Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.032-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Пасієшвілі 
Імунні порушення при внутрішньочеревних кровотечах в гінекології та їх імунокорекція як профілактика інфекційних післяопераційних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Нана Мерабівна Пасієшвілі ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.032-5 + Р457.7-387
Шифр НБУВ: РА322139

Рубрики:

      
2.

Нагута Л.О. 
Клініко-патогенетичні аспекти екстремальної кріотерапії в лікуванні дисфункційних маткових кровотеч: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л.О. Нагута ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено роль гормонально-катехоламінового статусу в патогенезі розвитку дисфункційних маткових кровотеч у жінок репродуктивного віку. Обгрунтовано нові терапевтичні підходи щодо корекції даної патології з застосуванням екстремальної кріотерапії (ЕК) як самостійного, так і комплексного методу лікування, що забезпечує нормалізацію менструальної функції у даного контингенту хворих. Виявлено патогенетичні механізми впливу ЕК на процеси моделювання нейрогуморальної регуляції менструальної функції. Вивчено ефективність кріотерапевтичних впливів на показники гормональної, нейромедіаторної, біохімічної та гемостазіологічної ланки гемостазу. Доведено, що застосування ЕК сприяє нормалізації адаптивних і регуляторних механізмів менструальної функції за рахунок відновлення гормонально-медіаторного балансу, а також ПОЛ та АО систем у жінок репродуктивного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.032-5
Шифр НБУВ: РА373684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бодрягова О.І. 
Обгрунтування диференційованих методів лікування дисфункціональних маткових кровотеч у жінок пізнього репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Бодрягова ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання діагностики та лікування дисфункціональних маткових кровотеч (ДМК) у жінок пізнього репродуктивного віку. Встановлено, що в структурі ДМК у пацієнток пізнього репродуктивного віку переважають ановуляторні гіпогонадні кровотечі. На підставі аналізу гормонального гомеостазу залежно від вмісту жирової тканини (ВЖТ) та рівня лептину встановлено, що жінкам з підвищеним ВЖТ притаманний достовірно вищий рівень лептину, а ДМК у даної категорії хворих частіше розвиваються за наявності гіперпроліферативних процесів ендометрію. З'ясовано, що у пацієнток пізнього репродуктивного віку з ДМК відбувається десинхронізація регуляції вегетативної нервової системи з переважанням активності симпато-адреналового відділу. Виявлено фактори ризику розвитку синдрому нестерпності гестагенів, що у більшості випадків є ознаками гіпогонадного стану. Розроблено й апробовано принципи та методи лікування різних клінічних форм ДМК, в яких враховано патогенетичний варіант, репродуктивні плани та фактори ризику розвитку синдрому нестерпності гестагенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.032-5 +
Шифр НБУВ: РА357209

Рубрики:

      
4.

Івасюк Е. І. 
Обгрунтування диференційованих методів лікування дисфункціональних маткових кровотеч у жінок раннього репродуктивного віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Е. І. Івасюк ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у жінок раннього репродуктивного віку дисфункціональні маткові кровотечі (ДМК) у більшості випадків виникають за ановуляторних менструальних циклів, як з гіпер-, так і з гіпоестрогенією. Виявлено, що для пацієнток згаданої вікової категорії з ДМК характерним є підвищення рівня тривожності, а також десинхронізації вегетативної нервової системи (ВНС) з типу симпатикотонії. Визначено, що морфологічним субстратом маткових кровотеч молодих жінок з ДМК є неповноцінні секторні зміни з дисхронозом залоз, недостатність рецепторів до прогестерону та підвищення рівня експресії антиангіогенних факторів. Обгрунтовано доцільність застосування у молодих жінок з ДМК лікувального комплексу, що включає гормональні засоби та негормональний комплекс з використанням інгібіторів фібринолізу, активаторів метаболічних процесів, препаратів рослинного походження з допамінергічним і седативним ефектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-5 + Р715.032-5
Шифр НБУВ: РА376465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гресько 
Оптимізація лікування надмірних маткових кровотеч з урахуванням порушень в системі гемостазу у жінок в пременопаузі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Марина Дмитрівна Гресько ; Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.032-5 + Р712.59
Шифр НБУВ: РА366015

Рубрики:

      
6.

Гаврилова І.В. 
Ультразвукові та гормональні критерії вибору лікування ювенільних маткових кровотеч: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Гаврилова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методи діагностики та критерії вибору лікування ювенільних маткових кровотеч (ЮМК). Обстежено 227 дівчат-підлітків віком від 10 до 18 рр., хворих на ЮМК. Контрольну групу складали 88 здорових дівчат того ж віку. У хворих на ЮМК функціональний стан системи гіпофіз - яєчники характеризується високим рівнем секреції естрогенів або тривалою дією незначних рівнів естрогенів (відносна гіперестрогенія), що супроводжується підвищеним вмістом ФСГ і монотонно низькими показниками секреції ЛГ. Наведено дані про розміри тіла матки й яєчників у здорових дівчат, пов'язаних з віковим аспектом та у хворих на ЮМК за даними УЗД. Фолікулярний апарат у хворих визначається наявністю в 39,7% випадків великих персистуючих, у 34,7% - дрібних атретичних та у 25,6% - середніх атретичних фолікулів. Проведено кореляційних аналіз розміру фолікулів в яєчниках та рівня гормонів у крові. Відповідно до клінічного перебігу захворювання гормонального статусу та стану ендометрію і фолікулярного апарату за даними УЗД хворі одержували симптоматичну або гормональну терапію. Диференційований підхід до реабілітації репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків, хворих на ЮМК, дозволив підвищити ефективність лікування та зменшити кількість рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.032-5
Шифр НБУВ: РА308075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського