВ: РА348102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бурсаков А.В. 
Логістичні системи на фармацевтичному підприємстві: формування та функціонування: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Бурсаков ; Дон. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Уточнено поняття "логістики" як руху матеріальних та інформаційних потоків, що забезпечують доставку товарів на необхідне місце в необхідний час з оптимальними витратами і спрямовані на забезпечення задоволення потреб і запитів споживачів. Визначено місце транспортно-складської логістики в логістичній системі фармацевтичних підприємств, виділено її функціональні підсистеми, розкрито їх зміст. Проведено діагностику логістичних інформаційних систем, досліджено транспортно-складську логістику фармацевтичних підприємств, наведено оцінку ефективності її функціонування на досліджуваних підприємствах. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму формування системи транспортно-складської логістики на фармацевтичних підприємствах. Розроблено блок-схему процесу стратегічного управління транспортно-складською логістикою фармацевтичних підприємств, що включає: стратегічний аналіз, стратегічне планування та стратегічний контроль. Визначено механізм впровадження транспортно-складської логістики шляхом комплексного поєднання транспортної, складської логістики, логістичного сервісу та логістики запасів, що спрямовані на підвищення ефективності діяльності фармацевтичного підприємства. Визначено конкретні заходи щодо реалізації систем управління товарними запасами фармацевтичних підприємств. Створено інтегровану систему координації логістичних процесів на фармацевтичному підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21 +
Шифр НБУВ: РА327943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сай Д. В. 
Маркетингові стратегії підприємств на фармацевтичному ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. В. Сай ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Доведено, що стратегії фармацевтичних підприємств мають передбачати багатоаспектність, консеквентність і виявлятися у логічному виокремленні сегментів (лікарів, фармацевтів, споживачів) для рецептурних і безрецептурних фармацевтичних продуктів. Визначено, що конститутивними компонентами процесу формування маркетингових стратегій є сегментування, таргетування, позиціонування в межах дезидератів соціальної відповідальності фармацевтичного бізнесу. Удосконалено методичний підхід оцінки зв'язку сегментування, таргетування, позиціонування та формування конкурентних маркетингових стратегій підприємств на основі використання методу рейтингової оцінки сегментів. Запропоновано процедуру, яка на відміну від існуючих, передбачає використання інтерактивного дослідження вибіркової сукупності незалежних фахівців. Встановлено, що найбільш сутнісними чинниками успіху фармацевтичного підприємства та його товару на ринку є: виробництво та продаж продуктів, які відповідають європейським стандартам, висока якість, ефективність яких доведена довгостроковими медичними дослідженнями, висококваліфіковані медичні представники, використання оптимальних методів просування товару. Запропоновано уведення трейд-маркетингу для впроваджування стратегій маркетингу за сучасних умов зростаючої конкуренції з боку вітчизняних і закордонних підприємств і розроблено систему формування функцій та бюджету даного структурного підрозділу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-211.1
Шифр НБУВ: РА375872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Калініченко Г.В. 
Механізм управління господарсько-економічною діяльністю підприємств фармацевтичної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Калініченко ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено основні тенденції розвитку фармацевтичного ринку з урахуванням змін обсягів виробництва, імпорту та експорту, а також надано практичні рекомендації щодо стратегії подальшого розвитку, впровадження інновацій та підвищення прибутковості. З застосуванням модернізованого методу регресійного аналізу розроблено економіко-математичну модель ефективного керування господарсько-економічною діяльністю підприємства. Зауважено, що оцінка ефективності даної діяльності за допомогою запропонованої динамічної моделі розкриває ефективність використання ресурсів підприємства, дає змогу прогнозувати обсяги реалізації, валового доходу та витрат для оптимізації норми прибутку підприємства в цілому. Визначено вплив чинників на результуючий показник та взаємозв'язки між цими чинниками, а також надано можливість виявити резерви, які забезпечують підвищення ефективності господарської діяльності підприємства. Запропоновано практичні рекомендації щодо удосконалення механізму керування господарсько-економічною діяльністю підприємств з урахуванням впливу виявлених особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА326864

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пукіш Н.Б. 
Моделі оцінки і аналізу у логістичних системах підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.Б. Пукіш ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2003. — 16 с. — укp.

Запропоновано комплекс моделей формування гнучкої логістичної стратегії фармацевтичного підприємства: оцінки стану ринків збуту, прогнозування обсягів продажу, оцінки привабливості регіональних ринків збуту, оцінки конкурентної позиції підприємства та його фінансового потенціалу, вибору логістичної стратегії, формування портфеля замовлень. Відзначено, що синтез запропонованих моделей дає змогу підвищити адаптивні властивості логістичної системи, і, як наслідок, знизити тривалість узгодження замовлень та їх виконання, а також знизити вартість продукції, що випускається, розширити можливості регулювання цін, зменшити ступінь ризику за умов зниження збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-210.301 +
Шифр НБУВ: РА327410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бондарєва І. В. 
Науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / І. В. Бондарєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями з використанням методів анкетування, статистичного аналізу та моделювання. Розроблено методику кількісного оцінювання впливу факторів зовнішнього макросередовища на діяльність аптечних підприємств, яка дозволяє визначати ступінь успіху функціонування аптеки під впливом факторів зовнішнього макросередовища. Розроблено та побудовано дискримінанті моделі для діагностування рівня розвитку аптечних підприємств за оцінками факторів мікросередовища, запропоновано сучасні заходи адаптації. Проведено моделювання процесу адаптації ФП до змін зовнішнього середовища на прикладі ВАТ "ХФЗ "Червона Зірка": визначено та досліджено ступінь впливу основних складових факторів макро- та мікросередовища для ФП, опрацьовано стохастичну модель для адаптації ФП до змін зовнішнього середовища та методики оцінювання ефективності адаптаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА379697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жадько С.В. 
Науково-практичне обгрунтування асортиментної політики виробничих фармацевтичних підприємств: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.В. Жадько ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані підходи до вдосконалення асортиментної політики виробничих фармацевтичних підприємств за умов загострення конкуренції на фармацевтичному ринку України. Запропоновано комплексну модель формування інноваційного портфелю даних підприємств з урахуванням зовнішніх і внутрішніх чинників. Описано портфельний підхід до формування їх асортиментної політики. Запропоновано кластерний, модифікований ранговий і динамічний ABC-аналіз для оцінювання товарного асортименту фармацевтичних підприємств. Визначено напрямки маркетингових і економічних досліджень за умов оновлення їх товарного асортименту. Виділено лікарські препарати, перспективні для розробки та впровадження у виробництво вітчизняними підприємствами. Запропоновано оптимізаційну модель почергового фінансування розробок препаратів у складі інноваційного портфеля фармацевтичного підприємства на підставі принципу реінвестування. Комплексно обгрунтовано процедуру виведення на ринок торговельної марки лікарського препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1 + У9(4УКР)421.525.1 +
Шифр НБУВ: РА364798

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Світлична К. С. 
Науково-практичні підходи до розробки та оцінки інтегрованої системи менеджменту на фармацевтичних підприємствах: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / К. С. Світлична ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано актуальність впровадження інтегрованої системи менеджменту (ІСМ) на фармацевтичних підприємствах (ФП), підгрунтям для побудови якої є міжнародний стандарт ISO 9001 і галузеві правила GMP, а також стандарти, що висувають вимоги до безпеки навколишнього середовища (ISO 14001), до безпеки та охорони праці (OHSAS 18001), до соціальної відповідальності (SA 8000). Розроблено модель ІСМ, яка є організаційно-методичною платформою для інтеграції впроваджуваних стандартів. Проведено ідентифікацію, декомпозицію та регламентацію процесів ФП, а також побудовано єдину процесну мережу ІСМ. Розроблено систему документації, яка є нормативно-організаційною базою функціонування ІСМ. Запропоновано алгоритм проведення комбінованого аудиту, визначено всі об'єкти, які повинні перевірятися під час проведення аудиту за кожною з підсистем менеджменту, які є підгрунтям для побудови ІСМ. Обгрунтовано систему показників, яка дозволяє провести комплексне оцінювання функціонування ІСМ на ФП. Розроблено стратегічну карту ефективності для оцінювання функціонування ІСМ. Наведено методику визначення результативності кожного процесу, розроблено математичні моделі для розрахунку комплексних показників, які характеризують рівень результативності управлінських, основних і забезпечувальних процесів ІСМ. Запропоновано розрахунок інтегрального показника результативності всієї ІСМ на ФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-212.1
Шифр НБУВ: РА379510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Носенко О.А. 
Оптимізація використання кадрового потенціалу підприємств фармацевтичного виробництва: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Носенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Науково обгрунтовано комплексний підхід щодо ефективного використання кадрового потенціалу підприємств фармацевтичного виробництва та розроблено відповідні методичні рекомендації. Вперше в Україні створено модель системи управління персоналом і типову модель організаційної структури фармацевтичного підприємства. Запропоновано вирішення проблеми гармонізації системи управління персоналом з системою управління якістю та функціонально-цільовою моделлю фармацевтичного підприємства. Обгрунтовано підпорядкованість і повноваження служби управління персоналом. Доведено можливість застосування гнучкого міждисциплінарного зв'язку між кадровим менеджментом і гігієною праці, асоційованого на стані фізичного, психічного та соціального благополуччя людини. Теоретично обгрунтовано спектр виробничих чинників впливу на функціональну рівновагу людського організму, наявність і джерела утворення яких підлягають контролю навіть після переобладнання та переоснащення фармацевтичних підприємств згідно з вимогами GMP. Наведено порівняльну характеристику захворюваності з тимчасовою втратою працездатності персоналу на різних фармацевтичних підприємствах. На базі удосконаленої методики розраховано прямі економічні збитки внаслідок захворюваності з тимчасовою втратою працездатності персоналу фармацевтичних підприємств. Обгрунтовано шляхи збереження та зміцнення здоров'я кадрового потенціалу. Розроблено проект типової комплексної програми заходів з організації ефективного використання персоналу фармацевтичних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-640-21 +
Шифр НБУВ: РА350584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шестопал О. А. 
Оптимізація складових системи управління якістю фармацевтичного підприємства з використанням оцінки ризиків: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.03 / О. А. Шестопал ; ДП "Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше на основі управління ризиками розроблено та науково обгрунтовано алгоритм визначення критичних об'єктів та області прийняття рішення щодо проведення першочергових робіт з валідації технологічних процесів виробництва лікарських засобів (ЛЗ). Вперше розроблено, науково обгрунтовано та апробовано методологію валідації процесів виробництва стерильних ЛЗ, яка враховує варіабельність технологічних процесів та базується на встановленні відповідних допустимих меж показників якості для контролю продуктів на кожному етапі виробництва. Вперше доведено раціональність застосування методології управління ризиками для обгрунтування обсягу, методів і підходів до проведення аудиту постачальників сировини для виробництва фармацевтичної продукції. Вперше розроблено методологію проведення комплексного оцінювання постачальників, що грунтується на результатах проведення аудитів та запропонованій методиці оцінювання якості постачань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-823.2-21
Шифр НБУВ: РА380023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Щегель С. М. 
Розвиток підприємства: інтелектуально-інвестиційне забезпечення (за матеріалами фармацевтичних підприємств України): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. М. Щегель ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти інноваційного розвитку вітчизняних фармацевтичних підприємств і розроблено методичний та прикладний інструментарій інтелектуально-інвестиційного забезпечення їх розвитку. Узагальнення базових категорій, пов'язаних з процесом інтелектуально-інвестиційного забезпечення розвитку підприємства, дозволяє з'ясувати суть даного процесу, виокремити закономірності його перебігу та в подальшому виробити відповідні механізми управління ним. Вдосконалено методику одержання узагальненої якісної оцінки ефективності формування та використання інноваційного капіталу на досліджуваних фармацевтичних підприємствах. Побудовано математичну модель інтелектуально-інвестиційного забезпечення розвитку фармпідприємств, яка дозволяє виявити головні фактори розвитку. Розроблено програму заходів щодо забезпечення інноваційного розвитку підприємств фармацевтичного ринку України, реалізація якої дозволить вітчизняним виробникам інтегруватися в міжнародний процес розвитку фармації. Розраховано прогноз впливу реалізації даних заходів на ключові показники розвитку досліджуваних підприємств - структурний показник інноваційної активності та рентабельність активів зростатимуть.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-56
Шифр НБУВ: РА383671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пестун І. В. 
Теоретичні та науково-прикладні засади маркетингового управління в системі лікарського забезпечення населення: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / І. В. Пестун ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 43 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано рівневе маркетингове управління на фармацевтичному ринку. Наведено визначення понять, конкретизовані зміст, мета, завдання, галузеві особливості "фармацевтичного макромаркетингу" та "фармацевтичного територіально-галузевого (мезо-) маркетингу". Розроблено рекомендації застосування системи збалансованих показників (СЗП) аптек і фармацевтичного оптового підприємства (ФОП) і визначено маркетингові заходи з їх досягнення. Вперше запропоновано й опрацьовано застосування індикаторів ВООЗ для оцінки Національної лікарської політики (НЛП) в Україні. Визначено показники складових НЛП, які потребують удосконалення та додаткового обліку. Здійснено комплекс науково-прикладних розробок стосовно маркетингового управління поведінкою споживачів лікарських засобів (ЛЗ) у розрізі проблеми самолікування населення. Проведено аналіз і прогноз тенденцій попиту на ЛЗ імуностимулювальної дії в регіонах України з використанням методу скаттерограм Пуанкаре-Лоренца.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + У9(4УКР)306.952.1-211.1
Шифр НБУВ: РА377854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Куценко С.А. 
Удосконалення діяльності оптових фармацевтичних підприємств на основі логістичного моделювання: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.А. Куценко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання взаємодії оптових фармацевтичних підприємств з аптеками та виробниками ліків. Проаналізовано стан і перспективи розвитку оптового фармацевтичного ринку. З використанням системного підходу, логістичного моделювання та методу прийнятття рішень на основі теорій нечітких множин і багатокритеріального вибору розроблено моделі для вибору оптовиками постачальників ліків, оцінки якості логістичного обслуговування аптек, визначення цінових знижок в процесі дистирб'юції ліків, багатокритеріальної сегментації аптек і вибору ними оптового постачальника. Запропоновано засоби забезпечення прийняття логістичних рішень на оптових фармацевтичних підприємствах. Наведено рекомендації щодо практичного застосування розроблених моделей і методик за результатами їх апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1 +
Шифр НБУВ: РА354368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горбунова О. Ю. 
Удосконалення логістичного обслуговування клієнтів в системі партнерських відносин промислових фармацевтичних підприємств: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О. Ю. Горбунова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Визначено сутність логістичного обслуговування (ЛО), партнерських відносин (ПВ) та цінності ПВ у фармацевтичному виробництві відповідно до вимог міжнародних стандартів якості. Запропоновано методику діагостики стану ЛО клієнтів промислових фармацевтичних підприємств (ФП) за умов менеджменту якості. Побудовано процесну модель ЛО клієнтів промислових ФП, адаптовану до вимог міжнародних стандартів якості та належних практик. Розроблено комплекс стандартів ЛО клієнтів промислових ФП, який передбачає не тільки врахування комерційних інтересів партнерів, але й регламентацію процесів зберігання, транспортування та передачі лікарських засобів клієнтам, що обумовлено їх специфічністю як товар. Удосконалено систему показників оцінювання стану ЛО клієнтів промислових ФП з урахуванням вимог міжнародних стандартів якості та належних практик, а також підходи щодо сегментації клієнтів промислових ФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1
Шифр НБУВ: РА380371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Щербак О. В. 
Удосконалення ризик-менеджменту діяльності промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Щербак ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено концептуальні підходи до визначення сутності економічних ризиків і системи управління ними. Уточнено класифікацію ризиків з додатковим їх групуванням, що є істотним для підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості. Запропоновано створення підрозділу з управління економічними ризиками з урахуванням особливостей підприємства на підставі розмежування функціональних обов'язків працівників. Виявлено особливості функціонування системи управління ризиками на підприємствах хіміко-фармацевтичної промисловості. Визначено основні тенденції діяльності підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості з урахуванням існуючих ризиків. Розроблено програму контролю за діяльністю хіміко-фармацевтичного підприємства з метою виявлення нових ризиків, їх комбінованого оцінювання та картографування. Розроблено методичний підхід до визначення найбільш ймовірного ризикового випадку для хіміко-фармацевтичного підприємства з використанням системи підтримки прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано теоретико-методичний підхід до визначення ризиків і необхідних заходів для їх зменшення в основних сферах діяльності підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості ("п'ятикутник ризику"). Обгрунтовано склад системи й етапи процесу управління економічними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-99-212.1
Шифр НБУВ: РА384264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Левченко 
Удосконалення системи просування лікарських засобів оптового фармацевтичного підприємства: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ірина Петрівна Левченко ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-591 + У9(4УКР)421.525.1
Шифр НБУВ: РА366034

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Тіманюк В.М. 
Управління процесами комерціалізації інтелектуальної власності у фармацевтичній галузі: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.М. Тіманюк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні та методичні підходи до створення, розробки та використання інтелектуальної власності у фармації шляхом удосконалення економіко-правових механізмів, формування та комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності підприємств галузі за ринкових умов господарювання. Розроблено модель управління процесом комерціалізації у фармації та запропоновано схему поетапної комерціалізації робіт, взаємопов'язаних зі створенням нового лікарського засобу. Запропоновано модель формування патентної стратегії фармацевтичних підприємств (організацій). Визначено принципи формування портфеля прав на об'єкти власності та розроблено шкалу оцінки рівня захищеності інноваційних розробок фармації. Удосконалено організаційну структуру управління інноваційною діяльністю та розроблено механізм мотивації наукової діяльності працівників наукових організацій, який базується на впровадженні системи збалансованих показників оцінки її ефективності. Запропоновано створення підприємницької структури у складі наукових організацій фармацевтичної галузі у формі внутрішнього венчура. Обгрунтовано механізм оцінки об'єктів інтелектуальної власності у фармації та вдосконалено методику розрахунку ціни ліцензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-55 + У9(4УКР)306.952.1-141.1-21 +
Шифр НБУВ: РА349642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Соболєва Т.О. 
Управління формуванням та реалізацією інноваційного потенціалу підприємства (за матеріалами фармацевтичних підприємств України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.О. Соболєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні питання управління формуванням і реалізацією інноваційного потенціалу підприємства. Розкрито суть його інноваційної діяльності й інноваційного потенціалу. Наведено визначення категорій "інновація" та "інноваційний потенціал підприємства". Удосконалено класифікацію інновацій. Згруповано та систематизовано екзо- та ендогенні фактори впливу на формування та реалізацію інноваційного потенціалу підприємства. Побудовано модель системи управління інноваційним потенціалом підприємства. Здійснено аналіз сучасного стану та тенденцій інноваційного розвитку фармацевтичної галузі України. Узагальнено відомі підходи до оцінювання даного потенціалу. На підставі результатів апробації запропонованої методики визначено напрямки удосконалення управління формуванням та реалізацією інноваційного потенціалу цільової групи фармацевтичних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-55-21 +
Шифр НБУВ: РА358917

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського