Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.696.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Байбаков 
Діагностика та хірургічне лікування крипторхізму у дітей (клініко- експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Володимир Михайлович Байбаков ; ДУ "Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501
Шифр НБУВ: РА366140

Рубрики:

      
2.

Шевчук Д.В. 
Оптимізація хірургічного лікування варикоцеле у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Д.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено актуальне питання дитячої хірургії стосовно проблеми розвитку безпліддя, зумовленого варикоцеле у період становлення репродуктивної системи чоловіка. Наведено результати хірургічного лікування 630-ти хворих на варикоцеле дітей різного віку. Досліджено клінічний перебіг цієї патології залежно від їх віку, тривалості хвороби, ступеня процесу з застуванням певних клініко-діагностичних критеріїв. Вивчено основні гемодинамічні порушення у сім'яному канатику та яєчку, які мають місце у разі варикоцеле у дітей, зміни гормонального й імунного статусу. Установлено, що чим менший вік хворого та чим більший термін захворювання, тим більшою мірою виражені порушення розвитку та функціонування яєчок. Проаналізовано ефективність застосування відкритого та лапароскопічного методів хірургічного лікування варикоцеле в дітей. Вивчено переваги та недоліки певного способу оперативного лікування. Обгрунтовано необхідність індивідуального підходу до вибору методу та способу оперативного втручання у разі варикоцеле в дітей, розроблено показання до їх застосування. Визначено найбільш оптимальні способи хірургічної корекції цієї патології. Показано ефективність оригінальної методики оперативного лікування на віддалені результати такого лікування. Доведено, що через відсутність статистично вірогідної гемодинамічної різниці у віддалених термінах допускається застосування способу Паломо-Єрохіна у дитячому віці. Установлено основні причини розвитку рецидиву варикоцеле в дітей. Розроблено та впроваджено діагностично-лікувальну схему ведення таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.52-59 +
Шифр НБУВ: РА359620

      
3.

Гунькін А.Ю. 
Оцінка ефективності оперативного лікування уроджених та набутих захворювань репродуктивної системи у хлопчиків за даними віддалених результатів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / А.Ю. Гунькін ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку статевого розвитку пацієнтів чоловічої статі, які перенесли захворювання статевих органів. Вивчено структуру та частоту затримки статевого розвитку (ЗСР) у цієї категорії пацієнтів. Досліджено рівні статевих і гонадотропних гормонів, антиспермальних антитіл у осіб, оперованих з приводу гострих захворювань мошонки (ГЗОМ). Уточнено характер змін у еакуляті пацієнтів, оперованих з приводу гіпоспадії, ГЗОМ. Викладено деякі аспекти сексологічних порушень, що виникають в осіб, оперованих з приводу гіпоспадії та крипторхізму. Удосконалено схему лікування ЗСР, направлену на підсилення реалізації дії ендогенних гонадотропінів, вперше проведено реабілітацію пацієнтів, оперованих з приводу захворювань репродуктивних органів за цією схемою. Розроблено уніфіковану схему диспансеризації осіб, оперованих у дитячому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501 +
Шифр НБУВ: РА327333

Рубрики:

      
4.

Сагалевич А.І. 
Патогенетичне обгрунтування методів хірургічного лікування лівостороннього варикоцеле: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.І. Сагалевич ; Ін-т урології АМН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості діагностики лівостороннього варикоцеле з використанням методу ультразвукової доплерографії замість інвазійних флебографічних методів дослідження. Вивчено причини виникнення лівостороннього варикоцеле й особливості венозної гемодинаміки в лівій нирковій вені, а також визначено показання до різних видів його хірургічного лікування та розроблено способи судинних венозних анастомозів. Запропоновано алгоритм диференційної діагностики та патогенетично обгрунтованого вибору методу лікування лівостороннього варикоцеле. Ця методика діагностики та лікування дозволяє визначити причину захворювання, знизити відсоток рецидиву лікування на 15,7 % та виключити випадки післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.52-59
Шифр НБУВ: РА322024

      
5.

Наконечний А. Й. 
Патогенетичні фактори ураження яєчка за різних формах його ретензії в дітей та обгрунтування шляхів мінімізації їх впливу: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / А. Й. Наконечний ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено спектр хромосомних аберацій, включаючи мікроделеції Y-хромосоми, в хворих на ретенцію яєчок. З'ясовано, що за алелями локусів II класу головної системи гістосумісності людини діагностовано імуногенетичні маркери. Визначено динаміку синтезу антиспермальних антитіл залежно від клінічної форми ретенції яєчок, віку хворих і термінів хірургічного лікування. Встановлено прогностичні фактори розвитку та прогресування автоімунного ураження ретенованих і зведених яєчок. Розроблено ефективне медикаментозне забезпечення орхіпексії. Доведено доцільність застосування препаратів, які покращують мікроциркуляцію крові в зведеному яєчку та запобігають синтезу антиспермальних антитіл. Запропоновано обгрунтовані підходи щодо хірургічного та консервативного лікування справжнього та псевдокрипторхізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61
Шифр НБУВ: РА371079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фоменко С.О. 
Підвищення ефективності лікування гострих захворювань органів калитки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.09 / С.О. Фоменко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі статистично обгрунтованого клінічного матеріалу розроблено критерії диференційної діагностики гострих захворювань органів калитки у дітей. Надано детальну оцінку стану клітинного та гуморального імунітету у дітей різних вікових груп у найближчому та вперше у віддаленому періодах після гострих захворювань органів калитки. Вперше вивчено динаміку коефіцієнта співвідношення показників обсягу ураженого та контрлатерального яєчок, а також максимального градієнта тиску у яєчкових артеріях відповідних сторін у процесі лікування. Запропоновано та впроваджено новий метод комбінованого лікування гострих захворювань органів калитки у дітей, який грунтується на новому способі декомпресії яєчка, а також способі непрямого лімфотропного введення лікарських препаратів, показано ефективність його застосування. Доведено необхідність диспансерного спостереження даних дітей у зв'язку з можливістю розвитку гіпогонадизму, безпліддя та стану вторинного імунодефіциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61 +
Шифр НБУВ: РА323986

Рубрики:

      
7.

Горбатюк О.М. 
Сучасне лікування дітей з хірургічними захворюваннями яічка і сім'яного канатика, які супроводжуються ішемічним синдромом (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.09 / О.М. Горбатюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Вперше на субклітинному рівні виявлено структурні зміни судинної, гермінативної, сполучнотканинної систем яєчка в дітей з вродженими та набутими захворюваннями органа. Виділено наявність двох стадій морфологічних змін яєчок у дітей - компенсаторно-адаптаційних і незворотніх порушень. Встановлено, що хірургічні захворювання яєчка та сім'яного канатика в дітей, які перебігають з розладами васкуляризації та розвитком ішемічного синдрому органа, є поліетіологічними та монопатогенетичними. З'ясовано, що порушення сперматогенезу в дітей з даною патологією пов'язані зі змінами судин спочатку венулярної ланки, потім - артеріол і капілярів. Обгрунтовано доцільність використання активної хірургічної тактики в комплексному лікуванні хворих з патологією пахвинно-калиткової області. Впроваджено до практики дитячої хірургії апробований авторський спосіб хірургічної корекції вроджених пахвинних гриж у новонароджених і дітей першого року життя, за якого не здійснюється широка мобілізація та відсікання грижового мішка, останній перев'язується, розсікається за довжиною та залишається на місці. Запропоновано спосіб хірургічної корекції пахвинних гриж, який відрізняється тим, що додатково укріплюються грижові ворота за рахунок формування дуплікатури очеревини над ними та здійснюється пластика глибокого пахвинного кільця. Розроблено спосіб лікування травматичних ушкоджень яєчка та сім'яного канатика в дітей шляхом транслімфатичного внутрішньояєчкового введення антибіотика. Вперше здійснено прижиттєву діагностику судинних розладів яєчка в дітей з його хірургічною патологією методами дуплексного сканування з кольоровим доплерівським картируванням та енергетичного доплерівського картирування. Наведено схему комплексного лікування дітей з хірургічною патологією чоловічих статевих органів, яка максимально зберігає його функцій. Доведено необхідність проведення післяопераційної терапії дітей, прооперованих на калітці та її органах, з метою відновлення їх гемомікроциркуляції, захисту гематотестикулярного бар'єра та сперматогенного епітелію. Визначено доцільність проведення диспансеризації дітей з даною патологією, як методу профілактики можливих ускладнень з боку чоловічої статевої залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61
Шифр НБУВ: РА318459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського