Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)47-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ступак Ф. Я. 
Благодійність та суспільна опіка в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ф. Я. Ступак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 40 с. — укp.

Запроваджено поняття "соціальна допомога", "соціальна підтримка", які разом з поняттям "благодійність" складають зміст історичного, соціального, психологічного феномену. На підставі опублікованих і архівних документів, більшість з яких вперше залучена до наукового обігу, проведено конструктивний аналіз наукової літератури з проблеми історії доброчинності та суспільної опіки. Розглянуто процес оформлення суспільної підтримки на основних етапах соціально-історичного розвитку. Прослідковано генезис вітчизняної державної та недержавної форм захисту та підтримки різних категорій нужденних. Виявлено та концептуально обгрунтовано основні історичні тенденції оформлення наукової парадигми соціальної допомоги в Україні. Розкрито особливості соціальної діяльності приказів громадської опіки, земських і міських органів самоврядувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)470.278 + У03(4УКР)502.78
Шифр НБУВ: РА377757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Борисевич С.О. 
Законодавче регулювання поземельних відносин та його соціальні наслідки для Правобережної України (1793 - 1886 роки): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.О. Борисевич ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розглянуто історію законодавчого регулювання поземельних відносин у Правобережній Україні, яка починається з приєднання краю в 1783 р. до Російської імперії та закінчується започаткуванням чиншової реформи 1886 р. Проаналізовано еволюцію законодавчих норм, зумовлених політичними, соціально-економічними й етнічними особливостями регіону, які впливали на характер поземельних відносин. Акцентовано увагу на законодавчому регулюванні змін різноманітних форм володіння державними маєтками, орендних відносин, функціонування інституцій конфіскації, секвестру, заборони, опіки, застави, оцінки, продажу й успадкування нерухомого майна в державному та приватному іпотечному кредитуванні, а також у розмежуванні земельних угідь, які здійснювались російською владою в напрямі спрощення й уніфікації. Простежено соціальні наслідки еволюції поземельних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-21 + Т3(4УКР)51-21 + Х2(4УКР)5-623.131 +
Шифр НБУВ: РА367927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Галь Б.О. 
Інтеграція української еліти до політико-адміністративних структур Російської імперії в XVIII - першій третині XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.О. Галь ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено закономірності й особливі риси процесу інтеграції української еліти до політико-адміністративних структур Російської імперії у XVIII - першій третині XIX cт. Наведено періодизацію інтеграційного процесу, розглянуто перебіг найзначіших реформ у галузі адміністративно-судового та фінансового управління, що наблизили владну систему Лівобережної України до загальноімперського зразка. Висвітлено проблему бюрократизації управлінських структур у ході вивершення цивільних органів влади. Зроблено висновок про вплив адміністративних традицій Гетьманщини на формування намісницьких (губернських) владних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2
Шифр НБУВ: РА314067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вихватенко М.Т. 
Історія зародження та розвитку систем землеробства в Україні (кінець XVIII - початок ХХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / М.Т. Вихватенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичну спадщину, роль та місце українських вчених та практиків-аграріїв у здобутках сільськогосподарської науки у кінці XVIII - на початку XX ст. У контексті світового розвитку аграрної науки і техніки виявлено чинники зародження різних систем землеробства на території України. Обгрунтовано етапи та тенденції розвитку у кожному з них науково-практичних знань про системи землеробства. Висвітлено здобутки вітчизняних науковців - М.Ліванова, В.Я.Ломиковського, С.М.Виноградського, В.Л.Омелянського, О.О.Ізмаїльського у створенні комплексного вчення про системи землеробства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + П14г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бачинська 
Колонізація українським населенням Придунайських земель. XVIII - початок XX ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Олена Анатоліївна Бачинська ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-27 + Т3(4УКР)5-27
Шифр НБУВ: РА322116

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Орлик 
Податкова політика уряду Російської імперії в кінці XVIII - середині XIX ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01; 07.00.02 / Василь Михайлович Орлик ; НАН України; Інститут історії України. — К., 2008. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(2)47-2 + У03(4УКР)402.6 + У03(4РОС)402.6
Шифр НБУВ: РА359240

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Волощенко О.М. 
Право монастирської земельної власності на Лівобережній Україні (середина XVII - остання чверть XVIII ст.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Волощенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Висвітлено роль і місце монастирів у розвитку права власності на землю за умов автономної Гетьманщини періоду від середини XVII до останньої чверті XVIII ст. Проаналізовано особливості дотримання, виконання та використання окремих норм матеріального та процесуального права монастирями як суб'єктами земельних правовідносин. Розглянуто нормативний комплекс, що регулював земельні правовідносини у Гетьманщині. Охарактеризовано цілісну картину набуття та реалізації монастирями права власності на землю. Значну увагу приділено питанням законодавчого обмеження даного права, яке схематично поділено на чотири етапи. Визначено основні способи захисту монастирями свого права власності на землю. З'ясовано відповідні органи, що вирішували земельні спори монастирів і процесуальні особливості розгляду таких справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-623.112.1 + Т3(4УКР)47-215 +
Шифр НБУВ: РА356110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гончарук Т. Г. 
Транзитна торгівля в Україні кінця XVIII - першої половини XIX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Т. Г. Гончарук ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесів, які пов'язані з формуванням і функціонуванням маршрутів транзиту товарів через українські землі, які входили до складу Російської імперії, від кінця XVIII ст. до початку буржуазних реформ середини XIX ст. Проаналізовано вплив зовнішньо-, внутрішньополітичних та економічних факторів на розвиток транзиту. Вивчено правову базу функціонування транзиту, її характер і зміни. Визначено сухопутні, морські та річкові шляхи транзитної торгівлі територією України, засоби, якими проводився транзит, його загальні показники. Проаналізовано склад купецтва, яке займалося транзитною торгівлею. Визначено місце транзиту товарів у товарообміні та його вплив на українське господарство в цілому. Вивчено одеське порто-франко (1819 - 1859 рр.) як явище вітчизняної соціально-економічної історії: передумови та причини його проголошення, зміни правового становища, вплив на економічне, соціальне та культурне життя України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-236 + У03(4УКР)470.843
Шифр НБУВ: РА375882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Решетченко Д.В. 
Хлібна торгівля Правобережної України (1796 - 1853 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Решетченко ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано особливості хлібної торгівлі Правобережної України. Розглянуто умови формування товарного збіжжя в різних господарствах та їх частку в хлібній торгівлі. Висвітлено роль українського Правобережжя в забезпеченні продовольством військ на рівнях Південно-Західного краю та загальноросійському. Встановлено регіональні особливості внутрішньої та зовнішньої торгівлі збіжжям досліджених губерній. Розглянуто торгові зв'язки краю з сусідніми губерніями та європейськими державами та Туреччиною. Складено діаграми, таблиці та карти, які дають змогу уявити обсяги внутрішньої та зовнішньої торгівлі наприкінці XVIII - початку 1850-х рр., а також внесок в її загальну кількість різних соціальних верств і залежність від природно-кліматичних зон. За результатами дослідження зроблено висновок, що зазначені особливості та геополітичне розташування зумовили специфіку розвитку хлібної торгівлі Правобережного регіону впродовж дослідженого періоду, яка визначалася її напрямками, способами та місцями збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + У03(4УКР)478.43 +
Шифр НБУВ: РА363510

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Серединський О.В. 
Чорноморські адміралтейські поселення (1790 - 1861 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Серединський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію чорноморських адміралтейських поселень у 1790 - 1861 рр. На підставі узагальнення літературних і архівних джерел уперше розкрито передумови та причини утворення поселень. Висвітлено процес заселення адміралтейських сіл наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст. Проаналізовано економічне та соціально-правове становище адміралтейських поселенців (АП), показано зміни, які відбулися у житті мешканців поселень у 1840 - 1850 рр. під впливом розвитку капіталізму на Півдні України. Визначено причини, які призвели до ліквідації залежності АП від морського відомства, охарактеризовано їх становище після липня 1861 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 +
Шифр НБУВ: РА342909

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського