Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)240.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Стаканов Р.Д. 
Вплив трудової еміграції на макроекономічний розвиток України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Д. Стаканов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто переміщення робочої сили, запропоновано формулу розрахунку ефекту від міжнародної трудової міграції для країни походження. Визначено інституційні аспекти інтеграції України у світовий ринок праці, а також вплив трудової еміграції на стан національного ринку праці. Висвітлено обсяг і динаміку грошових надходжень в Україну від виробників за кордоном, досліджено напрямки вкладення одержаних коштів на батьківщині. Розраховано вплив грошових переказів на основні макроекономічні показники України, запропоновано шляхи оптимізації державного регулювання міграційних процесів на макроекономічну стратегію України за умов трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У9(4Укр)240.7 +
Шифр НБУВ: РА370901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гайдуцький А.П. 
Грошові трансферти мігрантів у системі міжнародного ринку капіталу: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / А.П. Гайдуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито економічну сутність та класифікаційні характеристики грошових трансферів. Досліджено стан інституційного забезпечення ринку міграційного капіталу. З'ясовано роль спеціалізованих і поштових систем і причини поширення неофіційних каналів грошових трансферів. Виявлено взаємозалежність їх легалізації та розвитку банківської системи. Розкрито вплив міграційного капіталу на людський, соціальний та економічний розвиток домогосподарств мігрантів і країн-донорів робочої сили, стабілізацію в них макроекономічних процесів. Розкрито особливості формування та функціонування міграційного капіталу в Україні. Запропоновано організаційно-економічні механізми формалізації міграційного капіталу, способи стимулювання використання його з метою соціально-економічного розвитку на батьківщині мігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407-93 + У9(4УКР)240.7-93
Шифр НБУВ: РА373878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Полянська 
Державне регулювання зовнішньої трудової міграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Яна Леонідівна Полянська ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + У9(4УКР)240.7-21,01
Шифр НБУВ: РА348383

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Голубник О.Р. 
Економіко-математичне моделювання трудової міграції населення України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О.Р. Голубник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади дослідження трудової міграції населення, проаналізовано її вплив на економіку країни. Розкрито особливості зовнішньої трудової міграції населення України за умов сучасних глобалізаційних процесів. Розроблено систему соціально-економічних показників, що обумовлюють територіальні переміщення робочої сили та формують міграційний клімат регіону. Запропоновано цілісний комплекс моделей оцінюваня міграційного клімату, на основі яких зроблено ранжування та кластеризацію регіонів України за рівнем їх міграційної привабливості. Побудовано продукційні та регресійні моделі для виявлення логічних і статистичних закономірностей між соціально-економічними чинниками та міграційним приростом населення. Зроблено прогнозування міграційного приросту населення з використанням технології нейронних мереж та урахуванням впливу соціально-економічних чинників. Прогнозування чисельності населення регіонів здійснено на основі моделей пропорцій переміщення з урахуванням нечіткості вхідних даних про міжрегіональні переміщення населення. Запропоновано механізм розподілу фінансового забезпечення реалізації політики зайнятості, який базується на теоретико-ігровій моделі та враховує нечіткість ігрових стратегій гравців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7 в 611
Шифр НБУВ: РА371735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Куревіна І.О. 
Конкурентоспроможність людського капіталу України в умовах міжнародної трудової міграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.О. Куревіна ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу міжнародної трудової міграції на конкурентоспроможість людського капіталу. Визначено головні чинники впливу на формування його конкурентоспроможності. Окреслено основні тенденції розвитку міжнародної трудової міграції в країнах ЄС на вплив процесу імплементації європейських стандартів на специфіку формування та здійснення міграційної політики. На підставі регресійного аналізу виявлено позитивний вплив залучення легальних вітчизняних трудових мігрантів на економічне зростання в країнах Центральної та Східної Європи, де найбільшою мірою використовується ефективна селективна політика легального залучення до економічної діляьності конкурентоспроможного людського капіталу з-за кордону. Розглянуто державний вплив на формування даного капіталу у контексті міжнародної трудової міграції та доведено необхідність проведення політики стимулювання зайнятості та самореалізації трудових мігрантів, суттю якої є застосування економічних стимулів і організаційної підтримки переорієнтації застосування грошових трансферів трудових мігрантів зі споживчої сфери в інвестиційну. Розглянуто напрями вдосконалення інституційного забезпечення розвитку конкурентоспроможного людського капіталу на регіональному рівні, зокрема інфраструктурну компоненту. На підставі дослідження позитивних впливів і негативних наслідків міжнародної трудової міграції на конкурентоспроможність розроблено механізми і програмно-цільові заходи пом'якшення негативних наслідків міграції людського капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У9(4УКР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА356589

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Стасюк М.О. 
Міжнародна трудова міграція на сучасному етапі ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.О. Стасюк ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості міжнародної міграції робочої сили у країнах з різним рівнем економічного та соціального розвитку в контексті міжнародної трудової міграції в Україні. На підставі аналізу основних елементів міграційних процесів визначено обсяги та динаміку розвитку міграційних потоків в Україні. Обгрунтовано їх вплив, а також економічного та соціального стану держави на життєдіяльність населення. Проведено вибіркове дослідження домогосподарств у деяких сільських районах Херсонщини, результати якого враховано під час формування та прийняття регіональної програми зайнятості населення. Розроблено оригінальні методики оцінок впливу міжнародної трудової міграції на основні показники демоекономічного розвитку. Запропоновано шляхи імплементації міжнародного міграційного досвіду в практику міграційної політики України з метою розвитку ресурсного потенціалу її економіки та соціальної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА334434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Поліщук О.В. 
Міжнародно-правове регулювання трудової міграції населення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Поліщук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення у різні періоди розвитку суспільства. Розглянуто передумови виникнення даного механізму, розкрито особливості його формування та функціонування. Досліджено актуальні питання міжнародних міграційно-трудових правовідносин як об'єкта міжнародно-правового регулювання, охарактеризовано його рівні (універсальний, регіональний і білатеральний). Розкрито сутність поняття, розглянуто принципи, функції, методи та зміст міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Досліджено міжнародне співробітництво України у сфері міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Розглянуто зміст міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення права своїх громадян на працевлаштування за кордоном, проаналізовано особливості імплементації в її міграційне законодавство міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.407 + У9(4УКР)240.7 + С5*665.24*4 +
Шифр НБУВ: РА368793

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
8.

Чайка-Петегирич Л.Б. 
Розвиток міжнародної міграції трудових ресурсів в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Л.Б. Чайка-Петегирич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розкрито економічний зміст міжнародної міграції робочої сили, визначено її характерні риси. Наведено класифікацію міграції за різними ознаками, проаналізовано особливості формування міжнародного ринку праці, описано його структуру та функції. Визначено передумови та специфіку розвитку міжнародної міграції трудових ресурсів в Україні. Досліджено особливості формування стратегії державної міграційної політики в Україні. Визначено особливості державного регулювання міжнародної міграції робочої сили, обгрунтовано напрями його удосконалення. Розкрито роль організаційно-економічних інструментів у розвитку міжнародної міграції робочої сили. Проведено оцінювання соціально-економічної ефективності міжнародної міграції трудових ресурсів, розроблено й обгрунтовано пріоритетні напрями та моделі участі України у глобальних міграційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.407 + У9(4УКР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА360056

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Відякіна М.М. 
Трансформація міграційної політики країн Західної Європи в умовах розширення ЄС: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.М. Відякіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну сутність міграційної політики, досліджено теоретичні та практичні аспекти її трансформації у країнах Західної Європи. Розроблено класифікацію, визначено основні чинники та проведено порівняльний аналіз теоретичних підходів до формування імміграційної політики держави. Висвітлено перспективи створення глобальної моделі управління міжнародною міграцією робочої сили. З'ясовано основні причини й описано форми прояву трансформаційних процесів. Розкрито характер інституційних перетворень і специфіку координації спільної міграційної політики ЄС. Досліджено зміни масштабів і динаміки міграційних потоків, визначено основні показники економічної активності іммігрантів і громадян країн-реципієнтів, проаналізовано взаємозв'язок між обсягами імміграції, рівнем безробіття, ВВП і витратами на соціальний захист населення. Розроблено комплекс заходів щодо оптимізації співробітництва України та ЄС у сфері міграції робочої сили за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)240.7 + У9(4УКР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА363082

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Майданік І.П. 
Трудові міграції у період трансформації соціально-економічних відносин в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / І.П. Майданік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Створено науково обгрунтовану концепцію розвитку трудових міграцій населення України, виявлено їх основні тенденції. Удосконалено категоріальний апарат соціологічної теорії, зокрема, розкрито сутність поняття "трудова міграція". Вперше у вітчизняній соціології запропоновано типологізацію соціальних ризиків трудової міграції населення України, основними з яких є пов'язані з працевлаштуванням, порушенням прав людини та соціально-психологічні. Вперше на базі таких об'єктивних показників як рівень доходу та матеріального забезпечення визначено місце українських зовнішніх трудових мігрантів у соціальній структурі українського суспільства. На підставі визначених показників запропоновано віднести дану категорію осіб до середньої та нижньої частини середньої верстви українського суспільства. Проведено порівняльне дослідження соціальних портретів внутрішніх і зовнішніх трудових мігрантів. Уточнено характеристику механізмів інституціоналізації сучасної міграційної політики України, конкретизовано її цілі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА355277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шиманська О.П. 
Формування міжнародних економічних відносин управління процесом трудової еміграції в умовах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.П. Шиманська ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено закономірності міжнародного руху робочої сили за умов глобалізації економічного розвитку. З'ясовано матеріальну передумову трудової еміграції, її сутнісні форми та форми зовнішнього прояву. На основі аналізу економіко-географічного розподілу трудової еміграції з України та з'ясування мотиваційної поведінки трудоемігрантів виявлено специфіку українського трудоеміграційного процесу. На підставі соціологічного опитування визначено соціально-економічний портрет українського трудоемігранта. Узагальнено зарубіжний досвід державного управління експортом робочої сили, виявлено можливості його адаптації в Україні. Розроблено репрезентативну систему показників кількісної оцінки стану й динаміки еміграційних процесів для створення ефективної системи управління ними. Запропоновано економетричну модель розвитку трудової еміграції на найближчу перспективу. Обгрунтовано необхідність і напрями державного втручання у трудоеміграційний процес для забезпечення загальнонаціональних інтересів і безконфліктного входження України в європейську економічну спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7-21 +
Шифр НБУВ: РА327225

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського