Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (138)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.228$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Жулковський В.В. 
Антенатальна діагностика, тактика ведення вагітності і пологів при переношуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Жулковський ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено та впроваджено новий, безпечний для матері та плоду, науково обгрунтований спосіб антенатальної ультразвукової діагностики переношеної вагітності, який передбачає візуалізацію за умов ультразвукового дослідження вторинної кулі закостеніння у плечовій кістці плода. Удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів у вагітних високого акушерського та перинатального ризику з переношування. Розроблено алгоритм ведення вагітних, визначено оптимальні терміни та способи розродження. Доповнено дані та вперше встановлено взаємозв'язок між ступенем переношеності новонароджених і характером гістоморфологічних змін у плацентах за переношеної вагітності. Уперше вивчено психоемоційний стан вагітних і виявлено підвищення ступеня психоемоційної напруги за умов переношування, розроблено способи його корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-43 + Р716.228 +
Шифр НБУВ: РА341200

Рубрики:

      
2.

Маляр В.В. 
Комплексна оцінка та корекція активності матки при загрозі передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Маляр ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Виділено провідні пренатальні чинники ризику передчасних пологів (ПП). Розроблено систему прогнозування недоношування вагітності на підставі визначення середньостатистичної вірогідності дострокового завершення вагітності. Визначено основні ехо-гістографічні та тонусометричні ознаки аномалії активності матки в антенатальному періоді за загрози ПП. Запропоновано бальну оцінку ступеня тяжкості порушення контрактильності матки за зазначеної патології. Доведено, що найбільш розповсюдженою аномалією активності матки за загрози ПП є дискоординований матковий цикл (ДМЦ) і/або комплекс дискоординованих скорочень (КДС) на тлі підвищеного базального тонусу матки (60 %). Чутливими індикаторами функціонального стану системи: материнський організм - плацента - плід за загрози ПП є біопараметри: тип варіабельності частоти серцевих скорочень, групова рухова активність, епізодичні дихальні рухи, індекс дихальних рухів плода, показники судинного опору у маткових артеріях і артерії пуповини. На підставі одержаних даних розроблено та впроваджено до практики пологодопоміжних установ технологію оцінки контрактильності матки, моніторингу функціонального стану біосистеми: материнський організм - плацента - плід, що дозволяє вжити адекватні терапевтичні заходи, забезпечити зниження частоти ПП у 1,5 рази, перинатальної смертності - у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА346380

Рубрики:

      
3.

Кожухар Г.В. 
Механізми розвитку і тактика ведення передчасних пологів у вагітних з наркотичною залежністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Кожухар ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебігу вагітності, пологів, раннього неонатального періоду новонароджених у 208 жінок з наркотичною залежністю, визначено чинники ризику невиношування даною категорією вагітних. Досліджено психологічні особливості жінок, хворих на наркоманію, встановлено залежність між підвищенням у них рівню реактивної тривожності та передчасним перериванням вагітності. Проведено комплексне дослідження стану системи мати - плацента - плід та виявлено особливості її функціонування у разі вагітності, обтяженій наркоманією. Виявлено, що вживання наркотиків під час вагітності супроводжується активацією симпато-адреналової та гіпофізарно-надниркової систем, що має патогенетичне значення у розвитку загрози переривання вагітності, передчасних пологів, аномалій пологової діяльності (швидких та стрімких пологів). Встановлено раніше невідомі особливості метаболізму оксиду азоту у жінок з наркотичною залежністю та їх роль у розвитку різноманітних гестаційних ускладнень, в тому числі передчасного переривання вагітності. З урахуванням досліджених ключових ланок патогенезу теоретично обгрунтовано підходи до корекції порушень скоротливої активності матки у роділь, хворих на наркоманію, з використанням донора оксиду азоту ериніту та alpha-адреноблокатору піроксану. Розроблено та впроваджено в практику рекомендації щодо ведення передчасних пологів, що дозволило знизити частоту аномалій пологової діяльності та покращити стан внутрішньоутробного плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228
Шифр НБУВ: РА308600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шахова О.В. 
Нетрадиційна терапія загрози передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Шахова ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 18 с. — укp.

Визначено провідні антенатальні чинники ризику недоношування вагітності, розроблено систему виявлення середньостатистичної вірогідності передчасних пологів. Розглянуто основні ехо- та кардіографічні ознаки можливості недоношування вагітності, запропоновано бальну оцінку ступеня важкості загрози передчасних пологів. Із застосуванням сучасних клініко-статистичних, електрофізіологічних і морфофункціональних методів наведено результати здійснення низки лікувально-профілактичних заходів під час загрози передчасних пологів. Доведено, що проведення електрорелаксації матки і лазерного опромінення крові під час загрози недоношування вагітності забезпечує ефективне гальмування активності матки, нормалізацію гомеостазу функціональної системи "материнській організм - плід". Розроблено нові підходи щодо прогнозування і терапії передчасних пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5
Шифр НБУВ: РА307767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кіндій О.Л. 
Обгрунтування диференційованої лікувальної тактики при загрозі передчасних пологів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Л. Кіндій ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти невиношування, рівня перинатальної патології на базі наукової розробки та впровадження до практики лікувальних закладів диференційованої лікувальної тактики та заходів профілактики загрози передчасних пологів. Проведено порівняльну характеристиу клінічних даних й оцінку скоротливої активності матки у динаміці перебігу фізіологічної вагітності та загрози передчасних пологів. З'ясовано особливості формування плацентарної недостатності на тлі патологічної активності матки за умов невиношування. Вивчено стан перекисного окиснення ліпідів на антиоксидантну систему захисту організму, мікроелементне забезпечення організу вагітних з загрозою передчасних пологів. Досліджено стан клітинного та гуморального імунітету та цитокіновий статус за такої загрози. Вивчено морфологічний стан посліду у жінок за невиношування. Базуючись на одержаних даних, запропоновано й обгрунтовано доцільність диференційованої тактики за невиношування шляхом використання синглетно-кисневої терапії та ін'єкцій коензим композитуму на фоні загально прийнятої базової терапії невиношування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА353763

Рубрики:

      
6.

Корнієнко В.Г. 
Особливості адаптаційних реакцій організму вагітних при ускладненому невиношуванням гестаційному процесі та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Корнієнко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні основи та наведено нове вирішення науково-прикладного завдання акушерства, розроблено засади для покращання акушерських і перинатальних наслідків у вагітних з загрозою передчасних пологів (ПП) на підставі вивчення адаптаційних реакцій, ВСР і балансу стресорних гормонів. Обстежено 200 вагітних з загрозою ПП. Установлено що у таких вагітних у 59,7 % випадків наявні неспецифічні маркери психоемоційної напруги, що зумовлює розвиток дезадаптаційних процесів. Вагітним з загрозою ПП протягом всього періоду гестації притаманний високий рівень особистої та реактивної тривожності, що свідчить про високий рівень психологічного стресу. Відзначено, що у разі загрози ПП спостерігається зниження частки низькочастотних (LF) і більш суттєве зменшення частки високочастотних хвиль (HF), що свідчить про зниження тонусу симпатичного та парасимпатичного відділу нервової системи та впливу рефлекторного вегетативного рівня регуляції. У переважної більшості вагітних (58,8 %) за наявності загрози ПП знижений рівень екскреції адреналіну та підвищений рівень екскреції норадреналіну у порівнянні з неускладненим перебігом гестаційного процесу. Це свідчить про недостатність вираженості адаптаційних реакцій, за цього активність медіаторної ланки симпато-адреналової системи переважає над активністю її гормональної ланки, що спричиняє активацію скоротливої функції матки та загрозу переривання вагітності. У третини вагітних з загрозою ПП виявлено зниження функції стрес-лімітувальної системи організму, що свідчить про відсутність адаптації та звикання організму до довготривалого впливу стресогенного подразника за надмірної реакції на нього. Відзначено, що використання фітометаболічного препарату за умов комплексного лікування вагітних з синдромом дезадаптації та загрозою ПП дозволило у 84,8 % вагітних досягнути нормалізації ВСР за основними параметрами, нормалізації показників стрес-реалізуючої та стрес-лімітувальної систем, що мало прояв у екскреції адреналіну та норадреналіну та рівні серотоніну у сироватці крові на рівні неускладненого перебігу вагітності, одержати позитивний клінічний ефект у 9,97 % жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.19-5 + Р716.219-5 + Р716.228-5 +
Шифр НБУВ: РА364123

Рубрики:

      
7.

Гончарук Н.П. 
Особливості ведення вагітності та пологів у жінок із передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.П. Гончарук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі результатів порівняння мікробіоценозів цервікального каналу в жінок з нормальним перебігом недоношеної вагітності, ускладненої передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО), виявлено значні відмінності у їх кількісному та якісному складі. З'ясовано, що у цих жінок цервікальний канал значно заселений аеробними бактеріями, вірусами, простійшими та дріжджовими грибами. В імунопатогенезі ПРПО за недоношеної вагітності виявлено дисбаланс цитокінів, які продукуються активованими Т-хелперами I та II типів: виявлено тенденцію до підвищення продукції інтерлейкіну-2 (ІЛ-2) та значне зниження синтезу цитокінів з супресивними властивостями ІЛ-4 та ІЛ-10, що свідчить про активацію Т-хелперів I типу та пригнічення гуморального типу імунної відповіді, зумовленого активністю Т-хелперів II типу. На підставі даних, одержаних внаслідок дослідження рівня антифосфоліпідних антитіл, зокрема кардіоліпіну, у обстежених не виявлено класичного АФС та встановлено підвищення рівня антикардіоліпінових антитіл класів імуноглобуліну G (IgG) і IgM, що є свідченням напруження імунітету та наявності імунозапальних реакцій. За результатами досліджень показано, що очікувальна тактика ведення вагітності, ускладненої ПРПО, має позитивні переваги у порівнянні з активною тактикою, а саме: сприяє зростанню гестаційного терміну вагітності, дозріванню шийки матки, що зменшує травматизм у пологах у матері та плода, а також частоту розвитку респіраторного дистрес синдрому плода прямо пропорційно тривалості безводного періоду. Не виявлено негативного впливу збільшення його тривалості на частоту гнійно-септичних ускладнень у матері та плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.228 +
Шифр НБУВ: РА357940

Рубрики:

      
8.

Дабіжа Л.П. 
Прогнозування, діагностика та профілактика передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.П. Дабіжа ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено чинники ризику передчасних пологів (ПП) з застосуванням математичного алгоритму. Побудовано математичну модель прогнозу ПП. Досліджено вплив чинників ризику ПП на рівень гормонів фето-плацентарного комплексу та фетального фібронектину в цервікальних виділеннях. Встановлено кореляційну залежність ПП і рівня гормонів фето-плацентарного комплексу від рівня фетального фібронектину в цервікальних виділеннях. Розроблено комплекс прогнозування ПП, що дозволяє забезпечити точність діагнозу у 94, 12 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-3
Шифр НБУВ: РА319050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Наритник 
Профілактика передчасних пологів в термінах 22-28 тижнів в аспекті зниження перинатальної смертності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Тетяна Теодорівна Наритник ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5
Шифр НБУВ: РА359394

Рубрики:

      
10.

Ляшенко 
Профілактика передчасних пологів при внутрішньоутробному інфікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олена Миколаївна Ляшенко ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-52
Шифр НБУВ: РА346289

Рубрики:

      
11.

Ахмад Халед Німер Абу Халіл 
Роль сполучнотканинних елементів плідних оболонок у виникненні їх передчасного розриву при недоношеній вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ахмад Халед Німер Абу Халіл ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено роль елементів сполучної тканини у генезі передчасного розриву плідних оболонок (ПРПО) за недоношеної вагітності. Встановлено роль системної патології сполучної тканини та локальної деструкції сполучнотканинного матрикса амніону в генезі ПРПО у разі недоношеної вагітності. У більшості (68 %) вагітних ПРПО є результатом інфекційно-запального процесу у піхві та цервікальному каналі. Відзначено, що надлишкова активація перекисного окиснення ліпідів на тлі пригнічення антиоксидантної системи захисту у разі підвищення рівня прозапальних інтерлейкінів є чинником руйнування сполучнотканинного матриксу плідних оболонок матриксними металопротеїназами. Системний метаболізм сполучної тканини у пацієнток з ПРПО за недоношеної вагітності характеризується деструкцією колагенів і основної речовини на тлі виснаження резервів для їх регенерації. Зазначено, що особливістю будови позаплацентарного амніону, що передчасно розірвався у разі недоношеної вагітності, є дефіцит і функціональне виснаження фітобластів, дефіцит глікозаміну та тирозину, переважання несульфатованих глікозамінгліканів у порівнянні з сульфатованими, дисбаланс у системі зрілого колагена та масивне руйнування колагенів, що визначають міцнісні характеристики амніону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228 +
Шифр НБУВ: РА363783

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського