Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.222$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Горшкова З. А. 
Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / З. А. Горшкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості та методи запобігання ускладнень перебігу пологів у випадку дискоординації пологової діяльності. З'ясовано заходи підвищення ефективності лікування з розробкою комплексної терапії, яка спрямована на корекцію порушень скорочувальної діяльності матки, зниження перинатальної патології. Встановлено, що факторами ризику розвитку дискоординованої пологової діяльності є професійна шкідливість, висока частота рецидивної інфекції сечового тракту та запальних захворювань внутрішніх геніталій. Доведено, що суттєву роль у розвитку цієї патології відіграє дезинтеграція кооперативної взаємодії нейроендокринної регуляції контрактильної функції та гемоциркуляторні порушення, що обумовлюють розвиток фетоплацентарної недостатності й акушерські ускладнення, які потребують певного динамічного спостереження та комплексного лікування. Запропоновано діагностичний алгоритм та ефективний комплексний підхід до лікування роділей з дискоординацією пологової діяльності, який сприяє нормалізації скорочувальної діяльності матки, зменшенню плацентарної недостатності, покращенню біофізичних параметрів внутрішньоутробного плода, і як наслідок зниженню показників оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА342970

Рубрики:

      
2.

Білик Н.М. 
Передчасне відшарування плаценти (механізми розвитку, лікувально-профілактичні заходи): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.М. Білик ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 31 с. — укp.

Досліджено проблему материнської та перинатальної захворюваності та смертності за передчасного відшарування плаценти. Розроблено діагностичні критерії ризику виникнення та розвитку зазначеної патології, створено та їх основі нові комплекси терапії та профілактики. Виявлено високу діагностичну чутливість активності фактора фон Віллебранда для діагностування передчасного відшарування плаценти та показано переваги її визначення у порівнянні з іншими показниками гемостазу. Створено математичну модель прогнозування величини крововтрати в жінок з ретрохоріальними та ретроплацентарними гематомами за ранніх термінів вагітності. Обгрунтовано та впроваджено в практику схеми комбінування лікарських засобів з урахуванням етіологічних факторів за локальних форм передчасного відшарування плаценти. Доведено, що у патогенезі розвитку цієї патології головне значення відіграть чинники: група крові, комбінація змін активності фактора фон Відллебранда й антитромбіна III, наявність хламідійної, герпетичної, цитомегаловірусної, токсоплазменної інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА362912

Рубрики:

      
3.

Дорошенко-Кравчик М.В. 
Профілактика та лікування плацентарної дисфункції у вікових першородячих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Дорошенко-Кравчик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено функціональний стан фето-плацентарного комплексу у вікових першороділь. Установлено взаємозв'язок між клінічними, допплерометричними, патоморфологічними й ендокринологічними показниками у першороділь, старших 27-ти років. На підставі їх клініко-гормонального обстеження у динаміці вагітності встановлено терміни початку розвитку плацентарної дисфункції. Виявлено залежність більш раннього розвитку зазначеної дисфункції залежно від віку вагітної. Запропоновано метод її корекції та вивчено його ефективність застосування у вагітних, старших 27-річного віку з метою запобігання порушенням перебігу вагітності, родів, післяродового періоду, а також у плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА339457

Рубрики:

      
4.

Гріндей Л.М. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у юних першороділь з тиреотоксикозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.М. Гріндей ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Знижено частоту акушерської та перинатальної патології у юних першороділь, хворих на тиреотоксикоз. На підставі проведення клініко-статистичних досліджень встановлено, що провідним екстрагенітальним захворюванням у першороділь до 18 років є тиреотоксикоз. Проведено комплексне вивчення функціонального стану фетоплацентарного комплексу в даній групі хворих з використанням ехографічних, фетометричних і радіоімунологічних методів дослідження. Встановлено взаємозв'язок між клінічними та ендокринологічними змінами, що дозволило розширити дані про патогенез фетоплацентарної недостатності. Удосконалено нову профілактичну методику зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у юних першороділь з тиреотоксикозом на підставі додаткового використання препаратів "Йодтирокс" і "Спіруліна". Впровадження розробленої методики дозволило поліпшити результати розродження першороділь віком до 18 років, хворих на тиреотоксикоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.21-5 + Р716.222-5
Шифр НБУВ: РА312896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Діжа М.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у юних та вікових первородящих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.О. Діжа ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у породіль віком до 18 та понад 30 років. На підставі клініко-функціональних та ендокринологічних методів дослідження встановлено особливості формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу у віковому аспекті. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у юних та вікових породіль на підставі використання нового специфічного антигіпоксанта мілдроната за розробленими схемами, що дозволило поліпшити результати розродження породіль віком до 18 та понад 30 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.222-5
Шифр НБУВ: РА313857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Раковська Н.І. 
Сучасна комплексна оцінка системи мати - плацента - плід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Раковська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на сучасному рівні комплексно досліджено стан системи мати - плацента - плід з урахуванням рівня гормонів, специфічних білків вагітності, ферментів та даних апаратних методів дослідження. Уточнено специфічність та чутливість сучасних методів діагностики плацентарної недостатності (ПН). Встановлено взаємозв'язок між даними ІФА та апаратних методів дослідження за фізіологічного перебігу вагітності та ПН, що дозволяє здійснювати поетапне прогнозування можливих ускладнень плацентарної дисфункції протягом всієї вагітності. Обгрунтовано необхідність впровадження скринінгового дослідження комплексних діагностичних критеріїв стану системи мати - плацента - плід для груп ризику розвитку ПН на відповдних термінах вагітності в практику охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА331924

Рубрики:

      
7.

Лакуста Н.М. 
Транслокація мікрофлори і її популяційний рівень при передчасному розриві плодових оболонок у вагітних жінок та попередження гнійно-запальних ускладнень у породіль і новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.М. Лакуста ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання запобігання післяпологовим гнійно-запальним ускладненням у жінок з передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО). Проблема гнійно-запальних ускладнень - одна з найбільш актуальних у сучасному акушерстві, оскільки призводить до високої перинатальної смертності та материнської летальності. Розвиток гнійно-запальних ускладнень у жінок з ПРПО відбувається на фоні високої мікробної контамінації. Вивчено видовий склад та популяційний рівень мікрофлори слизової оболонки заднього склепіння, плодових оболонок, навколоплідних вод, плаценти, слизової оболонки зіву новонароджених у жінок з передчасним розривом плодових оболонок та з наявністю урогенітальної інфекції. Встановлено високий популяційний рівень мікроорганізмів досліджуваних біотопів. Доведено зміни пероксидного окиснення ліпідів, необмеженого протеолізу в навколоплідних водах, плодових оболонках обстежених груп жінок. Для запобігання гнійно-запальним ускладненням у жінок з передчасним розривом плодових оболонок і жінок з урогенітальною інфекцією запропоновано методику антибактеріальної сорбентотерапії, що включає сорбент - полісорб та декасан. Запропоновано методику, що зменшує мікробну контамінацію досліджуваних біотопів, сприяє нормалізації інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів і необмеженого протеолізу, що супроводжується підвищенням у них білка до контрольних величин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222
Шифр НБУВ: РА311860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського