Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=С73(4УКР)64-212$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Припік Є.О. 
Демоекономічні процеси у сільській місцевості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Є.О. Припік ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено демоекономічні процеси у сільській місцевості України з метою визначення соціально-економічного механізму формування кризового стану демографічної ситуації в селах України. Проаналізовано роль демоекономічних процесів у відтворенні сільського населення. Досліджено сучасний стан відтворення його життєвого та трудового потенціалів. Побудовано демоекономічні таблиці виробництва та споживання для даного населення України. Доведено, що обсяг споживання, який припадає на основні вікові групи сільського населення, є недостатнім дл нормального процесу відтворення трудового потенціалу сільського населення. Більш високі показники очікуваного виробництва та більш низький рівень очікуваного споживання сільських чоловіків у порівнянні з жінками обумовлені не тільки нижчими показниками повікової зайнятості жінок, а головним чином підвищеним рівнем смертності сільських чоловіків працездатного віку. На підставі аналізу особливостей відтворення сільського населення як інтегрального результату суспільної життєдіяльності села визначено пріоритетні напрями подолання демографічних наслідків соціально-економічної кризи у сільській місцевості України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 +
Шифр НБУВ: РА340779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Риковська О.В. 
Людський капітал сільської місцевості: проблеми формування та функціонування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Риковська ; НАН України; Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості формування, розвитку та функціонування людського капіталу сільської місцевості за умов трансформації вітчизняної економіки. Розроблено новий методологічний підхід до визначення інтегральної бальної оцінки людського капіталу сільської місцевості, у якому враховано його основні активи, що дає можливість визначити їх комплексний вплив на добробут сільського населення. Удосконалено науково-прикладні засади нарощення людського капіталу великотоварних аграрних підприємств шляхом створення амортизаційного фонду з обов'язковим законодавчим закріпленням відрахувань для оновлення й якісного удосконалення функціонуючого людського капіталу. Обгрунтовано основні стратегічні напрями активізації людського капіталу в сільській місцевості з огляду на зростання його ролі як основного ендогенного ресурсу сталого сільського розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА368401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лучик С.Д. 
Механізм збереження трудового потенціалу села: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.07 / С.Д. Лучик ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 356 с. — укp.

Вирішено проблему збереження трудового потенціалу села (ТПС) на основі теоретико-методологічних узагальнень процесу його формування, визначення особливостей відтворення і використання. Розкрито сутність ТПС, обгрунтовано зміст деформації та подальшої втрати ТПС за результатами невдалих аграрних реформ. Досліджено умови збереження ТПС з урахуванням особливостей історичного розвитку сільських територій, сільського населення (СН) і сільського господарства. Визначено зміст трансформаційних змін в аграрному секторі (АС) економіки, умови пріоритетного розвитку складових АС для збільшення використання ТПС. Обгрунтовано прийоми відбору показників, які характеризують вплив демографічних чинників на особливості збереження ТПС. Визначено умови покращення рівня якості СН на основі підвищення стандартів медицини й освіти. Викладено регіональний підхід до оцінки існуючого ТПС з урахуванням його особливостей, секторальний підхід до аналізу тенденцій зайнятості СН на основі виділення сільськогосподарської та несільськогосподарської зайнятості. Проаналізовано взаємодію попиту і пропозиції з урахуванням її якісного складу, методи визначення вартісної складової кон'юнктури сільського ринку праці щодо рівнів доходів працівників. Розроблено коротко- і середньострокові прогнози народжуваності, смертності та чисельності СН на основі виявлених трендів. Визначено напрямки нарощення інвестиційно-інноваційного потенціалу аграрної галузі на основі покращення матеріально-технічного постачання і забезпечення модернізації основних засобів, продуктивної зайнятості СН на основі створення нових робочих місць в АС за рахунок прогнозованого збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва в Україні у 2010 - 2015 рр. і несільськогосподарському. Описано механізм збереження ТПС в сукупності з правовими нормами, методами, важелями, інституціями державного, приватного і громадського впливу на ТПС. Розроблено концептуальні основи комплексної цільової програми збереження і примноження ТПС, що базуються на додержанні вимог чинних нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + У9(4УКР)320-640
Шифр НБУВ: РА372690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ніколайчук М.В. 
Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.В. Ніколайчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність управління сільськими міграціями з урахуванням мотивів поведінки населення. Наведено модель системи формування міграційних намірів особи за дії зовнішніх міграційних факторів, опосередкованих факторами особистості. Створено модель механізму регулювання міграційних процесів сільського населення, яка грунтується на політиці пасивного регулювання, передбачає адміністративне втручання, короткотермінове регулювання рухомості, управління суспільним розвитком і збалансування факторів зовнішнього середовища. Для реалізації політики пасивного управління міграціями запропоновано проведення запобіжних дій, що може призвести до розбалансування механізму міграційної поведінки, що здійснюється на загальнодержавному та регіональному рівнях. Відзначено, що адміністративне втручання доцільне виключно за надзвичайних ситуацій. Зауважено, що управління суспільним розвитком відбувається шляхом навчання та виховання, а також сприяє підвищенню керованості поведінки та рухомості сільського населення. Зазначено, що збалансування факторів зовнішнього середовища необхідно проводити для досягнення мети регулювання з використанням заходів для створення робочих місць, розвитку малого підприємництва та самозайнятості, організації ринків нерухомості, комунального обслуговування, розвитку та соціального забезпечення. Короткотермінове регулювання рухомості здійснюється для підвищення ефективності регуляторної політики шляхом інформаційного забезпечення та з супроводженням переміщення. Впровадження запропонованого механізму забезпечує досягнення основної мети міграційної політики - перетворення хаотичних переміщень сільського населення у керований міграційний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + С73(4УКР)64-25 +
Шифр НБУВ: РА341377

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Міга В.К. 
Формування і використання трудового потенціалу сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.07 / В.К. Міга ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено чинники формування та використання трудового потенціалу сільських територій і проаналізовано процеси й явища трансформації сільської поселенської межі, демографічні диспропорції сільського населення, прояви соціально-економічної депривації й асиметричності сільського ринку праці. Розроблено класифікацію видів асиметричності сільського ринку праці та висвітлено методичний підхід до її оцінки. Проаналізовано територіальні особливості формування та використання трудового потенціалу сільських територій і проведено оцінку ступеня асиметричності сільського ринку праці регіонів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + У9(4УКР)320-640-21 +
Шифр НБУВ: РА370873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олійник Т. І. 
Формування та ефективне використання трудового потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Т. І. Олійник ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2010. — 35 с. — укp.

Визначено вплив демографічних змін, соціально-економічних чинників, рівня та темпів зміни продуктивності й оплати праці, ринку праці, паритету цін факторів виробництва на формування й ефективне використання трудового потенціалу сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано пропозиції щодо фахової підготовки кадрів, розробки механізмів державної підтримки сільськогосподарських підприємств, удосконалення методики визначення вартісних показників продуктивності праці, їх індексного аналізу, методичного інструментарію дослідження співвідношення темпів зміни продуктивності й оплати праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + У9(4УКР)321-640
Шифр НБУВ: РА376288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського