Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (65)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.030$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гайдук Т. А. 
Артеріальна гіпертензія у підлітків з високим ризиком кардіоваскулярних захворювань: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. А. Гайдук ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено частоту кардіоваскулярних факторів ризику у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: спадкову обтяженість по кардіоваскулярних захворюваннях, метаболічні фактори ризику - надлишок маси тіла, дисліпопрогеїдемію, гіперінсулінемію й інсулінорезистентність. Встановлено їх внесок у формування артеріальної гіпертензії та гіпертрофії лівого шлуночка. Ідентифіковано суттєві гемодинамічні та метаболічні фактори прогнозування ризику формування гіпертрофії лівого шлуночка у дітей з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.410.1
Шифр НБУВ: РА371822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Горша О.В. 
Застосування рефлексо- та фітотерапії у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на первинну артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Горша ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами клініко-параклінічних та лабораторних досліджень, проведених у дітей, хворих на первинну артеріальну гіпертензію (ПАГ), виявлено переважання симпатикотонії на транзиторній та лабільній стадіях захворювання та ваготонії у разі стабільного перебігу; порушення гемодинамікм, що прогресують зі стадії високого гемодинамічного удару до підвищеного периферичного опору кровотоку; гіперукемію, наявність якої на ранніх стадіях зумовлена надмірним синтезом сечової кислоти, а на стабільній стадії - поглиблюється внаслідок зниження елімінації уратів. Обгрунтовано деференційний підхід до застосування електропунктури, масажу рефлексогенних зон та фітотерапії у комплексній реабілітації дітей з первинною артеріальною гіпертензією залежно від стадії захворювання (особливості формування рецептури для електропунктури та фітотерапії, кратність повторних курсів, оптимальні параметри методик). Встановлено, що комплексне диференційоване використання рефлексо- та фітотерапії надає значний гіпотензивний ефект, оптимізує кінетичні параметри діяльності серця, покращує регіональну гемодинаміку, регулює процеси синтезу та екскреції сечової кислоти в дітей, хворих на ПАГ різних стадій, дозволяє зменшити медикаментозне навантаження та кількість рецидивів у процесі катамнестичного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-5
Шифр НБУВ: РА320982

Рубрики:

      
3.

Носова О.М. 
Клініко-гемодинамічні показники формування церебральних судинних порушень у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Носова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено стан церебральної гемодинаміки, виділено та охарактеризовано її конкретні типи. У підлітків з різними типами мозкового кровотоку визначено особливості вегетативного гомеостазу з використанням неінвазивного методу спектрального аналізу хвильової структури ритму серця; нейрогуморальної регуляції на підставі визначення активності реніну плазми, рівня альдостерону, катехоламінів, вазоконстрикторів і вазодилятаторів; ліпідного обміну за даними ліпідного спектру та оксидантно-антиоксидантної системи. Проаналізовано системоутворюючі патогенетичні взаємозв'язки між гемодинаміко-нейрогуморально-метаболічними показниками та роль кожного з них у формуванні типів церебральної гемодинаміки. Наведено критерії діагностики порушення мозкового кровообігу на ранніх етапах розвитку первинної артеріальної гіпертензії у підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА324621

Рубрики:

      
4.

Бурлака Є.А. 
Окисно-індуковані порушення при артеріальній гіпертензії у дітей та підлітків і їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Є.А. Бурлака ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 28 с. — укp.

Вивчено роль окисно-індукованих порушень за умов артеріальної гіпертензії (АГ) у дітей і підлітків. Розроблено нові напрямки їх корекції, яка передбачає для проведення терапії таких хворих використання антиоксидантних засобів. На підставі результатів обстеження 150-ти дітей і підлітків з АГ виявлено особливості суб'єктивної симптоматики та показників психофізіологічного статусу залежно від типу добового профілю артеріального тиску (АТ) і тривалості захворювання на АГ. У дітей зі стабільною АГ спостережено підвищений показник алекситимії та знижений рівень якості життя, який корелює з рівнем алекситимії. У дітей з лабільною АГ (ЛАГ) рівень алекситимії та показник якості життя практично не відрізнялись від значень здорових дітей. Установлено збільшення рівнів ситуативної тривожності у дітей зі стабільною АГ (САГ) і ЛАГ та подовження тривалості захворювання. У всіх дітей з АГ виявлено підвишення рівнів швидкості генерування супероксидних радикал-аніонів NAD(P)H-оксидазою нейтрофільних гранулоцитів крові. Незалежно від добового профілю АТ у дітей з ПГ визначено підвищення рівнів синтезу оксиду азоту нейтрофільним гранулоцитами крові. На підставі результатів проведеного дослідження визначено активацію супероксид-генерувальних і NO-синтезуючих систем нейтрофільних гранулоцитів крові дітей і підлітків, що є передумовою розвитку неспецифічного запалення й окисно-індукованих пошкоджень стінки судин. У всіх дітей з АГ виявлено підвищені рівні утворення 8-оксогуаніну та 8-гідрокси-2-дезоксигуанозину - показників окисного пошкодження гуаніну ДНК, що свідчить про збільшення швидкості окисно-індукованих пошкоджень ДНК в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА365432

Рубрики:

      
5.

Євдокимова Т.В. 
Особливості функціонального стану нирок у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Євдокимова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані щодо визначення ранніх ознак ураження функції нирок у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією (АГ) з викристанням клінічних, біохімічних, радіоімунологічних методів. Розроблено пропозиції з метою профілактики та лікування цієї патології. Мікроальбумінерію було встановлено у 36,2 % таких підлітків. Її рівень і частота зростали з тривалістю захворювання. На підставі даних системного аналізу виявлено значні відмінності у системогенезі та режимах функціонування ендотелію нирок, ниркового кровообігу, загальної гемодинаміки та нейрогуморального їх забезпечення. Доведено, що активація ренін-ангіотензин-альдостеронової системи сприяє порушенню функції ендотелію клубочкового та канальцевого апарату нирок і системної гемодинаміки. Обгрунтовано застосування у підлітків з первинною АГ у комплексі реабілітаційних заходів антигіпертензивних препаратів з групи іАПФ з метою профілактики порушень функції ендотелію ниркових судин і виникнення нефросклерозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.414-3 +
Шифр НБУВ: РА348890

Рубрики:

      
6.

Поляков К.В. 
Патоморфологія легеневих судин у дітей при первинній та вторинній пульмональній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / К.В. Поляков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Встановлено основні морфологічні ознаки в системі легеневих судин у дітей з первинною та вторинною пульмональною гіпертензією для забезпечення вірогідності й об'єктивізації патогістологічного діагнозу та прогнозу. Встановлено, що проявами вторинної гіперкінетчної легеневої гіпертензії, обумовленої ВВС, є міоеластоз медії та гіперплазії гладком'язових клітин в інтимі артерій еластично-м'язового типу, висока питома вага в судинній стінці гладком'язових клітин з яскравим подвійним променезаломленням, ішемія міжальвеолярного капілярного русла, поєднання периартеріального та перивенозного склерозу з дрібними вогнищами дисплазії сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-2 + Р733.412.303-2 +
Шифр НБУВ: РА350848

Рубрики:

      
7.

Суслова Н.О. 
Психофізіологічні особливості осіб 15 - 20 років з підвищенним артеріальним тиском: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.О. Суслова ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше з використанням нової психодіагностично-комп'ютерної програми "Методика діагностики темпераменту Я. Стреляу" встановлено зниження ступеня вираженості сили процесів гальмування та збудження, функціональної рухливості нервових процесів у осіб різних вікових груп залежно від показників центральної гемодинаміки. Розроблено психодіагностичну комп'ютерну програму "Методика діагностики рівня тривожності особистості", з використанням якої встановлено, що у пацієнтів з підвищеним рівнем артеріального тиску спостерігається зростання показника тривожності та ступеня нейротизму, збільшується кількість інтровертованих осіб у порівнянні з групою контролю. Вперше встановлено залежність показників центральної гемодинаміки від особливостей нервових процесів і психоемоційного статусу в осіб віком 15 - 20 років і виявлено зв'язок між індивідуально-типологічними особливостями та показниками центральної гемодинаміки в обстежуваних різного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-37 + Ю983.21-214 +
Шифр НБУВ: РА357762

Рубрики:

      
8.

Дудчак 
Рання діагностика та прогнозування перебігу первинної артеріальної гіпертензії у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Олександра Петрівна Дудчак ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького, НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030
Шифр НБУВ: РА366086

Рубрики:

      
9.

Сакалош Л.П. 
Роль багатомірних маркерів на етапі раннього формування артеріальної гіпертензії при гломерулонефриті у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.П. Сакалош ; Харк. мед. акад. післядипл. освіти. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Вдосконалено діагностику артеріальної гіпертензії (АГ) у дітей, хворих на гломерулонефрит (ГН). З метою півищення ефективності виявлення АГ у дітей, хворих на ГН на ранніх етапах формування, на підставі анамнестичних, рутинних клініко-лабораторних, доплеросонографічних і радіоімунологічних методів обстеження розроблено комплексний алгоритм обстеження хворих дітей. Обгрунтовано необхідність використання комплексу клінічного обстеження із запропонованими маркерами стану ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) і табулоінтерстиціальних функцій, параметрів метода допплерівського ультразвукового дослідження (ДУЗД) для ранньої діагностики формування артеріальної гіпертензії у дітей, хворих на гломерулонефрит. Вивчено гіпертензію у дітей, хворих на ГН, як мультифакторіальне захворювання з визначенням внеску РААС і табулоінтерстиціального компонента в її формування. Доведено доцільність проведення у дітей, хворих на ГН, ДУЗД ниркових судин на рівні артерій другого-третього порядку як неінвазивного інформативного маркера для скрипінгу та моніторингу формування АГ даної патології. З метою раннього виявлення та запобігання прогресуванню АГ у дітей, хворих на ГН, аргументовано доцільність застосування запропонованих маркерів як інформативних специфічних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.696.540.112-3
Шифр НБУВ: РА317320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дорошенко В.В. 
Степ-аеробіка у фізичній реабілітації юнаків і дівчат 15 - 16 років з вегето-судинною дистонією за гіпертонічним типом: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / В.В. Дорошенко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано програму фізичної реабілітації юнаків і дівчат 15 - 16-ти років з вегето-судинною дистонією за гіпертонічним типом з включенням систематичних занять степ-аеробікою. Наведено результати експериментальної оцінки даної системи. Проаналізовано особливості зміни показників фізичного здоров'я, працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи й адаптивних можливостей хлопців і дівчат старшого шкільного віку під впливом реабілітаційних заходів. Показано, що використання запропонованої програми сприяло істотній оптимізації рівня їх фізичного здоров'я, працездатності, функціонального стану систем зовнішнього дихання та кровообігу, адаптивних можливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-54 + Р733.410.030-54 + Ч516.521 +
Шифр НБУВ: РА370156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пономарьова 
Фактори формування та прогресування первинної артеріальної гіпертензії у школярів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Лілія Іванівна Пономарьова ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030
Шифр НБУВ: РА346862

Рубрики:

      
12.

Глушко Н.Л. 
Функціональний стан венозної системи у підлітків з гіпертонічною хворобою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.Л. Глушко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню морфофункціонального стану венозної системи у підлітків, хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Встановлено, що у формуванні гіперкінетичного типу гемодинаміки важливе значення має підвищення венозного тиску та пришвидшення течії крові у венах, що забезпечується цілодобовим переважанням тонусу симпатичної нервової системи. Показано, що у підлітків з ГХ відбуваються ультраструктурні зміни венозного відділу мікроциркуляції, що супроводжуються функціональними змінами вен очного дна, виявлення яких має важливе значення для діагностики ГХ на ранніх стадіях її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3
Шифр НБУВ: РА310731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського