Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)240.58$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Кім 
Безробіття в трансформаційній економіці: причини, форми, тенденції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Тетяна Іванівна Кім ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58
Шифр НБУВ: РА328938

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ходакевич С.І. 
Безробіття в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Ходакевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання безробіття в Україні за умов трансформації економіки. Проаналізовано підходи різних економічних шкіл щодо визначення причин даного явища, його видів і форм в економічній системі. Розглянуто основні фактори впливу та закономірності безробіття, встановлено та особливості його прояву за умов ринкових перетворень. Визначено вплив безробіття на загальний відтворювальний процес економіки України. Доведено необхідність комплексного підходу щодо вирішення проблеми безробіття. Запропоновано нові цільові орієнтири економічної політики на основі адекватного державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.58
Шифр НБУВ: РА316557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Купець О.В. 
Довготривале безробіття в Україні: методологія оцінки та регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Купець ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти проблеми довготривалого безробіття за умов перехідної економіки України. Розкрито соціально-економічну сутність довготривалого безробіття, закономірності його формування, потенційні причини та наслідки. Вперше розроблено й апробовано методологію комплексної оцінки довготривалого безробіття у часовому та поперечному аспектах, що базується на поєднанні послідовних стадій аналізу. Систематизовано показники тривалості безробіття. Розроблено систему показників довготривалого безробіття та незайнятості. Виявлено основні тенденції довготривалого безробіття в Україні, здійснено його періодизацію та визначено особливості диференціації за основними соціально-демографічними групами. Здійснено апробацію запропонованої економетричної моделі, на базі якої оцінено вплив індивідуальних характеристик і параметрів місцевих ринків праці на умовну ймовірність працевлаштування безробітних та їх виходу зі складу робочої сили в Україні. Доведено необхідність системного застосування заходів втручання на ранній стадії безробіття та розроблено алгоритм процедури профілювання безробітних в Україні. Визначено пріоритетні напрями удосконалення механізму державного регулювання довготривалого безробіття в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58 +
Шифр НБУВ: РА356309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гуць М.І. 
Організаційно-економічний механізм регулювання безробіття в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.І. Гуць ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, методичні та практичні проблеми регулювання безробіття в Україні. Виявлено основні тенденції його рівня на зареєстрованих національному та локальному ринках праці, а також за даними щоквартальних обстежень з використанням методології МОП. Проаналізовано тривалість безробіття, напруженість на ринку праці, стан працевлаштування безробітних. Виявлено негативні тенденції щодо збільшення частки молоді та жінок у загальній чисельності безробітних, що зумовлюють необхідність здійснення активних заходів державної політики у сфері підготовки молоді до трудового життя, їх освітнього рівня та конкурентоспроможності на ринку праці, а також проведення зваженої гендерної політики щодо жінок на цьому ринку. Запропоновано організаційно-економічний механізм регулювання безробіття в Україні як взаємопов'язану організаційну систему, спрямовану на регулювання безробіттям шляхом збалансування попиту та пропозиції робочої сили завдяки спрямуванню дії системи різних механізмів: податкового, кредитного, бюджетного, держзамовлень, адміністративного, організаційного, правового, програмного. Удосконалено методичні підходи щодо визначення прихованого безробіття та надлишкової чисельності з метою обгрунтування чисельності з певною продуктивною зайнятістю, а також установлення реальної вартості робочої сили. Висвітлено напрями державної регуляторної політики у сфері обмеження безробіття з врахуванням особливостей попиту та пропозицій робочої сили за віковими, статевими групами населення та місцем мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58-21,01 +
Шифр НБУВ: РА341206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Скульська В.Є. 
Організаційно-педагогічні умови професійного навчання безробітних у професійно-технічних навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Є. Скульська ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено організаційно-педагогічні умови навчання безробітних у професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ). Проаналізовано нормативно-правову базу професійного навчання безробітних й обгрунтовано напрями її удосконалення. Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано модель організації професійного навчання безробітних у ПТНЗ як цілісну педагогічну систему та розроблено навчально-методичний комплекс її реалізації. Встановлено критерії оцінки готовності ПТНЗ до здійснення професійного навчання безробітних та забезпечення їх психологічної підтримки. Досліджено особливості професійної підготовки безробітних та удосконалено методику відбору майбутніх суб'єктів навчання на базі залучення до його проведення майбутніх роботодавців і спеціальних навчальних закладів. Розроблено науково-методичні рекомендації для педагогічних працівників і співробітників центрів зайнятості щодо організації професійного навчання безробітних у ПТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4УКР) + У9(4УКР)240.58 +
Шифр НБУВ: РА337709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Штундер І.О. 
Соціально-економічна природа і тенденції безробіття в перехідній економіці України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Штундер ; Київ. нац. економ. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Доліджено теоретичні та практичні аспекти проблеми безробіття та його тенденції за умови перехідної економіки України. Визначено природу, фактори та найбільш поширені форми безробіття. Запропоновано і теоретично обгрунтовано систему абсолютних і відносних показників вимірювання безробіття, на основі яких здійснено його комплексну оцінку. Виявлено основні тенденції безробіття в Україні, здійснено його періодизацію та з'ясовано особливості прояву на галузевому та регіональному рівнях. Доведено важливість системного застосування заходів з обмеження безробіття на всіх рівнях управління. Обгрунтовано комплекс заходів щодо регулювання безробіття за умови перехідної економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58 +
Шифр НБУВ: РА328200

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського