Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.451$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Макаренко О.М. 
Державне управління пенсійним забезпеченням осіб похилого віку в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.М. Макаренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено суттєві ознаки еволюції державного управління соціальним захистом населення, його історичні та соціальні передумови. З'ясовано, що вплив загальноосвітніх тенденцій та розбудова соціальної держави призведуть до розподілу навантаження щодо соціального захисту населення між державою й інституціями громадянського суспільства. Проаналізовано структурно-функціональні особливості пенсійної системи в Україні та забезпеченння потреб людей літнього віку на місцевому рівні, що дає підстави для висновку щодо необхідності грунтовного вивчення потреб непрацездатного населення та громадського обговорення змін у системі пенсійного забезпечення. Обгрунтовано, що реформування соціального захисту та пенсійної системи мають здійснюватись на засадах поєднання принципу всезагальності та комплексності з індивідуалізацією, гнучкістю та багаторівневістю форм їх реалізації, створення умов для диверсифікації джерел доходів особи та забезпечення можливості розвитку в будь-якому віці. Визначено шляхи удосконалення державної політики у сфері соціального захисту та пенсійного забезпечення. Запропоновано нову модель пенсійної системи, яка поєднує обов'язкові державні та добровільні недержавні складові, грунтується на принципах розподілу, накопичення та надає можливість вибору пенсійної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА366654

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Коцьо О.Я. 
Моделювання споживання домогосподарств за умов невизначеності інформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.Я. Коцьо ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено загальну схему конструювання моделей споживання домогосподарств за умов неповної і невизначеної інформації, яка враховує вплив рівня асиметрії даних та інтегрального чинника невизначеності середовища, що дозволяє одержувати адекватні оцінки ефекту управлінських рішень щодо зміни цінової політики. Запропоновано цілісний комплекс економіко-математичних моделей (ЕММ) короткотривалого прогнозування регіонального споживання домогосподарств. Розроблений комплекс ЕММ короткотривалого прогнозування споживання домогосподарств за умов неповної і невизначеної інформації апробовано на інформації двох статистичних джерел щодо сукупних витрат домашніх господарств Львівщини з 2002 до 2007 рр. Удосконалено метод формалізації екстремальної проблеми споживання за умов ринкової економіки шляхом виділення у структурі соціально-економічної системи регіону додатково двох агентів з чітко визначеними ролями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 + У9(4УКР)0-94 в 611 +
Шифр НБУВ: РА368208

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Мандибура В.О. 
Рівень життя населення та механізми його регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / В.О. Мандибура ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1999. — 36 с. — укp.

В роботі висвітлено теоретичні та методологічні питання аналізу категорії "рівень життя", особливості соціально-економічного забезпечення життєдіяльності населення в умовах кризового стану економіки; досліджено прояви деструктивного впливу інфляції на рівень життя, основні соціальні компенсатори та латентні механізми зупинення поширення бідності в умовах кризової ринкової кон'юнктури, а також питання впливу "тіньової" економіки на розподіл доходів і стан майнового розшарування громадян; розкрито специфічні особливості проявів маргіналізації населення України. Проаналізовано також актуальні проблеми реформування ринкових механізмів суспільного регулювання рівня життя населення в умовах перехідного періоду. Основна увага приділена системному аналізу шляхів реформування ринкових механізмів, що регулюють рівень життя населення. До цих механізмів відносяться: механізм податкового регулювання особистих доходів, консюмеризм, соціальний захист населення, регулювання мінімальних державних соціальних гарантій, обмеження пільг та ліквідація привілеїв, відновлення знецінених заощаджень громадян та стимулювання залучення заощаджень громадян до інвестиційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 + У9(4УКР)0-942.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Галушка З. І. 
Соціалізація трансформаційної економіки: закономірності та суперечності: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / З. І. Галушка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проведено системно-концептуальне дослідження теоретико-методологічних і практичних основ соціалізації трансформаційної економіки, необхідних для забезпечення соціальної спрямованості розвитку економіки та гарантування соціальної безпеки. Досліджено економічну сутність і історичні форми соціалізації економіки, виявлено загально-історичні закономірності та сучасні особливості процесів соціалізації економіки. Розкрито сутність та специфічні риси соціалізації економіки у трансформаційному суспільстві. Встановлено взаємозв'язок між закономірностями трансформаційної економіки та причинами виникнення соціальних суперечностей. Проаналізовано стан системи соціальної безпеки як важливого показника соціалізації економіки. Надано оцінку соціальним наслідкам ринкової трансформації економіки. Досліджено роль економічної культури та соціального капіталу в розвитку соціалізованої економіки. Наведено рекомендації щодо розподілу функцій соціальної відповідальності між державою, сферою бізнесу та громадянським суспільством. Обгрунтовано механізми вирішення соціальних проблем і перспективи розвитку соціалізованої економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)0-151 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА379791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Роговий М. І. 
Соціальна трансфертна система в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М. І. Роговий. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему формування, реформування та функціонування соціальної трансфертної системи за умов ринкової трансформації. Розглянуто історію формування соціальних трансфертних систем, як в розвинених країнах, так і в перехідних економіках від часу їх появи до наших днів. Проведений аналіз показує, що в державах з трансформаційною економікою повинна бути створена соціальна трансфертна система ринкового типу, яка буде постійно підвищувати власну ефективність за рахунок зменшення трансфертних втрат, і в той же час, створювати умови для стимулювання одержання первинних доходів громадян. Крім того, для формування такої системи потрібно використовувати досвід інших країн і приклади та характерні риси з власної історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У527.2
Шифр НБУВ: РА376235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Батажок С.Г. 
Соціально-економічні гарантії в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / С.Г. Батажок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми забезпечення соціально-економічних гарантій в трансформаційному суспільстві. Розроблено наукові підходи щодо класифікації соціально-економічних гарантій. Розкрито суперечності функціонування системи надання соціально-економічних гарантій, зокрема, визначення індикаторів, соціальних нормативів та стандартів за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано світовий досвід надання соціально-економічних гарантій в аспекті реалізації принципів соціальної справедливості, розглянуто можливості використання його позитивних здобутків в Україні. Охарактеризовано складові механізму забезпечення прав населення на соціально-економічні компенсації, доведено необхідність обмеження бюрократичних привілеїв за умов ринкової трансформації. Показано специфіку реалізації соціально-економічних гарантій у період трансформації економіки України. Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму їх реалізації для працездатних та непрацездатних верств населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 +
Шифр НБУВ: РА353091

Рубрики:

      
7.

Петренко Я.В. 
Трансформація приватних заощаджень в інвестиції в транзитивній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Я.В. Петренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано існування макроекономічного агрегату "неорганізовані накопичені заощадження" і розкрито зміст економічної категорії достатнього страхового запасу домогосподарства. Проаналізовано особливості механізму трансформації приватних заощаджень в інвестиції у транзитивній економіці. Запропоновано нову класифікацію ощадних мотивів домогосподарств і факторів їх ощадної діяльності у довгостроковому періоді. Згруповано та представлено у вигляді схеми фактори, які визначають перевагу вибору домогосподарством фінансових інструментів як форм приватного інвестування. Розкрито зміст ефекту споживчого лагу, показано його роль у вирішенні парадоксу споживання. Наведено теоретичне обгрунтування негативного впливу прогресивної ставки оподаткування на схильність до організованої форми заощаджень у транзитивній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 +
Шифр НБУВ: РА368251

Рубрики:

      
8.

Шклярський Ю.О. 
Удосконалення управління соціальним захистом населення в регіоні (на матеріалах Миколаївської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Ю.О. Шклярський ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації визначені сутність, місце та роль соціального захисту населення в економічній структурі перехідного суспільства, досліджено дію економічних законів ринку на полі соціального захисту. Дана оцінка реального стану соціального захисту населення в країні та в регіоні. Запропонована модель регіонального управління соціальним захистом населення, в якій знайшли відображення нові підходи до управління соціальним захистом населення, наукові принципи управління. Розроблені методики щодо оцінки рівня соціального захисту населення та організації роботи органів соціального захисту населення регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451

Рубрики:

      
9.

Скібіна С. О. 
Формування доходів домогосподарств в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / С. О. Скібіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено суть, структуру та тенденції формування доходів домогосподарств за умов ринкової трансформації, суперечливій природі поведінки домогосподарств, а також виявлено атипові тенденції в організації та структурі оплати праці в трансформаційній економіці. Виявлено необхідність випереджального зростання продуктивності праці відносно збільшення заробітної плати в трансформаційній економіці України за умов посткризового розвитку в довго- та у короткостроковий періоди, задля сталого економічного розвитку та встановлення ефективних макроекономічних пропорцій. Обгрунтовано актуалізацію інструментальної складової оплати праці в державному регулюванні задля проведення структурної перебудови економіки країни та створення національних конкурентних переваг. Висвітлено чинники демотивації продуктивності праці в трансформаційній економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА382293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Губін К.Г. 
Формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / К.Г. Губін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено широке коло суб'єктів регулювання доходів населення. Вивчено закономірності розвитку та проаналізовано сучасний стан регулювання розподілу доходів і соціального захисту в економічно розвинених країнах. Доведено, що реформування систем регулювання доходів населення в Україні має здійснюватися за двома етапами. Зазначено, що на першому етапі необхідно створювати загальні умови функціонування соціально-ринкової системи регулювання доходів населення та розвивати ринкове саморегулювання доходів. Результатом другого етапу трансформації системи регулювання доходів населення в Україні має стати створення розвиненої системи державного та недержавного регулятивного впливу. Регулювання доходів повинне здійснюватися на всіх трьох рівнях регулювання із застосуванням широкого кола інструментів прямого та непрямого впливу, з урахуванням критеріїв соціальної справедливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА355592

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського