Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.413.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Антонець В.А. 
Клініко-інструментальні критерії діагностики гастроезофагеального рефлюксу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.А. Антонець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано удосконалену методику діагностики гастроезофагеального рефлюксу (ГЕР) у дітей на базі оптимізації клініко-інструментального та морфологічного досліджень. Проведено комплексне обстеження дітей з ГЕР і бронхіальною астмою та вперше проаналізовано зв'язок між показниками добового pH-моніторингу стравоходу, морфологічними змінами слизової оболонки стравоходу з клінічними проявами ГЕР у дітей. Під час обстеження здорових дітей одержано показники, які в подальшому розглянуто як нормативні для дітей віком від 10-ти до 16-ти років. У результаті проведеного клінічного обстеження дітей з ГЕР встановлено відсутність патогномонічних симптомів, які дозволяють клінічно встановити діагноз ГЕР. Виявлено, що клінічні прояви ГЕР у дітей не залежать від ступеня ураження слизової оболонки стравоходу, але підвищення ацидності рефлюксату призводить до збільшення імовірності виникнення відчуття печії - одного з провідних симптомів ГЕР у дітей. Вперше показано, що у дітей з ГЕР з макроскопічно незміненою слизовою оболонкою під час гістологічного дослідження проявляються структурні зміни епітелію стравоходу. Встановлено, що у 86,84 % дітей, хворих на бронхіальну астму, ГЕР проявляється як кислим, так і лужним вмістом у стравоході. Для визначення діагностичної цінності різних методів обстеження розраховано показники чутливості та специфічності. Виявлено, що найбільшу високу діагностичну цінність для встановлення діагнозу ГЕР має добовий pH-моніторинг стравоходу. Вперше для діагностики ГЕР у дітей застосовано експрес-метод комп'ютерної базальної топографічної pH-метрії по довжині шлунка. Проаналізовано зв'язок між рівнем базальної секреції, кількістю та тривалістю рефлюксів. На базі одержаних результатів розроблено критерії й алгоритм діагностики ГЕР у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1-4 +
Шифр НБУВ: РА350780

Рубрики:

      
2.

Алексеєва 
Клініко-параклінічні особливості адаптації у дітей та підлітків з хронічною патологією гастродуоденальної зони: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Юля Іванівна Алексеєва ; Державна установа "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2 + Р733.413.1
Шифр НБУВ: РА359760

Рубрики:

      
3.

Мосієнко Г. П. 
Нейроендокринні механізми формування функціональних захворювань системи травлення у підлітків та обгрунтування диференційованих підходів до їх лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / Г. П. Мосієнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Вперше вивчено нейроендокринні механізми патогенезу функціональних захворювань органів травної системи у підлітковому віці. Доведено, що функціональні розлади травного каналу пов'язані зі станом вегетативної нервової системи й є виявом вегетативних порушень. Встановлено, що у всіх підлітків з функціональними розладами органів травлення має місце порушення функції вегетативної нервової системи. Визначено роль нейротрансміттерів та аденотропних гормонів у формуванні пограничних типів акцентуації особистості, вегетативних дисфункцій та неорганічних уражень органів травної системи. Встановлено роль дисгормональних порушень в генезі неорганічних уражень травного тракту. Обгрунтовано ряд положень патогенетичної терапії даних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1-5 + Р733.628-37 + Р733.415.1-37
Шифр НБУВ: РА375350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського