Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Пясковська О.М. 
Взаємовплив вагітності та злоякісного росту (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.М. Пясковська ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вплив вагітності на ріст та метастазування злоякісної пухлини залежить від ступеня генетичних (антигенних) відмінностей між матір'ю та плодом та реалізується через різнонаправлені зміни у співвідношенні між субпопуляціями активно мігруючих та швидко проліферуючих клітин у первинній пухлині. На підставі одержаних даних щодо рівня фактора росту ендотелію в сироватці крові тварин протягом вагітності показано, що він не відіграє суттєвої ролі у виявленому впливі сингенної та алогенної вагітності на ріст та метастазування карциноми Льїс. Блокування активності хоріонічного гонадотропіну, одного з головних онкофетальних маркерів, за допомогою антисироватки до нього показало, що хронічний гонадотропін може відігравати суттєву роль у впливі вагітності на перебіг злоякісного процесу. Охарактеризовано ембріолетальну та тератогенну дію злоякісної пухлини, яка проявляється неспецифічними порушеннями розвитку всього фетоплацентарного комплексу, встановлено залежність її пошкоджуючої дії від стадії ембріонального розвитку та ступеня генетичних (антигенних) відмінностей між матір'ю та плодом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56-29 +
Шифр НБУВ: РА321206

Рубрики:

      
2.

Скрипченко Н.Я. 
Лейоміома матки при вагітності і після пологів (патогенез ускладнень, профілактика, лікування у вагітних та породіль): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.Я. Скрипченко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 34 с. — укp.

У вагітних з лейоміомою матки показано наявність значної кількості серйозних ускладнень (загрози вагітності - у 78,8 % жінок, прееклампсії - у 25 %, гіпоксії плода - у 67,3 %, плацентарної недостатності - 67,6 %). Установлено взаємозв'язок між частотою виникнення ускладнень, кількістю лейоматозних вузлів у матці та розташованістю плаценти відносно до вузлів. Найбільш несприятливим є розташування плаценти у проекції лейоматозних вузлів. Виявлено залежність ускладнень і завершення вагітності та пологів у жінок з лейоміомою матки від змін параметрів гомеостазу, а саме: від зміни рівня статевих гормонів у крові (гіперестрогенемії, гіперпролактинемії, гіпопрогестеронемії) і зменшення концентрації хоріонічного мамотропіну; підвищення концентрації кортизолу та серотоніну, зменшення виділення катехоламінів, підвищення обсіменіння піхви мікробною флорою за значної кількості, у 40 % вагітних - вірусне інфікування, зниження показників місцевого імунітету, підвищення показників фактору некрозу пухлин і запальних інтерлейкінів. Установлено гіперкоагуляцію, підвищення у крові деяких важких металів (свинця), певних мікроелементів і пестицидів. Всі ці зміни можуть мати несприятливий вплив на перебіг вагітності і основне захворювання. За даними ультразвукового діагностування з'ясовано ріст лейоматозних вузлів під час вагітності. Розроблено метод прогнозування можливості виношування вагітноті в I триместрі та лікувально-профілактичні заходи для вагітних з лейоміомою матки. Застосування розробленої терапії сприяло поліпшенню змінених параметрів гомеостазу жінок, розвитку в їх організмі і, особливо, плаценті компенсаторно-пристосувальних реакцій, а також позитивно впливало на перебіг і завершення вагітності та пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56 + Р716.226.56 +
Шифр НБУВ: РА351129

Рубрики:

      
3.

Гурська М.В. 
Лікування загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Гурська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Установлено, що у більшості вагітних з лейоміомою матки має місце загроза переривання вагітності, частіше в I і II триместрах. Вивчено гормональні зміни в організмі та виявлено підвищення вмісту естрадіолу та пролактину, зниження хоріонічного гонадотропіну та прогестерону у крові. Відзначено зміни психоемоційного стану вагітних (тривогу, напруженість, зниження стресостійкості) та нейроендокринної адаптації (підвищення стреслімітувального та стресреалізуючого гормонів), що може мати значення для розвитку загрози переривання вагітності. Показано, що кількість та розташування лейкоматозних вузлів у матці, особливо відносно проекції плаценти, мають значення для розвитку цього ускладнення. Особливо несприятливими є множинна лейоміома та розташування плаценти у проекції лейоматозного вузла. Всі ці визначені зміни можуть спричинити вплив на подальший перебіг вагітності та пологів, розвиток плацентарної недостатності, гіпоксії плода та підвищення перинатальної смертності. Запропоновано метод прогнозування можливості розвитку загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки, який може виристовуватися у разі планування вагітності, а також за умов нагляду за жінкою з ранніх термінів вагітності. Наведено новий метод лікування загрози переривання вагітності для жінок з лейомою матки, спрямований на ліквідацію несприятливих гормональних змін в організмі та нормалізацію психоемоційного стану жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56-5 +
Шифр НБУВ: РА350242

Рубрики:

      
4.

Коломієць О.В. 
Особливості доброякісної та передракової патології шийки матки у вагітних і породіль: фактори ризику, профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Коломієць ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження динаміки кольпоскопічних змін епітелію шийки матки, його морфофункціональних характеристик, гормональних порушень, показників місцевого імунітету та мікроекології піхви у вагітних і породіль. Охарактеризовано структуру доброякісної та передракової патології шийки матки під час вагітності та її зміни під час пологів. Досліджено перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду та стан новонароджених у жінок з дисгормональними змінами, факультативними та облігатними передраками шийки матки. Проведено вивчення мікроекології піхви, з'ясовано особливості імунітету у вагітних з доброякісними та передраковими змінами на шийці матки. Визначено фактори ризику прогресування передраків шийки матки після пологів. Удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів, щодо запобігання персистенції передракової патології шийки матки та зниження застосування інвазивних методів лікування після пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.2-5 + Р716.216.569.714.2-5
Шифр НБУВ: РА342376

Рубрики:

      
5.

Суханова А. А. 
Патогенез, профілактика, діагнозтика і лікування фонових і передракових процесів шийки матки у вагітних: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / А. А. Суханова ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 35 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.2
Шифр НБУВ: РА371063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Суханова А. А. 
Патогенез, профілактика, діагностика та лікування фонових і передракових процесів шийки матки у вагітних: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / А. А. Суханова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше описано кольпоскопічну семіотику фонових і передракових процесів шийки матки з різними етіопатогенетичними варіантами у вагітних. Визначено наявність ознак хибнопозитивного поліморфізму. З'ясовано діагностичну значущість методу флуоресцентної кольпоскопії. Описано ознаки фонових, передракових і злоякісних процесів шийки матки у вагітних. Здійснено вплив цитокінової системи на стан місцевого імунітету у вагітних. Розглянуто ознаки високого ступеня ризику малігнізації у вогнищах дисплазії епітелію шийки матки у вагітних на підставі зіставлення результатів ендоскопічно-цитоморфологічного обстеження, показників індексу апоптозу, імуногістохімічного дослідження ексцинції та поширеності рецепторів IL-2 та онкомаркерів: канцерембріонального антигену, панцитокератину й епісомального маркера CIN tec Р-16. Розроблено моніторинг, спрямований на діагностику, профілактику та лікування акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних з патологією шийки матки з різними етіопатогенетичними варіантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.2
Шифр НБУВ: РА371063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Карякіна О.Л. 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних з міомою матки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Л. Карякіна ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 19 с. — укp.

З метою зниження частоти акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних з міомою матки розроблено диференційовані алгоритми ведення таких пацієнток на прегравідарному етапі, під час вагітності та після пологів. Проведено ретроспективний і проспективний аналіз факторів ризику виникнення міоми у вагітних і розроблено прогностичні критерії виникнення плацентарної дисфункції, ЗВУР плода та інших ускладнень вагітності, а також перинатальних наслідків. Досліджено хромосомні аномалії у вигляді транслокацій, делецій і фрагільних ділянок, які є діагностичними та прогностичними ознаками у пацієнток з міомою матки. Встановлено, що перебіг вагітності за наявності міоми матки збільшує частоту розвитку ускладнень під час вагітності та в пологах, ускладнює перебіг післяопологового періоду. Показано, що розвиток акушерських і перинатальних ускладеннь відбувається на фоні виразних розладів у системі матково-плодово-плацентарного кровотоку та морфологічних змін у плаценті та міометрії. Розроблено алгоритм ведення вагітних з міомою матки (у межах протоколу МОЗ України), який дозволив зменшити частоту акушерських ускладнень, покращити перинатальні наслідки та розробити оптимальну тактику диспансерного спостереження та лікування таких пацієнток на прегравідарному етапі, під час вагітності та після пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1 +
Шифр НБУВ: РА360050

Рубрики:

      
8.

Островерха 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у жінок, прооперованих з приводу доброякісних кіст яєчників під час вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Марія Романівна Островерха ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-59 + Р716.216.56
Шифр НБУВ: РА347191

Рубрики:

      
9.

Соколовська Т.А. 
Профілактика перинатальної патології у вагітних з міомою матки різної локалізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Соколовська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості преморбідного фону, клінічного перебігу вагітності, пологів, функціонального стану фетоплацентарної системи, перинатальних наслідків розродження та стану новонароджених у жінок за наявності міоми матки. На підставі одержаних результатів розроблено, запропоновано та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення частоти та ступеня важкості перинатальної захворюваності, згідно з якими є необхідним диференційоване призначення відповідної медикаментозної терапії вагітним з міомою матки залежно від особливостей локалізації міоматозних вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1-3 +
Шифр НБУВ: РА336628

Рубрики:

      
10.

Жайворонок С.О. 
Профілактика та лікування плацентарної недостатності у вагітних з лейоміомою матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Жайворонок ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Представлено дані про стан фетоплацентарного комплексу та нейроендокринної адаптації у вагітних з лейоміомою матки. Встановлено, що за даної патології мають місце порушення гемодинаміки в системі мати - плацента - плід, які призводять до формування плацентарної недостатності, внутрішньоутробної гіпоксії та затримки розвитку плода. Виявлено, що дані порушення значною мірою обумовлені наявністю лейоматозних вузлів на матці, їх кількістю та розташуванням, зміною рівня основних стрес-асоційованих гормонів і психічним напруженням. Розроблено лікувально-профілактичний комплекс для вагітних з лейоміомою матки, спрямований на корекцію порушень психоемоційного стану, нормалізацію гемодинаміки та підтримку компенсаторних процесів у системі мати - плацента - плід. Науково обгрунтовано доцільність застосування та експериментально підтверджено лікувальну ефективність запропонованих заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1-52 + Р716.212.1-52 +
Шифр НБУВ: РА339992

Рубрики:

      
11.

Фірас А.Ф. Аль. Алі 
Реабілітаційні заходи у жінок з міомою матки в післяпологовому періоді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Фірас А.Ф. Аль. Алі ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі сучасного акушерства та гінекології - розроблено ефективний комплекс реабілітаційних заходів у жінок з міомою матки у післяпологовому періоді з метою профілактики можливих ускладнень і збереження репродуктивної функції жінки. За результатами комплексного обстеження 152-х жінок досліджено лікувальний ефект місцевого застосування гестагену левоноргестрелу як внутрішньоматкової левоноргестрел-рилізинг (ЛНГ-рилізинг) системи стосовно структури та гемодинаміки фіброматозних вузлів на підставі даних трансвагінальної ехографії з доплерометричною оцінкою нодулярного кровообігу, клінічних даних у пізньому післяпологовому періоді з метою стабілізації розмірів міоматозних вузлів. У жінок з міомою матки у віддаленому післяпологовому періоді має місце більш виражена експресія факторів росту та зміна співвідношення їх рівнів. З'ясовано, що лікувальний вплив ЛНГ-рилізинг системи за рахунок місцевої дії одного з набільш сильнодіючих прогестинів - левоноргестрелу, який входить до складу системи, є надзвичайно ефективним щодо зниження судинної архітектоніки міоматозних вузлів у післяпологовому періоді, позитивно впливає на ехографічні характеристики фіброматозних вузлів та їх гемодинаміку, яка має прояв у підвищенні резистентності кровообігу живильних і внутрішньопухлинних судин. Відзначено, що застосування ЛНГ-системи є ефективним, зокрема для лікування пацієнток з міомами матки невеликих розмірів за інтрамуральних, субсерозних та інтрамурально-субсерозних локалізацій вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1 + Р716.226.569.714.1 + Р716.23 +
Шифр НБУВ: РА360897

Рубрики:

      
12.

Малачинська М.Й. 
Реабілітація генеративної функції жінок зі звичним невиношуванням і гестаційною трофобластичною хворобою (пухирним занеском) в анамнезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Й. Малачинська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано дані про поширеність, варіанти, особливості перебігу михурового заносу (МЗ), структуру невиношування у жінок з перенесеною гестаційною трофобластичною хворобою, а також про гормональні параметри репродуктивної системи й імунологічні зміни в жінок з невиношуванням вагітності після перенесеного МЗ. Наведено результати досліджень стосовно особливостей перебігу вагітності, частоту та структуру антенатальних і перинатальних ускладнень після перенесеного МЗ, а також про взаємозв'язок гормональних, імунологічних і метаболічних змін, що виникають у разі невиношування вагітності у таких жінок. Обгрунтовано необхідність своєчасного адекватного обстеження вагітних з загрозою невиношування, підозрою на аномалії розвитку плідного яйця для своєчасної діагностики гестаційної трофобластичної хвороби. Доведено, що використання імуномодулювальної терапії зумовлює сприятливий перебіг після видалення МЗ та відновлення генеративної функції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.216.569.715 +
Шифр НБУВ: РА352158

Рубрики:

      
13.

Пашкова О.М. 
Репродуктивний прогноз при хірургічному лікуванні міоми матки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Пашкова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зменшення частоти порушень репродуктивної функції жінок з міомою матки (ММ) шляхом оптимізації тактики ведення, вдосконалення міомектомії під час і поза вагітності, визначення репродуктивного прогнозу у разі ММ з наявними супутніми факторами ризику порушень репродуктивної функції. На підставі результатів вивчення ранніх і віддалених наслідків абдомінальної міомектомії у разі великих і гігантських розмірів ММ під час і поза вагітності проведено комплексне оцінювання можливості відновлення репродуктивної функції та виношування вагітності. Визначено показання для міомектомії під час вагітності, вдосконалення хірургічної тактики й умови виконання операції, що дозволяє знизити ризик післяопераційних ускладнень і передчасного переривання вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 + Р716.216.569.71-5 +
Шифр НБУВ: РА362350

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського