Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-553.84$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Берлінг Р.З. 
Державне управління поводженням з твердими відходами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.З. Берлінг ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні проблеми ефективного управління поводженням з твердими відходами в Україні, встановлено шляхи їх вирішення. Запропоновано визначення терміну "відходи", яке чітко відмежовує їх від вторинних ресурсів. Розглянуто основні складові процесу управління поводженням з відходами (утилізацію та зберігання), визначено їх переваги та недоліки. Створено удосконалену систему управління поводженням з твердими відходами на регіональному рівні. Як один з можливих методів поліпшення її функціонування запропоновано проведення аукціонних торгів за принципом "аукціони навпаки", який передбачає не виплату певних коштів покупцями аукціонних лотів, а одержання коштів на утилізацію відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-21
Шифр НБУВ: РА331089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Губанова О. Р. 
Організаційно-економічний механізм стимулювання освоєння техногенно-ресурсного потенціалу України : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / О. Р. Губанова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 36 с.: . — укp.

Визначено сутність поняття "техногенно-ресурсний потенціал" економічної системи. Виділено його компонентно-просторову та функціональну структури. Розроблено варіант класифікації техногенних відходів, що враховує комплексний характер відходоутворення за організаційно-економічними ознаками. Визначено сукупність чинників матеріального виробництва, які впливають на процеси генезису й акумулювання твердих відходів. Розроблено концепцію формування організаційно-економічного механізму стимулювання освоєння техногенно-ресурсного потенціалу, яка базується на збалансованому поєднанні ринкових та адміністративних інструментів спонукаючої дії, що обумовлює можливість реалізації принципу диспозитивності в сфері вторинного ресурсокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84
Шифр НБУВ: РА371820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевченко Т. І. 
Організаційно-економічні засади формування еколого-орієнтованої системи управління вторинними ресурсами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Т. І. Шевченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено економічні й організаційні засади формування та впровадження еколого-орієнтованої системи управління вторинними ресурсами (ВР). Обгрунтовано науково-методичний підхід до формування системи еколого-орієнтованого управління ВР, що грунтується на комплексі методів економічної мотивації на всіх стадіях життєвого циклу продукту. Удосконалено методику вибору найбільш ефективного варіанту поводження з твердими побутовими відходами, яка передбачає комплексне врахування еколого-економічного результату та збитку за всіма етапами життєвого циклу продукту. Розроблено науково-методичний підхід до систематизації факторів впливу на ефективність вилучення ресурсів з відходів. Увагу приділено методичним засадам вибору організаційних і економічних інструментів управління відходами як ВР. Обгрунтовано науково-методичні засади визначення еколого-економічної ефективності вилучення ресурсів з відходів. Наведено розрахунок тарифу за поводження з побутовими відходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84
Шифр НБУВ: РА380926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Свентух А.О. 
Оцінка ризикованості функціонування об'єктів комунального господарства на основі нечітко-множинного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.О. Свентух ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено економічні, екологічні та соціальні проблеми функціонування сучасної сфери поводження з відходами та формування моделі оцінки інтегрального показника ризикованості функціонування полігонів твердих побутових відходів. Виявлено основні соціально-економічні й екологічні тенденції розвитку галузі утилізації відходів з використанням відповідних практичних даних. Досліджено та виявлено недоліки існуючих підходів до визначення можливих наслідків у результаті аварійного розвитку подій на об'єктах комунального господарства та запропоновано нечітко-логічний і нечітко-множинний підходи до оцінки ризикованості зазначених об'єктів. Запропонований нечітко-множинний підхід адаптовано до умов функціонування полігону твердих побудових відходів та здійснено оцінку загального показника ризику аварійного розвитку подій на ньому. На підставі одержаних даних запропоновано заходи щодо мінімізації ризику та зміни існуючої системи поводження з відходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84 в611 + Н931.103 +
Шифр НБУВ: РА338175

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Орлова Т.О. 
Оцінки екологічного стану земельних ділянок, зайнятих відходами та об'єктами поводження з ними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / Т.О. Орлова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасну міжнародну процедуру "західного" типу "Оцінки Екологічних Впливів" ("Environmental Impact Assesment") і адаптовано принципи її застосування для здійснення екологічних вишукувань, оцінювання екологічного стану та наслідків будівництва об'єктів поводження з відходами. Сформульовано вимоги до екологічного нормативу планування території. Визначено необхідні та достатні характеристики земельних ділянок звалищ з урахуванням обмежень щодо подальшого використання у новому призначенні потенційним інвестором. Розроблено "Програму геоекологічних вишукувань звалищ", якою необхідно керуватися під час обстеження забруднених відходами територій. Констатовано необхідність створення систем управління відходами на місцевому та регіональному рівнях з резервуванням земельних ділянок для об'єктів поводження з відходами за оптимізованими еколого-безпечними технологіями з використанням критичних характеристик ділянок до земельного кадастру з урахуванням планувальних і екологічних сервітутів. На підставі результатів аналізу техніко-економічних і екологічних показників стану всіх об'єктів поводження з твердими побутовими відходами доведено перевагу сміттєпереробних комплексів, замкнутих єдиним ланцюгом з метою створення полігону відходів. Обгрунтовано показники екологічного стану об'єктів поводження з відходами, їх земельних ділянок і екосервітути, призначені для фіксації у складі земельного кадастру. Визначено ринково-адміністративні механізми управління галуззю поводження з відходами з урахуванням інвестиційної ситуації. Запропоновано способи державного управління зі зворотнім зв'язком, які базуються на використанні еколого-економічних механізмів пріоритетного інвестування та спрощеного виділення земельних ділянок під мережу поводження з відходами через систему земельного кадастру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-28 +
Шифр НБУВ: РА358201

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шафоростова М.М. 
Удосконалення державного управління поводженням з відходами на основі розвитку функцій екологічного аудита: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Шафоростова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання щодо підвищення результативності державного управління поводженням з відходами. Обгрунтовано, що для зниження негативного впливу відходів на довкілля та підвищення економічного ефекту від їх використання необхідно раціоналізувати систему зазначеного управління на регіональному та державному рівнях. Запропоновано основні напрямки удосконалення державного управління поводженням з відходами на базі комплексного підходу. Показано можливості поліпшення функціонування системи даного управління шляхом розширення сфери дії екологічного аудита та розвитку його функцій у цій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.131 + У9(4УКР)0-553.84-21,01 +
Шифр НБУВ: РА341551

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського