Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.627.016.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бондаренко А.В. 
Вікові особливості менінгітів у дітей (епідеміологія, етіологія, клініка, диференційна діагностика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / А.В. Бондаренко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості етіології, епідеміології та клінічних проявів менінгіту в дітей, а також езологічну структуру менінгітів у дітей різного віку. Визначено частоту гнійних і серозних менінгітів у дітей віком до 5-ти років на популяційному рівні. На підставі клінічного та лабораторного обтеження 249-ти дітей віком від 3-х днів до 14-ти років з підозрою на менінгіт вивчено клінічні особливості перебігу цієї хвороби. Запропоновано критерії ранньої діагностики менінгіту залежно від віку, доведено значущість визначення концентрації фактора некрозу пухлин, його розчинного рецептора та інтерлейкіну-6 у диференційній діагностиці бактеріальних і серозних менінгітів. Запропоновано здійснювати комплексне визначення фактора некрозу пухлин та його розчинного рецептора для оцінки санації спинно-мозкової рідини за бактеріального менінгіту. Досліджено ліквор за умов подібности клінічної картини менінгіту та станів, за цього показано наявність запалення мозкових оболонок та доведено необхідність проведення пункції спинно-мозкового каналу за всіх підозрілих випадків для уточнення діагнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3 +
Шифр НБУВ: РА342276

Рубрики:

      
2.

Осипова Т.Ф. 
Клініка і морфологічна характеристика, діагностика та лікування бактеріальних менінгітів у новонароджених дітей: Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Ф. Осипова ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено найбільш вагомі чинники, що зумовлюють виникнення бактеріального менінгіту в новонароджених дітей. Розглянуто клінічні та морфологічні особливості бактеріальних мінінгітів різної етіології, наведено імунологічні показники, а також результати дослідження рівня ендогенної інтоксикації даного контингенту дітей. У новонароджених з внутрішньочерепними крововиливами та вродженими вадами розвитку центральної нервової системи спостережено тяжкий перебіг бактеріального менінгіту переважно з летальним кінцем. Розроблено програму диференційної діагностики бактеріальних і вірусних менінгітів. Встановлено, що протягом останніх 5 років збудниками даної хвороби у 82 % випадків є грамнегативна мікрофлора. Запропоновано використовувати цефалоспорини III - IV покоління разом з аміноглікозидами II генерації для лікування дітей. Зазначено, що у разі бактеріального менінгіту з сепсисом сопостерігається тяжкий синдром ендогенної інтоксикації, тому разом з антибактеріальною терапією доцільно використовувати методи екстракорпоральної детоксикації. Застосування наведених методів у комплексному лікуванні дітей сприяло ранньому зникненню симптомів менінгіту, скороченню термінів перебування хворих у стаціонарі на 6 - 7 днів, зниженню кількості випадків летальності в 1,5 рази. Розроблено прогностичний алгоритм імовірного прогнозу кінця бактеріального менінгіту у новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3
Шифр НБУВ: РА316163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Свістільнік Р.В. 
Клініко-морфологічні і метаболічні порушення при гострих менінгітах у дітей та методи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Р.В. Свістільнік ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3
Шифр НБУВ: РА372673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Крюгер О.О. 
Роль перекисного окислення ліпідів і білків в патогенезі менінгітів та енцефалітів у дітей і корекція виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Крюгер ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни перекисного окиснення ліпідів, білків, а також антиоксидантної системи у дітей, хворих на менінгіти (гнійні та серозні), вірусні енцефаліти та з енцефалічною реакцією залежно від періоду захворювання. Встановлено можливості корекції вільно-радикального окиснення ліпідів, білків, а також антиоксидантної системи з використанням препарату антиоксидантної дії мексидолу. Проаналізовано результати обстеження 140-а хворих дітей з менінгітами, енцефалітами та з енцефалічною реакцією. Встановлено, що зміни показників перекисного окиснення ліпідів, білків та антиоксидантної системи не залежать від виду збудника та характеру ураження ЦНС (менінгіт - енцефаліт), а знаходяться у прямій залежності від тяжкості перебігу захворювання. Виявлено, що застосування препарату антиоксидантної дії мексидолу в комплексній терапії гнійних менінгітів та енцефалітів у дітей сприяє вірогідно більш швидкій нормалізції вільно-радикального окиснення ліпідів, білків та антиоксидантної системи. Показано, що специфічною дією мексидолу є вплив на процеси пероксидації ліпідів і білків, а також на систему АОС саме на ранніх етапах захворювання. З'ясовано, що проведення направленої коригуючої антиоксидантної терапії мексидолом сприяє більш швидкому зникненню симптомів загальноінфекційного синдрому, ранній нормалізації апетиту та диурезу, а також регресу менінгеального синдрому і зменшує тривалість перебування хворого у відділі інтенсивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-5 + Р733.627.701.61-5 +
Шифр НБУВ: РА345715

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського