Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.665.621.050$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Губанова О.І. 
Діагностика, клініка та лікування патологічного мезіального зрушення бокових зубів верхньої щелепи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Губанова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості зміщення перших постійних молярів верхньої щелепи за умов патології зубних рядів і доведено можливість проведення ранньої діагностики патологічного мезіального зрушення бокових постійних зібів верхньої щелепи за наявністю мезіальної ротації перших молярів. Встановлено тип мезіальної ротації на формування оклюзії в дітей у періодах змінного та постійного прикусів з виникненням дистальної оклюзії, вестибулярного прорізування іклів, ускладнених форм аномалій прикусу. З'ясовано фактори, що сприяють перетворенню фізіологічного зрушення зубів на патологічне. Запропоновано схеми й апарати для лікування аномалій, ускладнених патологічним мезіальним зрушенням в різні періоди формування прикусу, спрямовані на зменшення випадків лікування з видаленням зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА319244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Завойко О.Б. 
Обгрунтування термінів ортодонтичного переміщення зубів у ділянку видалених за ортодонтичними показаннями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О.Б. Завойко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено клініко-лабораторне обгрунтування термінів фіксації брекетів і початку застосування додаткової ортодонтичної сили (еластика, закриваючої або відкриваючої пружини, тощо) у пацієнтів з аномалійним положенням зубів і скупченням із видаленими зубами за ортодонтичними показаннями. Встановлено високу розповсюдженість зубо-щелепних аномалій та їх зв'язок із захворюванням тканин пародонту та гігієнічним станом ротової порожнини у дітей. Визначено, що видалення зубів за ортодонтичними показаннями не тільки сприяє погіршенню показників стану гігієни та пародонту, але викликає запальні процеси та порушення балансу співвідношення ПОЛ і АОС, та напруження неспецифічної резистентності в порожнині рота. Показано, що фіксація ортодонтичних апаратів, у свою чергу, погіршує гігієнічний стан ротової порожнини та сприяє запальним процесам тканин парадонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050 + Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА375357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кролівець Т.Г. 
Особливості клініки та лікування діастем: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Г. Кролівець ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено поширеність та клінічні особливості діастем у дітей шкільного віку, обгрунтовано необхідність лікування даної патології. Встановлено, що аномалія прикріплення вуздечки верхньої губи I та II виду діагностується практично у рівних співвідношеннях серед дітей з діастемою верхньої щелепи та без неї, тоді як аномалію вуздечки III виду (масивна вкорочена вуздечка) виявлено лише у дітей з аномалією положення центральних різців з наявністю проміжку між ними. Визначено межі саморегуляції діастеми та характер зміни її ширини у міру прорізування постійних зубів фронтальної ділянки залежно від типу діастеми та виду прикріплення вуздечки верхньої губи. Виявлено, що достовірна саморегуляція діастем відбувається лише в результаті прорізування латеральних різців у разі аномалії положення центральних різців I та II типу з фізіологічним прикріпленням вуздечки верхньої губи та у разі I виду її аномалії. Вперше досліджено оптичну щільність кісткової тканини у ділянці міжрізцевої кісткової перегородки, середнє значення якої у пацієнтів з діастемою є більшим у порівнянні з пацієнтами без діастеми. Виявлено, що зі збільшенням ширини аномального проміжку та зростанням віку пацієнтів значення оптичної щільності також збільшується, що підтверджується встановленою математичною залежністю. За наслідками комп'ютерної томографії встановлено, що аномалія розташування центральних різців з наявністю проміжку між ними практично не впливає на томографію різцевого каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050-5 +
Шифр НБУВ: РА369892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Карасюнок О.О. 
Особливості лікування дітей із зубощелепними аномаліями в сполученні з мілким присінком порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Карасюнок ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Узагальнено особливості клінічної картини зубощелепних аномалій в дітей з дрібним присінком порожнини рота, пояснено причини виникнення рубцевих рецидивів після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комбінованого методу лікування. Розроблений комплексний метод лікування дітей з зубощелепними аномаліями в сполученні з дрібним присінком нормалізує функцію навколоротової мускулатури, прискорює ріст нижньої щелепи, підвищує метаболічні та імунологічні процеси у слизовій оболонці, зменшує терміни лікування патології прикусу та запобігає виникненню рецидиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА315424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Степанова С.В. 
Профілактика рецидивів хронічного катарального гінгівіту при ортодонтичному лікуванні аномалій зубних рядів у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Степанова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено високу розповсюдженість зубощелепних аномалій і їх зв'язок з гігієнічним станом і захворюваннями тканин пародонту. У процесі клініко-лаборатоного обстеження виявлено порушення адаптаційних і захисних механізмів за умов застосування незнімних апаратів під час лікування аномалій зубних рядів у дітей. Показано, що ортодонтичне лікування дітей на тлі хронічного катарального гінгвіту сприяє підвищенню рівня протеолітичних ферментів (еластази, катепсинів), збільшенню вмісту малонового діальдегіду та зменшенню функціонального стану АОС. Доведено, що профілактичне застосування запропонованого комплексу препатів запобігає патологічним змінам у кістковій тканині альвеолярного відростка та знижує кількість каріозних порожнин. Установлено, що поєднане застосування запропонованих препаратів за всіми вивчаємими показниками сироватки крові та ротової рідини були найефективнішими. Доведено високу ефективність застосування комплексу адаптогенів "Біотрит-Дента", "Бактулін", "Мареполіміел" під час лікування хронічного катарального гінгвіту та у період ортодонтичного лікування аномалій зубних рядів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 + Р733.665.621.050-5 +
Шифр НБУВ: РА358581

Рубрики:

      
6.

Соловей С.І. 
Удосконалені методики лікування зубо-щелепових аномалій у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.І. Соловей ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

На підставі проаналізованих літературних джерел, вдосконалено методики лікування зубо-щелепових аномалій у дітей. Виявлено, що розповсюдженість зубо-щелепових аномалій на Прикарпатті становить 33,56 %. Висвітлено основні причини їх виникнення на Івано-Франківщині. Запропоновано ряд заходів щодо покращання конструктивних особливостей ортодонтичних апаратів і методів їх застосування. Клінічно доведено переваги вдосконалень, перевірених імунологічним, електронно-мікроскопічним дослідженнями та дослідженням мікроциркуляторного кровотоку пародонта в процесі силового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА312463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського