Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*665.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Зоря О.П. 
Ментальний чинник сучасного підприємництва в Україні: автореф. дис. ... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.П. Зоря ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено та проаналізовано підприємницьку сферу сучасного українського суспільства, зокрема, в аспекті виявлення ментального чинника (МЧ) підприємництва. Обгрунтовано значущість вивчення суспільних явищ, зокрема підприємницького, через ментальний феномен. Визначено підприємницьку ментальність (ПМ) як складову економічної ментальності та ментальності в цілому. Здійснено концептуалізацію ментального виміру підприємництва, описано модель МЧ сучасного підприємництва в Україні. Розкрито фактори, що сприяли формуванню особливостей ПМ держави. Висвітлено еволюцію вітчизняної ПМ за 10 - 15 років, наведено прогнози на подальший розвиток підприємницького середовища України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 + С5*665.29
Шифр НБУВ: РА370284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сірий Є. В. 
Підприємництво як предмет соціологічного теоретизування: автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.01 / Є. В. Сірий ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 27 с. — укp.

Розроблено нову теоретико-соціологічну структурно-діяльнісну концепцію підприємництва, у якій надано узагальнене теоретичне визначення підприємництва як: соціального явища усіх типів сучасних суспільних систем; особливої соціокультурної діяльності; специфічної моделі трудової поведінки. Обгрунтовано систему теоретичної інтерпретації підприємництва як інтегрованого явища та соціологічної категорії. Надано наукову аргуметацію щодо пізнавального статусу категорії "підприємництво" на різних рівнях системи соціологічного знання. Встановлено, що реалізація даної концепції соціологічного вивчення підприємництва забезпечує можливості подальшого розвитку спеціального науково-дослідного напряму в структурі соціологічного знання - соціології підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29
Шифр НБУВ: РА376436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пачковський Ю.Ф. 
Підприємництво як предмет соціопсихологічного дослідження (діяльнісно-поведінковий аспект): Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Ю.Ф. Пачковський ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто підприємницький феномен за умов суспільної трансформації. Запропоновано соціопсихологічну концепцію дослідження підприємництва у соціології на підставі концептуальних засад, що базуються на функції ризику, інноваційній діяльності, людській активності та соціокультурних впливах. Визначено систему факторів, задіяних у регулюванні підприємництва в системі взаємовідносин на рівні суспільство - група - особистість. Розглянуто особливості формування мотиваційного механізму у підприємництві та введено у науковий обіг поняття "мотиваційне поле підприємницької діяльності". На підставі емпіричних досліджень проаналізовано організацію трудового процесу в підприємництві. Запропоновано теоретичну схему аналізу підприємницької поведінки, відповідно до якої обгрунтовано застосування у соціологічній практиці методу імітаційного моделювання у дослідженні її реальних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА330378

Рубрики:

      
4.

Лоза А.С. 
Підприємницька активність за умов суспільної трансформації (на прикладі малого бізнесу): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.С. Лоза ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено підприємницьку активність за умов суспільної трансформації. Проаналізовано концептуальні основи аналізу підприємницької активності, її теоретичний взаємозв'язок з поняттями "підприємництво", "підприємницька поведінка", "підприємницька діяльність", "підприємницька ініціатива", "ділова активність", "самозайнятість". Підприємницьку активність розглянуто з застосуванням особистісно-мотиваційного, поведінкового та соціокультурного підходів, у контексті культурно-історичних і соціально-економічних відносин, що склалися за умов сучасного українського суспільства. На регіональному рівні досліджено вплив масової свідомості на сприйняття населенням України феномену підприємництва та підприємницької активності. На прикладі функціонування малого бізнесу проведено емпіричний аналіз основних діяльнісно-поведінкових виявів підприємницької активності, а також показано значення та доцільність багаторівневого підходу для проведення аналізу ризикогенних ситуацій, що її супроводжують. Визначено особливості інституційного регулювання підприємницької активності та запропоновано першочергові заходи з метою її розвитку. Запропоновано визначати підприємницьку активність як діяльнісно-поведінкову складову підприємництва, що реалізує його інноваційну природу, функціонально підтримує тонус дій для досягнення економічного та відповідного соціального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА363917

Рубрики:

      
5.

Швець Л. М. 
Соціо-інвайронментальний підхід в інтерпретації стратегічного управління виробничою організацією: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Л. М. Швець ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Уперше запропоновано розуміння зв'язку між соціо-інвайронментальним підходом у розумінні стратегічного управління та зміною парадигми часоструктурування. Здійснено впровадження концептуальної диференціації понять суспільства-системи та суспільства-середовища на основі розрізнення автопойетичних соціальних систем, що піддаються глобальній інтрузії з погляду формування та функціонування стратегії підприємства за умов глобалізації. Удосконалено положення теорії структурного функціоналізму Т. Парсона, згідно з яким, стратегічний наступ виробничої організації на ринку означає зменшення соціально-часових і соціально-просторових ризиків шляхом нав'язування певній частині соціального середовища власної потенційної присутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29*333.641
Шифр НБУВ: РА379325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Комих Н.Г. 
Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.Г. Комих ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості соціокультурного контексту розвитку малого підприємництва за умов українського суспільства. На підставі грунтовного аналізу існуючих теорій підприємницької діяльності виявлено можливості їх використання для дослідження соціокультурної специфіки формування малого підприємництва. Обгрунтовано доцільність застосування інтеграційного соціокультурного підходу , що базується на принципах активної особистості, соціального та культурного взаємопроникнення та антропосоцієтальної відповідності для осмислення феномена підприємництва та ролі підприємства у суспільстві та вивчення соціокультурних особливостей малого підприємництва в Україні. У контексті даного підходу конкретизовано теоретичне визначення підприємництва. Встановлено ознаки, за якими підприємництво відрізняється від бізнесу. З'ясовано соціокультурні особливості та іманентний характер підприємництва як суспільного явища. Виділено та досліджено соціокультурні фактори, що впливають на розвиток підприємницької активності, а саме: національний характер, менталітет, релігія. Охарактеризовано структурні елементи субкультури малого підприємництва (цілі, цінності, установки, особистісні якості та освітній рівень підприємця, мотивацію підприємницької діяльності та зразки поведінки), визначено їх сутність та особливості формування за умов українського соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА341798

Рубрики:

      
7.

Космарова Н.А. 
Управління соціальним розвитком колективів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.А. Космарова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади формування системи управління соціальним розвитком за умов трасформації економіки. Визначено сутність категорії "управління соціальним розвитком колективів", показано значення, встановлено закони розвитку, обгрунтовано принципи та функції процесів соціального управління. Розроблено критерії та показники оцінки ефективності соціального управління. Запропоновано алгоритм і комплекс методів дослідження рівня соціального розвитку промислових підприємств. Визначено пріоритетні фактори та оцінено ступінь їх впливу на ефективність управління соціальним розвитком колективів промислових підприємств. Розроблено алгоритм складання планів соцільного розвитку колективів промислових підприємств, а також механізми створення та функціонування служби соціального розвитку колективів промислових підприємств. Розроблено типове положення про службу соціального розвитку та відповідні посадові інструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-94-21 + У9(4УКР)272.2 + С5*665.29*333.641 +
Шифр НБУВ: РА345576

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Жеребятнікова 
Цілі в соціальному розвитку підприємницької організації: автореф. дис... канд. соц. наук: 22.00.04 / Ірина Володимирівна Жеребятнікова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29**332.1-723.4
Шифр НБУВ: РА365556

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського