Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*665.24*4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Володько В. В. 
Вплив трудової міграції на сімейні ролі сучасних українських жінок (з досвідом роботи у Польщі та Греції): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / В. В. Володько ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано розуміння соціальної ролі у вигляді дуального поєднання мисленнєвого та діяльнісного компонентів, яке відображає статичні та динамічні властивості складових даної ролі й їх варіативність. Розглянуто сімейну роль як різновид соціальної ролі в контексті структурно-діяльнісного підходу, що дозволило аналізувати цю роль в єдності інтерналізованого особистістю мисленнєвого та діяльнісного компонентів, що забезпечує можливість її функціонування в такій груповій солідарності, як сім'я. Розроблено теоретичну схему процесу продукування та відтворення сімейних ролей трудових мігранток в доміграційний, міграційний та післяміграційний періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*665.249.2
Шифр НБУВ: РА379475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лободинська О.М. 
Гендерні аспекти працевлаштування випускників ВНЗ (на прикладі західного регіону України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лободинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено поширення проявів гендерної асиметрії у процесі працевлаштування випусників ВНЗ. Виділено основні тенденції взаємозв'язку ринку праці та ринку надання освітніх послуг. Проаналізовано фактори, які зумовлюють невідповідність запитів роботодавців і підготовки фахівів вітчизняною вищою школою. Досліджено ефективність дії законодавчих актів стосовно регулювання процесу працевлаштування молодіжних гендерних груп з вищою освітою. Розроблено теоретико-методологічні засади та проведено емпіричне дослідження процесу працевлаштування випускників певних західноукраїнських ВНЗ з урахуванням гендерних аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА361983

Рубрики:

      
3.

Хохрякова І.В. 
Державне управління зайнятістю молоді в контексті формування нових державно-суспільних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / І.В. Хохрякова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр.. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто понятійно-категоріальний апарат і сутнісні характеристики понять державно-суспільні відносини, державне управління зайнятістю молоді, молодіжний сегмент ринку праці, зайнятість молоді, працевлаштування молоді. Удосконалено модель і визначено типи державно-суспільних відносин у контексті впливу на процес їх історичного розвитку ставлення держави до питання зайнятості молоді. Проаналізовано вітчизняний досвід розбудови системи державного управління зайнятістю молоді в Україні в контексті трансформації державно-суспільних відносин. Систематизовано суб'єкти міждержавного управління зайнятістю молоді, міжнародні рішення, форми і методи розв'язання проблеми зайнятості молоді у зарубіжних країнах з точки зору їх використання в Україні. Запропоновано модель державного управління зайнятістю молоді в контексті формування нових державно-суспільних відносин в Україні, а також визначено шляхи вдосконалення державного управління зайнятістю молоді в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)121 + Х879(4УКР)7 + С5*665.24*4*333.641.3
Шифр НБУВ: РА370685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Чепурко Г.І. 
Динаміка зайнятості населення України в період становлення ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Г.І. Чепурко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 29 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до дослідження сучасних тенденцій і закономірностей функціонування сфери зайнятості з урахуванням перспектив розвитку економічної системи України. Виявлено специфіку, тенденції та закономірності сегментації ринку праці. Створено методологію дослідження чинників впливу на зайнятість населення у сучасній Україні. Виявлено особливості структури та масштабів безробіття. Визначено поняття неформального сектору зайнятості, що відповідає особливостям української економіки. Обгрунтовано переваги активної державної політики зайнятості у порівнянні з пасивною. Установлено роль держави у механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки та у системі соціально-трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*665.24*4*333.641.3 +
Шифр НБУВ: РА343456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Галицький В.М. 
Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.М. Галицький ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне соціологічне дослідження процесів становлення та розвитку інституту зайнятості за умов трансформації соціальної політики у перехідному українському суспільстві. Розглянуто теоретико-методологічні проблеми соціологічного дослідження ринку праці, визначено його регуляторні особливості та функції. Проаналізовано соціальну політику України у контексті євпропейської інтеграції у сфері зайнятості. Зроблено висновок, що потреба у формуванні нової концепції вітчизняної соціальної політики обумовлена новими соціально-економічними умовами розвитку суспільства та держави, зорієнтованими на ринкові відносини, необхідністю захисту населення від нових соціальних ризиків, притаманних даному періоду. Розглянуто державну стратегію регуляції ринку праці у контексті активної та пасивної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Поліщук О.В. 
Міжнародно-правове регулювання трудової міграції населення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Поліщук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення у різні періоди розвитку суспільства. Розглянуто передумови виникнення даного механізму, розкрито особливості його формування та функціонування. Досліджено актуальні питання міжнародних міграційно-трудових правовідносин як об'єкта міжнародно-правового регулювання, охарактеризовано його рівні (універсальний, регіональний і білатеральний). Розкрито сутність поняття, розглянуто принципи, функції, методи та зміст міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Досліджено міжнародне співробітництво України у сфері міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Розглянуто зміст міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення права своїх громадян на працевлаштування за кордоном, проаналізовано особливості імплементації в її міграційне законодавство міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.407 + У9(4УКР)240.7 + С5*665.24*4 +
Шифр НБУВ: РА368793

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
8.

Мачуліна І.І. 
Соціально-реконструкціоністський підхід у практиках формування професійної культури фахівця у вищій школі: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.І. Мачуліна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено реконструкціоністський потенціал існуючих у зарубіжній і вітчизняній соціології підходів щодо аналізу освіти, який полягає у спрямованості на перетворення соціальних об'єктів за новими принципами відповідно до вимог часу. Вперше на підставі соціокультурного й компетентнісного підходів сформульовано основні засади соціально-реконструкціоністської парадигми підготовки фахівця у сучасному ВНЗ. Визначено роль гуманітаризації, фундаменталізації, індивідуалізації й технологізації культуротвірного процесу у вищій школі у процесі підготовки нового типу працівника, здатного до реконструктивної діяльності. Обгрунтовано принцип випереджального розвитку, який вимірюється не рівнем професійної культури, а рівнем загальної культури особистості. Доповнено визначення професійної культури соціально-реконструкціоністським компонентом, який є механізмом соціальної взаємодії особистості спеціаліста з мінливою оточуючою дійсністю. Розширено уявлення про основні риси діяльності фахівця за рахунок введення змістовного наповнення "креативності" для позначення високого інтелектуального рівня людини, яка здатна раціонально й ефективно вирішувати проблеми реконструювання за новими принципами. Доповнено реконструкціоністським вектором механізми соціалізації, інкультурації й самоосвіти майбутнього фахівця. Вперше розкрито роль індивідуалізації як основи для розвитку соціально-реконструктивістських здібностей, а також необхідність формування соціологічної уяви молодого спеціаліста як інструмента світоглядної й методологічної культури у процесі його самореалізації в різних соціальних контекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*421.1 +
Шифр НБУВ: РА355849

Рубрики:

      
9.

Погрібна В.Л. 
Соціологія професіоналізму як галузь соціології: онтологічні, епістемологічні, практичні аспекти (на прикладі діяльності органів внутрішніх справ України): автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / В.Л. Погрібна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Доведено доцільність створення та наукової обробки нової галузі соціології - соціології професіоналізму, визначено соціологічні парадигми, що є її базою. Висвітлено проблемне поле, сформульовано об'єкт, предмет і функції соціології професіоналізму. Охарактеризовано онтологічну сутність і виявлено епістемологічний зв'язок понять "професія", "професіонал", "професійна діяльність" і "професіоналізм" як ключових категорій даної науки. Проаналізовано інституціональний і неінституціональний рівні організації діяльності професіонала. Визначено характер і розкрито сутність об'єктивних і суб'єктивних результатів і наслідку процесу професіоналізації особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*421.1 +
Шифр НБУВ: РА366390

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського