Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)62-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Калібовець С.М. 
Відбудова та діяльність культурно-освітніх закладів Лівобережної України (1943 - 1950 рр. ): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.М. Калібовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено процес відбудови та діяльності культурно-освітніх закладів Лівобережної України наприкінці війни й у повоєнний період, розкрито його сутнісні особливості, потенціал, результати та наявні суперечності. Проаналізовано архівні джерела, друковані видання, наукову літературу з досліджуваної проблеми. Розкрито хід відбудови культосвітніх закладів, узагальнено форми роботи й особливості діяльності клубів, бібліотек, музеїв Лівобережжя у повоєнний час і роки четвертої п'ятирічки, показано їх роль в зростанні трудової активності населення. Висвітлено сутність і причини недоліків в роботі клубних установ, бібліотек, музеїв даного періоду. Оцінено ефективність функціонування культурно-освітніх закладів республіки, їх внесок у культуру в 1943 - 1950 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-7
Шифр НБУВ: РА370653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шайкан В. О. 
Ідеологічна боротьба в Україні періоду Другої світової війни 1939 - 1945 рр.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. О. Шайкан ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 45 с. — укp.

Розглянуто вплив різних ідеологічних конструкцій на населення, форми опору окупантам і засоби виживання за умов окупації, форми боротьби на завершальному етапі Другої світової війни та відновлення радянської влади в Україні. Розкрито технології поєднання агітаційно-пропагандистських і примусових, силових засобів мобілізації населення України на виконання військових, політичних, соціально-економічних завдань. Зроблено спробу комплексно та у взаємозв'язку з конкретними подіями розглянути ідеологічну боротьбу у різних регіонах України, зіткнення ідеологічних концепцій в контексті Другої світової війни розглянуто не тільки як елемент політичних технологій, а й як гуманітарну проблему, пов'язану з вибором ціннісних орієнтирів різними сегментами українського суспільства воєнної доби. З'ясовано еволюцію світоглядних орієнтирів та аксіологічних маркерів кожного контрагента протистояння, а також встановлено причини його продовження після визволення України Червоною армією. Зроблено спробу осмислити місце і роль ідеологічних зусиль самостійницьких інституцій. Визначено ступінь ефективності ідеологічного впливу на різні групи українського соціуму з боку всіх учасників ідеологічної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-7 + Т3(4УКР)62-45
Шифр НБУВ: РА379711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського