Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1109)Книжкові видання та компакт-диски (543)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Семененко І.М. 
Вплив результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.М. Семененко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні умови переходу підприємств до забезпечення економічної стійкості на підставі інноваційної діяльності. Уточнено визначення поняття "економічна стійкість підприємства". Зроблено ідентифікацію та структуризацію результатів інноваційної діяльності, оцінено їх вплив на складові економічної стійкості підприємства. Зроблено висновок, що результати інноваційної діяльності підприємства є головною умовою забезпечення його економічної стійкості. Проаналізовано підходи до структурування й оцінювання економічної стійкості підприємства. Удосконалено методику оцінювання економічної стійкості машинобудівних підприємств. Запропоновано спосіб забезпечення економічної стійкості підприємства на підставі визначення відповідності між його можливостями й організаційно-технічними та ресурсними потребами інноваційної діяльності. Розроблено модель прогнозування рівня економічної стійкості промислового підприємства у разі зміни його витрат на інноваційну діяльність. Досліджено зміну окремих показників економічної стійкості та її збільшених структурних складових внаслідок інноваційної діяльності з використанням інтегрального методу факторного аналізу та кореляційно-регресійного аналізу, що дозволило оцінити кількісний вплив результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість підприємства. Наведено рекомендації щодо визначення впливу результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА367207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лі Цзіньбо 
Державне регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Цзіньбо ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід щодо державного стимулювання активізації інноваційної діяльності з метою подолання технологічного відставання та становлення економічного зростання. Запропоновано концепцію оцінки економічної ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрухунку кількісних показників, що надає можливість знизити ризик для інвесторів. Наведено класифікацію напрямків інноваційних проектів, що формують стратегічну та тактичну програми технічного та соціального розвитку держави. Розглянуто поняття "новизна", "інновація" ("нововведення"), "інноваційний процес", "інноваційна діяльність", "інноваційний проект" з метою підвищення рівня управління інноваційною діяльністю та забезпечення її ефективності. Запропоновано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності, який передбачає розробку альтернатив і вибір стратегії з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Розвинуто методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів, що дає змогу всебічно проаналізувати проект та знизити ризик для інвесторів. Відзначено доцільність застосування методів оцінки економічної ефективності капітальних вкладень, яка дає можливість аналізувати фінансові потоки та оцінювати їх вплив на ступінь ефективності реалізації інноваційних проектів. Визначено перспективи інноваційного розвитку в Україні з використанням елементів прогнозування динаміки інноваційного розвитку, а також залежності інноваційної активності від економіко-політичних та інвестиційних параметрів. Описано порядок оцінки інноваційного проекту незалежно від ступеня складності та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ватаманюк-Зелінська У.З. 
Еколого-економічні засади управління інноваційною діяльністю підприємств (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / У.З. Ватаманюк-Зелінська ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти інноваційної діяльності та розроблено вдосконалену класифікацію технологічних інновацій. Досліджено стан інноваційної сфери Львівського регіону та виявлено негативні тенденції у керуванні діяльністю підприємств. Запропоновано механізм оптимального розподілу фінансових ресурсів між суб'єктами інноваційної діяльності за умови впровадження ними екологічних інноваційних проектів. Розроблено методичні рекомендації для визначення рівня еколого-економічного розвитку галузей економіки регіону, що дає змогу реально оцінювати їх потребу в технологічних інноваціях природоохоронного спрямування. Значну увагу приділено питанням стимулювання інноваційної діяльності та забезпечення контролю над використанням коштів, наданих з метою фінансового забезпечення екологічних інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-28-21 + У9(4УКР-4ЛЬВ)290-55-28-21 +
Шифр НБУВ: РА328426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Овчаренко Л.В. 
Економічна природа і особливості розвитку інноваційного підприємництва в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.В. Овчаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи становлення та розвитку інноваційного підприємництва за умов перехідної економіки. Визначено сутність інноваційного підприємництва як особливого виду економічної активності, умови його формування та становлення, роль та місце в економічному розвитку перехідної економіки, вплив світового досвіду на становлення інноваційної діяльності в Україні. Проаналізовано фактори становлення та активізації інноваційної діяльності, пов'язані з інноваційними стратегіями реструктуризації підприємств корпоративного типу та мотивацією розвитку малих інноваційно-впроваджувальних фірм. Досліджено вплив інституціональних факторів на забезпечення інноваційного розвитку України. Розглянуто механізм організаційно-економічних та правових заходів держави з регулювання та підтримки становлення інноваційних форм діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55
Шифр НБУВ: РА320149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Холод С. Б. 
Ефективність механізму управління інноваційно-інвестиційною діяльністю проектно-орієнтованих організацій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / С. Б. Холод ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 16 с.: табл., рис. — укp.

Розглянуто систему та критерії управління з адаптації підприємства до умов ринку, що змінюється, на базі програм перетворення. Вперше розроблено таблицю класифікаційних ознак і чинників, властивих інвестиційним проектам інноваційної діяльності, що дозволяє ідентифікувати кожен проект за його індивідуальними якостями з оптимізацією його вартості. Описано тривимірну матрицю інновацій, яка дозволяє визначити не лише тип інновації, але й величину інноваційного ефекту, що важливо у разі оцінювання об'єму інвестицій кожної програми та її складових проектів. Запропоновано схему організаційного управління проектно-орієнтованою організацією на основі ієрархії цілей, які реалізуються в проектах і програмах, що робить можливим подальший розвиток матричної структури управління організацією, підвищує її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-93
Шифр НБУВ: РА385096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іжевський П.Г. 
Ефективність організаційних форм трансферу технологій на виробничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / П.Г. Іжевський ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання трансферу технологій як невід'ємної складової технологічної конкурентоспроможності виробничих підприємств. Проаналізовано органічний зв'язок між ефективністю здійснення трансферу технологій відповідно до його організаційних форм. Розкрито сутність завдань, які підприємство може вирішити за допомогою трансферу технологій. Описано методи вартісної оцінки технологій за умов різних організаційних форм трансферу. Виявлено переважні форми трансферу технологій на підприємствах України за їх галузевою приналежністю. Обгрунтовано необхідність створення центру трансферу технологій з метою надання комплексу послуг малим і середнім підприємствам для активізації процесів трансферу технологій і зменшення трансакційних витрат. Диференційовано сукупність організаційних форм трансферу технологій за специфікою прояву ринкових відносин. Розроблено рекомендації для порівняльної оцінки організаційних форм у процесах трансферу, що грунтуються на виявленні та дослідженні факторів-сигналів, які свідчать про можливість появи трансакційних витрат, що дозволяє здійснити заходи для мінімізації їх величини. Розроблено модель визначення ефективності трансферу технологій у контексті організаційних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА348070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Голубенко Г.О. 
Інвестиційна підтримка інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.О. Голубенко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено особливості інвестування інновацій (ІІ) та фактори, що обумовлюють вибір потенційних інвесторів та джерел ІІ. Проаналізовано державні й недержавні джерела інвестиційної підтримки інноваційної діяльності підприємств (ІДП). Наголошено на необхідності розвитку специфічної форми ІД - венчурного бізнесу. Розроблено методику аналізу спроможності, можливості й готовності підприємства до інноваційного розвитку, що дозволяє визначити рівень інвестиційної привабливості підприємства, що реалізує іновації. Запропоновано послідовність формування та вибору інноваційно-інвестиційної стратегії підприємства(ІІСП). Удосконалено методику оцінки інвестицій в ІДП на підставі визначення показників, що впливають на грошовий потік від інвестицій в інновації та спрогнозовано відхилення цих показників від планової величини. Запропоновано послідовність формування та вибору ІІСП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-56 +
Шифр НБУВ: РА321275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Колесніченко В.Ф. 
Інвестиційне забезпечення інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ф. Колесніченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Наведено теоретичні підходи щодо складових інноваційного процесу ("нововведення - інновація - інноваційна діяльність"). Обгрунтовано доцільність використання сутності поняття інноваційного об'єкта (ІО) як системи "підприємство - інноваційний проект". Визначено ознаки класифікації підприємств, що впроваджують інновації, запропоновано додаткову ознаку - інвестиційну привабливість підприємства як складову ІО. Надано оцінку сучасного стану ІП в Україні, тенденцій його розвитку, процесу стимулювання інноваційної діяльності підприємств та їх інвестиційного забезпечення. Досліджено фактори впливу на обсяги фінансування інноваційної діяльності підприємств. Охарактеризовано напрямки підвищення інвестиційної привабливості ІО за результатами їх фінансово-господарської та інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА342951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Циба Т.Є. 
Інноваційна діяльність підприємств України в умовах ринкової невизначеності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.Є. Циба ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст інноваційної діяльності підприємств та її особливості за умов ринкової невизначеності. З'ясовано напрямки еволюції та особливості інноваційної діяльності в економіці України. Визначено фактори відбору ефективних інноваційних проектів. Детально проаналізовано основні форми взаємодії ринкового саморегулювання та державного управління зазначеної діяльності, напрями та наслідки впливу державного регулювання. Розглянуто інструменти державної підтримки інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55
Шифр НБУВ: РА310437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новікова І.В. 
Інноваційний потенціал підприємства: оцінка та фінансово-інвестиційне забезпечення розвитку (за матеріалами підприємств алмазно-інструментального виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Новікова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено ретроспективний аналіз розвитку теорії інновації. Надано визначення інноваційного потенціалу підприємства (ІПП), ідентифіковано його склад, з'ясовано основні характеристики та здійснено обгрунтування методологічних підходів до його оцінки. Досліджено сучасну методологічну платформу фінансово-інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності та розвитку ІПП за ринкових умов господарювання. Розроблено методику оцінки ІПП з урахуванням ступеня залученості підприємства до інноваційного процесу, яка базується на проблемно-орієнтованому підході до розв'язання поставлених завдань. Обгрунтовано управлінські рішення щодо фінансово-інвестиційного забезпечення розвитку ІПП, запропоновано заходи з удосконалення на національному рівні системи фінансово-кредитної підтримки інноваційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-56 + У9(4УКР)305.9-55-56
Шифр НБУВ: РА326954

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сай Л.П. 
Інноваційний розвиток підприємства на стадії науково-технічної підготовки виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.П. Сай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування принципів і методів управління інноваційним розвитком підприємств на стадії науково-технічної підготовки виробництва. Розкрито сутність поняття науково-технічної підготовки виробництва, яке відповідає запитам інноваційного типу розвитку економіки й окремого підприємства. Запропоновано класифікацію принципів управління науково-технічною підготовкою виробництва, розглянуто методи мотивування працівників і особливості визначення окремих видів економічних ефектів на даній стадії виробничої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА342942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Молоканова В.М. 
Інструменти управління реалізацією інноваційних проектів в умовах діючого підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.М. Молоканова ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему управління реалізацією інноваційних проектів за умов діючого виробництва. Визначено, що підприємство як система у змінному середовищі розподіляється на дві сполучені підсистеми, а саме: консервативну й адаптивну. Зазначено, що проектна діяльність є універсальним інструментом розвитку адаптивної складової бізнесу завдяки її особливостям. Запропоновано єдину динамічну модель управління реалізацією інноваційних проектів, яка передбачає процеси планування, спостереження, перепланування та реалізаціі змін і сприяє розвитку управління реалізацією проектів за рахунок використання математичних методів адаптивного та статистичного пирогнозування. Модель дозволяє знаходити межу самофінансування проектів без шкоди для обсягу консервативної частини виробництва. Для якісного планування робіт зі створення проекту запропоновано їх групування залежно від ступеня повторюваності й інноваційності за чотирма квадратами. Проведено розрахунки ризиків їх неточного планування. Удосконалено інструменти прогнозування поведінки індексів освоєних витрат та обсягу для робіт перших трьох квадратів запропонованої матриці робіт, що дозволяє корегувати оператор технологічного зв'язку між вартістю й освоєним обсягом впродовж реалізації проекту у часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА349463

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Корнєва О.В. 
Інформаційно-методичні засади формування інноваційної стратегії підприємств (на прикладі машинобудівних підприємств Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Корнєва ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та практичні рекомендації активізації інноваційних процесів через формування інноваційної стратегії розвитку (на матеріалах вітчизняних машинобудівних підприємств). Визначено передумови, розроблено концептуальні основи інформаційно-кібернетичного характеру формування інноваційної стратегії. Сформовано дерево альтернативних рішень стратегічного інноваційного вибору. Запропоновано вимоги щодо концептуальної моделі організаційної структури управління, орієнтованої на інноваційний розвиток. Розроблено варіант органічної організаційної структури проектного типу. Проаналізовано в ретроспективі економічний механізм стимулюванння інноваційної діяльності та подано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР-4ІВА)305.851-55
Шифр НБУВ: РА314335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Беновська Л.Я. 
Капіталізація інноваційно активних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.Я. Беновська ; НАН України; Ін-т регіональних досліджень. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше визначено економічну суть поняття "капіталізація інноваційно активного підприємства" як процесу зростання його ринкової вартості, яка визначається величиною матеріальних і нематеріальних активів, наявних та очікуваних доходів. Розкрито сутність капіталізації підприємств, досліджено форми взаємовпливу капіталізації й інноваційної діяльності підприємств. Розглянуто основні методичні підходи до оцінки капіталізації інноваційно активних підприємств. Проаналізовано інноваційну активність підприємств та інтелектуальну працю з врахуванням рівня капіталізації. Обгрунтовано основні напрямки підвищення капіталізації інноваційно активних підприємств, запропоновано методичний підхід до оцінки інтелектуального капіталу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА365255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Степанов М.В. 
Маркетинг інновацій на підприємствах України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Степанов ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання створення організаційно-економічного механізму маркетингового забезпечення інноваційних процесів на підприємствах. Узагальнено теоретичні передумови та практичний досвід управління їх інноваційною діяльністю. Розроблено комплексну модель маркетингового забезпечення інноваційного процесу, яка дозволяє коригувати процес впровадження нововведення за випадків, коли відбуваються зміни у пріоритетності споживання. Обгрунтовано методику маркетингового забезпечення підприємства на стадіях пошуку та розробки інноваційної ідеї, яка базується на розрахунку конкурентоспроможності нововведення та оцінці його технологічної мінливості. Проведено деталізацію етапів маркетингових досліджень ринкового середовища залежно від новизни інноваційної ідеї та технологічної сладності розробки інновації. Розроблено концепцію маркетингу інноваційного проекту автотранспортного підприємства для комерціалізації інноваційного продукукту на регіональнму ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-211.1 +
Шифр НБУВ: РА356830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Антонів В.Б. 
Математичне моделювання вибору інноваційних стратегій розвитку динамічних економіко-виробничих систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / В.Б. Антонів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему вибору ефективної інноваційної стратегії розвитку динамічної економіко-виробничої системи (ЕВС), запропоновано інструментарій її рішення на підставі використання математичних методів моделювання. Проаналізовано підходи до процесу стратегічного управління інноваційною ЕВС, розроблено концепцію моделювання ефективної стратегії її розвитку, основні положення якої реалізовано в запропонованих екоміко-математичних моделях (ЕММ). Для ефективного стратегічного управління запропоновано розбити життєвий шлях інноваційного проекту на етапи з метою розв'язання запропонованої ЕММ по завершенню кожного з них. Доведено, що це дозволить рухатися у напрямку досягнення довгострокових стратегічних цілей ЕВС шляхом оптимальної реалізації її короткострокових інноваційних цілей. Зазначено, що запропоновані концепція і метод стратегічного управління інноваційним розвитком ЕВС дозволяють удосконалити систему управління інноваційною діяльністю та підвищити ефективність її функціонування в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611
Шифр НБУВ: РА370734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бегун А.П. 
Метод і моделі формування портфеля проектів на основі аналізу стратегій діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / А.П. Бегун ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та метод формування портфеля проектів з урахуванням стратегічної діяльності підприємств. Описано архітектуру комп'ютерної системи прийняття рішень щодо управління проектами створення наукоємної продукції на виробничому підприємстві, що працює за замовленням. Розглянуто метод формування портфеля проектів створення наукоємної продукції на основі стратегій діяльності підприємств. Проаналізовано моделі вибору проектів згідно зі стратегічними напрямками діяльності підприємств, управління фінансовими потоками проектів з урахуванням динаміки фінансування та реалізації комплексу проектів, комп'ютерну систему підтримки прийняття рішень щодо управління процесами реалізації проектів на підприємствах з урахуванням стратегій розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55в611 +
Шифр НБУВ: РА342708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сусліков С. В. 
Методи підвищення інноваційної сприйнятливості підприємств та організацій до технологій геліоенергетики: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. В. Сусліков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Проаналізовано та розширено поняття "первинної та вторинної інноваційної сприйнятливості" як характеристика різних аспектів стану динаміки інноваційної сприйнятливості (ІС). Розроблено основні методи підвищення ІС і, як наслідок, вимірювачів та індексів інноваційного потенціалу й ІС. Розроблено методичний підхід до "комплексної оцінки соціально-економічної та природоохоронної ефективності впровадження технологій геліоенергетики", який дозволяє комплексно оцінити потенціал енергозберігальної інновації, а також застосувати методи підвищення ІС за допомогою реалізації заходів щодо активації внутрішнього та зовнішнього середовища підприємства. Запропоновано комплексну трирівневу імітаційну модель станів (принципово-пізнавального, логіко-математичного й організаційно-виробничого) усвідомлення інноваційного потенціалу геліоенергетики та заходів його реалізації у грошові потоки. Обгрунтовано підвищення ІС геліоенергетики з застосуванням цієї моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-554.081 + У9(4УКР)305.659.8
Шифр НБУВ: РА384916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Калюжна Т.В. 
Методичні засади інтенсифікації інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.В. Калюжна ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та методичні аспекти інтенсифікації інноваційної діяльності й управління інтенсифікованим життєвим циклом інновацій у науково-виробничих системах. Показано, що основними чинниками, які сприяють ефективній діяльності науково-виробничої сфери, є мінімізація витрат і тривалості кожного етапу життєвого циклу інновацій, які залежать від коефіцієнта новизни, на підставі якого є можливим з'ясувати ступінь поновлюваності споживчих функцій у продукті; взаємного впливу життєвих циклів товару, ринків, підприємства й ефекту синергізму, який реалізується на етапах ринкового циклу. Досліджено вплив ефекту синергізму як базового чинника на процес інтенсифікації інновацій. Розроблено методичні підходи до моделювання показників економічної ефективності інновацій. Показано, що на кожному етапі життєвого циклу слід створювати умови для одержання економічної ефективності з наступним досягненням інтегрального економічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-70 +
Шифр НБУВ: РА347492

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Латкін М.О. 
Методологічні основи створення системи управління ризиками проектів підприємства: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.22 / М.О. Латкін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні основи створення системи управління ризиками проектів підприємства, а також системні моделі та методи структурування, оцінювання, контролю проектних ризиків для ефективного виконання підприємством проектів з мінімальними витратами. Розроблено системні моделі ієрархічних структур проектних ризиків, метод оцінювання тривалості та вартості виконання робіт проекту з урахуванням негативного впливу ризиків. Створено методи оцінювання рівня проектних ризиків, контролю його зміни, ефективності та вибору заходів реагування. Запропоновано системні моделі системи управління ризиками проектів підприємства та методи її адаптації до прийнятих заходів реагування. Розроблено модель організаційної зрілості управління ризиками проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-99-21 + У9(4УКР)290-55-99-21
Шифр НБУВ: РА362834

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського