Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)63-611$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Аль-Рукібат Хайел М.С. 
Діяльність Ліги арабських держав по врегулюванню палестинської проблеми (80-і - перша половина 90-х років): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Рукібат Хайел М.С. ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено актуальній проблемі розгляду в комплексі характеру, специфіки та еволюції позиції Ліги арабських держав (ЛАД) з палестинської проблеми, основних напрямків діяльності по її врегулюванню, що зумовлено зростанням впливу палестинського чинника на вироблення конкретних напрямів і проведення певних акцій в діяльності ЛАД. Проаналізовано практичну діяльність ЛАД по вирішенню палестинської проблеми в 80-і - першій половині 90-х років, форми і методи здійснення миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(0)63-611.61

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ченчик Д.В. 
Ідея об'єднаної Європи та пошук шляхів її реалізації у 1945 - 1952 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Ченчик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено розвиток європейської ідеї у 1945 - 1952 рр. Її головними носіями у цей час були різні громадські організації ліберально-демократичного напрямку, що прагнули об'єднання Європи. Вони поділялись на федералістів, які виступали за делегування частини національних повноважень на наднаціональний рівень, й уніоністів, які обстоювали міждержавне співробітництво. Початок "холодної війни" зумовив зростання об'єднавчих настроїв на заході континенту. Це підтвердив Гаазький конгрес 1948 р., під час роботі якого було створено ідейні засади інтеграційних процесів. Заснування Ради Європи (РЄ) - першої міжнародної парламентської асамблеї - було одним з його головних підсумків. Однак відсутність у РЄ значних повноважень спричинила пошук інших варіантів євробудівництва. "Декларація Шумана" (1950) і, як її наслідок, створення Європейського співтовариства вугілля та сталі започаткували інтеграційні процеси, визначивши їх напрямок на наступні десятиріччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611 +
Шифр НБУВ: РА353053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кушнір П.Т. 
Історія миротворчої діяльності на Близькому Сході в 1945 - 2000 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / П.Т. Кушнір ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію миротворчої діяльності на Близькому Сході у 1945 - 2000 рр., від моменту заснування ООН у 1945 р. та спроби врегулювання перших криз у Лівані та Сирії до початку другої Інтифади у 2000 р. На підставі вивчення значного обсягу історичних матеріалів вперше визначено причини виникнення та тенденції розвитку миротворчої діяльності на Близькому Сході, запропоновано її періодизацію. Здійснено класифікацію суб'єктів миротворчих ініціатив залежно від їх рівня впливу на конфліктну ситуацію, зокрема виділено міжнародні та регіональні учасники миротворчого процесу. Досліджено специфічні зв'язки між ініціаторами миротворчих дій та учасниками конфліктів, встановлено ступінь їх взаємного впливу та характер відносин у різні історичні періоди. Показано значення та роль діяльності учасників миротворчого процесу на Близькому Сході (ООН, ЛАД, Руху неприєднання, РСАДПЗ, Великої Британії, Франції, США, Росії, України). Наведено оцінку ефективності використання різних методів врегулювання близькосхідних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(53)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА346535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Аль-Шбуль Алі Мухамед 
Йордано-ізраїльські відносини як фактор формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Шбуль Алі Мухамед ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку йордано-ізраїльських відносин та їх вплив на пошук шляхів формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході. З'ясовано характер впливу регіонального середовища та внутрішніх процесів у Ізраїлі на еволюцію концептуального забезпечення близькосхідної політики Тель-Авіву. Визначено суть, спрямованість, теоретичні джерела ізраїльської концепції "нового Близького Сходу". Всебічно проалізовано йордано-ізраїльський мирний договір як оптимальну модель нормалізації відносин між арабами та Ізраїлем. Виокремлено етапи розвитку відносин між Амманом і Тель-Авівом. Зроблено висновок, що сучасний стан йордано-ізраїльських відносин не є адекватним моделі "теплого миру", а економічна сфера не стала домінуючою в комплексі двосторонніх відносин і не змогла відіграти провідної ролі у процесі нормалізації відносин між Йорданією та Ізраїлем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.6 + Т3(5ИЗР)63-6 + Т3(5ЙОР)63-6 + Ф061
Шифр НБУВ: РА313798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Аммар Хусні Мехді 
Ліванська проблема в миротворчій діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй (1975-1989 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аммар Хусні Мехді ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу практичної діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй з врегулювання ліванської кризи з моменту її виникнення в квітні 1975 року до підписання Ет-Таїфських угод 1989 року, що заклали основу для припинення громадянської війни і встановлення миру в Лівані. Виявлені внутрішні та зовнішні чинники виникнення ліванської кризи. Показані форми і методи здійснення миротворчої діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй, спрямованої на розв'язання ліванської кризи, припинення громадянської війни в Лівані, досягнення внутрішньоліванського врегулювання. Виявлені основні об'єктивні і суб'єктивні чинники, що сприяли або перешкоджали цьому, а також висвітлена роль, яку зіграли вказані інститути в досягненні поставленої мети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЛИВ)63-6 + Т3(0)63-611.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Коппель О.А. 
Проблема безпеки Перської затоки в 70-ті - 90-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.А. Коппель ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей процесу формування системи безпеки регіону Перської затоки на трьох рівнях (теоретико-концептуальному, доктринальному та практико-політичному) та в двох сферах (військово-політичній та політико-дипломатичній). Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку ситуації у сфері безпеки в цьому регіоні в 70-ті - 90-ті роки. Складено науковий прогноз розвитку дестабілізуючих тенденцій на усіх структурних рівнях регіону. Визначено принципи забезпечення, місце і роль безпеки Перської затоки в системі міжнародних відносин. Запропоновано авторську концепцію шляхів забезпечення регіональної безпеки на прикладі Перської затоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611 + Т3(53)63-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бравкова І.В. 
Роль Йорданії у близькосхідному конфлікті (1947 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Бравкова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження причин динаміки арабо-ізраїльського конфлікту. Розглянуто основні схеми перетворного процесу в рамках врегулювання близькосхідного протистояння у 1940 - 1990 рр. Визначено ступінь впливу йорданського фактора на мирний процес у регіоні. Вивчено феномен прямих палестино-ізраїльських і йордано-ізраїльських переговорів, які проводились уперше за час існування самого конфлікту. Констатовано, що вступ Йорданії у мирний процес був закономірним кроком, який був зумовлений прихильністю йорданівського керівництва до реалістичного та зваженого підходу щодо проблем війни та миру, його намаганням базуватися на міжнародному праві та діяти у злагоді зі світовим співтовариством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЙОР)63-6 + Т3(0)63-611.6 +
Шифр НБУВ: РА352271

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського