Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (52)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.410.111-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Гошкодеря І.Ю. 
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Ю. Гошкодеря ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності відновлення репродуктивної функції у пацієнток з хронічним ендометритом (ХЕ). На підставі результатів вивчення особливостей генітального мікробіоценозу, гормонального й імунного статусу, кровообігу в матці та яєчниках, гістоструктури ендометрія та його рецепторів до статевих стероїдів розроблено та впроваджено до практики комплексну схему діагностики та програму відновлення репродуктивної функції жінок з ХЕ, що дозволило підвищити ефективність діагностики цієї патології та збільшити кількість випадків настання вагітності. Зауважено, що ХЕ необхідно розглядати як симптомокомплекс порушень у гормональній та імунній системах, що виникає внаслідок хронічного запалення та пошкодження ендометрія з наступними патологічними змінами у репродуктивній системі, а саме: звичним невиношуванням, вторинною безплідністю, порушенням менструального циклу (МЦ). Розроблено та впроваджено комплекс лікувальних і реабілітаційних заходів для пацієнток з ХЕ, що планують вагітність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА341179

Рубрики:

      
2.

Стебло П.Й. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування медикаментозних і немедикаментозних методів лікування гострих ендометритів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / П.Й. Стебло ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у хворих гострими ендометритами мають місце клінічні та лабораторні прояви ендотоксикозу, відбувається значна активація процесів перекисного окислення ліпідів клітинних мембран, виснаження антиоксидантної системи захисту, зниження імунологічної толерантності організму. Запропоновано комплексний метод лікування гострих післяпологових та післяабортних ендометритів із застосуванням ентеросорбента ентеросгеля у поєднанні з черезсудинним лазерним опроміненням крові, котрий призводить до повної нормалізації показників біохімічного та імунного статусу організму і є значно ефективніший у порівнянні з традиційною терапією, в тому числі в комплексі з лазерним опроміненням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5

Рубрики:

      
3.

Семенюк Л.М. 
Комплексне лікування гострих ендометритів та пельвіоперітонітів із застосуванням озонотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.М. Семенюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості запального процесу (мікробне забруднення, активність запального процесу, запально-дегенеративні зміни, ступінь ендотоксикозу, імунна відповідь) у випадку гострих гнійно-запальних захворювань внутрішніх статевих органів у жінок з використанням кристалографічного методу дослідження. Як лікувально-діагностичний метод у разі гострих ендометритів застосовано рідинну гістероскопію з відеозаписом. Розроблено новий метод лікування, який базується на озонотерапії гострих запальних процесів внутрішніх статевих органів у жінок репродуктивного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-585 + Р715.601.1-585 +
Шифр НБУВ: РА323476

Рубрики:

      
4.

Волянська А.Г. 
Комплексне лікування хворих на зовнішній ендометріоз з реабілітацією емоційно-вегетативного стану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.Г. Волянська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення лікувальної тактики у разі зовнішньошо генітального ендометріозу шляхом застосування комплексного з реабілітацією емоційно-вегетативного стану лікування. На підставі матеріалів досліджень вивчено основні показники емоційно-вегетативного стану: вегетативного тонусу, парасимпатичної та симпатичної вегетативної реактивності, вегетативного забезпечення фізичної діяльності, стану неспокою, астенії та адаптації. Висвітлено особливості емоційно-вегетативної сфери у хворих на ендометріоз. Встановлено, що зміни емоційно-вегетативного стану не залежать від стадії захворювання і найбільш виражені у разі тривалості захворювання понад 5 років та неплідності. Проаналізовано клінічну ефективність розробленого і впровадженого в практику методу, за допомогою якого покращено найближчі та віддалені результати лікування, нормалізовано показники емоційно-вегетативного стану, поліпшено якість життя хворих на ендометріоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5
Шифр НБУВ: РА312884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мозговий 
Лапароскопічне та комбіноване з агоністами гонадотропін- рилізинг гормону лікування хворих з ендометріозом III-IV стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Юрій Степанович Мозговий ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52
Шифр НБУВ: РА306997

Рубрики:

      
6.

Дурягін І. В. 
Оптимізація діагностики та лікування жінок з гіперпластичними процесами ендометрія в перименопаузальному періоді: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. В. Дурягін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто підвищення ефективності консервативної терапії гіперпластичних процесів ендометрія на підставі вивчення основних ехографічних, ендокринологічних, біохімічних і морфологічних змін, а також розробки алгоритму різних методів використання гормональної терапії й антигомотоксической терапії. Вивчено структурно-функціональні та молекулярні механізми гіперпластичних процесів у жінок в перименопаузі на підставі комплексу імуногістохімічних досліджень. На підставі вивчення активності маркерів апоптозу та проліферативної активності, рецепторного апарату ядра клітини та строми розширено дані про патогенез гіперпластичних процесів ендометрія. Це дозволяє вдосконалити алгоритм лікувально-профілактичних і діагностичних заходів, спрямованих на поліпшення результатів лікування різних форм гіперпластичних процесів ендометрія в перименопаузі на підставі диференційованого вибору методу лікування. Представлено порівняльні аспекти клінічної симптоматики, виявлено несприятливі чинники ризику розвитку різних форм гіперпластичних процесів ендометрія в перименопаузальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 + Р712.59-37
Шифр НБУВ: РА381100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Біль І.А. 
Оптимізація методів діагностики і лікування доброякісних пухлин матки у жінок фертильного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Біль ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вперше на основі порівняння клініко-морфологічних та імуногістохімічних особливостей експресій рецепторів естрогенів і прогестерону органів-мішеней та вивчення функціонального стану гіпофізарно-яєчникової системи встановлено особливості генезу гормональних порушень в організмі жінки фертильного віку з лейоміомою матки та в поєднанні з гіперплазією ендометрія та аденоміозом. На основі комплексної оцінки клінічних особливостей перебігу та ендоскопічної картини захворювання і морфологічної структури органів-мішеней розроблено інформативні критерії діагностики та вибору оптимальної тактики лікування даного контингенту жінок зі збереженням репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА328300

Рубрики:

      
8.

Вільгельм А.А. 
Оцінка якості життя та реабілітація жінок, оперованих з приводу генітального ендометріозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.А. Вільгельм ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше проведено диференційовану оцінку стану здоров'я та якості життя жінок, оперованих з приводу генітального ендометріозу (ГЕ) на підставі співставлення даних самооцінки жінок та комплексних клініко-лабораторних обстежень. Вивчено динаміку змін гормонального балансу в динаміці післяопераційного періоду в жінок, яким проведено гістеректомію різного обсягу за умов проведення різних видів реабілітаційної терапії. Визначено кореляційний зв'язок між показниками якості жінок, важкістю постоваріектомічного синдрому, обсягом оперативного втручання, попереднім клінічним перебігом ендометріоїдної хвороби, балансом гонадотропних і статевих стероїдних гормонів. Уточнено значимість різних чинників, що впливають на якість життя жінок після гістеректомії з приводу генітального ендометріозу. Розроблено критерії етапності, обсягу, орієнтованої тривалості та оцінки ефективності диференційованої реабілітаційної терапії після оперативних втручань з приводу ГЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-54 +
Шифр НБУВ: РА328548

Рубрики:

      
9.

Ревчук Н. В. 
Профілактика прогресування ендометріозу в післяпологовому періоді та після кесаревого розтину: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. В. Ревчук ; Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше виявлено та вивчено особливості перебігу вагітності та післяпологового періоду у жінок із ендометріозом, показано, що виявлені зміни в організмі вагітних з ендометріозом впливають і на подальший перебіг вагітності та пологів, на розвиток плацентарної недостатності та гіпоксії плоду. Вперше в динаміці вивчено гормональний та імунологічний статус жінок в післяпологовому періоді та після кесаревого розтину на фоні ендометріозу, що забезпечило можливість контролю розповсюдження процесу. Вперше в післяпологовому періоді та після кесаревого розтину у жінок із ендометріозом запропоновано профілактичні заходи розповсюдження процесу шляхом застосування левоноргестрил-рилізинг системи й оцінено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5
Шифр НБУВ: РА379163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Латій К.В. 
Профілактика спайкоутворення після лапароскопічних органозберігаючих операцій у хворих з міомою матки та ендометріозом: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.В. Латій ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 + Р715.410.111-5
Шифр НБУВ: РА370282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Каверіна В.О. 
Профілактика та лікування ендометріозу вагінальної частини шийки матки у жінок репродуктивного віку з бактеріальним вагінозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.О. Каверіна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено стан мікрофлори піхви, клінічний перебіг, гормональний стан, загальний та місцевий імунітет, а також залежність між клінічними проявами та функціональним станом імунної системи в жінок репродуктивного віку з бактеріальним вагінозом. Розроблено математичну модель оптимізації лікування ендометріозу шийки матки. Запропоновано та впроваджено схему використання імунокоректорів залежно від окремих параметрів (показників імунної, гормональної системи та клінічних прояв). Надано порівняльну характеристику клініко-лабораторних та імунологічних показників після проведеного лікування за запропонованими схемами. На підставі проведених досліджень розроблено та науково обгрунтовано раціональну схему використання індуктора інтерферону (циклоферону), використання якої дає змогу досягнути клінічної вилікованості у 80,0 % хворих, бактеріологічної - у 96,7 % та знизити частоту рецидивів у 2,9 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА322354

Рубрики:

      
12.

Волосовський П.Р. 
Тактика ведення пацієнток із зовнішнім генітальним ендометріозом і хронічним тазовим больовим синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / П.Р. Волосовський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти больового синдрому та розповсюдження зовнішнього генітального ендометріозу в жінок репродуктивного віку після різних варіантів оперативної та консервативної терапії на підставі вивчення клініко-функціональних, психологічних і ендокринологічних особливостей, а також розробки диференційованого підходу до гормонотерапії. Проведено оцінку динаміки больового синдрому за зовнішнього ендометріозу на фоні гормональної терапії з використанням візуально-аналогових шкал, функціональних параметрів (якості життя, особистісної тривожності та реактивної тривожності), здійснено аналіз електроенцефалограми та стану вегетативної нервової системи. Розроблено та впроваджено алгоритм обстеження пацієнток репродуктивного віку з хронічним тазовим болем, дисменореєю, диспареунією, що дозволяє у 98,4 % випадків виявити причину хронічних больових відчуттів. Визначено клінічну ефективність гормональної терапії за зовнішнього ендометріозу з синдромом хронічного тазового болю та її вплив на якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА345811

Рубрики:

      
13.

Чубей Г.В. 
Тактика лікування жінок з аденоміозом у поєднанні з запальними процесами геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Чубей ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення особливостей перебігу внутрішнього ендометріозу уточнено роль запального процесу геніталій як причинного фактора розвитку захворювання у молодому віці. Уперше проведено дослідження функціонального стану системи гіпофіз - яєчники - матка у хворих з аденоміозом на тлі запальних захворювань геніталій. Установлено, що за наявності вірусно-бактеріальної інфекції статевих органів і дисбалансу імунної та ендокринної систем організму, хронічний запальний процес поглиблює патологічні зміни периферичних ланок репродуктивної системи та сприяє розвитку аденоміозу. Визначено особливості морфофункціонального стану ендометрія та його рецепторного апарата, які мають прояв у зниженні експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону за запальних процесів геніталій і збереженні чутливості за аденоміозу. На підставі одержаних результатів обгрунтовано й удосконалено патогенетичний підхід до корекції гормональних порушень у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 + Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА251916

Рубрики:

      
14.

Подоляка Д.В. 
Удосконалення діагностики та лікування жінок з вірусно-бактеріальними захворюваннями геніталій з урахуванням морфологічного стану ендометрія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.В. Подоляка ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше проаналізовано причини ураження репродуктивних органів у жінок з запальними захворюваннями геніталій вірусно-бактеріальної етіології й установлено, що вірусне навантаження (вірусом простого герпесу I/IIсеротипу і цитомегаловірусом) негативно впливає на функціональний стан всіх ланок репродуктивної системи, а саме - від ступеня порушення мікробіоценозу статевих шляхів, імуногормонального гомеостазу до глибоких змін рецепторного апарату периферичної ланки та порушень фізіологічної загибелі клітин (апоптозу). Розкрито нові аспекти впливу вірусно-бактеріальної інфекції на функціональний стан ендометрія, який проявляється у невідповідності фазі менструального циклу, зниженні експресії рецепторів до статевих гормонів та маркерів апоптозу, що свідчить про глибоке ураження органів-мішеней. Доведено, що у жінок з запальними захворюваннями органів малого тазу вірусно-бактеріальної етіології внаслідок порушення бар'єрних властивостей слизових оболонок генітального тракту створюються умови для персистенції статевої інфекції, що можна розглядати як одну з ланок патогенезу хронізації запального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52 +
Шифр НБУВ: РА340651

Рубрики:

      
15.

Чубатий А.І. 
Удосконалення методів діагностики і лікування хворих з внутрішнім ендометріозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.І. Чубатий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто новий метод ультразвукової діагностики внутрішнього генітального ендометріозу, під час якого контрастною речовиною є газ. Досліджено підвищення ефективності ранньої діагностики різних форм внутрішнього ендометріозу, наведено порівняльну оцінку ефективності традиційних методів лікування даної патології з використанням гестагенів та нестероїдних протизапальних препаратів. Відзначено, що оргаметрил призначався в різних дозах залежно від фази циклу в поєднанні з денеболом. Проаналізовано вплив різних методів лікування внутрішнього ендометріозу на стан ендометрію і ефективний метод лікування зазначеної патології у хворих з гіперпластичними процесами ендометрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52 +
Шифр НБУВ: РА342358

Рубрики:

      
16.

Беседін О.В. 
Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції нейтрофіло-залежних механізмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Беседін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено участь нейтрофільнозалежних механізмів у розвитку генітального ендометріозу, вплив на дані процеси імунотропного препарату - плацентарного полібіоліну. Обстежено 68 хворих на різні форми генітального ендометріозу та 20 здорових жінок, у яких визначено нейтрофільний статус. Обстеження проводилось до та після лікування та через 6 місяців. Встановлено, що нейтрофільний статус у хворих на генітальний ендометріоз характеризується послабленням міграційної, захоплюючої та ферментативної функцій з активацією лектинчутливих рецепторів на тлі хронічної гіперімунокомплексемії, зниження мембрано-месенжерних процесів з послабленням киснево-залежного шляху обміну L-аргініну в нейтрофілах хворих на генітальний ендометріоз, що зумовило розбалансування відповідних нейтрофіло-сироваткових індексів у хворих. Запропоновано використання для терапії хворих на різні форми генітального ендометріозу ретроплацентарного полібіоліну, що значною мірою знизило хронічну гіперімунокомплексемію, послабило аутоімунний компонент у розвитку генітального ендометріозу, виявило позитивний вплив на клінічний перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52
Шифр НБУВ: РА312368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського