Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.456.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Міщук В. Р. 
Антибіотикопрофілактика гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку при абдомінальних операційних втручаннях: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. Р. Міщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Подано комплексне оцінювання факторів, що впливають на частоту виникнення гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій, і вивчено їх прогностичну цінність. Доведено важливість факторів ризику, пов'язаних з соматичним станом дитини й анестезіологічним забезпеченням, їх вплив на частоту розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень. Запропоновано шкалу прогнозування гнійно-септичних ускладнень та розроблено схему й алгоритм антибіотикопрофілактики в дітей раннього віку під час абдомінальних операцій втручань. Показано ефективність антибіотикопрофілактики як методу запобігання гнійно-септичним ускладненням у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій. Засвідчено домінування в дітей раннього віку системних гнійно-септичних ускладнень над локальними, на відміну від ускладнень у пацієнтів дорослої вікової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-52 + Р733.457.4-387
Шифр НБУВ: РА382930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Притуло Л. Ф. 
Гнійно-септичні захворювання в дітей: прогноз клінічного перебігу, хірургічна і медикаментозна корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.09 / Л. Ф. Притуло ; Держ. установа "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України". — Донецьк, 2011. — 40 с.: табл., рис. — укp.

Запропоновано новий підхід для виділення прогностичних критеріїв ранньої діагностики сепсису у дітей, хворих на гнійно-септичні захворювання (ГСЗ), на підставі фундаментальних клініко-імунологічних досліджень. Вивчено експресію CD68 позитивних тканинних макрофагів in locus morbi, рівень зниження яких пов'язаний з трансформацією системної запальної відповіді в сепсис, що є додатковим критерієм його ранньої діагностики. Встановлено, що ГСЗ у дітей призводять до вторинного комбінованого імунодефіциту та підвищеної секреції прозапальних медіаторів і цитокінів I типу. Вивчено вплив ендоксину на різних стадіях септичного процесу на 1, 7, 14-ту добу, що призводить до гіперсекреції протизапальних медіаторів. Це пов'язано з пригніченням цитокінів гуморального профілю (ІЛ-4) і активацією клітинних (ІЛ-2, ІФ-gamma) з дефіцитом специфічного, адаптивного (низькі рівні анти-ЕТ-IgG) в асоціації з активацією неспецифічного, природженого (високі рівні LBP і sCD14, анти-ЕТ-IgM) антиендотоксинового імунітету. На підставі вивчення кореляційних зв'язків вперше встановлено прогностичні критерії ранньої діагностики сепсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-25
Шифр НБУВ: РА384940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шестобуз С.В. 
Гострий брижовий лімфаденіт у дітей, удосконалення діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / С.В. Шестобуз ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та лікування гострого брижового лімфаденіту у дітей. Розроблено й апробовано диференційно-діагностичний алгоритм із використанням дистанційної динамічної теплометрії у дітей, який підвищує об'єктивність та наочність обстеження та зменшує кількість діагностичних помилок, запобігає невиправданим операціям. Визначено точки та відповідні їх ділянки дослідження на передній черевній стінці у хворих з гострими запальними процесами черевної порожнини. На підставі визначення інтенсивності теплового випромінювання запропоновано спосіб диференційної діагностики гострого брижового лімфаденіту та гострого апендициту. Розглянуто особливості змін імунологічної реактивності організму, досліджено зміни гемостазу, протеолізу та функціонального стану нирок. Клінічно обгрунтовано ефективність застосування у комплексному лікуванні гострого брижового лімфаденіту поєднаної дії ентеросорбції та внутрішньотканинного електрофорезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.147.5
Шифр НБУВ: РА316744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бушанська Н.А. 
Діагностика та лікування гострого гематогенного остеомієліту у дітей з урахуванням рН-метрії внутрішньокісткового осередку запалення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Н.А. Бушанська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу результатів діагностики та лікування 275-ти дітей віком до 15-ти років, хворих на гострий гематогенний остеомієліт, розроблено метод ранньої діагностики на підставі визначення pH внутрішньокісткового осередку запалення. Відзначено, що pH-метричні дослідження вмісту внутрішньокісткового осередку відтворювали динаміку кістково-гнійної рани, супроводжувались алкалозом, а також довели тісний зв'язок між pH, відсотковим вмістом нейтрофільних гранулоцитів та фазою патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2-5 +
Шифр НБУВ: РА323447

Рубрики:

      
5.

Момотов А.О. 
Йоддицерин у комплексному лікуванні гострого гематогенного остеомієліту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / А.О. Момотов ; Ін-т невідклад. і відновн. хірургії АМН України. — Донецьк, 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики та лікування гострого гематогенного остеомієліту (ГГО) у дітей. Охарактеризовано мікрофлору кістковомозкового каналу та міжм'язового ексудату, основні кліничні зміни у дітей з даною патологією у ході надходження та динаміці, кількість післяопераційних ускладнень залежно від тяжкості процесу. Упроваджено нові методи лікування гострого гематогенного остеомієліту, що включають застосування йоддицерину для лаважу кістковомозкового каналу, аплікаційний метод застосування йоддицерину, комбіновану лазеротерапію. Виділено критерії ефективності та кратності проведення лаважу кістковомозкового каналу йоддицерином. Визначено показання щодо закриття гнійної рани у дітей з ГГО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2-52
Шифр НБУВ: РА315483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Овечкін Д.В. 
Комплексне лікування гнійної хірургічної інфекції кісток та суглобів у дітей (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Д.В. Овечкін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації діагностування та лікування хвороб, спричинених гнійною інфекцією кісток і суглобів у дітей. Проаналізовано результати дослідження клініко-епідеміологічних особливостей перебігу таких хвороб у дітей Сумщини. Вивчено ехографічні зміни кісткової тканини та суглобів на різних стадіях розвитку інфекції. Експериментально досліджено антибактеріальний і фунгіцидний вплив антисептичних препаратів на певних збудників гнійного інфекційного захворювання кісток і суглобів у дітей. Вивчено загальну та місцеву токсичну дію антибактеріальних розчинів на кісткову та хрящову тканини молодих білих щурів. Обгрунтовано доцільність використання розчину гіпохлориту натрію для санації патологічного вогнища інфекції та досліджено клінічну ефективність за його зовнішньо- та внутрішньокісткового, а також внутрішньосуглобового застосувань. Проаналізовано результати суб'єктивного оцінювання реконвалесцентами показників якості їх життя. Удосконалено способи хірургічної санації вогнища гнійної інфекції кісток і суглобів у дітей та інструменти для її здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-5 +
Шифр НБУВ: РА335221

Рубрики:

      
7.

Русак П.С. 
Комплексне лікування гострого гематогенного остеоміеліта у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / П.С. Русак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання поширеності, особливості перебігу гострого гематогенного остеомієліту та (ГГО) у дітей Житомирщини, вивчено стан імунологічної реактивності організму протягом всього періоду їх лікування в стаціонарі. Визначено клінічну ефективність застосування ліпосомальних препаратів. Встановлено, що ГГО має циклічність у збільшенні кількості хворих дітей через 8 - 9 років. У хворих із забруднених радіонуклідами зон спостережено зміни імунної відповіді на антигенне подразнення, зокрема, у разі слабкої дії - інтенсивна імунна відповідь і гавпаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2-5 +
Шифр НБУВ: РА321353

Рубрики:

      
8.

Солейко Д.С. 
Особливості діагностики та комплексного лікування септичних форм гострого гематогенного остеомієліту у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Д.С. Солейко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Створено принципово нову експериментальну модель гострого остеомієліту для дослідження змін електрофізіологічних показників тканини кінцівок та визначення їх інформативності для діагностики запального процесу кістки. Вперше встановлено нормальні електрофізіологічні показники тканин кінцівок та їх зміни у разі виникнення остеомієлітичного вогнища. На підставі одержаних результатів вперше розроблено неінвазивний метод ранньої діагностики гострого гематогенного остеомієліту. Досліджено сучасний стан взаємозалежності збудників основного та метастатичних вогнищ. Визначено сезонність захворювання в регіоні та летальність серед хворих септичними формами гострого гематогенного остеомієліту. Вперше розроблено та впроваджено у практику оптимальний комплекс діагностичних та лікувальних заходів за різних форм і стадій септичного процесу у дітей з соматичними формами гострого гематогенного остеомієліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2 + Р733.456.148.2
Шифр НБУВ: РА345400

Рубрики:

      
9.

Мохаммед Амер Абдуллах Бамахраз 
Оцінка ефективності комплексного лікування гострого гематогенного остеомієліту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Мохаммед Амер Абдуллах Бамахраз ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему діагностики, лікування та реабілітації дітей з гострим гематогенним отемієлітом (ГГО). Проаналізовано результати лікування 354-х дітей, хворих на ГГО - 216-ти (61 %) хлопчиків і 138-ми (39 %) дівчат. До основної групи ввійшли 57 дітей, лікування яких здіснювалося за розробленою лікувально-діагностичною методикою, до контрольної - 197 хворих, лікування яких проводилось за традиційною. Розроблено та впроваджено у практику метод дренування та введення лікарських засобів у вогнища ураження у разі ГГО, корекції водно-електролітного балансу, відновлення кислотно-основної рівноваги, усунення ендотоксикозу та нормалізації гомеостазу. Запропоновано та застосовано на практиці схеми ранньої медикаментозної реабілітації дітей, які перенесли ГГО, що передбачають урахування віку, етіологічних чинників і тяжкості перебігу ГГО. Використання запропонованого комплексу діагностичних і лікувальних заходів у разі ГГО в дітей дозволило поліпшити перебіг післяопераційного періоду, зменшити кількість несприятливих результатів з 10,4 % до 5,1 %, а також скоротити перебування хворого на ліжку на 3,1 ліжко-дні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-5 +
Шифр НБУВ: РА358191

Рубрики:

      
10.

Чичирко О.М. 
Хронічний остеомієліт довгих кісток у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.М. Чичирко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання особливостей перебігу кістково-гнійної інфекції та лікування дітей і підлітків, хворих на хронічний остеомієліт довгих кісток (ХОДК). На підставі клінічних, рентгенологічних та клініко-лабораторних досліджень установлено клініко-рентгенологічні особливості перебігу хронічного травматичного та гематогенного остемієліту в дітей та підлітків, визначено бактеріологічні та серологічні особливості етіології цих форм захворювання. За результатами імунологічних досліджень обгрунтовано показання до застосування тимогену для корекції порушень імунного статусу в дітей та підлітків, хворих на ХОДК. Визначено найбільш ефективні оперативні втручання та обгрунтовано необхідність застосування кісткової аутопластики та білокального методу заміщення дефектів кісток. Удосконалено диференційовану систему комплесного лікування хворих на хронічний травматичний остемієліт довгих кісток у дітей та підлітків з застосуванням кістковопластичних оперативних втручань, яка дала змогу відновити цілість кісток та ліквідувати активний гнійно-некротичний процес у 97,9 % оперованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2 +
Шифр НБУВ: РА325734

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського