Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.668.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Репужинський 
Вплив знімної та незнімної ортодонтичної апаратури на гігієну порожнини рота та стан тканин пародонта у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Йосип Михайлович Репужинський ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5
Шифр НБУВ: РА322147

Рубрики:

      
2.

Акбарі М. 
Застосування остеотропних препаратів при лікуванні зубощелепних аномалій у дітей незнімними ортодонтичними апаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М. Акбарі ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано для застосування комплексу фітоадаптогенів "Біотрит-С" і "ЕКСО" та кальциту для оптимізації процесу ремоделювання кісткової тканини у дітей. На підставі експериментальних досліджень показано, що у тварин за умов використання цього комплексу відбувається збільшення щільності стегнової кістки на 34,0 %, альвеолярної - на 52 %. За цього підвищується активність ЛФ у пульпі зубів, вміст Ca і P в альвеолярній кістці та знижується активність протеолітичних ферментів у крові. У клініці дитячої стоматології показано, що процеси резорбції кістки, обумовлені нефізіологічним навантаженням, що створює незнімний ортодонтичний апарат, супроводжуються зменшенням швидкості розповсюдження у кістці ультразвукової хвилі, зокрема, у ділянці коренів зубів, які переміщуються. Відзначено, що за високого рівня адаптаційно-функціональних реакцій процеси резорбції кістки на початкових етапах активного ортодонтичного лікування відбуваються за більш ранніх строків, перебіг їх є більш інтенсивним і здійснюється у більш короткий термін, ніж у разі порушень функціональних реакцій. За результатами біохімічних досліджень ротової рідини виявлено значний антиоксидантний і протизапальний ефект комплексу, а саме: карієспрофілактичний ефект складав 66,5 %, а пародонтопротекторна ефективність - 37,7 %. Зроблено висновок, що запропонований комплекс дозволяє скоротити процеси остеогенезу у ретенційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5 +
Шифр НБУВ: РА338121

Рубрики:

      
3.

Косенко Д. К. 
Комплексна профілактика основних стоматологічних захворювань у дітей при ортодонтичному лікуванні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Д. К. Косенко ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами епідеміологічних досліджень розглянуто модель сполученого карієсу та гінгівіту в експерименті на щурах, яка показала істотне посилення атрофії альвеолярного відростка та каріозного процесу. Вперше в експерименті на даній моделі показано високу ефективність поєднаного застосування електромагнітного випромінювання надзвичайно високої частоти й ультрафіолетового випромінювання, про що свідчить нормалізація біохімічних параметрів ротової рідини, пульпи зубів, тканин пародонту та кісткової тканини альвеолярного відростка тварин. У клініці дитячої стоматології впроваджено в клінічну практику розроблений терапевтичний комплекс і визначено високу антимікробну та регенераційну ефективність ультрафіолетового випромінювання з максимумом 311 нм у сполученні з елекромагнітним випромінюванням надзвичайно високої частоти під час профілактики сполученого карієсу та гінгівіту в процесі ортодонтичного лікування дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5 + Р733.661-5
Шифр НБУВ: РА386036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лепорський Д.В. 
Удосконалення диференційованих підходів до комплексного лікування ортодонтичних хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.В. Лепорський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення існуючих інтегральних диференційованих підходів щодо підвищення ефективності та якості надання ортодонтичної допомоги, забезпечення стоматологічного здоров'я на основі визначення епідеміологічних, клініко-анамнестичних, функціонально-морфологічних особливостей стану щелепно-лицьової ділянки шляхом обгрунтування комплексної індивідуальної тактики профілактики, лікування та реабілітації пацієнтів з зубощелепними аномаліями (ЗЩА). Визначено розповсюдженість і кількісні показники стоматологічних захворювань у 1 117-ти дітей і підлітків віком від 7-ми до 18-ти років шляхом проведення епідеміологічних досліджень за методикою, запропонованою ВООЗ (1997). З'ясовано, що рівень стоматологічного здоров'я (СРЗ) дітей перебуває у межах від 20 до 100 %, з яких у більшої частини школярів (57 %) СРЗ - на рівні 70 - 80 %, у третини (27 %) - на рівні 50 % і нижче. Показано, що стоматологічний рівень здоров'я дітей з ЗЩА до початку лікування перебував на рівні від 20 до 80 %, з них у 36,8 % - на рівні 50 % і нижче. Встановлено, що через два роки моніторингу РСЗ підвищився до 90 % у 51,6 % пацієнтів; на рівні 50 % і нижче залишився у 8,7 % дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5-5 +
Шифр НБУВ: РА345030

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського