Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.413.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кухар Н.М. 
Етапна реабілітація дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів з використанням східного масажу, східної оздоровчої гімнастики і пелоїдотерапії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Кухар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ефективність відновлювального лікування дітей з дискінезіями жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) завдяки включенню у лікувально-реабілітаційний комплекс на стаціонарному етапі послідовного застосування диференційованих прийомів східного масажу, східної оздоровчої гімнастики та пелоїдотерапії, а на амбулаторно-поліклінічному - східної оздоровчої гімнастики з елементами самомасажу. Диференційоване застосування східного масажу, даної гімнастики та пелоїдотерапії на госпітальному етапі відновлювального лікування сприяє нормалізації моторно-евакуаторної функції жовчовивідної системи та вегетативного статусу дітей з ДЖВШ, а також скороченню термінів клінічних проявів захворювання, прискоренню видужання та поліпшенню результатів лікування. Встановлено, що включення у комплекс реабілітаційних заходів на амбулаторно-поліклінічному етапі східної оздоровчої гімнастики збільшує тривалість періоду ремісії у дітей з ДЖВШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА321061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Журавльова І.В. 
Клінічне значення мікрофлори жовчі та біоценозу кишечника при хронічному холециститі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Журавльова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено бактеріальну мікрофлору жовчі та біоценозу кишечнику у хворих на хронічний холецистит, описано етіопатогенетичні механізми інфікування. Відзначено, що за сучасних умов основним збудником запального процесу в жовчному міхурі є гриби роду Candida, у яких виявлено морфофізіологічні зміни клітин в напрямку їх агресії. Визначено клінічну значущість дисбіотичних порушень товстої кишки під час хронічних холециститів у дітей. Виділено 3 ступеня дисбіотичних порушень залежно від характеру змін індигенної мікрофлори товстої кишки. Статистично підтверджено кореляційний зв'язок між показниками присутності грибів роду Candida у калі та наявністю даних видів у жовчі хворих на хронічний холецистит, у яких визначається високий показник обсіменіння кала на споротвірні анаеробні бактерії (клостридії) - більше <$E10 sup 4> КУО/г. Розроблено новий спосіб ранньої діагностики захворювань гепатобіліарної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.520.11-3 +
Шифр НБУВ: РА342332

Рубрики:

      
3.

Клименко С.Б. 
Оптимізація діагностики ранніх порушень функції біліарної системи та обгрунтування їх профілактики у дітей в процесі адаптації до систематичного навчання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.Б. Клименко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку виявлено 10 типів скоротливості жовчного міхура та сфінктера Одді, деякі з них подібні до проявів дискінезії, але не порушують пасажу жовчі та пояснюються особливостями вегетативної регуляції, притаманними даному віку. Визначено величину коефіцієнту скоротливості для різних типів моторики жовчного міхура у дітей. За результатами досліджень установлено, що найбільш інформативними інтегральними показниками вегетативного гомеостазу, які об'єктивно характеризують особливості різних типів скорочення жовчного міхура є індекс централізації, вегетативний показник ритму та співвідношення LF/HF. Це підтверджується характером взаємовідносин основних компонентів ритміки ЕЕГ, зокрема, у разі врахування реакції на провокаційні проби, які найбільш вірогідно відображають ступінь морфо-функціональної зрілості мозку як системи, а дисфункції лімбіко-ретикулярного комплексу можуть відігравати значну роль у патогенезі вегетативних порушень на надсегментарному рівні. Прогностичним критерієм виникнення донозологічних порушень стану біліарної системи у дітей молодшого шкільного віку слід вважати стан сфінкерів і термін скорочення жовчного міхура, але найбільш несприятливим для подальшого розвитку патології визначено наявність гіпокінетичного типу скорочення жовчного міхура. Установлено, що одним з проявів дезадаптаційного синдрому в дітей молодшого шкільного віку у процесі систематичного навчання є наявність гіпертонічно-гіпокінетичного та нормотонічно-гіпокінетичного, а також гіпертонічно-гіперкінетичного типів скорочення, які виникають на фоні вираженого дисбалансу вегетативної нервової системи. Розроблено та впроваджено до практики методику профілактично-оздоровчих заходів нормалізації рівня адаптаційних можливостей і стану здоров'я, яка враховує індивідуальні особливості розвитку вегетативної нервової та гепатобіліарної систем і сприяє нормалізації показників вегетативного гомеостазу та покращанню функції жовчовивідних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-43 + Р731.93 +
Шифр НБУВ: РА349469

Рубрики:

      
4.

Єлоєва З.В. 
Патогенез, структура, діагностика, прогнозування та корекція біліарних порушень у дітей, які перехворіли на вірусний гепатит А: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / З.В. Єлоєва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено патогенез, структуру, діагностику, прогнозування та корекцію біліарних порушень за результатами обстеження 284-х дітей. Виявлено патофізіологічні зміни, що свідчать про вірогідність виникнення розладів жочовиділення. Розроблено схеми корекції біліарної патології як ускладнення вірусного гепатиту (ВГ) А у дітей. Удосконалено методи лікування пацієнтів, які перехворіли на ВГ А. Для різних варіантів перебігу захворювання визначено найбільш характерні ехоскопічні ознаки, показники жовчі та імунологічні показники. Одержано нові дані щодо кореляційних зв'язків факторів холестазу, запалення та літогенезу. Побудовано факторну модель розвитку біліарних порушень у наслідках ВГ А. Створено математичний алгоритм розподілу дітей на групи. Виділено клініко-параклінічні показники (основні та допоміжні) для характеристики біліарних розладів. Обгрунтовано й апробовано комплекс патогенетичних заходів у дітей з біліарними порушеннями. Встановлено показання щодо призначення повторних курсів даної терапії. Визначено основні принципи диспансерного спостереження дітей з біліарними порушеннями, які перехворіли на вірусний гепатит А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52 + Р733.413.52-52 +
Шифр НБУВ: РА342362

Рубрики:

      
5.

Шабан Н. І. 
Патогенетичні механізми формування, прогнозування розвитку та оптимізація терапії дискінезії жовчовивідних шляхів у дітей із цукровим діабетом першого типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. І. Шабан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Визначено особливості клінічної симптоматики й анамнестичних даних внаслідок дискінезії жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) у дітей на фоні цукрового діабету (ЦД) I типу. Встановлено найбільш характерний гіпертонічний варіант ДЖВШ, який формується у разі її розвитку в дітей, що страждають на ДЦ I типу, та сприяє застою жовчі у жовчовидільній системі. Виявлено пригнічення функціональної активності печінки, з'ясовано наявність негативного дисбалансу з превалюванням симпатиконії та формуванням ейтонії та ваготонії як послідовних стадій зриву адаптації за умов прогресування патологічного процесу в разі розвитку досліджуваних ДЖВШ у дітей з ЦД I типу. Розроблено математичну модель прогнозування розвитку ДЖВШ у дітей з інсулінозалежним ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р733.413.52
Шифр НБУВ: РА380043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лебедєва О. Д. 
Стан фізико-хімічних властивостей жовчі у дітей з патологією гепатобіліарної системи та корекція їх порушень на амбулаторному і санаторно-курортному етапах реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Д. Лебедєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей з патологією гепатобіліарної системи (ГС) на основі вивчення фізико-хімічних властивостей (ФХВ) жовчі в часовому показнику та корекції виявлених порушень жовчодинаміки на амбулаторному та санаторно-курортному етапах реабілітації (АСКЕР). Досліджено особливості фізико-хімічного складу жовчі міхурової порції у дітей з функціонуючими розладами жовчодинаміки та запальними захворюваннями ГС в стадії клінічної ремісії. Проаналізовано вплив курсу бальнеотерапії на ФХВ жовчі з вивченням типу кристалізації, її кінематики та фрактального складу з визначенням фрактальної розмірності регулярних фаз. Вивчено особливості клініко-лабораторних даних, а також результати об'єктивного й інструментальних досліджень. Обгрунтовано застосування бальнеотерапії для корекції холестатичних порушень у дітей з захворюваннями ГС на АСКЕР. Доведено ефективність застосування мінеральних вод для корекції ФХВ жовчі та терапії холестатичних порушень у дітей з патологією ГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-54 + Р733.413.52-54
Шифр НБУВ: РА377798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яременко В.В. 
Хірургічне лікування вад розвитку жовчовивідних шляхів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.В. Яременко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати діагностики та лікування 111-ти дітей віком від двох місяців до 15-ти років з вродженими вадами жовчовивідних шляхів. З'ясовано, що невчасна діагностика атрезії та гіпоплазії жовчних шляхів сприяє швидкому розвитку фіброзу та цирозу печінки, значно знижує ефективність операції гепатопортоєюностомії. Виявлено, що навіть у разі своєчасно виконаної операції процес обструктивної холангіопатії може продовжуватися. Доведено необхідність трансплантації печінки у даної категорії пацієнтів. Розроблено тактику лікування різних вад розвитку жовчовивідних шляхів - атрезії та гіпоплазії жовчних шляхів, кіст та тубулярних стенозів холедоха. Відмічено, що успіх лікування атрезії та гіпоплазії жовчних шляхів залежить від ранньої операції, яка має бути виконаною у перші тижні та місяці життя. Запропоновано тактику попередження висхідного холангіту у післяопераційному періоді, досягнення достатнього жовчовідтоку під час операції. Розроблено заходи профілактики післяопераційних ускладнень, відновлення нормалізації функції печінки, що в цілому забезпечило у 90 % пацієнтів гарні результати лікування. Доведено, що пацієнтам з атрезією жовчних шляхів на першому етапі необхідно робити операцію Kasai, а у подальшому пересадку печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52-59 +
Шифр НБУВ: РА322114

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського