Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У03(4Укр)61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Носань Н.С. 
Грошова реформа 1922 - 1924 рр. в УСРР: історичний аспект: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.С. Носань ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, статистичних джерел зроблено спробу комплексно вивчити причини й етапи проведення грошової реформи, подолання пореформеної розмінної кризи та результатів реформування фінансової системи УСРР. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що стабілізація радянської фінансової системи була закономірним етапом розвитку економіки УСРР й необхідною умовою подальших соціалістичних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-203 + У03(4УКР)613.026 +
Шифр НБУВ: РА364527

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мельничук О.А. 
Діяльність органів соціального страхування в Україні у 20 - 30-х рр. XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О.А. Мельничук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Комплексно проаналізовано систему загальнодержавного соціального страхування як основну організаційно-правову форму соціального захисту робітників і службовців у радянській Україні в 1920 - 1930-ті рр. Висвітлено теоретико-правові засади радянського соціального страхування, визначено його роль і місце у більшовицькій доктрині суспільного розвитку. Досліджено організаційну структуру, стан і соціальний склад органів соцстраху та контингенту застрахованих. Розкрито джерела фінансового забезпечення системи соціального страхування, фінансове становище страхових фондів, фінансову спроможність страхових органів з забезпечення застрахованих пенсіями та допомогами. Вивчено практику діяльності страхових органів у сфері захисту від безробіття, тимчасової непрацездатності. Проаналізовано способи запровадження медичного страхування через обслуговування застрахованих у лікарнях і санаторно-профілактичних установах соцстраху. Розглянуто організаційно-правові засади становлення та розвитку пенсійного страхування, висвітлено процедуру призначення та надання державних пенсій за рахунок коштів соціального страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + У03(4УКР)610.271
Шифр НБУВ: РА372487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мартова С.П. 
Економічна структура виробництва в аграрному секторі України в 20-х рр. ХХ століття: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / С.П. Мартова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Значну увагу приділено теоретичним основам визначення форм власності та господарювання, альтернативним підходам різних наукових шкіл в 1920-х рр. щодо перспектив становлення та розвитку економічної структури сільськогоспдарського виробництва. Проаналізовано структуризацію сільськогосподарського виробництва, господарську діяльність індивідуальних та колективних селянських господарств. Розглянуто особливості структурних криз в аграрному секторі, їх соціально-економічні наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)61 + У9(4Укр)320-03
Шифр НБУВ: РА316975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тимченко Ю.В. 
Кооперативні організації в господарській системі України в період непу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.В. Тимченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теорію та практику функціонування кооперації у роки непу з позицій інституціональної економічної теорії та системно-синергетичної парадигми. Виявлено вплив економічних інститутів, що існували в межах економічної системи періоду непу, на стан і розвиток всіх форм кооперативних організацій в Україні. Розглянуто історичні передумови виникнення кооперативних організацій у світі та в Україні. Проаналізовано досвід розвитку теорії та практики вітчизняного кооперативного руху у 1920-ті рр. Зазначено про необхідність врахування позитивного та негативного досвіду діяльності кооперативних організацій за умов еволюції інституціонального середовища у даний період для обгрунтування шляхів формування національної кооперативної системи як важливої складової ринкової системи економіки в Україні на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)610.08 +
Шифр НБУВ: РА354123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ямполець П.В. 
Матеріальне становище робітників державної промисловості України в період НЕПУ (історико-статистичний аналіз): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П.В. Ямполець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел і статистичних матеріалів досліджено процеси та зміни, що відбувались у матеріальному становищі робітників державної промисловості України у 1920-ті рр. Проаналізовано вплив радянської держави на формування цінової політики, заробітної плати, забезпечення трудящих продуктами харчування та товарами широкого вжитку. На підставі використання соціально-економічних і статистичних показників рівня життя населення побудовано динамічні ряди зрушень, що стались протягом 1921 - 1929 рр. у таких головних структурних елементах добробуту, як номінальна та реальна заробітні плати, ціни приватного ринку, енергетичний та якісний склад харчування, вартість бюджетного набору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-281 + С62:У9(4УКР)0-94 + У03(4УКР)613.030
Шифр НБУВ: РА371088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коцур Г.Г. 
Нова економічна політика в Україні: історіографія: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.Г. Коцур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено періодизацію основних етапів вивчення нової економічної політики в Україні. Проаналізовано існуючі в історіографії парадигми щодо розробки різних питань непу. Розкрито стан наукового дослідження основних аспектів нової економічної політики: причини запровадження, формування концепції непу та її суть, хід, особливості реалізації, періодизацію, обумовленість зростання непу. Розглянуто вплив політичної кон'юнктури тоталітарного режиму на проблематику, зміст, рівень та об'єктивність досліджень з історії непу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)613.00-18
Шифр НБУВ: РА316448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Міняйло С.А. 
Податкова політика радянської влади в українському селі в умовах формування та утвердження радгоспно-колгоспної системи (1930 - 1939 рр.): історичний аспект: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.А. Міняйло ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування та реалізації податкової політики радянської влади в українському селі у період формування та утвердження радгоспно-колгоспної системи в 1930 - 1939 рр. Розкрито причини проведення податкової реформи 1930 - 1932 рр. в Радянському Союзі та механізм її реалізації в УСРР (УРСР). Описано політико-правовий механізм запровадження обов'язкового виконання податкових стягнень, проаналізовано специфіку податкового тиску на селянство за умов голодомору 1932 - 1933 рр. Встановлено причини повернення до дворівневої системи оподаткування: натуральної та грошової, охарактеризовано етапи становлення податкового апарату. Переосмислено сутність і напрями реалізації заходів радянської влади у податковій сфері на селі. Зроблено висновок, що податкова політика радянської влади в українському селі за умов формування та утвердження радгоспно-колгоспної системи мала відверто класовий, репресивний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-2 + У03(4УКР)610.261.413-18 +
Шифр НБУВ: РА355035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хмельницька Л.В. 
Промислові трести України в період нової економічної політики (1923 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Хмельницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми організації та виробничо-господарської діяльності промислових трестів України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.). Розглянуто особливості функціонування системи управління промисловістю за умов запровадження товарно-грошових відносин, розкрито механізм дії господарського розрахунку, фінансування та кредитування промисловості в межах планової економіки, а також характер взаємовідносин республіканських і загальносоюзних органів управління промисловим виробництвом. Висвітлено процес синдиціювання та його наслідки для промислових трестів. Значну увагу приділено процесу організації республіканської промисловості та її частки в загальносоюзному масштабі. Визначено ступінь впливу командно-адміністративних методів управління на процес реорганізації промислового виробництва та ліквідацію непівських форм господарювання та управління промисловістю. З'ясовано роль трестів у підготовці кваліфікаційних кадрів для промислового виробництва, їх внесок до відбудови народного господарства та створення потужної виробничо-технічної бази промисловості України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)610.30 +
Шифр НБУВ: РА329767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пиріг О.А. 
Ринкові відносини періоду НЕПу в Україні: історичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.А. Пиріг ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

На підставі аналізу даних різноманітнх джерел показано, що економічний колапс та політична криза початку 20-х рр. змусили правлячу партію відступити від комуністичної доктрини й запровадити ринкові відносини до радянського господарства. Доведено, що заздалегідь розробленої програми реформування економіки більшовики не мали, нова економічна політика була політикою імпровізації. РКП(б) використала історично вивірені форми організації економіки. З'ясовано внесок учених-ринковиків дожовтневої школи у відновлення ринкового господарства. Висвітлено процес запровадження ринкових відносин у сільське господарство, промисловість, кредитно-банківську сферу, торгівлю. Розкрито зв'язок радянської економіки зі світовим господарством, зокрема, з європейським ринком. Доведено, що генезис ринкових відносин відбувався паралельно з процесом становлення та зміцнення системи планування, яка розглядалася більшовиками як перспективна форма господарювання. Розкрито суперечності та особливості реалізації нової економічної політики в Україні. Обгрунтовано, що ринкові відносини використовувалися у господарстві для збереженя більшовиками влади. Показано домінування комуністичної ідеології, політики над економічною доцільністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-2,2 + У03(4Укр)61
Шифр НБУВ: РА319259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Родіонова Л.А. 
Роль товариства "Сільський господар" у розвитку сільського господарства західноукраїнських земель (20 - 30-і роки): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Л.А. Родіонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено місце та значення українського громадського товариства "Сільський господар" у розвитку сільського господарства на західноукраїнських землях у міжвоєнний період. Розглянуто діяльність товариства як інституту аграрного господарського самоуправління й агрономічної допомоги українському селянству, саморегульованої організації аграрного ринку. Здійснено системний аналіз громадської агрономічної діяльності осередків товариства, показано її результативність і визначено чинники, що обмежують вплив товариства на прискорення аграрної еволюції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)61 + У9(4Укр3)321.0-03
Шифр НБУВ: РА316572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сушко О.О. 
Становлення та функціонування приватного підприємництва в Україні періоду НЕПу (1921 - 1928 рр.): історико-теоретичний аспект: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Проведено системний науково-історичний аналіз особливостей становлення та функціонування приватного підприємництва в УСРР періоду НЕПу, розвитку його організаційно-господарських форм в основних галузях економічного життя суспільства: торгівлі, промисловості, сільському господарстві, а також ролі та місця приватного сектору у формуванні внутрішнього ринку. Досліджено концептуальну суть і тактико-стратегічні завдання НЕПу, ставлення комуністичної партії до приватних форм господарювання у містах і селах. З'ясовано специфіку державного регулювання приватного сектору, виокремлено проблему діяльності профспілок на підприємствах приватної промисловості. Виявлено спільні та відмінні ознаки приватних підприємств, установлено їх загальну кількість, чисельність найманих робітників, їх соціально-побутові умови праці, професійний склад галузі та адміністративно-територіальне розміщення. Проаналізовано соціально-економічні риси фермерських господарств в українському селі, а також розглянуто суперечливі питання в літературі 1920-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА330141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шарпатий В.Г. 
Становлення та функціонування системи соціального забезпечення в Українській РСР в 1920 - 30-х рр.: історичний аспект: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Г. Шарпатий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 32 с. — укp.

Проведено науково-історичне дослідження особливостей становлення та функціонування системи соціального забезпечення в УРСР 1919 - 1939 рр., еволюції державних, кооперативних і громадських організаційних форм. З'ясовано їх роль і місце у повсякденному житті суспільства періоду "воєнного комунізму", непу, соціалістичної реконструкції економічних відносин. Досліджено діяльність Народного комісаріату соціального забезпечення УРСР та його структурних підрозділів, комісії допомоги "жертвам контрреволюції", погромів, полоненим і біженцям. Висвітлено нормативно-правову базу інституту соціального забезпечення, принципи його реформування у 1920 - 1930 рр. Виявлено спільні та відмінні ознаки систем собезу в УРСР та РСФРР. Проаналізовано специфіку функціонування системи державного страхування та громадської взаємодопомоги. Виокремлено суперечливі соціальні відносини періоду сталінської модернізації промисловості та сільського господарства. Доведено їх деструктивний вплив на діяльність центральних і місцевих органів собезу, особливо в роки голодомору. Виявлено загальну кількість радянських пенсіонерів. Розглянуто форми матеріального забезпечення інвалідів Першої світової та громадянської воєн, надання соціально-побутової допомоги родинам червоноармійців. З'ясовано суспільно-політичний статус "персональних пенсіонерів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + У03(4УКР)610.272 +
Шифр НБУВ: РА355002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гай-Нижник П.П. 
Фінансова політика уряду української держави гетьмана П.Скоропадського (29 квітня - 14 грудня 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Гай-Нижник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано комплекс документів з історії фінансової політики уряду України та створення національної грошової системи у період Гетьманату П.Скоропадського. Здійснено історіографічний і джерелознавчий аналіз маловідомих і невідомих архівних документів. Створено комплексну картину урядової фінансової політики у 1918 р. (емісійної, банківської, кредитної, податкової тощо). Відтворено структуру фінансово-адміністративних органів державного управління та влади, процес формування вітчизняної грошової системи в Українській Державі як складової створення національної фінансової системи доби визвольних змагань 1917 - 1923 рр. і загальноукраїнського державотворчого процесу. Розкрито їх теоретичні засади у контексті російської державно-фінансової структури та міжнародної фінансово-економічної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-5 + У03(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА311665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гай-Нижник 
Фінансова політика Центральної Ради та урядів Української Народної Республіки (березень 1917 р. - квітень 1918 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Павло Павлович Гай-Нижник ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + У03(4УКР)611
Шифр НБУВ: РА358990

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лантух І.В. 
Формування інфраструктури ринку в Україні в роки нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / І.В. Лантух ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми відтворення та діяльності відповідних складових інфраструктури ринку в Україні в роки нової економічної політики, показано особливості функціонування найважливіших інститутів ринкової економіки за умов співіснування державного, кооперативного та приватного секторів народного господарства. Досліджено роль біржового механізму в господарському житті України в 20-ті рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)613
Шифр НБУВ: РА315414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського