Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*423.122*332.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Долгих Л.М. 
Вплив статеворольових стереотипів на кар'єрні домагання молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.М. Долгих ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 14 с. — укp.

Досліджено вплив статеворольових стереотипів на кар'єрні домагання студентської молоді. Проаналізовано суть професійної самореалізації особистості. Надано соціально-психологічне визначення феномену кар'єри та його складових, відповідно до чого виокремлено типи кар'єрних домагань і стратегії їх реалізації. Розкрито зміст статеворольових стереотипів, притаманних українському суспільству. Теоретично обгрунтовано модель гендерної специфіки професійної самореалізації особистості. Розглянуто суб'єктивні перспективи даної самореалізації студентської молоді. Проведено порівняльний аналіз рівня кар'єрних домагань і стратегії їх реалізації у чоловіків і жінок. Запропоновано процедуру діагностування статеворольових стереотипів і стереотипності гендерної ідентичності студентів вищих навчальних закладів. З використанням цієї процедури досліджено статеворольові стереотипи студентської молоді та доведено їх вплив на кар'єрні домагання чоловіків і жінок, а також розкрито специфіку цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + С5*423.122*332.1-723.5 + С40(4УКР) + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА348547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Струніна В.М. 
Етносоціальні установки студентської молоді у структурі міжособистісної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / В.М. Струніна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до вивчення етносоціальних установок за умов поліетнічного середовища у зарубіжній і вітчизняній психологічній літературі. Визначено основні проблеми вимірювання етносоціальних установок. Одержано нові емпіричні дані, що поглиблюють уявлення про особливості етносоціальної установки та її місце у структурі соціальної ідентичності. Визначено роль етносоціальної установки у структурі міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Установлено взаємозв'язок між параметрами етносоціальних установок молоді та змістом і структурою міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Виявлено особливості етносоціальних установок представників основних етноконтактних груп Криму. Проаналізовано соціально-психологічні чинники етносоціальних установок. Визначено параметри міжособистісної взаємодії представників молоді етноконтактних груп Автономної Республіки Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю958 + С5*423.122*332.1 +
Шифр НБУВ: РА350426

Рубрики:

      
3.

Бурова Г. В. 
Життєві стратегії студентської молоді з функціональними обмеженнями здоров'я: соціологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Г. В. Бурова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування та вибір життєвих стратегій молоді з функціональними обмеженнями здоров'я. Вперше обгрунтовано професійно-орієнтовану життєву стратегію студентської молоді з функціональними обмеженнями здоров'я та визначено фактори, що її зумовлюють. Висвітлено дискримінаційний характер соціокоду особи з інвалідністю як структурного компоненту формування її життєвих стратегій з урахуванням обмежених можливостей в процесі реалізації її особливих потреб. Вдосконалено поняття "життєві стратегії", "інклюзія", "адаптація молоді з функціональними обмеженнями". Визначено специфіку соціальної адаптації молоді з функціональними обмеженнями здоров'я, а також позитивну динаміку у ставленні здорового оточення до осіб з інвалідністю у континуумі від дискримінації до сприйняття на рівних правах. Розкрито поняття "інтеграційно-адаптаційний потенціал особи", яке позначає сукупність психофізичних, соціокультурних, економічних та інших ресурсів особи. Надано принцип аксикреації з метою підвищення самооцінки, комунікабельності, соціальної компетентності осіб з вадами здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*332.1-723.4 + С5*421.251
Шифр НБУВ: РА376906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кліманська М.Б. 
Психологічні чинники схильності молоді до соціального утриманства: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / М.Б. Кліманська ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність поняття соціального утриманства як специфічного ставлення до суспільства та інших людей, що проявляється в установках особистості ("всі мені винні") та її поведінці ("вимагаюча" поведінка). Проаналізовано на теоретичному рівні соціально-психологічні чинники формування соціального утриманства: психологічні особливості політичного устрою, економічні чинники та характер взаємин у сім'ї. Визначено й емпірично підтверджено психологічні чинники соціального утриманства: низький рівень розвитку особистісної зрілості, низька здатність до емпатії, суперництво як спосіб вирішення конфліктної ситуації, домінуючі ціннісні орієнтації - матеріально забезпечене життя, розваги, байдужість до інших людей. Запропоновано шляхи корекції соціального утриманства. Наведено результати застосування тренінгу зниження рівня схильності до соціального утриманства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.103 + С5*423.122*332.1 +
Шифр НБУВ: РА349961

Рубрики:

      
5.

Кравцов С. О. 
Соціальна адаптація випускників професійно-технічних навчальних закладів до ринку праці: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / С. О. Кравцов ; НАН України, Ін-т соц. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан системи професійно-технічної освіти (ПТО) у різних країнах та в Україні зокрема. Розроблено класифікацію різних систем ПТО. Запропоновано створення цілісної системи узгоджених дій з боку суб'єктів, причетних до відтворення робочої сили. Надано пропозиції щодо укрупнення певних робітничих професій для підвищення конкурентоспроможності робітників. Дістав подальшого розвитку процес систематизації взаємодії органів державної влади у сфері праці, освіти й об'єднань роботодавців з питань, пов'язаних з підготовкою робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*332.1-213.1
Шифр НБУВ: РА380250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Морозова Л.П. 
Соціальні механізми формування цінностей молоді в перехідний період: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Л.П. Морозова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Вперше у вітчизняній філософії проведено теоретико-методологічне дослідження цінностей та ціннісних орієнтацій у період трансформації суспільства, у межах якого розглянуто перехідність як специфічну рису молоді. Відзначено, що емпірична база вивчення проблеми "соціальні механізми формування цінностей молоді в перехідний період" дозволяє розглянути її як самоорганізаційну систему у кризових ситуаціях. Проаналізовано актуальні питання формування нової системи цінностей і ціннісних орієнтацій молоді, спрямованих на демократичні перетворення в країні. Встановлено, що процес сутнісних трансформацій суспільних цінностей триває, виникають нові соціальні структури та зазнають змін існуючі, що впливає на підвищення вимог особистості як суб'єкта соціального буття. Обгрунтовано доцільність створення нових моделей соціальної та політичної поведінки та побудови власної системи цінностей за допомогою соціальних механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*42 + Ю952.14 + С5*423.122*332.1-723.4*122.6 +
Шифр НБУВ: РА343382

Рубрики:

      
7.

Чернецька Ю.І. 
Соціально-педагогічні умови адаптації старших підлітків у загальноосвітніх санаторних школах-інтернатах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Ю.І. Чернецька ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено соціально-педагогічні умови адаптації старших підлітків у загальноосвітніх санаторних школах-інтернатах (ЗСШІ). Проаналізовано специфіку діяльності, характеристики й особливості ЗСШІ, визначено сутність поняття "адаптація старших підлітків до ЗСШІ". Уточнено наукові уявлення про ЗСШІ як соціально-педагогічні заклади компенсувального типу, що надають вихованцям необхідне лікування, базову середню освіту, допомагають соціалізуватися. Досліджено вплив зовнішнього та внутрішнього середовища ЗСШІ на формування особистості старшого підлітка. Зроблено висновок, що успішна адаптація старших підлітків до ЗСШІ відбувається за умов індивідуалізованої соціально-педагогічної допомоги старшим підліткам у процесі їх адаптації на підставі інтеграції зусиль медико-психолого-педагогічного персоналу та батьків; сприяння взаємодії старших підлітків із середовищем ЗСШІ на основі його збагачення; організації та координації взаємодії страших підлітків з різними соціальними інститутами. Розроблено технологію реалізації визначених соціально-педагогічних умов адаптації старших підлітків у ЗСШІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.3 + Ч421.331.2 + Ч312 + С5*148:Ч30 + С5*423.122*332.1-213.1 +
Шифр НБУВ: РА362274

Рубрики:

      
8.

Стручкова-Гуменна Л. Б. 
Становлення громадянської культури студентської молоді (регіональний аспект): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Л. Б. Стручкова-Гуменна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення громадянської культури студентської молоді, зокрема, в західному регіоні країни. Розглянуто громадянську культуру як структурний елемент громадянського життя, що виражає рівень зрілості суспільства, здатність забезпечувати загальногромадянські інтереси, форми та механізми вироблення та реалізації спільних рішень, узгоджених дій. Проаналізовано чинники, які впливають на формування громадянської культури студентської молоді. Розкрито специфіку, механізми формування та розвитку громадянської культури студентської молоді. Здійснено теоретичну інтерпретацію й емпіричний аналіз громадянської культури студентської молоді західного регіону країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*122.6 + С5*423.122*332.1-723.1
Шифр НБУВ: РА379634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського