Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.016-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Воропай А. Ю. 
Гетерогенність популяцій мікроорганізмів, що обумовлюють гнійно-запальні захворювання в урологічній клініці: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / А. Ю. Воропай ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Означено провідні збудники хронічного рецидивного циститу у жінок. Охарактеризовано мікробіоценози екологічної ніші сечостатевої системи у пацієнтів. Вилучено та всебічно охарактеризовано 456 ізоляторів мікробів, вегетуючих в нижніх відділах сечовивідної системи. Доведено виражену гетерогенність провідних збудників цистіту за критеріями біологічних властивостей та чутливості до протимікробних засобів. Проведено клініко-імунологічні паралелі у жінок, хворих на хронічний рецидивний цистит, в залежності від віку та впровадження перебігу хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.560.11-3 + Р715.016-3
Шифр НБУВ: РА377721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Романкова О.І. 
Діагностика і лікування сечостатевого трихомоніазу у жінок з урахуванням показників стану піхвового середовища та клінічного перебігу захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.І. Романкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Удосконалено заходи комплексної терапії та попередження розвитку ускладнень і рецидивів сечостатевого трихомоніазу у жінок з урахуванням показників стану піхвового середовища та характеру клінічного перебігу захворювання. Доведено діагностично-прогностичну значимість комбінованого дослідження показників стану загального та місцевого імунітету репродуктивного тракту у хворих на сечостатевий трихомоніаз жінок для своєчасної індивідуалізованої корекції терапевтичних заходів. Розроблено новий патогенетично обгрунтований комплексний метод лікування сечостатевого трихомоніазу у жінок, спрямований на повну ерадикацію збудників запального процесу, нормалізацію загального та місцевого імунного статусу в організмі, відновлення фізіологічної піхвової мікрофлори та нормальне функціонування уражених органів і тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА334588

Рубрики:

      
3.

Айзятулова Е.М. 
Діагностика та лікування гормональних порушень у жінок з безплідністю, які перенесли хламідійну інфекцію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Е.М. Айзятулова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА316333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Севостьянова Т.В. 
Діагностика, перебіг та лікування генітального хламідіозу у жінок з урахуванням імунного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Севостьянова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3
Шифр НБУВ: РА312739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лебедюк М.М. 
Епідеміологія, клінічний патоморфоз хламідійної і змішаної урогенітальної інфекції, комплексна діагностика, лікування, профілактика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / М.М. Лебедюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 37 с.: рис. — укp.

Проаналізовано статистичні дані щодо поширення хламідійної та мікстхламідійних урогенітальних інфекцій в Одеському та деяких інших регіонах України. Вивчено клініко-епідеміологічні особливості змішаних урогенітальних інфекцій, доведено необхідність їх реєстрації у зв'язку з можливістю значного поширення. Визначено групи ризику в Одеському регіоні, що сприяють поширенню хламідійної інфекції та її асоціацій: комівояжери, безробітні, працівники автомобільного транспорту, сфери харчування. Досліджено патоморфоз клінічного перебігу та особливості імунологічного статусу в хворих на хламідійну та містхламідійну урогенітальні інфекції. Запропоновано комплексну систему заходів для діагностики, лікування та профілактики цих захворювань. Розроблено високоефективний алгоритм обстеження пацієнтів з урогенітальним хламідіозом та його асоціаціями з застосуванням комплексу лабораторних методів. Доведено необхідність серологічного моніторингу з визначенням IgG, IgA, IgM для підтвердження діагностики стадії перебігу захворювання та ефективності лікування. Установлено значення системи фактора некрозу пухлини та його розчинних рецепторів для діагностики характеру враження та оцінки ефективності лікування хронічної урогенітальної патології хламідійної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА324342

Рубрики:

      
6.

Гусейнов В.А. 
Особливості екскреторно-токсичного безпліддя при хронічному простатиті бактеріальної, трихомонадної, хламідійної і бруцельозної етіології (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.А. Гусейнов ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 27 с. — укp.

Проаналізовано особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя у чоловіків під час хронічного бактеріального простатиту, трихомоніазу, хламідіозу, бруцельозу. Визначено взаємозв'язок патоспермії з нейрогуморальними та імунними порушеннями, печінковим і нирковим комлексом. Досліджено особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя залежно від етіології, що виявляються в різному ступені залучення органів і систем у патологічний процес. Відзначено, що зміни спермограми олігоастенотератозооспермії різної виразності є загальними для даного захворювання. Доведено, що хронічний простатит (бактеріальної, хламідійної, трихомонадної, бруцельозної) етіології призводить до зниження запліднювальної здатності еякуляту у результаті сполученого порушення складових репродуктивної функцій: гепотобіліарної системи, ендокринного статусу та розвитку вторинного імунодефіциту. Розроблено трьохетапне обстеження та лікування хворих на екскреторно-токсичне безпліддя, зокрема, діагностика та припинення запального процесу зі санацією статевих органів, діагностика і корекція всіх складових репродуктивної функції, стимуляція сперматогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р696.016-3 + Р715.016-3 + Р698.024-3 +
Шифр НБУВ: РА342492

Рубрики:

      
7.

Ілюк Т.А. 
Особливості мікробіоценозу піхви та імунно-ендокринного гомеостазу у жінок репродуктивного віку з хронічною трихомонадно-хламідійною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Ілюк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено стан мікрофлори піхви, клінічний перебіг, стан специфічного та неспецифічного імунітету, ендокринного статусу у жінок з хронічними запальними процесами геніталій трихомонадно-хламідійної етіології, зокрема, з неплідністю. Встановлено, що за хронічної трихомонадно-хламідійної інфекції спостерігаються різні типи мікробіоценозу піхви. Вивчено взаємозв'язок між типом мікробіоценозу, клінічними проявами та функціональним станом імунної та ендокринної систем, розроблено алгоритм відповідності типу мікробіоценозу вираженості анатомічних та функціональних змін геніталій, імунної та гормональної систем. Запропоновано, обгрунтовано та впроваджено раціональну поетапну комплексну терапію залежно від типу мікробіоценозу. Наведено порівняльну характеристику гормональних та імунологічних показників до та після проведеного лікування за розробленими схемами. Встановлено, що їх застосування сприяє підвищенню відсотка клінічної та етіологічної виліковності та відновленню репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА329380

Рубрики:

      
8.

Кравчук І. В. 
Патологія шийки матки у жінок з сексуально-трансмісивною вірусною інфекцією (діагностика і лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. В. Кравчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного стану та кольпоскопічної картини шийки матки на тлі генітального інфікування та встановлено спектр захворювань, які передаються статевим шляхом у жінок з папіломавірусною інфекцією. Визначено вірусне навантаження папіломавірусної інфекції та доведено його достовірний вплив на розвиток цервікальних інтраепітеліальних неоплазій. Висвітлено патологічні зміни імунного статусу жінок з патологією шийки матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-37 + Р569.714.2-2 + Р715.42-2
Шифр НБУВ: РА374638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чокіна О.М. 
Порівняльна характеристика ефективності деяких методів діагностики та лікування урогенітальної хламідійної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Чокіна ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Обстежено 113 пацієнток, хворих на урогенітальний хламідіоз, і 111 здорових жінок. Здійснено порівняння діагностичної цінності методів визначення хламідіозу (культурального, реакції зв'язування комплементу (РЗК), імуноферментного аналізу (ІФА), методу прямої імунофлюоресценції (ПІФ) і полімеразної ланцюгової реакції (ПАР)). Відзначено високу інформативність методів ПІФ та ІФА. Значну кількість псевдопозитивних результатів (20 %) отримано методом ПЛР. Висвітлено роль гіпоетрогенії, зниженого рівня прогестерону та імунних зрушень у патогенезі урогенітального хламідіозу. Відзначено високу ефективність комплексного з аміксином лікування хламідіозу у порівнянні з використанням традиційних імуномодуляторів. Доведено, що використання аміксину в комплексному лікуванні хламідіозу сприяє раціональній підготовці жінок до вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3
Шифр НБУВ: РА312804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мокрецов С.Є. 
Порушення імунного статусу у хворих на урогенітальні інфекції та їх комплексна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.Є. Мокрецов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз імунного стану та функціональної активності клітин, що його формують, за хламідіозу, уреа- та мікоплазмозу. Встановлено, що імуноагресивні особливості збудників урогенітальних інфекцій (УІ) суттєво впливають на різні ланки природної резистентності макроорганізму. Доведено недостатність Т-клітинної ланки імунітету, обумовлену пригніченням кількості 3D+ і CD4+ целюлярних елементів і функціональної активності лімфоцитів, що залежить від спектра етіологічних факторів. Продемонстровано домінуючий серед представників мікоплазм імуноагресивний вплив Ureaplasma urealyticum. Вперше у хворих на УІ виявлено імунологічний дисбаланс: підвищену кількість клітин-попередників реалізації антитілоутворення, пригнічення вмісту імуноглобулінів і стану компенсаторних можливостей організму зв'язування антигенів. Доведено дестабілізувальний вплив на фагоцитарну реакцію урогенітальної мікст-інфікованості. Виявлено дискоординацію змін цитокінового профілю у хворих на УІ. Встановлено клініко-імунологічну ефективність сумісного застосування імунотропних засобів спорідненої та, частково, різновекторної дії - циклоферону та ехінацеї композитум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА329985

Рубрики:

      
11.

Маврова Д.І. 
Розповсюдженість, спектр патології, оптимізація діагностики, лікування та профілактики хламідійної інфекції у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Д.І. Маврова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне вивчення поширеності хламідійної інфекції, з'ясовано спектр патології та клініко-епідіміологічні особливості хламідіозу серед різних вікових груп неповнолітніх. Показано залежність виявлення хламідійної інфекції від фаз менструального циклу: у разі циоскопії імовірність виявлення хламідій чітко зростає в лютеіновій фазі та в передменструальний період. Найбільшу величину титру хламідійних антитіл визначено у фолікулярній фазі, а найменшу - у периовулярний період; виявлення хламідійного антигену зростає в периовулярний період і зберігається протягом лютеінової фази. Одержані докази залежності виявлення хламідійної інфекції від фази менструального циклу дали змогу обгрунтувати новий підхід у діагностуванні хламідіозу в дівчат-підлітків та жінок дітородного віку, який передбачає під час проведення діагностичних досліджень враховувати фази фізіологічного менструального циклу, забір матеріалу для досліджень з осередків уражень, використовувати не окремі лабораторні тести, а їх комплекси. Оцінено ефективність та переносимість еритроміцину та макролідів нового покоління (азітроміцину, кларитроміцину, спіроміцину, джозаміцину) під час лікування різних форм хламідійної інфекції у вагітних, що годують грудьми, дітей та підлітків. Аргументовано їх правильне дозування, дотримання режиму прийому, що забезпечує стійкий терапевтичний ефект (95,2 %) макролідних антибіотиків за відсутності побічної дії в цього контингенту хворих. На підставі результатів дослідження обгрунтовано комплекс специфічних заходів щодо профілактики поширення хламідійної інфекції серед дітей і підлітків з урахуванням соціально-психологічних вікових особливостей; створення системи первинної медико-санітарної допомоги цьому контингентові хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 + Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА325784

Рубрики:

      
12.

Авраменко Н.В. 
Стан репродуктивної функції у жінок з урогенітальною цитомегаловірусною інфекцією: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Авраменко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Виявлено головні патогенетичні чинники, що призводять до розитку безплідності в жінок з цитомегаловірусною інфекцією (ЦМВІ). Визначено вплив цитомегаловірусу (ЦМВ) на рівень неспецифічного імунологічного захисту організму, ендокринну функцію яєчників, гіпофіза у інфертильних жінок. Досліджено зміни фолікулогенезу, анатомічний стан і функціональну активність маткових труб, лапароскопічну картину маткових труб, особливості ураження матки і яєчників, ступінь вираження спайкового процесу у випадку ЦМВІ. Встановлено, що ступінь виразності патологічних змін зростає пропорційно тривалості безплідності. Зазначено, що традиційний метод лікування ЦМВІ левамізолом за схемою Фарбера недостатньо ефективний як у клінічному відношенні, так і за здатністю нормалізувати імунні й ендокринні порушення. Запропоновано комплексне етіопатогенетичне лікування ЦМВІ, що враховує клінічний перебіг захворювання, локалізацію ЦМВІ, ступінь активності процесу та включає специфічну і неспецифічну імунокоригувальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну й загальнозміцнювальну терапію та фізіотерапію. Зроблено висновок, що використання запропонованого комплексного алгоритму обстеження інфертильних жінок з ЦМВІ та комплексного етіопатогенетичного лікування ЦМВІ забезпечує досягнення стійкого терапевтичного ефекту і значного поліпшення показників відновлення репродуктивної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 +
Шифр НБУВ: РА327950

Рубрики:

      
13.

Пустовалова О.І. 
Цитологічні та імуноцитохімічні особливості епітелію шийки матки і цервікального каналу жінок фертильного віку при вірусному та бактеріальному інфікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.І. Пустовалова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове наукове вирішення задачі стосовно визначення цитологічних та імуноцитохімічних особливостей епітелію піхвової поверхні та цервікального каналу шийки матки жінок фертильного віку за умов вірусного та бактеріального інфікування з метою виявлення ранніх структурних змін. У результаті проведеного комплексного цитологічного та імуноцитохімічного дослідження мазків з піхвової поверхні та цервікального каналу шийки матки жінок розроблено імуноцитохімічні та цитоморфологічні критерії ушкодження епітелію та визначено індекси апоптозу та проліферації для кожної з груп досліджень, що може бути використано у практиці патоморфологічних лабораторій для оптимізації ранньої диференціальної діагностики та розробки обгрунтованої індивідуальної тактики лікування жінок за вірусного та бактеріального інфікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 + Р715.42-3 +
Шифр НБУВ: РА349428

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського