Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (90)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)611-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Салата Г. В. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917 - 1920 рр.): історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Г. В. Салата ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію вирішення аграрного питання українськими національними урядами 1917 - 1920 pp. у вітчизняній історіографії. Виявлено, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел з історії вирішення земельного питання даної доби. Досліджено найхарактерніші тенденції нагромадження знань з історії вирішення аграрного питання діаспорною, радянською та сучасною вітчизняною історіографією. З'ясовано концептуальні та методологічні засади дослідження історії вирішення аграрної проблеми урядів Центральної ради, Гетьманату, Директорії УНР. Показано негативний вплив ідеологічних і політичних догм та упереджень на розвиток об'єктивних знань з проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-2 + Т3(4УКР)611-2
Шифр НБУВ: РА373611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Оніщенко О.В. 
Жінки в суспільно-політичному житті України. 1917 рік: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Оніщенко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено суспільно-політичну діяльність жінок українських губерній протягом 1917 р. Простежено трансформацію соціального статусу жінки на підставі аналізу демографічних показників. Розкрито рівень залучення жінок до початкової, середньої та вищої освіти. Зазначено, що важливими досягненнями було одержання жінками права на рівні з чоловіками навчатися у ВНЗ. Жіночий труд активно використовувався у сільському господарстві, промисловості, транспорті, збільшилась кількість жінок серед вчителів, юристів, медиків, державних службовців. Відзначено особливості повсякденного життя жінок у період революційних потрясінь, вплив суспільних трансформацій на емоційний і психологічний стан жінок. Висвітлено роль загальнодержавних і національних жіночих організацій різного спрямування: політичних, благодійних у суспільно-політичних подіях зазначеного періоду. Проаналізовано участь жінок у виборчих кампаніях до місцевих і загальнодержавних органів влади. Виявлено заангажованість жіноцтва в українському національно-визвольному русі протягом 1917 р., внесок до процесу розбудови національної держави, розвитку національної освіти та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-297 + Ф74(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА360066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Байлема Т.М. 
Соціальна політика національних урядів України у 1917 - 1920 рр. (на матеріалах Подільської губернії): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т.М. Байлема ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему здійснення соціальної політики національними урядами України у 1917 - 1920 рр. на території Подільської губернії. Визначено регіональні особливості соціальної політики в діяльності місцевих органів влади на Поділлі за революційної доби. Узагальнено практику надання державної допомоги соціально незахищеним категоріям подолян. З'ясовано роль органів місцевого самоврядування та громадських організацій у становленні та забезпеченні діяльності системи початкової та професійної освіти, охорони здоров'я, боротьби з безробіттям і надання соціальної допомоги населенню Подільської губернії у 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-2 + Т3(4УКР)612-2
Шифр НБУВ: РА373883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лободаєв В.М. 
Українське Вільне козацтво (1917 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Лободаєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування та діяльність Вільного козацтва - своєрідної національної військово-міліційної організації у контексті революційних подій 1917 - 1918 рр. Розглянуто передумови зародження осередків Вільного козацтва, їх ідейно-організаційне підгрунтя, визначено соціально-економічні та суспільно-політичні чинники, що впливали на вільнокозачий рух, внутрішні суперечності його розвитку. Висвітлено значення військової та агітаційно-пропагандистської діяльності Вільного козацтва у період війни Радянської Росії проти УНР, а також його роль у розгортанні повстансько-партизанського руху часів Української Держави П.Скоропадського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-294
Шифр НБУВ: РА315363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Басара Г.Б. 
Українське провінційне місто як політичне та соціокультурне явище у добу національно-демократичної революції (березень 1917 - квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Г.Б. Басара ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз українського провінційного міста як політичного та соціокультурного явища. Досліджено рівень політичної та соціальної мобілізації городян напередодні національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр. Проаналізовано особливості формування законодавчої бази функціонування органів міського самоврядування у Російській імперії. Розглянуто зміни у законодавстві, здійснені Тимчасовим урядом, розкрито муніципальну політику Центральної Ради. Висвітлено роль структурних змін виконавчої влади у громадсько-політичному житті провінційних міст, охарактеризовано прояви національно-визвольного руху та політичного самовираження городян у березні 1917 - квітні 1918 рр. Встановлено специфіку складових, що визначали революційну субкультуру міста, з'ясовано вплив політичних та соціокультурних чинників на розвиток української національної ідентичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-22 +
Шифр НБУВ: РА323711

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського