Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ваель М.С. Абунамус 
Диференціально-діагностичні критерії та оптимізація терапії хронічних діарей у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ваель М.С. Абунамус ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності терапії дітей раннього віку з хронічними діареями з урахуванням клініко-лабораторних диференційно-діагностичних критеріїв за умов призначення диференційованих схем терапії. На підставі обстеження 102-х дітей віком від 3-х місяців до до 3-х років вивчено структуру хронічних діарей серед госпіталізованого контингенту дітей. Установлено, що найбільш розповсюдженими є лактазна недостатність і алергічна ентеропатія. Доведено, зо одним з патофізіологічних механізмів розвитку клінічної картини алергічної ентеропатії на фоні IgE-залежних механізмів є формування лактазної недостатності та порушення біоценозу кишечнику. За алергічної ентропатії у 63,33 % випадків установлено сенсибілізацію до білків коров'ячого молока. Показано операційні характеристики (діагностичну чутливість, діагностичну специфічність) лактозолатолетрантного теста та проби Велька, які свідчать про високу діагностичну значущість тестів під час виявлення лактазної недостатності. Визначено критерії диференційного діагностування лактазної недостаності й алергічної ентеропатії у дітей раннього віку за рівнем інформативності клініко-лабораторних показників. Доведено, що у разі диференційованого призначення безлактозної та низьколактозної сумішей у комплексі терапії за етапного введення підвищується ефективність терапії, усуваються диспепсичні прояви, відновлюються лабораторні показники та запобігається гіпотрофізація дітей раннього віку з лактазною недостатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19 +
Шифр НБУВ: РА361134

Рубрики:

      
2.

Ковальчук А.А. 
Клініко-параклінічна характеристика та патогенетичне обгрунтування терапії затяжної діареї у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.А. Ковальчук ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клініко-параклінічного перебігу захворювання затяжної діареї, обумовленої умовно-патогенетичними бактеріями у взаємозв'язку з поєднаним ентерогенним ураженням підшлункової залози зі зниженням рівня фекальної еластази-1 та корекції зовнішньосекреторної недостатності її функції. Показано, що в сучасний період серед чинників, які сприяють розвитку затяжних діарей, значне місце посідають інфекційні та неінфекційні фактори ризику з боку матері та дитини, а ступінь морфофункціональних порушень у кишечнику залежить від бактеріальних, імунопатогенетичних і морфофункціональних особливостей. Встановлено залежність структурнофункціональних змін кишечнику від тяжкості основного захворювання. Науково обгрунтовано включення ферментного препарату "Креону" до комплексної терапії ентероколітів, що позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, забезпечує відновлення екзогенної функції підшлункової залози та сприяє нормалізації кишкового мікробіоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19-3
Шифр НБУВ: РА317209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Юхименко О. О. 
Особливості ротавірусної інфекції у дітей перших п'яти років життя та удосконалення підходів до її лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / О. О. Юхименко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено вивчення даних анамнезу, клінічних проявів, результатів параклінічних досліджень крові сечі, копрограми у 2 238-ми дітей. Антигени ротавірусів визначено у випорожненнях у 1 067-ми дітей (47,68 %). Показано, що найчастіше ротавірусна інфекція реєструється у дітей перших двох років життя, а найбільша кількість випадків захворювання виникає упродовж зимових і весняних місяців року, що обгрунтовує запровадження щеплень проти неї. Визначено, що для дітей з ротавірусною інфекцією притаманно розвиток в дебюті захворювання зустрічається блювоти, зневоднення ІІ стадії, підвищення температури тіла до фебрильних значень. Виявлено, що наявність у дітей лейкоцитозу, паличкоядерного зсуву не виключає в них ротавірусної інфекції. Доведено ефективність й обгрунтовано доцільність використання імуноглобуліну для перорального уведення триглобулін на пробіотику лацидофіл у лікуванні дітей перших п'яти років життя з ротавірусною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19-3
Шифр НБУВ: РА375962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Костенко О. О. 
Удосконалення лабораторної діагностики та профілактики внутрішньолікарняних ротавірусних інфекцій у новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.06 / О. О. Костенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Дослідження присвячене вдосконаленню лабораторної діагностики та профілактики внутрішньолікарняних ротавірусних інфекцій у новонароджених. Вивчено частоту та динаміку визначення ротавірусів у дітей у разі виникнення внутрішньолікарняних спалахів в акушерському стаціонарі звичайного типу, у відділеннях патології новонароджених і виходжування недоношених дітей. Визначено особливості клінічного перебігу, фактори ризику та чинники передачі збудника. Запропоновано нові методичні підходи й алгоритм специфічної діагностики ротавірусних інфекцій у новонароджених із застосуванням двох швидких тестів на основі імунохроматографічного аналізу послідовно. Вперше розроблено та запропоновано для експертного оцінювання віруліцидної активності дезінфектантів різних хімічних груп експериментальну модель ротавірусної інфекції, тест-вірус SA-11 та методику визначення противірусного ефекту препаратів за цитоморфологічним критерієм з акрединовим оранжевим. Визначено оптимальні умови застосування 15-ти найбільш актуальних дезінфектантів для неспецифічної профілактики внутрішньолікарняних інфекцій ротавірусної природи за умов акушерського стаціонару звичайного типу та спеціалізованих неонатологічних відділень Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19 + Р193.264
Шифр НБУВ: РА380097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Самарін Д.В. 
Умови розвитку затяжної діареї після перенесеної гострої кишкової інфекції та підходи до лікування у дітей першого півріччя життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Самарін ; АМН України; Ін-т епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Описано клініко-анамнестичні передумови розвитку секреторної діареї у дітей перших 6 місяців життя. Визначено, що передумовами даного стану є: ускладнений акушерський і соматичний анамнез у матері, патологічний перебіг пологів, штучне вигодовування, перенесені захворювання та преморбідний стан дитини. Розраховано, що частота переходу гострої діареї в затяжну складає 11,65% Встановлено роль вторинної лактазної недостатності в генезі затяжної діареї. Описано зміни в системі нейтрофільних гранулоцитів та факторів місцевого захисту. Обгрунтовано показання до призначення безлактозних або низьколактозних сумішей для штучного вигодовування дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-3 + Р733.514.19-3
Шифр НБУВ: РА321589

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського