Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (316)Книжкові видання та компакт-диски (319)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)306.751.353$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лошак Т.В. 
Автоматизоване управління виробництвом багатоасортиментної продукції молокозаводу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Лошак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів та способів автоматизованого управління технологічним комплексом (ТК) молочного заводу на підставі інтелектуальних підсистем прийняття рішень та забезпечення надійності. Розроблено систему управління для вирішення організаційно-економічних завдань оптимізації та координації роботи підсистем. Проведено параметричну оптимізацію математичних моделей на підставі експериментальних даних. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальних підсистем прийняття рішень, розглянуто функціональну структуру комп'ютерно-інтегрованої системи управління ТК молочного заводу. Запропоновану систему управління реалізовано за допомогою розподіленої мікропроцесорної мережі на базі контролерів і ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-210.302 + Л95-6
Шифр НБУВ: РА318397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Прус О.М. 
Бенчмаркінг у підвищенні конкурентоспроможності молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості застосування бенчмаркінгу для вдосконалення діяльності підприємств на ринку молочної продукції, зокрема підвищення їх конкурентоспроможності. Розкрито зміст і розглянуто еволюцію поняття "бенчмаркінг", а також принципи та методи його здійснення та взаємозв'язок з іншими інструментами вдосконалення діяльності. Визначено структуру процесу бенчмаркінгу. Здійснено детальний аналіз кон'юнктури ринку молочної продукції України. Проведено бенчмаркінгове оцінювання конкурентоспроможності певних підприємств. Визначено основні тенденції розвитку світового ринку даної продукції. Наведено досвід Польщі щодо реформування молочного сектору у контексті її приєднання до ЄС. Удосконалено методичні підходи до здійснення бенчмаркінгу. Запропоновано використання DEA-моделі та методу побудови радару конкурентоспроможності з метою визначення підприємств-партнерів з бенчмаркінгу. Розроблено концептуальну модель організації процесу бенчмаркінгу на молокопереробних підприємствах. Визначено й обгрунтовано стратегічні напрямки подальшого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу. Запропоновано використання інтегрованих систем управління якістю та безпечністю молочної продукції з включенням до їх складу процесу бенчмаркінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА360637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бужимська К.О. 
Вдосконалення методики ціноутворення в системі внутрішнього економічного механізму підприємств молочної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.О. Бужимська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено основні елементи концепції організації внутрішньоекономічних відносин, суб'єктами яких є структурні підрозділи підприємства, що знаходяться у взаємозв'язку згідно з етапами технологічного процесу. Обгрунтовано можливість використання внутрішніх цін як засобу стимулювання трудових колективів структурних підрозділів підприємства, засобу контролю й оцінки ефективності їх діяльності, а також як засобу залучення працівників до участі у прибутках. Розвинуто методику внутрішнього ціноутворення завдяки використанню розробленого підходу до визначення планового прибутку, що має бути складовою частиною структури внутрішніх цін, з застосуванням коефіцієнтів централізованого використання коштів чистого прибутку. Запропоновано методику розподілу планового прибутку, який входить до внутрішньої ціни, між підрозділами на підставі інтегрального коефіцієнта розподілу, розрахованого на підставі ранжування підрозділів за показниками, які враховують їх витрати, стан основних засобів, ступінь ризику та рентабельність їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-861 +
Шифр НБУВ: РА336963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Суха І.В. 
Вибір стратегій для забезпечення конкурентоспроможності підприємств молочної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Суха ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні аспекти забезпечення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств. На основі узагальнення теоретичного матеріалу визначено суть понять "конкуренція", "конкурентоспроможність підприємства", "організаційно-економічний механізм забезпечення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств", "стратегія", "маркетингова конкурентна стратегія". Систематизовано існуючі підходи до оцінювання конкурентоспроможності підприємств. На підставі проведеного аналізу сучасного стану виробництва молока визначено проблеми, які необхідно вирішити, враховуючи ратифікацію угоди щодо вступу України до СОТ. З'ясовано рівень конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, перспективи їх подальшого розвитку. Апробовано методику її інтегрального оцінювання щодо молочної продукції певних торгових марок, що дозволило з використанням певних характеристик продукції оцінити їх популярність. Розроблено методику вибору певним підприємством привабливих для розвитку сегментів. Визначено підходи до формування набору маркетингових конкурентних стратегій з урахуванням цілей підприємства, його потенційних можливостей, зміни зовнішнього середовища, прогнозу розвитку ринкових сегментів. Запропоновано використовувати комбінацію методик оцінювання конкурентоспроможності для з'ясування правильності вибору сегментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА361579

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Моргун О. В. 
Відтворення основних засобів на молокопереробних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Моргун ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз стану основних засобів молокопереробних підприємств та визначено мінімальну потребу в інвестиційних ресурсах на їх оновлення шляхом порівняння потреби в основних засобах і фактичних капітальних вкладень. Побудовано логічну модель відтворення основних засобів на інноваційній основі залежно від їх технологічної потреби з урахуванням завантаження сировиною, використання сировини немолочного походження, зношеності основних засобів і джерел фінансування. Удосконалено методичні положення щодо аналізу економічної ефективності основних засобів молокопереробних підприємств з урахуванням інтегральних показників, що включають продуктивність праці, рентабельність та фондовіддачу, та методологічні підходи до оцінювання виробниого потенціалу молокопереробної промисловості залежно від розвитку молочного скотарства, цін на сировину та молочну продукцію, стану та ступеня використання основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-571.1-96
Шифр НБУВ: РА380309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гуцул Т.А. 
Економічна ефективність виробництва і формування ринку молока (на прикладі підприємств приміської зони м. Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.А. Гуцул ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розкрито теоретичні засади формування економічної ефективності сільськогосподарського виробництва та ринку молока у приміських зонах. Досліджено темпи розвитку економічної ефективності виробництва, переробки та формування ринку в приміській зоні Києва. Зазначено, що негативні тенденції у виробництві та переробці молока, які склалися у регіоні, можна позбутися завдяки відновленню стійкої кормової бази молочного скотарства, покращанню інвестиційного клімату в приміській зоні, удосконаленню інтеграційних процесів у молокопродуктовому комплексі, запровадженню внутрішньогосподарського ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-07 + У9(4Укр-4КиЇ)306.751.353-07
Шифр НБУВ: РА318292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чепуль Ю.В. 
Економічний механізм підвищення ефективності виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Чепуль ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти формування та функціонування економічного механізму підвищення ефективності виробництва молока, а також обгрунтовано пропозиції щодо його вдосконалення. Проаналізовано рівень розвитку молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах Чернігівської області. Установлено відмінності впливу спеціалізації, концентрації та інтенсифікації на ефективність виробництва молока з урахуванням зонального фактора. Визначено особливості функціонування цінового механізму в молочному скотарстві як зовнішньоекономічного середовища економічного механізму в цілому. Обгрунтовано інвестиційний проект реконструкції молочної ферми сільськогосподарського підприємства з акцентуванням уваги на роль методів нарахування амортизації у визначенні показників його ефективності. Доведено необхідність врахування сезонної компоненти в процесі прогнозування основних виробничих показників розвитку молочного скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)306.751.353.1 +
Шифр НБУВ: РА366961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мостенська Т.Л. 
Економічний механізм формування і ефективного функціонування молочної промисловості України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Т.Л. Мостенська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено економічний механізм формування та ефективного функціонування молочної промисловості України, а також принципи його дії на різних рівнях економічної системи та на різних історичних етапах розвитку економіки країни. Розглянуто складові економічного механізму, їх взаємний зв'язок і важелі впливу на інтенсивність функціонування галузі та на якісні зміни, стан ринкової рівноваги на ринку молока та молочних продуктів в Україні. Запропоновано шляхи удосконалення економічного механізму молочної промисловості за рахунок державного регулювання та галузевих чинників. Визначено перспективи розвитку молочної промисловості України під впливом стану платоспроможного попиту населення та розвитку сировинної бази молокопереробки. Запропоновано методику прогнозування розвитку галузі засновуючись на теорії еластичності попиту за доходом, ціною та перехресної теорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-07
Шифр НБУВ: РА316561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Микуляк Н.В. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку молока: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Микуляк ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження економічного механізму ринку молока і молокопродуктів Хмельниччини. Проведено аналіз регіонального економічного середовища на цьому ринку. Охарактеризовано споживчий попит і пропозицію на молочні продукти, конкурентоспроможність їх виробництва. Удосконалено підходи й інструменти державного регулювання ринку молокопродуктів шляхом створення умов для розвитку ефективної пропозиції та формування платіжоспроможного попиту населення. Визначено напрямки формування та функціонування молокопродуктового підкомплексу на найближчу перспективу з урахуванням заходів, запропонованих для вдосконалення дії економічного механізму у молочній галузі АПК регіону. Здійснено короткотерміновий прогноз споживання молока та молочних продуктів. Визначено прогнозні рівні індивідуального та сукупного попиту на ці продукти з урахуванням змін у чисельності населення регіону та його доходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353 +
Шифр НБУВ: РА345973

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кічук Н.В. 
Економічні складові забезпечення конкурентоспроможності підприємств молочної галузі Південного регіону України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н.В. Кічук ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено поняття сутності конкуренції, її основних видів і форм. Проаналізовано сучасний стан ринку молочної продукції Півдня України, основні особливості формування конкурентного середовища, основні методи конкурентної боротьби в галузі. Проведено аналіз господарських зв'язків між молокопереробними підприємствами та постачальниками сировини в галузь. Розроблено комплекс заходів щодо підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств молочної галузі харчової промисловості Півдня України, який дозволяє здійснити диференціацію номенклатури виробленої продукції, розширити систему постачальників сировинних ресурсів, налагодити господарські зв'язки в галузі за допомогою створення регіонального кластера з переробки молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13
Шифр НБУВ: РА372822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коваль Н.В. 
Ефективність інвестицій в підприємства молокопереробної галузі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Коваль ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти ефективності інвестицій в підприємства молокопереробної галузі. На підставі вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду визначено суть поняття "інвестиції". Удосконалено класифікацію інвестицій, сформовано систему показників для їх ретроспективного та прогнозного оцінювання. Обгрунтовано підходи до визначення прогнозних параметрів, що застосовуються під час оцінювання ефективності інвестицій. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку підприємств молокопереробної галузі. Оцінено їх інвестиційну привабливість і ефективність інвестиційної діяльності. Визначено основні зовнішні та внутрішні чинники ефективності інвестицій, на підставі яких стверджено, що здійснювати управління ефективністю інвестицій необхідно на макро- та мікрорівнях. Розроблено організаційно-економічний механізм підвищення ефективності інвестицій на мікрорівні. Запропоновано послідовність дій під час оцінювання ефективності інвестиційних проектів, що впроваджуються на діючих підприємствах. Обгрунтовано пріоритетні напрямки інвестування підприємств молокопереробної галузі, реалізація інвестиційних проектів у межах яких сприятиме підвищенню ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-56 +
Шифр НБУВ: РА364134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Карачина Н.П. 
Ефективність корпоративного управління молочною промисловістю: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.П. Карачина ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та рекомендації щодо забезпечення ефективного корпоративного управління на підприємствах молочної промисловості. Обгрунтовано умови створення ефективної системи даного управління. Розкрито суть поняття "корпорація" та "корпоративне управління". Досліджено процес формування національної моделі корпоративного управління. Сформульовано поняття "соціально-економічна ефективність корпоративного управління" як створення балансу інтересів зацікавлених у діяльності корпорації осіб. Розроблено комплексну методику її оцінювання. Виявлено кореляційний зв'язок між дослідженим показником і показниками ефективності господарювання. Розроблено системно-синергетичний підхід для підвищення ефективності діяльності корпорацій. Удосконалено механізм корпоративних відносин та визначено шляхи забезпечення взаємозв'язку дивідендної політики та фінансових результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-21 + У9(4УКР-4ВІН)306.751.353.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Безсмертна О.В. 
Ефективність логістичної концепції постачання сировини на молокопереробних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Безсмертна ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади та розроблено практичні напрями удосконалення системи постачання сировини на молокопереробні підприємства на базі логістичної концепції. Розкрито сутність логістики постачання, визначено її мету, функції та завдання у діяльності молокопереробних підприємств. Проаналізовано особливості інтеграційної співпраці у системі "постачальник - переробне підприємство". Економічно обгрунтовано сучасні форми та види інтеграції, реалізація яких сприяє утворенню синергічного ефекту. Наведено визначення та сформовано систему показників рівня ефективності логістичної концепції постачання. Охарактеризовано сучасний стан системи постачання молокопереробних підприємств України. Визначено організаційні, управлінські й інформаційні чинники її удосконалення за логістичною концепцією, на базі якої створено модель оптимізації обсягу поставки сировини на молокопереробне підприємство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-553-59 +
Шифр НБУВ: РА354937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Туніцька Ю.М. 
Забезпечення конкурентних переваг підприємств за умов відкритості національного ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.М. Туніцька ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2009. — 22 с. — укp.

На підставі концептуальних принципів формування конкурентних переваг (КП), властивостей і чинників, що їх визначають, розроблено цілісну методику оцінки КП вітчизняних підприємств з переробки молока та виробництва сиру за умов висококонкурентних (внутрішнього та зовнішнього) ринків. На базі розроблених методичних підходів, з використанням поєднання методів аналізу ієрархій та експертних оцінок прийняття рішень Байєса, здійснено оцінку КП, встановлено джерела їх формування. Наведено методику виходу підприємства з наявними КП на зовнішній ринок за умов невизначеності зовнішнього середовища. Висвітлено основні стратегічні напрями поведінки вітчизняних підприємств даної галузі на зовнішніх ринках молокопродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА367798

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Заходим М. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності продукції молокопереробних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Заходим ; Житомир. нац. агроеколог. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено трактування поняття "конкурентоспроможність продукції" з урахуванням мети та цілей її формування за умов мінливого ринкового середовища. Охарактеризовано динаміку розвитку відносин власності учасників ринку молокопродукції й їх технологічні можливості, конкурентні стратегії даних підприємств та економічні можливості формування конкурентоспроможності продукції. Обгрунтовано напрями забезпечення конкурентоспроможності молочної продукції. Запропоновано організаційно-економічний механізм їх впровадження за мінливих умов зовнішнього та внутрішнього середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-82-13
Шифр НБУВ: РА375668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Резнік Н.П. 
Інноваційний чинник підвищення ефективності молочної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.П. Резнік ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні напрями підвищення конкурентоспроможності та якості продукції підприємств молочної промисловості України на основі активізації інноваційної діяльності. Обгрунтовано нові підходи щодо формування ефективної інноваційної політики та засобів стимулювання науково-технічного прогресу на виробництві. Запропоновано цілісну методику дослідження інноваційного чинника підвищення ефективності виробництва у молокопереробному комплексі та метод визначення напрямів інноваційної діяльності на основі вивчення інноваційно-технологічних циклів підприємства. Розкрито провідні тенденції інтегрування національного виробництва до європейського економічного простору. Обгрунтовано науково-методичні підходи щодо впровадження у галузі молочної промисловості моделі інноваційного розвитку. Розроблено методичні рекомендації щодо використання інноваційної діяльності як чинника підвищення ефективності виробництва, спрямовані на досягнення комерційного ефекту, збільшення обсягів виготовлення наукомісткої продукції та активізацію процесу використання нововведень у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-55 +
Шифр НБУВ: РА339741

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Венгерук І.Ю. 
Інтеграція виробництва і переробки молока в підприємствах АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Ю. Венгерук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти формування інтегрованих структур у молокопродуктовому підкомплексі Київщини. Виявлено закономірності під час здійснення інтеграції та розглянуто механізми взаємовигідних економічних відносин між партнерами. Визначено поняття "інтеграція" в агропромисловому виробництві як систему відносин, що базується на розподілі кінцевого фінансового результату між її учасниками. Розкрито сутність відносин власності в інтегрованих формуваннях. Досліджено психологічні взаємовідносини між учасниками інтеграції та встановлено взаємозв'язок між продуктивністю праці та врегульованістю партнерських відносин в інтегрованих структурах. Обгрунтовано методичні підходи до визначення нормативних витрат виробництва та еквівалентного обміну між товаровиробниками сировини і промисловими переробними підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353
Шифр НБУВ: РА327036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Хайлук С.О. 
Консолінг в системі управління підприємствами молокопереробної галузі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.О. Хайлук ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні положення та практичні рекомендації щодо впровадження та реалізації контролінгу в системі управління молокопереробних підприємств за умов агропромислової інтеграції. Розкрито суть контролінгу, його завдання та функції. Визначено особливості застосування системи контролінгу в управлінні вітчизняними та закордонними підприємствами. Проаналізовано сучасний стан господарської діяльності підприємств молокопереробної галузі. Розроблено теоретико-методичні підходи до оцінювання й аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища даних підприємств за умов застосування контролінгу. Обгрунтовано необхідність зміни організаційної структури підприємства за сучасних умов. Визначено тенденції розвитку агропромислової інтеграції у молокопереробній промисловості. Розроблено організаційно-економічні засади реалізації контролінгу у системі управління молокопродуктовим холдингом. Побудовано модель планування фінансово-господарської діяльності холдингу й оцінено економічну ефективність застосування системи контролінгу на молокопереробних підприємствах з урахуванням інтеграційних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-21 +
Шифр НБУВ: РА361413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Халімон Т.М. 
Корпоративне управління у молокопереробних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.М. Халімон ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні положення та систему підвищення ефективності корпоративного управління на молокопереробних підприємствах за умов посилення конкуренції. Визначно чинники та напрями підвищення ефективності систем корпоративного управління на підприємствах корпоративного сектору економіки переробних галузей України. Удосконалено методологічні та методичні підходи щодо оцінювання ефективності корпоративного управління з урахуванням галузевої специфіки та взаємозв'язку основних економіко-господарських показників підприємств. Обгрунтовано підходи щодо аналітичного й економіко-математичного моделювання корпоративного управління та його удосконалення. Досліджено вплив заходів з удосконалення системи корпоративного управління на ефективність функціонування молокопереробних підприємств. Розроблено стратегії ефективного розвитку молокопереробних підприємств на підставі удосконалення системи корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-21 +
Шифр НБУВ: РА357320

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Карпенко М.О. 
Маркетинг конкурентоспроможності підприємств по виробництву та переробці молока: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.О. Карпенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та прикладні аспекти маркетингу конкурентоспроможності підприємств з виробництва та переробки молока. Визначено сутність маркетингу даних підприємств на основі узагальнення вітчизняного і зарубіжного досвіду. Проведено системне дослідження сучасного ринку молока і молочних продуктів за маркетинговим ланцюгом "виробництво - доставка на переробку - переробка - реалізація", що допомагає вивчити попит і пропозицію, ціни, кон'юнктуру ринку, оцінку його сегментації, конкурентоспроможність. Проаналізовано сучасний стан виробництва молока, його переробки і реалізації в Україні, а також стан світового ринку молока та молочних продуктів у контексті зовнішньоекономічної діяльності держави. Викладено перспективи розвитку підприємств з виробництва і переробки молока. Обгрунтовано шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємств молочно-переробної підгалузі на основі вдосконалення організації та управління маркетингової служби. Визначено стратегічні напрями даних підприємств за умов вступу до Світової організації торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-13-211.1 +
Шифр НБУВ: РА352741

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського