Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (333)Книжкові видання та компакт-диски (542)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*644$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мельничук Л.М. 
Державне регулювання розвитку соціального інституту сім'ї в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Мельничук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретико-методологічні підходи до аналізу систем державного регулювання розвитку соціального інституту сім'ї. Обгрунтовано напрями дослідження питань державного впливу на процеси змін сімейної поведінки населення. Проаналізовано сучасний стан розвитку соціального інституту сім'ї. З'ясовано тенденції, суперечності та проблеми його функціонування. Виокремлено основні причини їх існування. Розглянуто особливості державного регулювання зазначених процесів в Україні. Визначено основні проблеми регулювальної діяльності, її нормативно-правового й організаційно-функціонального забезпечення. Відповідно до одержаних результатів обгрунтовано науково-теоретичні засади комплексу механізмів державного регулювання розвитку інституту сім'ї в Україні. Запропоновано пріоритетні напрями їх удосконалення, спрямовані на підвищення ефективності та результативності діяльності органів державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)70 + С5*644 +
Шифр НБУВ: РА366599

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бігарі А.А. 
Дискурс сучасної англомовної сім'ї: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.А. Бігарі ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз дискурсу сучасної англомовної сім'ї, який сформувався під впливом позалінгвальних змін другої половини XX ст. і якому притаманні залежна від статі, віку та сімейних ролей адресантно-адресатна конфігурація, широкий вибір комунікативних тактик, конфліктонебезпечні типові та новітні комунікативні ситуації, вищі вимоги до комунікативної компетенції мовців. Встановлено, що існує взаємовплив між фактором влада, традиційними та новими стереотипами та рольовою парадигмою сучасної сім'ї. Показано, що для сімейного спілкування у межах адресантно-адресатної конфігурації "ДРУЖИНА - ЧОЛОВІК" та "БАТЬКИ - ДИТИНА" характерним є паралельне застосування як конфронтативних (патріархальних), так і консенсусних (егалітарних) мовленнєвих засобів. Змодельовано типову для сімейного дискурсу конфліктонебезпечну комунікативну ситуацію "зрада", а також комунікативні ситуації, які набувають конфліктних ознак у сучасному житті ("сім'я на вихідні", "поповнення сім'ї").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш143.21-34:С + С5*681*32 + С5*644*333.4 +
Шифр НБУВ: РА344657

Рубрики:

      
3.

Бесєдін А.А. 
Дисфункціональна сім'я як чинник девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бесєдін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні функції сім'ї. Запропоновано класифікацію сімей за критерієм "благополуччя - неблагополуччя", визначено суть понять "ідеальна сім'я", "нормальна сім'я", "маргінально-функціональна сім'я", "дисфункціональна сім'я". Проаналізовано основні типи неблагополучних сімей. Виявлено зв'язок сімейних дисфункцій та девіантної поведінки підлітків. Вивчено вплив сімейної атмосфери в сім'ї на прояв зазначеної поведінки. Систематизовано чинники, що обумовлюють сімейні дисфункції. Визначено характерні стратегії виховання делінквентних і законослухняних підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю620.2-81 + С5*644
Шифр НБУВ: РА317798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мелешко 
Історія сім'ї в контексті повсякденності Донбасу (1990-ті - початок 2000-х років): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Лілія Анатоліївна Мелешко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)6-2 + С5*644
Шифр НБУВ: РА359119

Рубрики:

      
5.

Бойко О.В. 
Насильство в сім'ї: соціологічний аналіз явища: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Бойко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність використання комплексного підходу до вивчення насильства в сім'ї як соціального явища. Виявлено масштаби його розповсюдженості, розглянуто об'єкт та суб'єкт насильства, а також стратегії їх взаємодії, сукупність об'єктивних та суб'єктивних чинників, що відбивають особливості причинно-наслідкового зв'язку подій, характер соціально-психологічних наслідків такої взаємодії, характер дій, охоплюваних поняттям насильство в сім'ї, особливості сприйняття та реалізації респондентами різноманітних видів насильницьких дій стосовно членів своєї сім'ї. Уперше на підставі вивчення кримінально-статистичної звітності та використання соціологічних методів вимірювання виявлено основні тенденції та можливості організації профілактичної, реабілітаційної та правоохоронної діяльності в сфері протидії насильству в українських сім'ях. Уточнено поняття "насильство в сім'ї" через сукупність певних ознак: форм конфліктної взаємодії, наявності мотиваційного аомпоненту, об'єктивної і/або суб'єктивної ідентифікації дій як таких, що носять насильницький характер, здійснення дій примусового характеру, заподіяння шкоди, відсутності провокуючої поведінки жертви. Наведено дані щодо особливостей ідентифікації насильницьких проявів на повсякденному та професійному рівнях, характеру насильницього впливу на сім'ю, умов насильницької взаємодії, соціальних характеристик агентів насильництва. Розвинуто теоретичні положення про взаємозв'язок між типом сім'ї та поширеністю окремих форм насильства, а також щодо впровадження до системи соціальної роботи моделі фостерних сімей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644*333.73 +
Шифр НБУВ: РА327618

Рубрики:

      
6.

Вакуленко С.М. 
Оптимізація сімейної політики в умовах сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / С.М. Вакуленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми реалізації та напрями оптимізації сімейної політики за умов сучасного українського суспільства, розкрито її сутність та зміст, обгрунтовано концептуальний підхід та проведено соціологічний аналіз. Визначено основні механізми реалізації даної політики, зокрема, соціальну роботу з сім'ями та соціальне обслуговування сімей. Розглянуто практику функціонування системи соціальних служб, що надають соціальні послуги сім'ям. Висвітлено проблеми сфери надання соціальних послуг багатодітним та неповним сім'ям на рівні територіальної громади за результатами соціологічного дослідження. Наведено рекомендації щодо вдосконалення механізмів реалізації сімейної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644 + C40(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шинкаренко О.Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.Д. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644
Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лонська Є. В. 
Психологічна структура мотивації до саморозвитку у жінок-жертв домашнього насильства: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Є. В. Лонська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Визначено психологічну структуру мотивації до саморозвитку та виявлено специфіку її прояву в поведінці жінок-жертв домашнього насильства. В цілому позитивна мотиваційна тенденція до саморозвитку жінок-жертв домашнього насильства зазнає негативної трансформації: вона гальмує актуалізацію особистісного потенціалу, потрібного для особистісного зростання, або зовсім перешкоджає даному процесу. Запропоновано психологічну структуру мотивації до саморозвитку жінок-жертв домашнього насильства, а також її специфічні особливості, виражені у так званому індексі віктимної поведінки. Розроблено програму психокорекційної роботи, спрямовану на розгортання особистісного потенціалу й актуалізацію потреби в саморозвитку з метою підвищення стресової толерантності й оптимізації особистісного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.31 + С5*644*333.79
Шифр НБУВ: РА382301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мушкевич М.І. 
Психологічні особливості впливу батьківської сім'ї на молоде подружжя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.І. Мушкевич ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретичне уявлення про типологію сімей. Введено такий тип, як псевдофункціональна сім'я, який був відсутній у Н.Аккермана, Є.Вітчака, О.С.Кочаряна, В.Сатір. Вперше доведено, що тип батьківської сім'ї є визначальним у функціонуванні молодого подружжя. Запропоновано параметри оцінювання якості молодого шлюбу: установки на шлюб та сім'ю, функціонально-рольова поведінка, сімейний сценарій, міжособистісна взаємодія, сімейна адаптація. Показано варіативність зв'язку між рівнем функціональності батьківської та молодої сімей. Факторами, детермінуючими створення молодим подружжям власної моделі сім'ї, є їх характерологічні риси, просімейна мотивація, диференційованість особистості від батьківської сім'ї. Обгрунтовано, що на третьому-п'ятому році сімейного життя молодого подружжя починає діяти модель батьківських структурно-функціональних відносин. Уточнено теоретичні уявлення про вплив сиблінгової позиції на функціональні характеристики молодого подружжя та відсутність впливу складу батьківської сім'ї на його відтворення у молодому шлюбі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.2*423.122
Шифр НБУВ: РА321405

Рубрики:

      
10.

Волошок О.В. 
Психологічні особливості диспозиційної системи особистості у функціонально неспроможній родині: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Волошок ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз детермінант соціального розвитку, особливостей формування та психологічного змісту диспозиційної системи особистості. Наведено результати емпіричного дослідження диспозиційної системи особистості дитини молодшого шкільного віку з функціонально неспроможної та нормально функціонуючої сімей. Уточнено сутність поняття функціонально неспроможної родини. Встановлено, що розвиток диспозиційної системи особистості дитини з функціонально неспроможної родини відбувається викривлено та дисгармонійно у порівнянні з дітьми з нормально функціонуючих сімей. Розроблено теоретико-методичні засади психокорекційної та профілактичної роботи з членами функціонально неспроможних сімей. Зокрема, створено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу, спрямованого на формування гармонійної диспозиційної системи та запобігання виникненню порушень у сфері спрямованості особистості дитини молодшого шкільного віку з функціонально неспроможної сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + С40(4УКР) + С5*644*332.1 + Ч491.0 +
Шифр НБУВ: РА342872

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Ярошинська О.О. 
Розвиток поглядів на інститут батьківства в історії української етнопедагогіки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.О. Ярошинська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено системний аналіз розвитку поглядів щодо інституту батьківства в історії української етнопедагогіки. Теоретично обгрунтовано феномен інституту батьківства та досліджено процес формування засад і вдосконалення ролі цього виховного інституту в історії вітчизняної педагогіки (IX - XX ст.). Розкрито роль, значення та функції батьків у контексті народної культури українців. Узагальнено та систематизовано міркування вчених щодо інституту батьківства. Виділено періоди становлення та розвитку виховного інституту у вітчизняній етнопедагоічній теорії та практиці виховної діяльності української сім'ї. Досліджено роль і значення української жінки-матері в родині та у загальному процесі національно-культурного розвитку нації. Проаналізовано сучасний стан і проблеми української сім'ї та інституту батьківства, вивчено механізм реалізації його функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313(4УКР) + Ч493(4УКР) + С5*644.1 +
Шифр НБУВ: РА337515

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Доннік М. С. 
Соціалізація молоді, позбавленої батьківського піклування, в умовах соціального гуртожитку: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / М. С. Доннік ; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено систему соціально-педагогічної діяльності соціального гуртожитку, спрямовану на соціалізацію молоді, позбавленої батьківського піклування. Набули подальшого розвитку соціально-педагогічні засади впливу соціально-виховного середовища на становлення та розвиток вихованців інтернатних закладів. Удосконалено форми та методи соціально-педагогічної діяльності з особами-сиротами та молоддю, позбавленою батьківського піклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ю952.1 + С5*644.12
Шифр НБУВ: РА385111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Хлєбцевич К.В. 
Соціальна адаптація дітей-сиріт засобами фізичного виховання і спорту: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / К.В. Хлєбцевич ; Харк. держ. акад. фіз.1культури. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено морфофункціональні особливості, розвиток руховних та психологічних якостей дітей-сиріт у порівнянні з дітьми з сімей віком 12 - 13-ти та 15 - 16-ти років, а також їх зміни протягом чотирьох років з використанням занять фізичною культурою. Виявлено вплив занять фізичними вправами та певними видами спорту на формування специфічних психологічних якостей дітей і підлітків-сиріт. На підставі результатів проведених досліджень розроблено та впроваджено до практичної діяльності методичні рекомендації щодо індивідуального використання занять фізичними вправами та різними видами спорту дітей-сиріт з метою їх соціальної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644.123*332.1-213.1 + Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА350147

Рубрики:

      
14.

Коваленко О.О. 
Соціальне сирітство як соціокультурний феномен: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.О. Коваленко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розкрито зміст проблеми соціального сирітства за умов сучасного українського суспільства. "Соціальне сирітство" трактовано як особливий стан дитинства, обумовлений його місцем за умов певної соціальної структури, у системі соціальних відносин суспільства, що передбачає розглядання усіх дітей, які залишилися без належної опіки та виховання, поза залежністю від соціального статусу батьків. За цього у соціокультурній перспективі соціальне сирітство характеризується послабленням поля соціального контролю з боку базисних соціальних інститутів (сім'ї, школи), порушенням процесу міжпоколінної та міжособистісної комунікації, обмеженням доступу до необхідних ресурсів та можливостей індивідуального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644.123 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Пєша І.В. 
Соціальне становлення дітей в дитячих будинках сімейного типу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / І.В. Пєша ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему становлення особистості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за умов виховання у дитячому будинку сімейного типу, визначено особливості виховного впливу даного специфічного соціального інституту на вихованців. Теоретично обгрунтовано об'єктивні переваги педагогічного впливу сімейної опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, перед іншими державними інституціями, що піклуються про дітей-сиріт. Розглянуто державну систему утримання та виховання таких дітей. Особливу увагу приділено сімейним формам опіки: усиновленню, піклуванню, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям. За результатами дослідження визначено особливості функціонування дитячих будинків сімейного типу, основні умови гармонійного розвитку у таких сім'ях особистості дитини, позбавленої батьківського піклування. Доведено необхідність та апробовано систему соціально-педагогічної підготовки кандидатів на створення дитячих будинків сімейного типу під час проведення соціально-педагогічних тренінгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.432 + Ч424(4УКР)719.2 + С5*644.12
Шифр НБУВ: РА312260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Кримчак Л. Ю. 
Соціально-педагогічні умови адаптації учнів-сиріт до навчання в професійно-технічних навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Л. Ю. Кримчак ; Держ. закл. "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Конкретизовано та поглиблено теоретичні уявлення щодо сутності, змісту, структури та функцій процесу адаптації учнів-сиріт до навчання в ПТНЗ. Доведено необхідність створення для учнів-сиріт умов, які сприятимуть їх саморозвитку та самовдосконаленню. Розроблено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови адаптації учнів-сиріт до навчання в ПТНЗ, які враховують особливості цієї молоді, її власний досвід, базуються на комплесному, міждисциплінарному, індивідуальному, особистісно-зорієнтованому й особистісно-гуманістичному підходах, і реалізуються через соціально-педагогічну технологію, підгрунтям якої є психолого-педагогічний супровід і гуманізація стосунків в системі "викладач - учень - сирота".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч461.266 + С5*148:Ч30 + С5*644.123
Шифр НБУВ: РА385368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Омельченко Л.М. 
Соціально-педагогічні умови подолання конфліктів у молодій сім'ї: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Л.М. Омельченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз філософської, соціологічної, психологічної, педагогічної літератури. Розкрито суть поняття "молода сім'я". Охарактеризовано психолого-педагогічні процеси молодої сім'ї. Виявлено причини, функції та динаміку міжособистісних конфліктів у молодій сім'ї. З'ясовано структуру готовності членів молодих подружніх пар до подолання конфліктів. Визначено критерії її вимірювання. Обгрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови подолання конфліктів у молодій сім'ї. Розроблено методичні рекомендації щодо соціально-педагогічного консультування молодих шлюбних пар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.358 + С5*148:430 + С5*644*333.7 +
Шифр НБУВ: РА348431

Рубрики:

      
18.

Савчук О.М. 
Соціально-психологічна корекція стану співзалежних жінок, які зазнали насильства в сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.М. Савчук ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи оптимізації та виявлено засоби соціально-психологічної корекції детермінант змін психічного стану співзалежних жінок, які зазнали насильства у сім'ї. Модифіковано тренінг асертивності. Розроблено модель комплексного втручання. Здійснено відбір тестових методик для оцінювання динаміки стану жінок. Проаналізовано зміну показників впевненості у собі, тривожності, самоактуалізації, самооцінки у жінок за умов використання методів корекції. Показано вплив комплексної корекційної програми, яка грунтується на поєднанні індивідуальної та групової взаємодії, на афективну, когнітивну та поведінкову сторони "Я-концепції" жінок. З'ясовано індивідуально-психологічні та методичні детермінанти змін психічного стану жінок. Поглиблено розуміння феномену співзалежності у контексті дисфункціональної моделі сім'ї та деструктивних насильницьких форм міжособистісної взаємодії. Описано персоналістичні типи жінок (рятівний, апатичний, контролюючий, мученицький), які визначають вибір оптимальних шляхів психологічної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.246 + Ю956-99 + С5*332.1*423.21 + С5*644*333.73 +
Шифр НБУВ: РА338313

Рубрики:

      
19.

Бевз Г.М. 
Соціально-психологічні чинники виникнення та розвитку прийомного батьківства: Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.05 / Г.М. Бевз ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На базі інтегративного підходу розглянуто детермінанти виникнення підставі надання допомоги дітям-сиротам шляхом влаштування їх у власні сім'ї. Проаналізовано мотиваційні особливості та етапи становлення прийомної сім'ї. Розкрито зміст та стуктуру психологічної готовності батьків до виконання функцій заміщувальної опіки. Визначено фактори ризику й умови успішного функціонування прийомної сім'ї. Введено поняття ресурсу - резерву, а також розроблено підхід до їх визначення. Окреслено теоретичні та практичні підходи до оцінки функціонування прийомної сім'ї (прогнозуючої, поточної та результуючої). Доведено доцільність тренінгової підготовки прийомних батьків і важливість психологічного супроводу сімей замісної опіки, конкретизовано його форми та зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.12
Шифр НБУВ: РА318748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ченбай І. В. 
Становлення і розвиток в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (40-і роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Ченбай ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з 1940-х р. до початку XXI ст. На підставі теоретичних узагальнень даних архівних та опублікованих джерел, вивчення наукової літератури та статистичних даних вперше цілісно висвітлено історичний шлях становлення та розвитку форм усиновлення, опіка, піклування, патронат, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу. Висвітлено питання організації соціально-педагогічної роботи з сім'ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Охарактеризовано напрями діяльності неурядових організацій різних історичних періодів, які здійснюють реалізацію програм із підтримки сімейних форм виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР)6 + Ч494(4УКР)719.2 + С5*644.123
Шифр НБУВ: РА376194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського