Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.569.411$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Яременко С.В. 
Морфоцитохімічна та імунофенотипова характеристика гемобластозів у дітей 1984 - 1987 років народження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Яременко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень морфоцитохімічних та імунофенотипових характеристик клітин патологічних клонів за різних нозологічних форм гемобластозів у дітей, що народилися у 1984 - 1987 рр., а також морфологічних, кількісних та імунофенотипових характеристик мононуклеарів периферичної крові у практично здорових дітей такого ж віку. У 405 дітей, хворих на гемобластози, встановлено цитологічні форми гемобластозів, морфоцитохімічні варіанти та імунофенотипові підваріанти гострих лейкозів згідно з загальноприйнятими у світі класифікаціями (ФАБ, EGIL, REAL, WHO). Під час виділення підваріантів гострих лейкозів у дітей було приділено увагу особливостям експресії (коекспресії або аберантної експресії) на бластних клітинах антигенних маркерів, сукупність яких характеризує відповідний імунофенотиповий підваріант гострого лейкозу. Морфоцитохімічні та імунофенотипові характеристики бластних клітин за гострих лейкозів у дітей даного періоду народження не відрізнялися від прийнятих для класифікації гострого лейкозу в дитячій популяції взагалі. Спостерігались поодинокі випадки коекспресії мієлоїдних антигенів на бластних клітинах за гострих лімфобластних лейкозів. За результатами досліджень онкогематологічних захворювань у дітей встановлено, що структура гемобластозів даних дітей у порівнянні з хворими дітьми інших років народження практично не змінилася, на відміну від співвідношень основних форм гострих лейкозів зі збільшенням відносної кількості випадків гострого мієлобластного лейкозу та T-лінійного гострого лімфобластного лейкозу, які характеризуються агресивним клінічним перебігом і несприятливим прогнозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.411-3
Шифр НБУВ: РА318735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мєльцева О.М. 
Реабілітація імунної системи у дітей с гемобластозами у період клініко-лабораторної ремісії в умовах Євпаторійського курорту: автореф... канд. мед. наук . 14.01.33 / О.М. Мєльцева ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Ялта, 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено стан імунної системи в дітей з гострим лімфобластним лейкозом (ГЛЛ) у стадії клініко-лабораторної ремісії на санаторно-курортному етапі реабілітації. В результаті комплексного обстеження дітей, пролікованих з приводу ГЛЛ доведено, що у них має місце порушення імунної системи. Зазначені порушення практично не зменшуються з подовженням термінів ремісії. Підвищення продукції кортизолу засвідчує, що процеси адаптації у зазначеної категорії дітей відбуваються з напруженням. На підставі одержаних даних для корекції виявлених порушень імунної системи розроблено спеціальний санаторно-курортний комплекс, що дозволяє суттєво поліпшити клінічний стан цих дітей, сприятливо впливати на всі ланки імунітету, систему апоптозу, систему ПОЛ і АОЗ, оптимізувати вміст гормонів крові і тим самим покращити якість життя дітей з ГЛЛ у стадії ремісії. Віддалені результати такого лікування характеризуються збереженою позитивною динамікою їх клінічного стану, досліджених лабораторних показників імунної системи, гормонального стану, біохімічних констант, більш вираженою за повторного санаторно-курортного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.411-549 +
Шифр НБУВ: РА358931

Рубрики:

      
3.

Євко О.І. 
Функціональні зміни щитоподібної залози та наднирників у дітей з гематологічною патологією, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у віддалений після аварійний період: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.І. Євко ; АМН України. Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини". — К., 2008. — 25 с. — укp.

Вперше встановлено, що діти з полідефіцитними анеміями (ПДА) та лейкемоїдними реакціями лімфоцитарного типу з підвищеним рівнем тиреотропного гормону (ТТГ) гіпофіза та зниженим рівнем кортизолу в сироватці крові мали родичів з ендокринною патологією, частіше хворіли на гострі респіраторні захворювання, у четвертої частини пацієнтів виявлено тиреоїдит. Вперше вивчено рівні ТТГ гіпофізу, гормонів щитоподібної залози та кортизолу в сироватці крові у дітей з гострою лімфобластною лейкемією у динаміці лейкемічного процесу, визначено строки тривалості життя пацієнтів і розраховано ризики розвитку лейкемій. З'ясовано, що діти з підвищеним ініціальним рівнем ТТГ, які захворіли на лейкемію у віці до 5-ти років, мали родичів, які частіше хворіли на гострі респіраторні й ендокринні захворювання (цукровий діабет, ожиріння), народжувалися з більшою масою тіла (більш як 4000 г) і мали гіперплазію лімфоїдної тканини. Встановлено зв'язок між ривалістю життя дітей, хворих на гостру лімфобластну лейкемію, з ініціальними рівнями кортизолу. Виявлено, що низькі ініціальні рівні кортизолу в сироватці крові (нижче за 60 нмоль/л) не супроводжуються проявами кушингоїдних ознак на лікування преднізолоном. Визначено більш тривалі строки лікування осіб із залізодефіцитними анеміями (ЗДА), які проживають у регіонах з підвищеним вмістом цинку та міді в грунті. Не встановлено зв'язку між дозами опромінення дітей з анеміями, лейкомоїдними реакціями, лейкеміями та рівнями досліжуваних гормонів, забруденням повітря та грунту солями важких металів, зокрема, кадмію, свинцю, цинку, міді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411-3 + Р733.569.411 + Р733.415.1 +
Шифр НБУВ: РА358293

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського