Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (132)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (122)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4Укр)226.210$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Швабій К.І. 
Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.І. Швабій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що за умов поширення глобалізаційних процесів банки можуть підвищувати рентабельність інвестицій за рахунок розміщення коштів під забезпечення різних фінансових інструментів і гарантій, рівнів прибутковості та інвестиційного ризику. Доведено, що одиниця прибутковості мультивалютного портфеля цінних паперів менше обтяжена ризиком на відміну від звичайного портфеля фондових активів, а сукупний ризик мультивалютного портфеля краще піддається диверсифікації. Запропоновано метод визначення припустимих меж сукупного ризику портфеля цінних паперів, встановлено критерії ефективності мультивалютного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.210 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА316026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ретюнських О.Б. 
Внутрішній аудит операцій з іноземною валютою в банках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Б. Ретюнських ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретично-концептуальні засади організації та методики внутрішнього аудиту операцій з іноземною валютою в банках як основного елемента системи внутрішньобанківського контролю. Обгрунтовано концепцію внутрішнього аудиту банку, на підставі якої розроблено методичні підходи щодо визначення об'єктів внутрішнього аудиту операцій з іноземною валютою, запропоновано їх диференціацію на підставі інтегрованого підходу до управління активами і пасивами в іноземній валюті (управління валютним портфелем). Визначено основні принципи внутрішнього аудиту банку, його завдання, регламентне і правове забезпечення. Виявлено основні комунікації діяльності служби внутрішнього аудиту, порядок і форму узагальнення результатів. Запропоновано методику внутрішнього аудиту операцій кредитування корпоративної клієнтури в іноземній валюті. Розроблено концептуальну модель автоматизованої системи внутрішнього аудиту на базі сучасних інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-218 +
Шифр НБУВ: РА330089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жигайло 
Методичні засади бухгалтерського обліку в установах Національного банку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ганна Іванівна Жигайло ; Київський національний економічний ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0
Шифр НБУВ: РА340230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вовченко О.Л. 
Облік і аналіз банківського фінансування капітальних вкладень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Л. Вовченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Узагальнено та систематизовано існуючі підходи щодо класифікації інвестиційної діяльності. Уточнено визначення економічної сутності поняття банківських реальних інвестицій, запропоновано їх класифікацію. Розроблено механізм функціонування фонду фінансування будівництва відповідно до нововведень у чинному законодавстві України та систематизовано форми та функції іпотеки. Проаналізовано сучасний стан діючої практики обліку банківського фінансування капітальних вкладень і розроблено рекомендації щодо її удосконалення. Обгрунтовано методичні засади обліку операцій з фінансування будівництва за дорученням власників або розпорядників коштів. Запропоновано методику аналізу банківських реальних інвестицій та обгрунтовано необхідність його проведення. Здійснено порівняльне дослідження існуючих методів оцінки ефективності капітальних вкладень і доведено доцільність використання системи показників, які враховують часовий параметр і базуються на дисконтованих оцінках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210 + У053.9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА333416

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Литвин Н.Б. 
Облік і аналіз валютних операцій комерційних банків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Б. Литвин ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні проблеми вдосконалення бухгалтерського обліку та аналіз валютних операцій комерційних банків. Розкрито економічну суть і зміст категорії "валютні операції комерційних банків". Запропоновано класифікацію банківських валютних операцій. Викладено критичну оцінку діючих в Україні валютно-банківських правовідносин і визначено напрями їх вдосконалення. Узагальнено зарубіжний досвід обліку валютних операцій та обгрунтовано можливості його застосування у вітчизняній практиці. Удосконалено діючу методику обліку фінансових результатів діяльності українських банків на валютних ринках. Розроблено концептуальну схему проведення комплексного аналізу валютних операцій та систему показників для оцінки їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.312
Шифр НБУВ: РА311641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Роганова О.Я. 
Облік та аналіз операцій банку з цінними паперами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Я. Роганова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні та методичні засади обліку й аналізу банківських операцій з цінними паперами. Досліджено проблеми побудови системи обліку даних операцій з застосуванням міжнародних стандартів та національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Обгрунтовано необхідність використання нових підходів до методики оцінки й обліку банківських операцій з цінними паперами. Подано інтерпретацію об'єктів аналізу даних операцій для різних видів аналізу. Запропоновано нову методику оцінки вкладень банку у цінні папери. Вивчено можливості застосування сучасних методик аналізу зазначених паперів за умов українського ринку. Наведено нову формулу для розрахунку фактичної дохідності різних видів портфелів цінних паперів за визначений період (квартал, рік).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.31 + У053(4УКР)262.5 +
Шифр НБУВ: РА337613

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пришляк Г. В. 
Облік та внутрішній аудит фінансових результатів діяльності банківських установ: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Г. В. Пришляк ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито економічну сутність фінансових результатів (ФР). Удосконалено класифікацію витрат (доходів) діяльності банківських установ як складових ФР для потреб управлінського обліку, уточнено характеристики цього обліку в банку. Узгоджено методику обліку ФР з вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності та чинним Планом рахунків бухгалтерського обліку банків України, що сприятиме уникненню та запобіганню зловживанням з боку працівників банку під час відображення в обліку процентних доходів. Запропоновано блок-схему оцінювання ФР у процедурах внутрішнього аудиту для оптимізації оцінювання ФР. Конкретизовано перелік завдань внутрішнього аудиту ФР діяльності банківських установ і запропоновано блок схему їх взаємозв'язку з завданнями банківської установи. Теоретично обгрунтовано та розширено принципи роботи внутрішніх аудиторів банківських установ, розроблено методичні рекомендації щодо внутрішнього аудиту ФР, а також удосконалено документаційний супровід процесу внутрішнього аудиту. Обгрунтовано концептуальні напрями розвитку внутрішнього аудиту ФР діяльності банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.3 + У052.9(4УКР)826.210-149.3
Шифр НБУВ: РА383019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стадник Г.П. 
Облік та контроль банківських операцій в іноземній валюті: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.П. Стадник ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано зміст понять "валюта", "валютна ситема", "операції в іноземній валюті", "валютний курс", "кредитний портфель в іноземній валюті", "валютний контроль". Доведено взаємозв'язок національної та світової валютних систем, досліджено їх вплив на економіку країни. Проаналізовано сучасний стан розвитку вітчизняного валютного ринку, визначено його основні ознаки, якими є: створення банків з іноземним капіталом, високий динамізм здійснення валютних операцій; значний рівень технічної оснащеності фінансових установ і стандартизація комерційних контрактів, широке застосування міжнародних розрахункових одиниць, інтенсивний розвиток ринку євровалют. Узагальнено теоретичні та практичні аспекти формування системи обліку та контролю банківських операцій в іноземній валюті. Оцінено ефективність сучасної методики обліку та контролю операцій в іноземній валюті та розроблено рекомендації щодо її удосконалення. Визначено фактори, які впливають на формування підходів до організації обліку операцій в іноземній валюті, здійснюваних банківськими установами, визначено роль контролю у системі прийнятя управлінських рішень. Виокремлено операції, що впливають на модель обліку, аналізу та контролю валютної позиції банку. Розроблено класифікацію ризиків банківської діяльності, які забезпечують належне формування інформаційних ресурсів та ефективність процесу управління банком. Обгрунтовано методику контролю діяльності банківських установ, зокрема, операцій з іноземною валютою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210 + У9(4УКР)262.8 +
Шифр НБУВ: РА363114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Петраковська О.В. 
Облік, аналіз і аудит фінансових результатів діяльності банку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.В. Петраковська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність фінансових результатів діяльності банку та розширено класифікаційні ознаки ідентифікації складових прибутку банку (доходів і витрат) для забезпечення їх достовірного відображення в системі обліку та здійснення об'єктивного аналізу. Проаналізовано законодавчо-нормативні бази й інформації з фахових завдань за темою. Визначено зміст процедур фінансового, управлінського обліку та підсистеми податкових розрахунків щодо порядку формування фінансових результатів діяльності банку. Узагальнено методичні положення обліку доходів і витрат. Розроблено пропозиції щодо удосконалення номенклатури рахунків класу 6 "Доходи" та 7 "Витрати" Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, уточнено та поглиблено положення облікової політики банку щодо методів, способів і процедур бухгалтерського обліку доходів і витрат. Наведено підходи до змісту облікової політики банку в частині управлінського обліку, уточнено зміст етапів аналізу фінансових результатів діяльності банку, систематизовано процедури аналізу фінансових результатів діяльності банку за даними підсистем фінансового, управлінського обліку та податкових розрахунків. Розкрито особливості організації аудиту фінансових результатів діяльності банку, вироблено пропозиції щодо удосконалення програми внутрішнього аудиту фінансових результатів діяльності банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.3 + У052.9(4УКР)826.210-149.3 + У053.9(4УКР)262.10-93 +
Шифр НБУВ: РА369195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Міщенко С.М. 
Облікова політика в системі управління банком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Міщенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено передумови, генезис і сучасний зміст облікової політики банківської установи, доповнено його новою економічною суттю, визначено цільові завдання цієї політики. Запропоновано поняття державної, галузевої облікової політики, а також суб'єкта господарювання. Доведено необхідність істотного поліпшення якості нормативного забезпечення формування облікової політики та розроблено концепцію національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Облікова політика". Наведено систематизацію основоположних принципів та якісних характеристик обліку. Розкрито переваги та недоліки різних методів та правил обліку. Запропоновано систематизовані для банків методичні облікові процедури, що використовуються у процесі формування облікової політики банківської установи. Обгрунтовано необхідність розробки концепції побудови оптимальної облікової політики банківської установи на основі єдності її методологічної, організаційної та технічної складових. Розроблено структуру внутрішньобанківського стандарту "Облікова політика банку", а також проекти внутрішньобанківських положень, що поглиблюють якість організаційної та технічної складових дослідженої політики, з'ясовано вплив її окремих елементів на фінансові показники діяльності банку. Визначено стратегію удосконалення облікової політики банку, що направлена на встановлення контролю за використанням ресурсів банку та забезпечення ефективної діяльності у банку в цілому та його структурних підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210 +
Шифр НБУВ: РА330844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Поліщук С.П. 
Обліково-аналітичне забезпечення діяльності банку на картковому ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.П. Поліщук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та методичні засади обліку й аналізу банківських операцій з платіжними картками. Досліджено особливості та концептуальні засади функціонування системи безготівкових розрахунків на базі застосування платіжних карток. Уточнено понятійний апарат, що використовується у карткових платіжних системах. Здійснено сутнісну інтерпретацію діяльності банку на картковому ринку як найважливішого інституційного елемента платіжної системи, яка полягає у здійсненні операцій емісії, еквайрингу, клірингу, процесингу та надання послуг з набуття і підтримки членства у міжнародних платіжних системах (МПС). Досліджено актуальні проблеми організації бухгалтерського обліку та контролю за операціями з платіжними картками. Обгрунтовано необхідність удосконалення обліково-операційних процедур. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного плану рахунків, методики аналітичного обліку та фінансової звітності. Запропоновано варіант оптимізації процесу розрахунків між учасниками МПС. Розроблено методику аналізу ефективності банкоматного еквайрингу на підставі показників його продуктивності, прибутковості та якості (працездатності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-149.31 +
Шифр НБУВ: РА356051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мухаммед Ясин Рахахле 
Організаційно-методологічні аспекти аудиту фінансової звітності в діяльності комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Мухаммед Ясин Рахахле ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальним проблемам теоретичних, методологічних і організаційних аспектів аудиту фінансової звітності в діяльності комерційних банків, обумовлених переходом України до ринкової економіки. На підставі аналізу численних літературних джерел наведені різноманітні визначення комерційного банку, фінансової звітності, аудиту, розкрита їхня сутність. Обгрунтовано і запропоновано класифікацію ринків банківських послуг, різновидів фінансової звітності, з'ясовано перелік факторів, що визначають стан фінансової звітності, напрямки вдосконалення організаційних і методичних принципів зовнішнього та внутрішнього аудиту фінансової звітності комерційного банку. Сформульовані пропозиції з удосконалення внутрішнього контролю і фінансового аналізу звітності клієнта комерційного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ларікова Т. В. 
Організація та методика управлінського обліку в банківських установах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. В. Ларікова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено етапи постановки й організації управлінського обліку в банківські установи, що забезпечують результативність роботи центрів відповідальності, документування та документообігу. Досліджено й узагальнено методичні підходи до ведення управлінського обліку в банках. Удосконалено методику бюджетування банку з уточненням порядку формування та затвердження бюджетів. Розроблено форми бюджетів центрів відповідальності банку. Досліджено й удосконалено зміст процесу підготовки управлінської звітності: описано технологію її формування, розроблено форми управлінських звітів для центрів відповідальності банку. Запропоновано конкретні процедури первинного, поточного та підсумкового внутрішнього контролю діяльності центрів відповідальності, що забезпечує перевірку достовірності, повноти та правильності заповнення первинних документів, облікових регістрів, додержання графіків документообігу, складання бюджетів та управлінських звітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-21
Шифр НБУВ: РА377350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Білокінь Г.М. 
Становлення і вдосконалення аудиторської служби в банках України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Г.М. Білокінь ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні й організаційні засади внутрішнього аудиту банків та визначено напрями його розвитку та вдосконалення в Україні. Уточнено елементи аналітичної роботи банку на всіх рівнях внутрішнього контролю. Розроблено підхід щодо напрямів проведення внутрішнім аудитом комплексної оцінки діяльності банку. Обгрунтовано необхідність функціонування внутрішнього аудиту в обласних філіях банку. Запропоновано структуру служби внутрішнього аудиту, яка дає змогу здійснювати контроль за діяльністю у режимі реального часу та надавати практичну допомогу керівництву і працівникам кредитної установи. Розвинуто питання щодо теорії та практики діяльності внутрішнього аудиту. Здійснено критичний аналіз організації та методики внутрішнього аудиту в кредитних установах України. З метою детального вивчення закономірностей діяльності банківських установ запропоновано напрями використання в аналітичній роботі служби внутрішнього аудиту методів, що грунтуються на теорії ймовірностей, математичній статистиці, описі банків як сукупності стохастичних фінансових потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210-218 + У052.9(4УКР)226.210-218
Шифр НБУВ: РА338043

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського