Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (72)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)232.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Гордієнко М.І. 
Аудит фінансових результатів сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Гордієнко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце, роль і значення аудиту як форми контролю на макро- і мікрорівні, а також його економічну сутність, простежено історію розвитку. Досліджено правові засади організації та функціонування аудиту, як форми підприємницької діяльності в Україні. Проаналізовано сучасний стан документального оформлення аудиту та конкретизовано проблематику відповідальності аудиторів за якість виконаних робіт та конфіденційність інформації, розкрито поняття аудиторського ризику щодо аграрної сфери та сформульовано методологічні основи його оцінки у здійсненні аудиту фінансових результатів. Запропоновано детерміновану модель аудиторського ризику. Практичне її використання дасть змогу зробити попередню оцінку господарського суб'єкта, діяльність якого підлягає перевірці. Розроблено основні методичні підходи та розглянуто шляхи вдосконалення документального оформлення аудиту, виявлено особливості, узагальнено досвід, розроблено методику проведення внутрішнього аудиту сільськогосподарського підприємства. Подано і обгрунтовано концептуальну модель функціонування організаційних структур аудиторської служби, яка спеціалізується на обслуговуванні сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-218
Шифр НБУВ: РА307892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Овчарик Р.Ю. 
Аудиторський ризик в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.Ю. Овчарик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичну суть аудиторського ризику, його зміст, об'єкти та суб'єкти. Вперше запропоновано методику визначення кількісного впливу властивого ризику на підставі кореляційного аналізу, яка дає можливість концентрувати увагу на суттєві зони ризику під час планування аудиту, більш об'єктивно й обгрунтовано визначати основні об'єкти та напрями аудиту економічної діяльності сільськогосподарських підприємств і підвищувати його ефективність. Удосконалено методику визначення вартості аудиторських послуг, з урахуванням витрат аудиторської фірми на проведення аудиту, розмір валюти балансу, попиту і пропозиції на аудиторські послуги, фінансового стану підприємства та рівня аудиторського ризику, що забезпечує об'єктивне формування вартості даних послуг. Наведено методику визначення суттєвих зон ризику у разі проведення аудиту з використанням методів економічного аналізу (горизонтального, вертикального, аналізу взаємопов'язаних показників статей балансу з іншими показниками фінансової звітності), зокрема, аудиту балансу на базі комп'ютерних технологій, що дає можливість скоротити витрату часу на проведення підготовчої стадії аудиту. Запропоновано ввести в Національний норматив аудиту N 12 новий параграф, суть якого полягає у методиці проведення паспортизації підприємств, що підлягають зовнішньому аудиту. Це забезпечить аудитора інформацією про рівень аудиторського ризику та його складових під час попереднього аудиту та дозволить знизити рівень невиявлення помилок у випадку проведення аудиту. Визначено шляхи зниженння аудиторського ризику та його компонентів на сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, основними з яких є: розширення номенклатури аудиторських послуг за рахунок консалтингу з питань обліку та оподаткування, обслуговування сільськогосподарських підприємств із складання фінансової та податкової звітності, інформаційне, методичне та нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.0-218
Шифр НБУВ: РА319521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кулик В.А. 
Бухгалтерський баланс та його використання в процесі прийняття економічних рішень на підприємствах АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В.А. Кулик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та науково-практичні проблеми удосконалення бухгалтерського балансу (ББ) на підприємствах АПК. Доведено необхідність використання ББ в процесі прийняття економічних рішень. Розроблено концептуальні засади ББ, спрямовані на підвищення релевантності інформації, що наведена в ньому. Розкрито можливості застосування моделювання для удосконалення ББ, розроблено види моделей ББ, підпорядковані запитам користувачів. Апробовано методику аналізу ББ та здійснено критичну оцінку моделей визначення ймовірності банкрутства на прикладі підприємств АПК. Уточнено дію принципів ББ і фінансової звітності, що безпосередньо впливають на відображення інформації ББ за умов ліквідації підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-10
Шифр НБУВ: РА370239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Колос Н.М. 
Бухгалтерський облік у реалізації прав власників в сільському господарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.М. Колос ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти обліку та контролю відносин власності на підприємствах сільського господарства. Розглянуто тенденції та перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва, показано вплив особливостей його організації на побудову системи обліку та контролю відносин власності. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку відносин власності й обгрунтовано необхідність і напрями їх врахування в бухгалтерському обліку сільськогосподарських підприємств. Досліджено актуальні питання удосконалення обліку орендних відносин майнових паїв з метою забезпечення захисту інтересів власників. Розроблено рекомендації щодо удосконалення методики відображення в обліку розподілу фінансових результатів для сільськогосподарських підприємств, що грунтуються на оптимізації дивідендної політики та формуванні резервної системи. Значну увагу приділено інформаційному забезпеченню реалізації такого права власників в сільському господарстві як право на захист. Досліджено методологічні аспекти та запропоновано модель бухгалтерського контролю в сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0 +
Шифр НБУВ: РА354351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Боярова О.А. 
Облік виробництва сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Боярова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено перспективні напрямки удосконалення обліку виробництва сільськогосподарської продукції. Уточнено склад витрат та їх групування за калькуляційними статтями, обгрунтовано особливості вибору методів обліку витрат та обчислення собівартості продукції залежно від структури керування та технології виробництва на підприємстві. Визначено вимоги до первинного обліку витрат виробництва за нових умов господарювання, обгрунтовано його параметри за умов підготовки удосконалених форм первинних документів. Запропоновано схему обліку витрат для різних сільськогосподарських формувань, удосконалено методику обліку та розподілу накладних витрат. Доведено доцільність калькулювання повної та неповної (виробничої) собівартості сільськогосподарської продукції з метою використання її для ціноутворення та прийняття обгрунтованих управлінських рішень. Наведено рекомендації стосовно створення комп'ютерної системи бухгалтерського обліку витрат на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-148.2 +
Шифр НБУВ: РА328676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бондар М.І. 
Облік і аудит основних засобів (на матеріалах аграрних підприємств Київської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Бондар ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації та методики обліку й аудиту основних засобів сільськогосподарських підприємств за умов переходу до ринкових відносин. Досліджено економічну сутність основних засобів, амортизації та зносу, їх місце та роль в бухгалтерському обліку. Проаналізовано особливості сучасної методики класифікації основних засобів, чинної в Україні амортизаційної політики, їх переваги та недоліки. Обгрунтовано основні методичні підходи до оцінки основних засобів. Здійснено критичний аналіз чинної системи обліку операцій з основними засобами та запропоновано рекомендації щодо удосконалення теорії та практики їх обліку, порядку нарахування амортизації. Визначено основні завдання аудиту основних засобів та оцінки ефективності їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711 + У052.9(4Укр)232.0-145.711
Шифр НБУВ: РА314370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Метелиця В.М. 
Облік і контроль бюджетного фінансування сільського господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.М. Метелиця ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено практичні рекоменації щодо удосконалення обліково-контрольного забезпечення бюджетного фінансування сільського господарства. Сформульовано визначення поняття "бюджетне фінансування сільського господарства" та наведено узагальнену класифікацію бюджетних видатків. Доведено, що бюджетне фінансування є об'єктом обліку в статиці й об'єктом фінансового контролю. Рекомендовано в примітках до річної фінансової звітності висвітлювати методику обліку та порядок оподаткування бюджетних коштів, розроблено модель контролю за їх рухом у сільськогосподарських підприємствах. Запропоновано шляхи уніфікації бухгалтерського обліку та практики оподаткування бюджетних коштів. Побудовано систему внутрішньогосподарського контролю бюджетного фінансування сільського господарства та розроблено напрями удосконалення методики його обліку і внутрішньогосподарського контролю за умов застосування комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-149.3 + У052.9(4УКР)232.0-149.3-218 +
Шифр НБУВ: РА359527

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Голуб Н. О. 
Облік і контроль витрат на поліпшення земель сільськогосподарського призначення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. О. Голуб ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення обліку та контролю витрат на поліпшеня земель сільськогосподарського призначення. Уточнено економічну сутність цих витрат та методологічно обгрунтовано їх облік. Визначено їх склад, запропоновано основні напрями й окремі елементи обліку та контролю цих витрат. Результати досліджень впроваджено у практику, що сприяло удосконаленню теоретико-методичних і практичних засад бухгалтерського обліку в сільському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-148.6 + У052.9(4УКР)832.0-148.6
Шифр НБУВ: РА381210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дугар 
Облік і контроль розрахунків з товарно-грошових операцій в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Тетяна Євгеніївна Дугар ; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки" УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-149.31
Шифр НБУВ: РА337391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Осадча Ю.М. 
Облік нерухомості в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ю.М. Осадча ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено питання обліку та контролю нерухомості. Визначено місце нерухомості серед об'єктів бухгалтерського обліку. Описано процес документування операцій з нерухомістю та порядок організації і проведення облікової оцінки об'єктів нерухомості як обов'язкового елемента облікової політики підприємства. Обгрунтовано напрями удосконалення обліку нерухомості та відображення інформації про неї у звітності з метою задоволення потреб усіх користувачів економічної інформації з урахуванням інтересів кожного з них. Розроблено методичні та технологічні процедури аудиту нерухомості як форми незалежного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.711
Шифр НБУВ: РА326830

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кондрюк Л.В. 
Облік оперативної оренди в сільському господарстві України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Кондрюк ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення обліку та контролю оперативної оренди за умов розвитку відносин власності в сільському господарстві України. Уточнено економічний зміст категорій "орендна операція" та "облік оренди". Запропоновано поділ оренди на "оперативну" та "операційну". Доповнено принципи оренди та класифікаційні ознаки орендної плати для реалізації функцій і потреб бухгалтерського обліку. Визначено етапи проведення робіт з обліку оренди. Розроблено первинні документи та загальну схему документування обліку оперативної оренди землі та майна. Наведено пропозиції щодо порядку проведення контролю оперативної оренди об'єктів та створення її АРМ обліку в сільськогосподарських підприємствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-14 +
Шифр НБУВ: РА333931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Китайчук Т.Г. 
Облік та контроль товарно-матеріальних цінностей в аграрних формуваннях: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.Г. Китайчук ; Ін-т аграр. екон. УААН. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення обліку та контролю товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) і розроблено методичні рекомендації щодо їх удосконалення. Розкрито економічну сутність ТМЦ як групи оборотних засобів, удосконалено їх класифікацію та структуру, проаналізовано первинний облік і звітність для оперативного управління. Рекомендовано систему натурального обліку ТМЦ для цілей управлінського обліку. Запропоновано аналітичне зведення інформації про ТМЦ, де передбачено узагальнення всіх їх складових. Основні результати дослідження відображено у практиці роботи аграрних формувань Вінничини та навчальному процесі Вінницького державного аграрного університету, а також використані інститутами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.720 + У052.9(4УКР)832.0-145.720
Шифр НБУВ: РА375150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ошмарін Я.В. 
Облікове забезпечення амортизаційної політики підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Я.В. Ошмарін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-практичні положення щодо удосконалення амортизаційної політики та порядку бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань на підприємствах АПК. Розкрито економічну сутність амортизаційної політики з урахуванням особливостей розвитку вітчизняної та світової економіки. Визначено мету, завдання, обов'язки та права держави й суб'єктів господарювання у проведенні амортизаційної політики (на відміну від чинних норм і правил, акцентовано увагу на необхідності впровадження більш жорсткого механізму її державного регулювання). З метою забезпечення прозорості бухгалтерської звітності обгрунтовано принцип складання ф. N 5 "Примітки до фінасової звітності" з орієнтацією на розподіл об'єктів необоротних активів, що підлягають або не підлягають амортизації. Удосконалено понятійний апарат теми дослідження, зокрема, до наукового обігу введено поняття "майно, що амортизується". В історичній ретроспективі проаналізовано порядок обліку амортизаційних відрахувань і запропоновано шляхи його спрощення за сучасних умов. Виявлено недоцільність застосування окремих методів розрахунку амортизаційних відрахувань, зокрема, зменшення та прискореного зменшення залишкової вартості як таких, що не забезпечують точного відображення інформації в бухгалтерському обліку. Доведено, що за сучасних умов господарювання наявність амортизаційного фонду з реальним грошовим покриттям є об'єктивною необхідністю, а його облік доцільно здійснювати виключно на активному балансовому рахунку. Розроблено пропозиції щодо удосконалення існуючих бухгалтерських комп'ютерних програмних комплексів з практичним працюючим прикладом модулю, який реалізовано у середовищі Microsoft Access.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.711.6 +
Шифр НБУВ: РА357266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іщенко Я.П. 
Облікове забезпечення управління витратами у сільському господарстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Я.П. Іщенко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Узагальнено концептуальні підходи та еволюцію теорії витрат. Визначено місце витрат у складі об'єктів бухгалтерського обліку. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення класифікації витрат за умов розвитку глобалізаційних процесів. Проаналізовано стан бухгалтерського обліку витрат, калькулювання собівартості продукції та особливості звітності про витрати в сільському господарстві з метою внесення пропозицій щодо їх удосконалення. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення організації та методики облікового забезпечення управління витратами СП за умов створення глобальних виробничих структур та вдосконалення структур управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-148.6-21
Шифр НБУВ: РА375122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Моссаковський В. Б. 
Становлення бухгалтерського обліку в сільському господарстві України (теорія, організація, практика): автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / В. Б. Моссаковський ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 30 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток світової системи бухгалтерського обліку та тенденції її розвитку в аграрній сфері України, запропоновано концепцію бухгалтерського обліку в сільськогосподарських підприємствах. Визначено шляхи удосконалення обліку засобів виробництва в аграрній сфері, що досягається уточненням ряду національних стандартів з обліку основних засобів, нематеріальних активів і виробничих запасів. Доведено, що особливості технологічних процесів в аграрній сфері не дозволяють застосовувати загальновизнані методи управлінського обліку, вимагають поділу витрат залежного від обсягу виробництва на постійні, умовно-змінні, які визначаються площею посіву та чисельністю поголів'я, та змінні, сума яких залежить від кількості продукції. Удосконалено методологію досліджень у бухгалтерському обліку шляхом застосування сіткового графіка під час визначення результатів запровадження передових прийомів, методів і форм обліку, що дозволяє більш обгрунтовано визначити наслідки їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0
Шифр НБУВ: РА378823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Хомин П.Я. 
Формування системи звітності сільськогосподарських підприємств та її облікового забезпечення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / П.Я. Хомин ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Запропоновано новий концептуальний підхід щодо вирішення теоретичних та організаційно-методологічних і методичних проблем формування системи звітності сільськогосподарських підприємств, яка б задовольняла запити користувачів інформації та забезпечувала її органічний взаємозв'язок з обліковими засобами з урахуванням особливостей фінансового, управлінського та податкового обліку. Поглиблено деякі теоретичні положення бухгалтерського обліку. Встановлено доцільність поділу звітності на внутрішню та зовнішню. Запропоновано концепцію відповідності її показників науково обгрунтованим критеріям їх формування. Розроблено сучасну методологічну базу облікового забезпечення фінансової, податкової, статистичної звітності для формування органічного взаємозв'язку звітної інформації та змісту звітних форм. Розроблено сучасну модель інформаційного забезпечення управлінської діяльності в галузі сільського господарства, яка грунтується на застосуванні комплексної методики використання даних звітності та їх інтерпретації в процесі формування рішень менеджерів щодо економічного регулювання виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-15 +
Шифр НБУВ: РА333986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гузар Б.С. 
Формування системи обліку в сільськогосподарських виробничих структурах ринкового типу (організаційно-методологічні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Б.С. Гузар ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто процес реформування колгоспів і радгоспів Черкаської області та створення підприємств нового типу з різними формами власності. Доведено необхідність суттєвих змін в обліку, в першу чергу в фермерських господарствах, при внутрігосподарських кооперативах, а також на окремих ділянках обліку, зокрема обліку паїв, розрахунків по дивідендах, майна, фондів, землі, витрат виробництва. Запропоновано ширше використання фінансово-розрахункових центрів та комп'ютерної техніки, шляхи поліпшення кадрового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-21

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського